انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خانم های نرم افزارآزاد کجا هستند؟  (دفعات بازدید: 30553 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
خانم های نرم افزارآزاد کجا هستند؟
« : 18 اردیبهشت 1387، 10:15 ق‌ظ »
سعید خان تقوی باب بحث جالبی رو باز کرده :)

http://taghavi.org/blog/archives/14
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
پاسخ به: خانم های نرم افزارآزاد کجا هستند؟
« پاسخ #1 : 18 اردیبهشت 1387، 10:30 ق‌ظ »
می دونی نود درصد از همون یک تا پنج درصد به صورت اسم های غیرواقعی و با یوزرهای پسورنه تو جوامع مجازی حضور دارن ؟

می دونی تو همین انجمن چند تا دختر بوده و هست که یوزرهاشون هیچ شباهتی نداره به یوزر یه دختر؟

دلیلش رو هم باید خودمون پیدا کنیم که چرا همین درصد کم هم فرارین؟

از ما فراری هستن یا از لینوکس ؟

از رفتار ماها ناراحتن یا فلسفه ی لینوکس و اپن سورس ؟

=======

یه شیرزن پیدا بشه و یه تاپیک باز کنه و بحث بخش اوبونتو بانوان رو پیش بکشه.
خانوما بیان تو اون تاپیک و حد اقل چیزایی که از این انجمن و از ماها توقع دارن رو بگن...
شاید هم هیچ توقعی نیست...
اما دارم به این فکر می کنم که مطمئنا خانوما می تونن راحت تر از یه خانومه دیگه سوال بپرسن..
پس یه تاپیک با این مضمون می تونه راهی باشه باز شدن پای خانوما به ای ار سی ;) ;)

مطمئنا این انجمن می تونه امکاناتی هم در اختیارشون بگذاره.
« آخرین ویرایش: 18 اردیبهشت 1387، 10:38 ق‌ظ توسط badjoker »
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #2 : 18 اردیبهشت 1387، 11:47 ق‌ظ »
:)
البته فکر می کنم در این فروم حداقل نوع رفتار ها پاسخ ها بهتر باشه!  عموما هرچی ارتباط ها به سمت مباحث عملی و تخصصی پیش میره!  مشکلات کمتره! و باید قبول کنیم که یکمی تقصیر از ما مرد ها بوده!
به هر حال ، اگه می دونستیم چ زمانی با یک خانم در حال صحبت هستیم ، حتما سعی می کردیم کمی بیشتر مراعات ادب و احترام رو بکنیم! 
اما بچه ها!  اگه هدف کمک کردن به هم هستش!  اگه هدف پیشرفت همه ی ایرانی ها هستش! همه ی اوبونتو کار ها! پس بگذاریم راحت باشند! زیاد سخت نگیریم!  چ فرقی می کنه! فکر کنیم خواهر یا بردار خودمون هستد!
به امید موفقیت همه ی خواهر و برادر های خوب خودم!
@};-
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین Saied

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
« پاسخ #3 : 18 اردیبهشت 1387، 02:03 ب‌ظ »
امروز اومدم آمار مشاهدات رو توی وبلاگ می بینم دیدم که ۹۰٪ referrer ها از اینجا هست. یه کم شک کردم ولی خوب با کلیک بر روی یکی از لینک ها اومدم اینجا. قبل از همه چیز اگر می بینید بلاگ داغونه به خاطر این هست که تازه کار هست و هنوز development اش تموم نشده و کلا مشکل زیاد داره که امیدوارم بر من ببخشایید. ولی از لحاظ به روز رسانی تصمیم دارم زود به زود با مسایل کاربردی و متنوع به روز کنم و البته باید روی مطالب سخت گیری کمتری هم بکنم که بشه زود به زود به روز کرد. در مورد خود موضوع من از خیلی وقت پیش این سوال در ذهنم بود ولی خوب هیچ وقت فرصتی پیش نمیومد که روش کار کنم و از طرفی دخترخانم‌هایی رو هم در این زمینه نمی شناختم که در این زمینه همفکری کنند. البته الان تحقیق بیشتر در فاز مطالعه و خوندن استدلالات و تحلیل های دیگران است. یک تعداد زیادی لینک داریم که خود من تقریبا نصفش رو خوندم و به مرور ادامه میدم و عزیزان دیگر مشارکت کننده هم در حال مطالعه هستند. تا اینجای کار من به ۲ مساله اساسی پی بردم. البته اولی رو که دیگه با قطعیت می گم و دومی رو هم دارم روش کار می کنم. البته این دو مساله در خیلی از موارد اشتراک دارند و به شکلی با هم عجین هستند. بذارید اول دومی رو بگم که هنوز به قطعیت نرسیدم: ۲- تفاوت بین زنان و مردان: بدین صورت که همین تفاوت باعث این عدم توازن میشه یعنی اینکه اصلا چرا باید یک همچین توازنی برقرار باشه. شاید اصلا به این زمینه ها علاقه ندارند و دوست دارند در عرصه های دیگر کار و فعالیت کنند. شما عرصه های زندگی را بچینید خانم ها در خیلی از موارد از آقایون جلوتر هستند و در اون موارد کاملا طبیعی به نظر میاد. خوب این چرا باید غیرطبیعی به نظر بیاد؟ و اما مساله اول که دیگر مطمین هستم رو بذارید این طور براتون بگم: ما یک استادی در دانشگاه داشتیم که همیشه می گفت پیشرفت و پسرفت یک دور (سیکل) ادامه دار هست. یعنی فرضا شما یک شرکت دارید، این شرکت یک کار خوب ارایه میده پول درمیاره با پولش قسمت تحقیقات رو فعالتر می کنه محصول بهتر تولید می کنه دوباره پول بیشتر درمیاره تحقیقات رو بیشتر ادامه میده محصول بهترتر تولید می کنه پول بیشتر و ...... یعنی محصول خوب -> پول بیشتر -> تحقیقات بیشتر -> محصول خوبتر -> .... و این مساله در لوپ میفته یک شرکت میشه یک شرکت چندصدمیلیاردی و در مورد پسرفت هم به همین صورت هست که هی شرکت پول درنمیاره لذا تحقیقات رو نمی تونه ادامه بده و لذا محصول خوب نمی تونه تولید کنه و لذا باز پول تو شرکت نمیاد تا اینکه شرکت اعلام ورشکستگی کنه. حالا در کامیونیتی (همه جای دنیا نه فقط ایران) این مساله ایجاد شده. یعنی کامیونیتی در یک سیکل پسرفت افتاده به لحاظ حضور و مشارکت خانم ها. یک سری عواملی دست به دست هم دادند که مانع از حضور خانم ها در این اجتماع میشند. لذا روز به روز کامیونیتی مردانه تر میشه و این کامیونیتی مردانه روز به روز اون موانع رو بلند و بلندتر می کنه. خانم های کمتری در این شرایط وارد میشند و کامیونیتی مردانه تر میشه و .... حالا این عوامل رو من اینجا نمی گم که اولا یه کم عزیزان فکر کنند به قولی جواب رو نگفته باشم هرچند که هنوز خودم هم تمام این عوامل رو نمی شناسم و اینکه رغبتی بمونه که دوستان بیان اون تحقیق رو مورد مطالعه قرار بدن. عوامل دیگری هم هست که باید بیشتر مطالعه کنیم در موردشون.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #4 : 18 اردیبهشت 1387، 03:08 ب‌ظ »

دلیلش رو هم باید خودمون پیدا کنیم که چرا همین درصد کم هم فرارین؟

از ما فراری هستن یا از لینوکس ؟

از رفتار ماها ناراحتن یا فلسفه ی لینوکس و اپن سورس ؟

دلیل این مساله رو نمی شه به این راحتی پیدا کرد. دلیل برمی گرده به یک دوره سی ساله درست بعد از انقلاب اسلامی...
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین کسری کشاورز

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 608
  • Don't Look Back With Linux
« پاسخ #5 : 18 اردیبهشت 1387، 05:09 ب‌ظ »
با LinuxRavo موافقم!
الان زنگ میزیم کمیته‌هاااا!(شوخی کردم! :o)

آفلاین Saied

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
« پاسخ #6 : 18 اردیبهشت 1387، 05:49 ب‌ظ »
دلیل این مساله رو نمی شه به این راحتی پیدا کرد. دلیل برمی گرده به یک دوره سی ساله درست بعد از انقلاب اسلامی...

فرض کنیم در ایران دلیلش انقلاب بوده، دنیا رو چطور توجیه می‌فرمایید که نهایت فرقی که با ما داره حالا ۳ ۴ درصد بهتر است؟ اما در مورد ایران نمی‌خوام بگم بحث رو به مسایل سیاسی نکشید، شاید برای مورد ایران واقعا دلایل سیاسی هم نقش داشتند. ولی خوب جاش اینجا نیست. اگر مایل بودید به خود من بگید. ایمیل بنده در قسمت مشخصات موجود است. من فکر می کنم اگر مسایل سیاسی در مورد ایران هم نقش داشتند تاثیرشون بسیار ناچیز بوده.

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
« پاسخ #7 : 18 اردیبهشت 1387، 06:20 ب‌ظ »
به نظر من در کل علاقه خانم ها به کامپیوتر کمتر از آقایونه.
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #8 : 18 اردیبهشت 1387، 06:54 ب‌ظ »

فرض کنیم در ایران دلیلش انقلاب بوده، دنیا رو چطور توجیه می‌فرمایید که نهایت فرقی که با ما داره حالا ۳ ۴ درصد بهتر است؟ اما در مورد ایران نمی‌خوام بگم بحث رو به مسایل سیاسی نکشید، شاید برای مورد ایران واقعا دلایل سیاسی هم نقش داشتند. ولی خوب جاش اینجا نیست. اگر مایل بودید به خود من بگید. ایمیل بنده در قسمت مشخصات موجود است. من فکر می کنم اگر مسایل سیاسی در مورد ایران هم نقش داشتند تاثیرشون بسیار ناچیز بوده.
اتفاقا این نظر اصلا سیاسی نیست و بیشتر تاریخیه از اون جهت که در سی سال گذشته حتی در یک زمینه بی ارزش و پیش پا افتاده سیاستگزاری نشده دیگه چه برسه به مسایل کلان کشورداری مثل آی تی یا مشارکت مردم در سایر امور... امروزم که در یکی از روزنامه ها مطلب جالبی خوندم در مورد دولتی شدن اینترنت پر سرعت! یعنی همینم که داریم دارن می گیرن....
سیاستگزاری این نیست که یه نفر بره واسته اون بالا هی داد و بیداد کنه و عین معلم ها با ملت حرف بزنه و دستش رو این ور اون ور کنه و واسه اینو و اون خط و نشون بکشه. سیاستگزاری یعنی درآمد سرانه ملت برسه به ۳۰۰۰۰ یورو یا اینترنت از نون ارزونتر بشه یا روزی ۱۰۰۰ ساعت تو ترافیک نمونی.
این حالا سه چهار درصد رقم بسیار بزرگیه در این بخش چون کلا حالا مگه چقدر کاربر لینوکسی داریم که بخوایم از اعداد و درصدهای بزرگتر صحبت کنیم؟ همین سه چهار درصد رو اینجا نداریم. از رفتار ماست که کسی نمیاد تو این انجمن؟ چرا همه می رن تو انجمن دوست یابی یا یاهو ۳۶۰؟ اونجا رفتارا خوبه؟ چرا همه دارن خودشونو می کشن یه جوری برن شده یه ربع اورکات رو ببینن چه خبره؟ تازه دخترا بیشتر دوست دارن! پس چه ربطی به رفتار داره که دختر نمیاد اینجا؟ به قول دوستی ایران یعنی تهران و کیش. از تهرون بری بیرون از ایران رفتی بیرون! کلا سطح توقعی که در این سوال هست خیلی زیاده. خنم های اوبونتو خیلی توقع زیادی در این کشور. چرا فعلا در ایران می تونی بگی اوبونتو البته اگه بگی اوبونتوی اسلامی بهتر تحویلت می گیرن. من می گم این تاریخیه. انقلاب نتیجه یک برنامه ریزی چندین دهه ای است منتها قرار نبود اینجوری اجرا بشه که یهو شد وگرنه ملت داشتن تا آبان ۵۷ زندگیشونو می کردن یهو بهمن منقلب شد همه چیز! اینم شد نتیجه قشنگی که همه داریم میبینیم بنزین یهو از ۸۰ تومن میشه ۵۰۰ تومن و کارمند اداره پست که داره بسته سی دی های اوبونتو را تحویلت می ده ازت می پرسه آقا اینا فیلمه هر شش ماه براتون می فرستن؟ مجازه؟ نگرینتون آقا دردسر نشه برات؟ تا تو همون ۵۰۰ تومن رو بدی بهش بره از شرش راحت بشی... ملتی که نمی دونن قانون اساسی مملکتشون چندتا اصل داره می خوای بیان بشن مخ اوبونتو؟ نه مساله تاریخیه و مربوط به خیلی قبل تر از اینها می شه. که سی سال پیش نتیجه اش شکوفا شد.
اونایی که چشماشونو بستن و فکر می کنند که این جمعه که برسه همه چیز درست می شه شاید بتونن جواب سوالات همه را بدهند. می تونن؟
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #9 : 18 اردیبهشت 1387، 07:17 ب‌ظ »
دوستان عزیز لطفا بحث رو بیخود به آب و آفتاب و مه و خورشید ربطش ندید... اینکه مشارکت خانومها در نرم‌افزارهای آزاد کمتر از آقایونه فقط در ایران نیست بنابراین نگید که مظفرالدین شاه به جای سینما باید کامپیوتر و اینترنت از فرنگ میاورد.

این http://www.ubuntu-women.org سایت خانمهای اوبونتو کار هست که ممکنه توش چیزهایی باشه که نتیجش جذب بیشتر خانمها باشه... اگر دوست داشتید مرور کنید.

این پست هم به این دلیل زده شده که اولا شما هم در جریان یک تحقیق مستند علمی قرار بگیرید و دوما اینکه ما مایلیم خانمها حضور و سهم بیشتری در تولید و توسعه و گسترش نرم‌افزارهای آزاد داشته باشند، بنابراین اگر راهکاری به نظرتون میرسه مطرح کنید...

خواهشا پستهای حاشیه‌ای مطلقا ممنوع!!!
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
« پاسخ #10 : 18 اردیبهشت 1387، 09:00 ب‌ظ »
این بحثی بود که مدتی پیش به ذهنم زد و خب خدا رو شکر که سعید و مهدی هم بهش اشاره کردن. علاوه بر لینکی که مهدی جان داد، لینکهای زید هم خیلی به درد بخوره!

* چطور بانوان را برای لینوکس تشویق کنیم؟ این یک مقاله کامله! http://www.tldp.org/HOWTO/Encourage-Women-Linux-HOWTO

* کی‌دی‌ای بانوان که خیلی هم قدیمیه: http://women.kde.org

بانوان اونجا اخبار مخصوص خودشونو دارن، جلسات و نشست‌های مخصوص خودشونو دارن و ...

و یک عکس خوشگل از کیتی (Katie) که به شکلی نماد مونث Konki هست! ;)

شاید خانمها هم بد نباشه نظری بدن.
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #11 : 18 اردیبهشت 1387، 11:58 ب‌ظ »
خواهشا به حاشیه نرید، اینجا جاش نیست... خواهشاااااااااااا ](*,) ](*,)

تیم بانوان دبیان هم تیم قوی ای هستش. (Debian Women)
مورای آلن (یکی از توسعه دهنده های دبیان) که اومده بود اصفهان، فوق العاده خوشحال بود از حضور این همه دختر تو اصفهان لاگ و براش عجیب بود این موضوع و در خواست کرد از تمام خانوما که تو این پروژه شرکت کنند...
ظاهرا دبیان امکاناتی هم در اختیار خانوما می گذاره ;) ;)

آفلاین Mohsen00

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
  • Linux is your best friend
    • نوین تکنولوژی
« پاسخ #12 : 19 اردیبهشت 1387، 01:53 ق‌ظ »
خواهشا به حاشیه نرید، اینجا جاش نیست... خواهشاااااااااااا ](*,) ](*,)

تیم بانوان دبیان هم تیم قوی ای هستش. (Debian Women)
مورای آلن (یکی از توسعه دهنده های دبیان) که اومده بود اصفهان، فوق العاده خوشحال بود از حضور این همه دختر تو اصفهان لاگ و براش عجیب بود این موضوع و در خواست کرد از تمام خانوما که تو این پروژه شرکت کنند...
ظاهرا دبیان امکاناتی هم در اختیار خانوما می گذاره ;) ;)
موافقم ! چند وقت پیش هم چند تایی از خانوما که توی این سایت ثبت نام کرده بودن با من به وسیله چت در تماس بودن و سوالاشونو می پرسیدن !
به نظر من نصف اینکه خانوما نیستن یا نمی خوان زیاد دیده بشه اخلاق بد بعضی از آقایونه که البته کم هستن اما باعث می شن جو خراب بشه !

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #13 : 19 اردیبهشت 1387، 08:03 ق‌ظ »
نقل‌قول
این پست هم به این دلیل زده شده که اولا شما هم در جریان یک تحقیق مستند علمی قرار بگیرید و دوما اینکه ما مایلیم خانمها حضور و سهم بیشتری در تولید و توسعه و گسترش نرم‌افزارهای آزاد داشته باشند، بنابراین اگر راهکاری به نظرتون میرسه مطرح کنید...

خواهشا پستهای حاشیه‌ای مطلقا ممنوع!!!

یک موردی هستش که شاید زیاد برای ما مشکلی ایجاد نکنه ولی برای خانوم ها ، خصوصا با مواردی که مطرح شده در این روش حضور اشون موثر هست و آن هم دیدم پروفایل افراد هستش!  و تنها مشکل مطلب در عدم امکان مخفی کردن کل آدرس های شخصی هستش!
منظورم فقط YahooID نیست! بلکه MailAddess های افزار از جمله yahoo,gmail,hotmail, ...  که باعث میشه کمی خیال اشون برای معرفی ی واقعی تر خودشون در فروم راحت باشه!  کسی بیرون از فروم بهشون دسترسی نداره!

و البته علارقم اینکه به شخصه زیاد از این مطلب که در کلیت این موضوع بحث کنیم دید خوبی ندارم ، و فکر می کنم این کار بیشتر باعث حساسیت بیشتر روی مسئله میشه و یا یک نوع دید از نوع بالاتر به حساب میاد!  واقعا همون قدر که ما درست فکر می کنیم!!!  ;)
خود خانوم ها بهتر می تونند درست فکر کنم در مورد خودشون ( دوتا جمله با هم بود ها جدا نخونید )  یعنی همون ضرب المثل قدیمی خودمون!  توی مایه های «مصلحت کار خویش! خسروان دانند».
به نظرم بهتر این هستش که ما سعی کنیم ب گونه ای رفتار کنیم که بیشتر قابل اعتماد باشیم،‌ بجای اینکه بخواهیم بهمون اعتماد بشه!        البته جسارت نشه ب آقای همه مثل من بد نیستند! ولی خب دوتا بد مثل من آبروی همه رو می بره!
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #14 : 20 اردیبهشت 1387، 01:07 ق‌ظ »

این پست محض بالا کشیدن تاپیک در صفحه بوده و هیچ گونه ارزش مادی و معنوی دیگری ندارد.