انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند سوال در رابطه با مینت ۱۳  (دفعات بازدید: 2149 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
چند سوال در رابطه با مینت ۱۳
« : 15 مهر 1391، 11:53 ق‌ظ »
سلام من دیروز از اوبونتو سوییچ کردم به مینت...چند تا سوال برام پیش اومد...

۱)یکی اینکه چرا محیط سینامون هی پر پر میزنه و عین تلوزیون برفکی میشه؟  اگر بازی هم اجرا کنم توی اجرای بازی هم همین اتفاقات میافته!  گرافیک نصبه..و ati  هست به چند روش امتحان کردم و گرافیک رو نصب کردم یکی دانلود درایور از Additional driver و همینطور از سایت خود amd درایور رو گرفتم و نصب کردم (اگر برم تو محیط گنوم کلاسیک این مشکل حل میشه و همه چیز عالیه)

۲)سوال دیگه اینکه نمیشه روی مینت از سینامون 2D  استفاده کرد؟ من تو اوبونتو که سینامون رو نصب کردم 2D داشت که خیلی سریع و قابل قبولتر بود برای من...

۳)و در اخر اینکه یه سری برنامه داشتم ک توی اوبونتو فقط با دابل کلیک روی ایکون اصلی برنامه اجرا میشد (یعنی نصب نیاز نداشت فقط دانلود میکردم و از زیپ خارج میکردم و ایکون اصلی ک معمولا هم هیچ پسوندی نداشت! اجرا میکردم و همه چیز عالی کار میکرد) اما در مینت میگه باید بگردم تو نت که با چی اجراش کنم که خوب میگرده ولی چیزی پیشنهاد نمیده... مشکل از چیه؟و چه جوری حل میشه؟

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
پاسخ : چند سوال در رابطه با مینت ۱۳
« پاسخ #1 : 15 مهر 1391، 12:13 ب‌ظ »
دلیل مهاجرت رو هم میشه بگین؟!

نقل‌قول
و در اخر اینکه یه سری برنامه داشتم ک توی اوبونتو فقط با دابل کلیک روی ایکون اصلی برنامه اجرا میشد (یعنی نصب نیاز نداشت فقط دانلود میکردم و از زیپ خارج میکردم و ایکون اصلی ک معمولا هم هیچ پسوندی نداشت! اجرا میکردم و همه چیز عالی کار میکرد) اما در مینت میگه باید بگردم تو نت که با چی اجراش کنم که خوب میگرده ولی چیزی پیشنهاد نمیده... مشکل از چیه؟و چه جوری حل میشه؟
روی فایل راست کلیک کنید و از تب premission گزینه allow execute رو فعال کنید.

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #2 : 15 مهر 1391، 12:18 ب‌ظ »
سلام من دیروز از اوبونتو سوییچ کردم به مینت...چند تا سوال برام پیش اومد...

۱)یکی اینکه چرا محیط سینامون هی پر پر میزنه و عین تلوزیون برفکی میشه؟  اگر بازی هم اجرا کنم توی اجرای بازی هم همین اتفاقات میافته!  گرافیک نصبه..و ati  هست به چند روش امتحان کردم و گرافیک رو نصب کردم یکی دانلود درایور از Additional driver و همینطور از سایت خود amd درایور رو گرفتم و نصب کردم (اگر برم تو محیط گنوم کلاسیک این مشکل حل میشه و همه چیز عالیه)

۲)سوال دیگه اینکه نمیشه روی مینت از سینامون 2D  استفاده کرد؟ من تو اوبونتو که سینامون رو نصب کردم 2D داشت که خیلی سریع و قابل قبولتر بود برای من...

من هم همین مشکل رو دارم ولی چون کاره گرافیکی زیاد انجام نمیدم زیاد توجه بهش نکردم کسی میدونه راه حلش چیه؟
نکته:کارت گرافیک من انویدیا است
« آخرین ویرایش: 15 مهر 1391، 12:21 ب‌ظ توسط baztabroh »

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 15 مهر 1391، 12:40 ب‌ظ »
دلیل مهاجرت رو هم میشه بگین؟!

نقل‌قول
و در اخر اینکه یه سری برنامه داشتم ک توی اوبونتو فقط با دابل کلیک روی ایکون اصلی برنامه اجرا میشد (یعنی نصب نیاز نداشت فقط دانلود میکردم و از زیپ خارج میکردم و ایکون اصلی ک معمولا هم هیچ پسوندی نداشت! اجرا میکردم و همه چیز عالی کار میکرد) اما در مینت میگه باید بگردم تو نت که با چی اجراش کنم که خوب میگرده ولی چیزی پیشنهاد نمیده... مشکل از چیه؟و چه جوری حل میشه؟
روی فایل راست کلیک کنید و از تب premission گزینه allow execute رو فعال کنید.

دلیل خاصی نداره فعلا تو مرحله ی تستم! اوبونتو رو حدود یکماه داشتم راضی بودم مشکلی نداشتم باهاش به جز اینکه جدیدا اپدیت نمیشد هر اموزشی هم دیدم نشد درستش کنم ...ازش بکاپ گرفتم مینت نصب کردم که یکی ۲ هفته کار کنم..احتمالا فدورا رو هم بعد از این تست کنم چون نمیتونم همینجوری چشم بسته برم سراغ یه چیز ، دوست دارم جندتا ابزار رو تست کنم و بعد انتخاب کنم...

ممنون از توضیحت یکی از برنامه هام به این روش درست شد اما یکی ک مهمتر بود برام نشد (RawTherapee) توی اوبونتو میشد..

---------------------

الان به یه مشکل جدید توی مینت برخوردم اونم اینکه دیگه هیچ چیز از Software Manager نصب نمیشه!  روی دکمه ی اینستال که کلیک میکنم دکمه غیب میشه اما هیچ چیز شروع نمیشه...صبح درست بود!

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 16 مهر 1391، 10:48 ق‌ظ »
نقل‌قول
نکته:کارت گرافیک من انویدیا است

من فگر میکردمفقط با ATI مشکل داره لینوکس...

دوستان کس دیگه ای با این مشکل ها رو برو نشده؟ راه حلی ندارین؟ هر چی سرچ کردم به نتیجه رسیدم و اینها هم مشکلاتی نیست ک با اوبوتو مشترک باشه فکر میکنم..

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 16 مهر 1391، 03:13 ب‌ظ »
خوب دیگه نیازی به جواب دادن نیست برگشتم به همون اوبونتوی خودم ...خیلی احساس بهتری دارم :)