انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مفهوم آزادی!  (دفعات بازدید: 9243 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 286
  • آزادی حق ماست!
مفهوم آزادی!
« : 22 مهر 1391، 12:48 ق‌ظ »
سلام به تمامی دوستان و خوبان و عزیزان.

بنده چند ماه پیش به دلیل گفتن حرف حق بن شده بودم و نمیتونستم پست بدم یا جواب کسی رو بدم.ولی هر چی بود امروز تموم شد.
اومدم به اونایی که منو بن کردن بگم که اگه شما با فلسفه آزادی اشنایی داشتید هیچ وقت منو بن نمیکردید و طرف حق رو میگرفتید.
به هر حال اومدم تا یه سری اصلاحات یا بهتر بگم یه یاد اوری کوچولو کنم.

آزادی یعنی کسی که با اوبونتو یا سایر توزیع های لینوکس کار میکنه ویندوز یا هر سیستم عامل غیر آزاد دیگه ای رو به فهش نکشه و القاب نامناسب به کار نبره!(مثل ویندوزد!!!!!)
و کسی که اوبونتو یا سایر توزیع هارو استفاده میکنه از تصاویری که درش ویندوز یا هر سیستم عامل غیر آزاد دیگه ای هست رو ترور نکنه!
و اگه کسی اومد و خواست توزیع جدید که ساخته ی خودشه یا رفیقش یا باباش رو معرفی کنه،توزیعش رو توضیع نکنن!
آزادی یعنی احترام به تمام انسان ها و عقاید و علایق!
آزادی چهارچوب نداره!
آزادی حق همه است و همه به طور مساوی از ان بهره مند میشوند!
آزادی یعنی انتقاد سازنده نه انتقاد کوبنده!
و کلی معانی مختلف که میدونم همه باهاش اشنایی دارید!
دوستان خودتونو به خواب نزنید لطفا!
منتظران مهـــــــــــدی بهـــــوش باشند که حســــــین را مُنتَظِرانَش کُشتند

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
پاسخ : مفهوم آزادی!
« پاسخ #1 : 22 مهر 1391، 01:53 ق‌ظ »
سلام به تمامی دوستان و خوبان و عزیزان.

بنده چند ماه پیش به دلیل گفتن حرف حق بن شده بودم و نمیتونستم پست بدم یا جواب کسی رو بدم.ولی هر چی بود امروز تموم شد.
اومدم به اونایی که منو بن کردن بگم که اگه شما با فلسفه آزادی اشنایی داشتید هیچ وقت منو بن نمیکردید و طرف حق رو میگرفتید.
به هر حال اومدم تا یه سری اصلاحات یا بهتر بگم یه یاد اوری کوچولو کنم.

آزادی یعنی کسی که با اوبونتو یا سایر توزیع های لینوکس کار میکنه ویندوز یا هر سیستم عامل غیر آزاد دیگه ای رو به فهش نکشه و القاب نامناسب به کار نبره!(مثل ویندوزد!!!!!)
و کسی که اوبونتو یا سایر توزیع هارو استفاده میکنه از تصاویری که درش ویندوز یا هر سیستم عامل غیر آزاد دیگه ای هست رو ترور نکنه!
و اگه کسی اومد و خواست توزیع جدید که ساخته ی خودشه یا رفیقش یا باباش رو معرفی کنه،توزیعش رو توضیع نکنن!
آزادی یعنی احترام به تمام انسان ها و عقاید و علایق!
آزادی چهارچوب نداره!
آزادی حق همه است و همه به طور مساوی از ان بهره مند میشوند!
آزادی یعنی انتقاد سازنده نه انتقاد کوبنده!
و کلی معانی مختلف که میدونم همه باهاش اشنایی دارید!
دوستان خودتونو به خواب نزنید لطفا!
موافقم این اصطلاحاتی نظیر ویندوزد! و یه سری دیگه یادم نیست فقط من تو این فروم دیدم! قرار نیست یه آزادی سبب سلب سایر آزادی های فردی بشه.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #2 : 22 مهر 1391، 09:13 ق‌ظ »
با اینکه چند بار استفاده کردم خدم از این لغت ها اما موافقم...دیگه استفاده نخواهم کرد..ممنون بابت یاد آوری  :)

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #3 : 22 مهر 1391، 01:09 ب‌ظ »
متاسفانه ازادی اتفاقا تو جایی که همه ادعای اونو دان پیدا نمیشه!

اینجا هم یکی از همون جاهاست.
.
موافقم با کلیت مطلب.

آفلاین migiminimini

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
« پاسخ #4 : 22 مهر 1391، 01:37 ب‌ظ »
همین چیزاست که جهان سومی هستیم , تا یکی انتقاد کرد , به جای اینکه فکر کنند و اصلاح شه , برخورد شد
« آخرین ویرایش: 22 مهر 1391، 02:14 ب‌ظ توسط migiminimini »

آفلاین wolfeyesh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
« پاسخ #5 : 22 مهر 1391، 01:39 ب‌ظ »
این باید فرهنگ سازی شه که عادلانه با همه چی برخورد کنیم
« آخرین ویرایش: 22 مهر 1391، 02:11 ب‌ظ توسط wolfeyesh »
دست هایی که کمک می کنند , از دست هایی که دعا می کنند , بیشتر ارزش دارند ؛ کوروش بزرگ

آفلاین applet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
« پاسخ #6 : 22 مهر 1391، 02:02 ب‌ظ »
سلام
منم تقریبا با نظراتتون موافقم.
البته من فکر می کنم این مسئله بیشتر به خاطر تعصب بیش از حدی که در بعضی مواقع به وجود میاد.(برتری، تعصبم داره دیگه ;D)
خب البته خودم تا حدی در بین دوستان رعایت نمی کردم ولی سعی می کنم از الان به بعد رعایت کنم :)
شیرینى پیروزى، تلخى صبر را از میان مى‏ برد.

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #7 : 22 مهر 1391، 02:16 ب‌ظ »
نقل‌قول
آزادی چهارچوب نداره!
آزادی چارچوب نداره و من آزادم محصول شرکت نرم افزار کوچولو رو "ویندزد" خطاب کنم و شما هم حق نداری اعتراض کنی!  :-X

آفلاین migiminimini

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 22 مهر 1391، 02:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
آزادی چهارچوب نداره!
آزادی چارچوب نداره و من آزادم محصول شرکت نرم افزار کوچولو رو "ویندزد" خطاب کنم و شما هم حق نداری اعتراض کنی!  :-X
عصبانی

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #9 : 22 مهر 1391، 02:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
آزادی چهارچوب نداره!
چرا اگر ناراحت بشه وبراش دلیل بیاره حق اعتراض داره
در ضمن اینجا جنگل نیست که آزادی شما حدی نداشته باشه
اوپس : من گمان کردم شما از خودت اینو نوشتی نگو میخواستی اشتباه نویسنده رو گوشزد کنی  :oops:

آفلاین migiminimini

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 22 مهر 1391، 02:28 ب‌ظ »
نقل‌قول
آزادی چهارچوب نداره!
چرا اگر ناراحت بشه وبراش دلیل بیاره حق اعتراض داره
در ضمن اینجا جنگل نیست که آزادی شما حدی نداشته باشه
اوپس : من گمان کردم شما از خودت اینو نوشتی نگو میخواستی اشتباه نویسنده رو گوشزد کنی  :oops:
منم همین اشتنباه کردم , ماتریکس می خواست گوشزد کنه

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #11 : 22 مهر 1391، 02:32 ب‌ظ »
نقل‌قول
آزادی چهارچوب نداره!

آزادی ! نه بی بندی.

توهین و تهمت و آزار و اذیت و قانون شکنی (به هر نحوی) بی بندو باری هست نه آزادی! :-X
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
« پاسخ #12 : 22 مهر 1391، 04:53 ب‌ظ »
نظارت بر محتوای پست‌های ارسالی توسط کاربران و در صورت نیاز منع دسترسی آنها مغایرتی با آزادی نداره.
حضور در یک جمع چند هزار نفره با عقاید متفاوت نیازمند رعایت یک سری رفتارهای کنترل شده‌ست و شما بر اساس اصل آزادی‌ای که خودتون بهش معتقدید باید این آزادی عمل رو به مدیران بدید که بر اساس یک سری چارچوب‌ها فضا رو کنترل کنند.

در مورد توضیع توزیع‌های نوپا بنده هم با شما موافقم اما این موضوعی نیست که به مدیران مربوط باشه و ما به خودمون حق نمیدیم بیایم به کسی بگیم چرا داری در این مورد فلان توزیع بد صحبت میکنی (دقیقا بخاطر همون اصل آزادی که خودتون فرمودید).
دخالت وقتی وظیفه‌ی ماست که به کسی توهین مستقیم بشه و یا یک شخص در یک مقطع زمانی سعی در بهم زدن نظم فضا داشته باشه.
« آخرین ویرایش: 22 مهر 1391، 04:55 ب‌ظ توسط .:. BADJOKER .:. »
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #13 : 22 مهر 1391، 08:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
آزادی چهارچوب نداره!

دوست من آزادی چهار چوب نداره یعنی حد و مرز نداره اما یه نگا تو اینه بنداز ببین تو کی هستی؟تو یه انسانی!تو اشرف مخلوقاتی!تو جانشین خدا روی زمینی.دلیلی برای خارج شدن از کالبدت نداری!

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #14 : 22 مهر 1391، 09:00 ب‌ظ »
نظارت بر محتوای پست‌های ارسالی توسط کاربران و در صورت نیاز منع دسترسی آنها مغایرتی با آزادی نداره.
حضور در یک جمع چند هزار نفره با عقاید متفاوت نیازمند رعایت یک سری رفتارهای کنترل شده‌ست و شما بر اساس اصل آزادی‌ای که خودتون بهش معتقدید باید این آزادی عمل رو به مدیران بدید که بر اساس یک سری چارچوب‌ها فضا رو کنترل کنند.

در مورد توضیع توزیع‌های نوپا بنده هم با شما موافقم اما این موضوعی نیست که به مدیران مربوط باشه و ما به خودمون حق نمیدیم بیایم به کسی بگیم چرا داری در این مورد فلان توزیع بد صحبت میکنی (دقیقا بخاطر همون اصل آزادی که خودتون فرمودید).
دخالت وقتی وظیفه‌ی ماست که به کسی توهین مستقیم بشه و یا یک شخص در یک مقطع زمانی سعی در بهم زدن نظم فضا داشته باشه.

بله شما درست میگی و منظور شما از (رعایت یک سری رفتارهای کنترل شده)همون قانونه.حرفتون درست ولی زمانی که یه مدیر خودش از باطل حمایت میکنه تکلیف چیه؟
عزیز دل انگیز هر کاری اول جنبه میخواد،بعد جنم و در اخر استعداد!و متاسفانه اکثر ما ایرانی ها اولی رو نداریم!