انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مفهوم آزادی!  (دفعات بازدید: 9237 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
پاسخ : مفهوم آزادی!
« پاسخ #15 : 22 مهر 1391، 09:16 ب‌ظ »
بهتر نیست بجای این تاپیک ها بیاییم یه تاپیک آموزشی بزنیم ؟!

آقای جعفری من نمیدونم قضیه شما چی بوده و چرا بن شدید ولی اگر بعده این مدتی که بن شدید به مدیر پ.ش میداید و توضیح و دلیل ازش می خواستید بهتر بود !

شما فرض کنید الان این تاپیک رو 50 کاربر تازه عضو شده می خونن ...

به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #16 : 22 مهر 1391، 09:41 ب‌ظ »
آموزشی که زیاد هستش!
.
جای اینجور مساعل هم هست.
.
البته هم اینجا هم کافه جایی هست که میشه بحثای اینجوری رو به نظرم مطرح کرد

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • Oldman
« پاسخ #17 : 22 مهر 1391، 09:59 ب‌ظ »
نظارت بر محتوای پست‌های ارسالی توسط کاربران و در صورت نیاز منع دسترسی آنها مغایرتی با آزادی نداره.
حضور در یک جمع چند هزار نفره با عقاید متفاوت نیازمند رعایت یک سری رفتارهای کنترل شده‌ست و شما بر اساس اصل آزادی‌ای که خودتون بهش معتقدید باید این آزادی عمل رو به مدیران بدید که بر اساس یک سری چارچوب‌ها فضا رو کنترل کنند.

در مورد توضیع توزیع‌های نوپا بنده هم با شما موافقم اما این موضوعی نیست که به مدیران مربوط باشه و ما به خودمون حق نمیدیم بیایم به کسی بگیم چرا داری در این مورد فلان توزیع بد صحبت میکنی (دقیقا بخاطر همون اصل آزادی که خودتون فرمودید).
دخالت وقتی وظیفه‌ی ماست که به کسی توهین مستقیم بشه و یا یک شخص در یک مقطع زمانی سعی در بهم زدن نظم فضا داشته باشه.

بله شما درست میگی و منظور شما از (رعایت یک سری رفتارهای کنترل شده)همون قانونه.حرفتون درست ولی زمانی که یه مدیر خودش از باطل حمایت میکنه تکلیف چیه؟
عزیز دل انگیز هر کاری اول جنبه میخواد،بعد جنم و در اخر استعداد!و متاسفانه اکثر ما ایرانی ها اولی رو نداریم!

قوانین وضع میشن که این آزادی شیرین تر و بهتر باشه. ولی بعضی وقتا متاسفانه .....  :-X
:-X

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 286
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #18 : 22 مهر 1391، 10:21 ب‌ظ »
بهتر نیست بجای این تاپیک ها بیاییم یه تاپیک آموزشی بزنیم ؟!

آقای جعفری من نمیدونم قضیه شما چی بوده و چرا بن شدید ولی اگر بعده این مدتی که بن شدید به مدیر پ.ش میداید و توضیح و دلیل ازش می خواستید بهتر بود !

شما فرض کنید الان این تاپیک رو 50 کاربر تازه عضو شده می خونن ...

دوست عزیز این قسمت برای پیشنهاد و انتقاده!
پنجاه کاربر تازه عضو شده با خوندن این مطلب حداقل سه ماه جلو میوفتن!
منتظران مهـــــــــــدی بهـــــوش باشند که حســــــین را مُنتَظِرانَش کُشتند

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
  • تصویری از رباعیات خیام،نسخه ادوارد فیتزجرالد
« پاسخ #19 : 22 مهر 1391، 11:52 ب‌ظ »
نقل‌قول
آزادی چهارچوب نداره!
سلام
اتفاقا چهار چوب داره که شما از یه چیزایی ناراحت شدید
در آزادی نباید به کسی بی احترامی کرد ،کسی را تحقیر کرد ،کسی را رنجاند،
اگر چهار چوب نداشته باشد ممکن است ما از بعضی جانداران  عقب  بمانیم
این چیزی هست که باید همه متوجه آن بشوند، آزادی چهار چوب دارد

( البته واقعا انتقادهای خوبی بود و  فکر کنم بنده متوجه منظورتون شدم )
فیلیپ دوم مقدونی (پدر اسکندر مقدونی) :تفرقه بینداز و حکومت کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #20 : 23 مهر 1391، 12:06 ق‌ظ »
توجه کنید قطاری که از ریل خارج شده هم به آزادی می‌رسه. ولی به مقصد نه.
با بخش اعظم صحبت‌هاتون موافقم. اما خب یه مدت تمام انجمن به هم ریخته بود و جو ملتهب شده بود. تاپیک‌های قدیمی رو بالا می‌کشیدید و بحث راه می‌انداختید. صحبت‌های بیربط زیاد شده بود. به نظر بنده که این بن کردن کار درستی بود.
(البته بنده هم خودم زیاد بحث می‌کنمااااااا ناگفته نماند :D)
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین امیر شهریاری

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
« پاسخ #21 : 23 مهر 1391، 07:43 ق‌ظ »
با بخش اعظم صحبت‌هاتون موافقم. اما خب یه مدت تمام انجمن به هم ریخته بود و جو ملتهب شده بود. تاپیک‌های قدیمی رو بالا می‌کشیدید و بحث راه می‌انداختید. صحبت‌های بیربط زیاد شده بود. به نظر بنده که این بن کردن کار درستی بود.
1+

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #22 : 23 مهر 1391، 12:27 ب‌ظ »
نقل‌قول
آزادی چهارچوب نداره!
سلام
اتفاقا چهار چوب داره که شما از یه چیزایی ناراحت شدید
در آزادی نباید به کسی بی احترامی کرد ،کسی را تحقیر کرد ،کسی را رنجاند،
اگر چهار چوب نداشته باشد ممکن است ما از بعضی جانداران  عقب  بمانیم
این چیزی هست که باید همه متوجه آن بشوند، آزادی چهار چوب دارد

( البته واقعا انتقادهای خوبی بود و  فکر کنم بنده متوجه منظورتون شدم )

میبخشین دوست عزیز شما اینجا با کی طرف هستی؟با چه جونوری طرف هستی؟همه اینجا انسانن و آزادی تو چهار چوب انسانیت برای انسان ها تعریف شده و داخل این چهار چوب،چهار چوب دیگه ای نیست!وقتی کسی از باطل حمایت کنه این یعنی کاری خارج از چهار چوب انسانیت انجام داده!
دوست من انسانیت چیزیه که به عقل و دانش و این چیزا نیست!حتی یه شخصی که از لحاظ ذهنی دچار مشکل هست(عقب افتاده ی ذهنی)از انسانیت سر در میاره!

زمانی که بنده عرض کردم آزادی چهار چوب ندارد منظورم در حیطه ی انسانی بود وگرنه خیلی از ما انسان هارو باید مثل حیون بندازن تو قفس!

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #23 : 23 مهر 1391، 12:42 ب‌ظ »

بنده هم با همین مثال قطار موافقم.
من نخواستم بگم که چرا منو بن کردن!فقط میخواستم به شما دوستان بفهمونم که دلیل نوشتن این مطلب چی بود!
در ضمن تاپیک های قدیمی اگه بالا کشیده نشن باید حذف بشن تا بالا نیان!وقتی هستن پس میشه روشون مانوور داد!
اصل انسانیت اینه که به کسی ظلم نکنی و نزاری کسی بهت ظلم کنه!
به نظر شما حق کسی رو پایمال کردن ظلم نیست؟
به نظر شما دو انسان که هر دو یک هدف با مسیر متفاوت رو دنبال میکنن و نتیجه ی هر دو به یک اندازه رضایت بخش میتونه باشه و هر دو قابل تقدیر و تشویق هستن,یک شخصی بیاد یکی رو تشویق کنه و دیگری رو تخریب,و منی که این بی عدالتی رو میبینم و ساکت بشینم,چی میشه؟

دوست من شما یه نگاه به سخن اقای"دزموند مپیلو توتو" که تو قسمت امضا نوشتم بنداز بعد قضاوت کن!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #24 : 23 مهر 1391، 12:47 ب‌ظ »
حرف‌های شما متین، ولی در این جمله:
وقتی کسی از باطل حمایت کنه این یعنی کاری خارج از چهار چوب انسانیت انجام داده!
باطل و چهارچوب انسانیت رو چه‌کسی تعریف می‌کنه؟ در هر جنگی دو طرف فکر می‌کنن که حق با خودشونه و طرف مقابل باطله و حتا هیتلر هم فکر می‌کرد کارهایی که می‌کنه برای نگه‌داشتن جهان در چهارچوب انسانیته. از اون‌جا که نمی‌شه این‌ها رو با عقل ناقص انسان تعریف کرد، یه سری قوانینی به وجود اومدن که با این که نه حق هستند و نه در چهارچوب انسانیت، برای یک‌نواختی برخوردها از اون‌ها استفاده می‌شه. وقتی روزی عقل انسان‌ها به حدی برسه که بتونن حق و باطل رو از هم تشخیص بدن و براساس اون عمل کنن، دیگه قانون چیز بی‌معنا و مفایر آزادی‌ای می‌شه و از بین می‌ره. ولی تا اون‌ روز چاره‌ای جز عمل به اون نداریم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #25 : 23 مهر 1391، 01:31 ب‌ظ »
حرف‌های شما متین، ولی در این جمله:
وقتی کسی از باطل حمایت کنه این یعنی کاری خارج از چهار چوب انسانیت انجام داده!
باطل و چهارچوب انسانیت رو چه‌کسی تعریف می‌کنه؟ در هر جنگی دو طرف فکر می‌کنن که حق با خودشونه و طرف مقابل باطله و حتا هیتلر هم فکر می‌کرد کارهایی که می‌کنه برای نگه‌داشتن جهان در چهارچوب انسانیته. از اون‌جا که نمی‌شه این‌ها رو با عقل ناقص انسان تعریف کرد، یه سری قوانینی به وجود اومدن که با این که نه حق هستند و نه در چهارچوب انسانیت، برای یک‌نواختی برخوردها از اون‌ها استفاده می‌شه. وقتی روزی عقل انسان‌ها به حدی برسه که بتونن حق و باطل رو از هم تشخیص بدن و براساس اون عمل کنن، دیگه قانون چیز بی‌معنا و مفایر آزادی‌ای می‌شه و از بین می‌ره. ولی تا اون‌ روز چاره‌ای جز عمل به اون نداریم.

نقل‌قول
باطل و چهارچوب انسانیت رو چه‌کسی تعریف می‌کنه؟
وجدان و درون هر انسان!بعضی چیزا غریزیه دوست من!

نقل‌قول
در هر جنگی دو طرف فکر می‌کنن که حق با خودشونه و طرف مقابل باطله
چرا جنگ؟ما که جنگی نداریم دوست من!

نقل‌قول
وقتی روزی عقل انسان‌ها به حدی برسه که بتونن حق و باطل رو از هم تشخیص بدن و براساس اون عمل کنن
یه نگاه به ویدئوی این کلیپ بنداز دوست من

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=150314&musicID=81462

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #26 : 23 مهر 1391، 01:43 ب‌ظ »
منظورم از جنگ در این‌جا نبود. جنگ در دنیای واقعی. مثل جنگ اعراب و اسرائیل یا جنگ ایران و عراق. اون کلیپ هم تأثیرگذار یود، ولی باز هم مرجعی برای تشخیص حق از باطل ارائه نمی‌داد. مطمئن باش من به عنوان یک آنارشیست بیش‌تر از همه ی شما ز قانون‌بازی گریزان هستم، ولی خب با شرایط فعلی نمی‌شه کاری جز تن‌دادن به برخی از قوانین کرد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین مهدی جعفری

• Sr. Member
  • *
  • آزادی حق ماست!
« پاسخ #27 : 23 مهر 1391، 02:01 ب‌ظ »
منظورم از جنگ در این‌جا نبود. جنگ در دنیای واقعی. مثل جنگ اعراب و اسرائیل یا جنگ ایران و عراق. اون کلیپ هم تأثیرگذار یود، ولی باز هم مرجعی برای تشخیص حق از باطل ارائه نمی‌داد. مطمئن باش من به عنوان یک آنارشیست بیش‌تر از همه ی شما ز قانون‌بازی گریزان هستم، ولی خب با شرایط فعلی نمی‌شه کاری جز تن‌دادن به برخی از قوانین کرد

اون کلیپ صرفا برای این بود که دوستانم رو متوجه این کنم که انسانیت به عقل نیست غریزیه!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #28 : 23 مهر 1391، 02:33 ب‌ظ »

اون کلیپ صرفا برای این بود که دوستانم رو متوجه این کنم که انسانیت به عقل نیست غریزیه!

اینطور که بنده متوجه شده‌ام جنابعالی عقاید خودتون رو ربط می‌دید به انسانیت و انسانیت رو هم به غریزه؟ از همون ابتدا هم خودتون رو در جایگاه حق متصور شده‌اید؟ الان غریزه‌ی من می‌گه حق با منه. حکم چیه؟ همچنین ارتباطی غریزی میان گودرز و شقایق بین صحبت‌های شما می‌بینم. تکلیف این یکی چیه؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین samn

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
« پاسخ #29 : 23 مهر 1391، 02:43 ب‌ظ »
دعوا سر هیچی :D