انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

اگر ویندوز ۸ مانند اوبونتو  رایگان بود...

من تنها از ویندوز ۸ استفاده میکردم.
13 (12.4%)
من باز هم اوبونتو را ترجیح میدادم و تنها از اوبونتو استفاده میکردم.
92 (87.6%)

مجموع آرای اعضا: 105

نویسنده موضوع: چرا به ویندوز مهاجرت نمیکنید؟معایب ویندوز چیست؟ (تعصب ممنوع)  (دفعات بازدید: 37161 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
هر دوشون خوبی ها و بدی های خودشون رو دارن !
ای کاش ویندوز هم از ساختار استاندارد یونیکس پیروی میکرد و همه چیز رو برنمیداشت برعکس کنه خیلی عالی میشد نه ویروس میگرفت نه چیز دیگه قابل فهم تر و علمی تر هم میشد
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین linuxesabz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 74
  • عاشق کوهنوردی و جودو --------> متخصص و مدرس لینوکس
    • لینوکس سبز
اه چقدر جواب به این موضوع داده شده  :o
من شخصا اصلا این موضوع ویندوز رو به مصابح دزدی نگاه نمی کنم (با اینکه فکر می کنم کارم دزدیه اما اینجا این مبحث فرق میکنه چون قرار بر اینه چرا ما سمت ویندوز 8 نمی ریم)
ویندوز 8 از رابط کاربری مزخرفش خوشم نمیاد اما به نظرم ویندوز 7 یه چیز دیگس من خودم کاربر KORERA هستم دلیلش هم به خاطر برپایه FEDORA بودن و چند تا دلیل دیگه است اما شخصا سعی کردم اگر قرار از چیزی استفاده کنم یا به نرم افزار خاصی نیاز داشته باشم از رایگانش استفاده کنم حالا یک مقدار با دردسر هم همراه باشه مشکلی ندارم
اما به نظرم توی راحتی ویندوز 7 از 8 ی اوبونتو هم بهتره من که شخصا خیلی باهاش راحتم
اکانت قبلیم sallea به دلایلی حذف شد.
مدرس و عاشق لینوکس

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
هه هه چه تایپیکی رو اوردید بالا!
ویندوز واقعا سیستم عامل عالی هست و مخصوصا تو نسخه های آخر اصلا کرش و کندی نداره امنیتش هم واقعا فوق العاده شده. تنها دلیلی که نمیرم سمتش،۱- شخصی سازی لینوکس،۲- خط فرمانش، ۳-دستم واسه هر کاری بازه، ۴-عادت!، ۵-متفاوت بودن!، ۶- احتیاج به فتوشاپ و آفیس و ... ندارم.
یه زمانی جامعه ی کاربری لینوکس ایران هم بود ولی دیگه نیست ... خوبا رفتن، جو صمیمی از بین رفته (حتما تایپیک های قدیمی رو ببینید!) و جاش یه مشت کاربر پر ادعا اومدن که تا یه حرف انتقادی نسبت به خودشون میشنوند با بی ادبی تمام تایپیک رو نابود می کنند. بعضی ها هم کلا جواب اشتباه میدن!
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1393، 05:12 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین linuxesabz

• Jr. Member
  • *
    • لینوکس سبز
آقا سالار من نیووردم بالا اصلا منوچرا میزنی :)
من خودم اگر لزومی به استفاده از ورد نداشته باشم لینوکس استفاده می کنم اما لامذهب این ورد ماکروسافت رو نمیشه دست کم گرفت
مدرس و عاشق لینوکس

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
latex کار world را انجام می دهد ولی یک کم زمانبر است.

آفلاین linuxesabz

• Jr. Member
  • *
    • لینوکس سبز
لتکس کد نویسی داره و برای مقالات  دانشگاهی استفاده داره کاربردش با این زمین تا آۀسمنون فرق داره
مدرس و عاشق لینوکس

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
من خودم اگر لزومی به استفاده از ورد نداشته باشم لینوکس استفاده می کنم اما لامذهب این ورد ماکروسافت رو نمیشه دست کم گرفت
کار با لیبره‌آفیس به راحتی کار با ورد نیست، ولی خیلی از کارها رو هم انجام می‌ده، بنظر من یک کاربر تازه‌کار  یا متوسط ورد می‌تونه همه‌ی نیازهاشو با لیبره‌آفیس انجام بده. راحتی کار یه مساله هست، اینکه فلان قابلیت رو داشته باشه، یه مساله دیگه هست. البته شاید شما مجبورید که فایل‌ها رو به بقیه بدید، اون وقت اگه odt بدید، طرف وحشت می‌کنه!

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
درود به همگان

من با اینکه در اوبونتو و لینوکسجات تازه کارم ولی اونو به ویندوز ترجیح میدم و این در حالیست که من یک کاربر عادی هستم و برنامه نویسی و مباحث فنی آنچنانی بلد نیستم و خدارو شکر درسم هم تموم شده و تحقیق دانشگاهی ندارم و صرفا از سیستمها استفادهء خانگی دارم با اینکه هنوز برای استفاده از ویندوز قلقلکم میاد ولی واقعا از ویندوز خسته شدم و اذیتهاش برام زیاد شد :

۱. یه مدتی یه برنامه نصب کرده بودم مثل فایروال بود که اتصال خودکار رو کنترل میکرد یادم نیست اسمش چی بود ولی در صفحه اصلیش لیست برنامه های خواستگار ;Dاتصال و مقصد و آیپی و ... رو مینوشت یه بار حواسم نبود و پنجره باز بود دیدم که برای کانادا و چین و لائوس و بورکینافاسو و امریکا ووووووو درخواست اتصال داره و خدا میدونه چه چیزایی ردوبدل کردن اونجا بود که گفتم باید یه حرکتی کنم ...

۲. حدود سه سال با IDM برای دانلود شبانه خیلی خیلی خیلی کار میکردم و می دیدم که با اینکه تنظیمات درسته ولی در ساعت مورد نظر شروع به کار نمیشه و لپتاپ بیچاره تا صبح الکی روشن میموند که از خیرات و برکات کرکها بود

۳. این اواخر که درگیر خرابیهای لپتاپ بودم و مدام خریدم و پس دادم یه موردی پیش اومد که عجیب بود : باطری لپتاپ هشدار داد که شارژ داره تموم میشه در حالیکه ۸۰٪ داشت و بعد از کلی سوال و جواب و شرکت گارانتی وووووو کاشف به عمل اومدم که ایراد از ویندوز هست و باید دوباره از اول نصب کنم و متاسفانه یا خوشبختانه با نصب مجدد درست شد

۴. غیرفعال شدن کرک برنامه ها که معضل عجیبی بود و مخصوصا در مورد آنتی ویروس ESET و امثالهم واقعا دشوار بود که نصب میکردی و راه مینداختی و اپدیت میکردی چند دقیقه بعد هشدار میداد که برنامه فعالسازی نشده و روز از نو روزی از نو

باگهای لینوکسجات و مشخصاً اوبونتو شاید زیاد باشه ... نمیدونم ... ولی اونقدر جاذبه داره که من بیسواد رو به خودش میکشونه که در دریایی از علوم نامتناهی خودش منو غوطه ور کنه و بالاجبار دست به دامن اینور اونور بشم و کلی اذیت بشم که چرا بلد نیستم و چرا اینقدر سخته و چرا هیچکس دوروبرم نیست که ازش زودی بپرسم و کارم راه بیفته ووووووووووو

ولی هنوز ازش دلزده نشدم ...

من با اوبونتو ۱۲.۰۴ شروع کردم و اینقدر کش و قوس داشتم که رسیدم به ۱۴.۰۴ و هنوز هم از اول راه تکون نخوردم ولی همچنان با دیدن اسمش در استارت آپ لذت میبرم که :

بازم تو اومدی که بهم بگی چقدر بیسوادم  ](*,)

فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین masoudborbor

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
من یک کاربر کاملا عادی سیستم عامل هستم. کاربردم از دستگاه در حد مرورگری اینترنت، دیدن و ویرایش عکس و فیلم و گوش کردن موسیقی، دنبال کردن خبر و نوشتن متن در حد روزی چند هزار کلمه است. با این همه اوبونتو رو کاملا ترجیح می‌دم. باهاش خیلی کمتر به مشکل بر می‌خورم و از همه مهم‌تر این که می‌تونی در حد خیلی خیلی خوبی برای کارهای خودم شخصی‌سازیش بکنم (مثلا کارهایی که روزی چندصدبار و بیشتر تکرار می‌کنم رو در کانتکست منوی فایل منیجرم اضافه کنم و خیلی تنظیمات شخصی دیگه...)
لپ‌تاپ تازه‌ام هم صفحه‌اش تاچه و اتفاقا اوبونتو ۱۴۰۴ روش خیلی بهتر از ویندوز ۸ ارجینال کار می‌کنه. اتفاقا تاچ این نسخه تازه اوبونتو فوق‌العاده است.
هرمشکلی هم پیش بیاد یا اینجا یا در انجمن‌های انگلیسی مشگلم رو مطرح می‌کنم و حلش می‌کنم در صورتی که با هر یک از این خطاها ممکن بود مجبور باشم ویندوز رو از اول نصب کنم و همه نرم‌افزارها و تنیظماتم بپره و ...
اگر هم خطایی رخ نمی‌داد بالاخره بعد از چند سال باید ویندوز تازه نصب می‌کردم که همین مشکل پیش می‌اومد در حالی که تو لینوکس می‌تونم با حفظ تنظیمات و نرم‌افزارها لینوکس تازه رو روی دستگاهم داشته باشم
همه این‌ها باعث می‌شه به عنوان آدمی که اصلا کاری به کار کدنویسی و ... ندارم هم لینوکس رو ترجیح بدم به ویندوز

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
از نظر من هنوز در زمینه دسکتاپ ویندوز بهتر از لینوکس هست. و به همین دلیل هم دوستانی که لینوکس رو میبینن و ازم میخوان که براشون نصب کنم اول از همه بهشون هشدار میدم که لینوکس مثل ویندوز کاربرپسند و ساده و بی دردسر نیست تا توقع زیادی ازش نداشته باشن و بعدا به دشمنان لینوکس تبدیل نشن (دشمن نتراشیدن هم خودش هنر و خدمتیه).

اما چرا از لینوکس استفاده می کنم و به ویندوز مهاجرت نمی کنم به دو دلیل:

1- لپتاپ من به ویندوز آلرژی داره!
2- فقط برای سرگرمی (Just For Fun)
« آخرین ویرایش: 02 تیر 1393، 11:16 ق‌ظ توسط MrAli »
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
کار با لیبره‌آفیس به راحتی کار با ورد نیست، ولی خیلی از کارها رو هم انجام می‌ده، بنظر من یک کاربر تازه‌کار  یا متوسط ورد می‌تونه همه‌ی نیازهاشو با لیبره‌آفیس انجام بده. راحتی کار یه مساله هست، اینکه فلان قابلیت رو داشته باشه، یه مساله دیگه هست. البته شاید شما مجبورید که فایل‌ها رو به بقیه بدید، اون وقت اگه odt بدید، طرف وحشت می‌کنه!

نمی دونم چه اتفاقی می افتد اگر فایل latex یا sweave را ببیند ;D.
« آخرین ویرایش: 02 تیر 1393، 12:06 ب‌ظ توسط alend »

آفلاین masoudborbor

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68

نمی دونم چه اتفاقی می افتد اگر فایل latex یا sweave را ببیند ;D.

من چون صبح تا شب (و گاه شب تا صبح) کارم نوشتنه به نرم‌افزار خوب تو این حوزه خیلی احتیاج دارم. الان از لیبرآفیس و فوکوس‌رایتر استفاده می‌کنم. این sweave و latex چه ویژگی‌هایی دارن؟ در مخازن هست بگیرم؟

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
سلام . من کلا سیستم عاملهام را با وسواس خیلی زیاد انتخاب میکنم و اصلا علاقه ای به تغییر سیستم عامل ندارم . تا سال 2003 روی ویندوز 2000 بودم و بعد از آن تا سال 2014 xp نصب داشتم . از ویندوز 7  و 6  متنفر بودم چون هم سبکی مورد نظر من رو نداشتند هم در خیلی از کارها از سرعت مناسبی برخوردار نبودند . مثلا من نمیتوانستم جلوی ویندوز سون را بگیرم و به او حالی کنم که باید هارد و رم کمتری اشغال کند یکماه امتحانشان کردم حجم ویندوز به تنهایی بعد از یک ماه  50 گیگ شده بود و هیچ راهی هم برای کنترل درایو C نداشتم! ( در درایو D در همان روز اول چندین نرم افزار سنگین مهندسی نصب کردم از آن به بعد خود به خود درایو C در ویندوز سون بلعیده میشد!!! اما ویندوز xp هرگز اینطور نبود (انگار ویندوز های جدید اشتهای زیادی برای بلعیدن cpu &ram داشتند!!) ) اما در حال حاضر ubuntu نصب کرده ام و فکر میکنم سالها طول بکشد تا توضیع خود را عوض کنم یا حتی بخواهم دسکتاپ جدیدی را امتحان کنم !   :)
البته دلایل امنیتی هم در مهاجرت من خیلی دخیل بود چون من تغییر خاصی در کیفیت ارایه خدمات ویندوز نمیدیدم اما حجم رم و پردازنده و هاردی که ویندوز به خود اختصاص میداد من را بسیار مشکوک کرده بود .
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1393، 02:52 ب‌ظ توسط محمودی فرد »
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
 - مطلب اومده بالا منم چند کلمه ای بگم.

- لینوکس آزادی خیلی بیشتری برای کاربراش در نظر گرفته و میشه هر کاری رو که دوست داری بکنی.
 - توی لینوکس حس مصرف کننده بودن کمتری دارم، چون سیستم عامل من یک سیستم عامل مثل سیستم عامل کس دیگه ای نیست و کاملا خودم اون جوری که نیاز داشتم شخصی سازیش کردم.
 - فرهنگ جامعه لینوکس کمک به هم و رشد در کنار همه ،در ویندوز این چیز ها دیده نمیشه.
 - سیستم فایل ها و نرم افزار های لینوکس خیلی خوبه که باعث میشه برای نصب یک نرم افزار نیاز به نصب دوباره ی پیش نیاز ها نباشه.
 - لینوکس بروز تر و ایمن تر هست.
 - مشکلی با کرک کردن نرم افار ها و سر و کله زدن با این مورد نیست.
 - با توجه به زمینه کاریم یادداشتن لینوکس تا حد زیادی کمکم میکنه.
 - ارتباط خیلی خوبی با خط فرمان لینوکس برقرار کردم که در ویندوز این طور نبود. میشه کارها رو راحت تر در خط فرمان انجام داد و دنبال موضوع خواصی در میز کار خواصی نمیگردم.
 - در لینوکس به ریزترین اجزا سیستم عاملم دست رسی دارم.
 - در لینوکس مشکلی اگر برای سیستم عاملم پیش بیاد میتونم خودم حلش کنم ولی معمولا اگه ویندوز بالا نیاد یا مشکل جدی داشته باشه باید به فکر تعویضش بود.
 - رایگانه.
 - وقتی مشکلی برام پیش میاد برای این که اون مشکل رو یاد بگیرم مباحث جدیدی رو هم یاد میگیرم.

- ویندوز رو هم استفاده میکنم به دو دلیل.
 ۱- بازی.
 ۲- نرم افزار هایی مثل word و ... / شاید دوستان بگن که این نرم افزار ها معادل لینوکسی دارن و منم میدونم ولی وقتی نیاز به تحویل پروژه یا یک سند پیاده سازی بزرگ داشته باشی که تمام افرادی که میخوان اون رو بخونن با word کار میکنن باشه و اگر با libre office کار کنم با این که خروجی doc هم داره بازم تمام متن تغییر میکنه و چیزی که من میخوام تحویل  بدم نیست.
ubuntu16.04/unity/JavaScript