انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

اگر ویندوز ۸ مانند اوبونتو  رایگان بود...

من تنها از ویندوز ۸ استفاده میکردم.
13 (12.4%)
من باز هم اوبونتو را ترجیح میدادم و تنها از اوبونتو استفاده میکردم.
92 (87.6%)

مجموع آرای اعضا: 105

نویسنده موضوع: چرا به ویندوز مهاجرت نمیکنید؟معایب ویندوز چیست؟ (تعصب ممنوع)  (دفعات بازدید: 37226 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
تا حالا فکر کردید چرا سیستم عامل های دیگه نتونستن زیاد رشد کنن ! چرا ! همش انحصار طلبی ! دیگه بسه !
بگذار نفس بکشیم ! با توام پنجره !
در بازار خیلی از کامپیوترها به طور پیش فرض ویندوز روشون نصب است اما لینوکس نه. بعدشم الان چند سالیه و تقریبا میشه گفت توزیع هایی مثل اوبونتو باعث شدن لینوکس کمی در حوزه دستکتاپ رشد کنه. مورد دیگه اینکه الان کار کردن با لینوکس ساده تر شده نسبت به چند سال قبل. این رو در نظر بگیرید همه متخصص کامپیوتر نیستن و وقت سر و کله زدن با سیستم رو ندارن. تناقض در گفته های شما زیاده از یک طرف میگید این انحصار که مانع پیشرفت لینوکس شده از طرفی یکسری از کاربران دیگه میگن لینوکس برای کاربر معمولی نیست و سمتش نیاد بهتره!  :o خوب این میشه تناقض دوست عزیز اگه لینوکس میخواد پیشرفت کنه در زمینه دسکتاپ باید طوری باشه که کاربران عادی هم باهاش راحت باشن که خوشبختانه داره این اتفاق می افته اگه نه که دیگه اینهمه داستان سرایی نداره که انحصار باعث شده لینوکس رشد نکنه! یکمی به مسائل با دید باز تر نگاه کنید.

آفلاین wolfeyesh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
دوست خوش اخلاق من wolfeyesh ، لطفا اگه میخوای در مورد هرچیزی انقده با صراحت حرف بزنی لطف کن در مورد اون مطلب یا هر چیز دیگه ای اطلاعات کامل جمع کن بعد بیا اینجا صداتو ببر بالا.
یک: اینکه جای پرسش این سوال اینجا نبود قبلا هم ابتدای بحث جواب داده شد و اصلا قرار نبود بحثی ار لینوکس و ویندوز بیاد وسط فقط قرار بود تیتر وار دوستان دلیلشو بگن.
دو: اینکه میگی من با یک نام کاربری دیگه اومدم یک زر به تمام معناست.یاد بگیر به دیگران طعمت نزنی.
اگه فردا توی خیابون ببینمت بهت بگم دزد حتی اگه دزدی نکرده باشی باز کسایی که اونجا بودن حتی اگه بدونن هم کار تو نبوده توی دلشون چند درصدی احتمال میدن که دزد باشی.دیگه طعمت نزن.

راستی آقای بهزادی مایکروسافت دوست داره محصولاتشو بفروشه خب بفروشه به ما چه؟
دلیل نمیشه چون داره محصولاتشو میفروشه آقای بیل بی شرف باشه.
مثلا من دوست دارم آتیش بزنم به مالم چرا چون مال خودمه آقا.اصلا میخوام ویندوز رو ۲۰۰۰ دلار بفروشم خب میفروشم چرا چون مال خودمه و یکی هم دوست داره رایگان بده خب بده.
من مصرف کننده باید انتخاب کنم و توهین کار درستی نیست و واژه بی شرف پشتش هزار تا معنا خوابیده.
متاسفانه موضوع کاملا از اون چیزی که اول خواستم بیرون رفت و خوب بود ذکر کردم (تعصب ممنوع)

۱.کسی که موضوع ایجاد می کنه تو فروم می مونه تا جواب ها رو بخونه , نه اینکه فرداش بیاد
۲.زر ؟ , ممنون از اینمه ادب خوانوادگیتونو اینجا به نمایش گذاشتین
۳. اطلاعات جمع کن ؟ , فکر کنم کسی که اطلاعات باید جمع کنه , شما باشی , نه منو . بچه های این فروم
۴.فروش محصول چون ماله خودشه ؟ , شما تاریخچه ی ویندوزو می دونی ؟ ,
5. تعصب ؟ , فکر کنم کسی که اینجا داره با تعصب برخورد می کنه , شمایی
دست هایی که کمک می کنند , از دست هایی که دعا می کنند , بیشتر ارزش دارند ؛ کوروش بزرگ

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
نقل‌قول
۱.کسی که موضوع ایجاد می کنه تو فروم می مونه تا جواب ها رو بخونه , نه اینکه فردش بیاد.
من بیکار نیستم هر ۳۶۵ روز سال بیام جواب ها رو چک کنم.موضوع که انحصاری نیست عزیزم.

نقل‌قول
۲.زر ؟ , ممنون از اینمه ادب خوانوادگیتونو اینجا به نمایش گذاشتین.
با هرکی قد ادبش حرف میزنم.دوستان خودشون قضاوت میکنن.بارها هم اگه اشتباه کردم عذرخواهی کردم چون ادب یادم دادن.

نقل‌قول
۳.اطلاعات جمع کن ؟ , فکر کنم کسی که اطلاعات باید جمع کنه , شما باشی , نه منو . بچه های این فروم.
منظورم این بود ببینید از ابتدا چه بحث هایی شده تا انقده حرفای تکراری نزنید که بگی من خیلی بلدم.

نقل‌قول
۴.فروش محصول چون ماله خودشه ؟ , شما تاریخچه ی ویندوزو می دونی ؟
من تاریخچه ویندوز نمیدونم اما انقده میدونم فردا همسر شما یه روز بچه یکی دیگه بود.

نقل‌قول
5. تعصب ؟ , فکر کنم کسی که اینجا داره با تعصب برخورد می کنه , شمایی.
اگر احیانا حرفی از رو تعصب زدم عذر خواهی کردم و حرفمو پس گرفتم.هر چی باشه ادب یادم دادن.

آفلاین wolfeyesh

• Full Member
  • *
آخه دوست خوب من اینجا دعوا نیست , منم عذر می خوام , اگه تند رفتم , ببین اینایی که به ویندوز می گن ویندوزد , میدنی دلیلش چیه ؟
چون همون cmd که می بینی برای بیل گیتس نبود , بعد ویندوز همه ی طرح ها و ایده هاشو از بقیه ی سیستم عامل ها دزدید , آندروید که اوایل اومده بود , گوگل داشت آزمایش می کرد , بعد الان ببین , آندروید , ویندوز 8 شبیه هم نیستن ؟
بعد دوستانی که می گن کاربر عادی , شما چه ملاکیو قرار می دی برای کاربر عادی , کاربر عادی از نظر شما کسی هست که بتونه کامپیوتر روشن خاموش کنه و کار روزانه ؟ , یا نصب ویندوز ؟ , کسی که بتونه ویندوز نصب کنه , می تونه با لینوکسم کار کنه , وقتی می گی کاربر عادی یعنی یه دختر که فقط می ره فیسبوک یا یه پسر که اهنگ دانلود می کنه , مبتدی , اگر قرار باشه لینوکس بیاد اینطوری شه , دیگه پس فلسفه ی متن باز چیه ؟ , از لحاظ ظاهر پیشرفتاش خوبه , اما این دلیل نمی شه که فلسفه ی متن باز بره زیر سوال , و اینکه اگر لینوکس جای پیشرفت نداره , برای چی این همه توزیع می ده بیرون ؟ , چون ما اشتباه می بینیم , دید ما اینکه ما راحت کار کنیم , دید لینوکس اینکه فلسفه و ضعف نداشتن سیستم عامل مهم باشه براش ,  غیر از اینه ؟ , اول باید ببینیم دوستانی که می گن کاربر عادی , سطح کاربر عادی چقدر در نظر می گیرن ؟
منننننننن باززززززممممم ازززززز شماااااااا عذر می خوام گناه
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1391، 02:08 ب‌ظ توسط wolfeyesh »
دست هایی که کمک می کنند , از دست هایی که دعا می کنند , بیشتر ارزش دارند ؛ کوروش بزرگ

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
بیایید ! یک بحث عاقلانه بکنیم ! توهین مال سر گردنه بگیر هاست !
ما با پولی بودن و پنجره مشکلی نداریم ، مشکل ما با انحصار طلبی وحشتناک ماکروسافت است ! این شرکت دقیقا مثل یک غده سرطانی است ! که خیلی رشد کرده ! از یک طرف می خواهیم حذفش کنیم ! ولی اگر حذفش کنیم نمی توانیم چون بسیاری از نرم افزارها تحت این پلتفرم ساخته شده اند مشکل است حذفش از طرفی می خواهیم نگهش داریم ! روز به روز فعالیت هایش را پوشیده تر می کند ! اون کسی که به من گفت آیا واقعا فکر می کنی ماکروسافت به فکر بدست آوردن اطلاعات ما است ! باید بداند روابط این شرکت را با سازمان های جاسوسی ، می دانی ویندوز یه نسخه اختصاصی برای جاسوسی ساخته ! اسمش ویندوز قرمز بود ! فکر می کنی شرکت های جاسوسی تشنه این همه اطلاعات که از طریق کاربران ویندوز می توانند به شرکت ماکروسافت منتقل شوند نیستند ! (بحث سیاسی نیست ولی) از روابط بیل گیس  با اسرائیل چقدر می دانی ! همین فیس بوک لندحور ! هم یه منبع اطلاعتی خیلی خوبه واسشون ! چشات رو باز کن ویندوز متن بسته ! یعنی تو نمی تونی بفهمی داره چه به سر کامپیوترت می یاد ! :o
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین wolfeyesh

• Full Member
  • *
ما با پولی بودن و پنجره مشکلی نداریم ، مشکل ما با انحصار طلبی وحشتناک ماکروسافت است ! این شرکت دقیقا مثل یک غده سرطانی است ! که خیلی رشد کرده ! از یک طرف می خواهیم حذفش کنیم ! ولی اگر حذفش کنیم نمی توانیم چون بسیاری از نرم افزارها تحت این پلتفرم ساخته شده اند مشکل است حذفش از طرفی می خواهیم نگهش داریم ! روز به روز فعالیت هایش را پوشیده تر می کند ! اون کسی که به من گفت آیا واقعا فکر می کنی ماکروسافت به فکر بدست آوردن اطلاعات ما است ! باید بداند روابط این شرکت را با سازمان های جاسوسی ، می دانی ویندوز یه نسخه اختصاصی برای جاسوسی ساخته ! اسمش ویندوز قرمز بود ! فکر می کنی شرکت های جاسوسی تشنه این همه اطلاعات که از طریق کاربران ویندوز می توانند به شرکت ماکروسافت منتقل شوند نیستند ! (بحث سیاسی نیست ولی) از روابط بیل گیس  با اسرائیل چقدر می دانی ! همین فیس بوک لندحور ! هم یه منبع اطلاعتی خیلی خوبه واسشون ! چشات رو باز کن ویندوز متن بسته ! یعنی تو نمی تونی بفهمی داره چه به سر کامپیوترت می یاد ! :o
این همون دلیله که چرا یهو Network manager فعال می شه , یا چراغ هارد روشن می شه

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
میخواهی حذفش کنی!؟! فرق شما با افرادی که دوست دارن فقط عقاید و خواسته های خودشون رو به کرسی بنشونن چیه؟ اگه همه مثل شما فکر کنند راضی میشی؟! از ویندوز تا حالا استفاده نکردی؟! از همون اول فقط با لینوکس کار کردی؟! دچار توهم توطئه هستی دیگه درست میگم نه؟  ;D
« آخرین ویرایش: 13 آبان 1391، 02:25 ب‌ظ توسط Bijanbnd »

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
همین الان نمی دونم چرا الکی چراغ هارد کامپیوترم ! چرا یهو الکی روشن شد واسه چند دقیقه ! بدون اینکه هیچ کاری کرده باشم
اصلا نمی دونم داره چه می کنه ! وحشتناک تر وقتیه که این سیستم آپدیتش فعال هم باشه ! که دیگه اصلا قابل کنترل نیست ! من خودم الان تمام فایروال ها وآپدیت ها و هرچی که فکرش رو بکنید غیر فعال کردن ! یه ماه پیش بدون اینکه دس به کامپیوتر بزنم نمی دونم داشت از ماکروسافت (با وجود اینکه غیر فعالش کرده بودم) چه آپدیتی می گرفت ! خدا عاقبتمون رو ختم به خیر کنه !

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
توهم توطئه هم خودش یک توطئه هست ! که هرکس که بیشتر می فهمه رو خفه کنن ! بعد بگن دیونس ! ببرنش تیمارستان !

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
آخه دوست خوب من اینجا دعوا نیست , منم عذر می خوام , اگه تند رفتم , ببین اینایی که به ویندوز می گن ویندوزد , میدنی دلیلش چیه ؟
چون همون cmd که می بینی برای بیل گیتس نبود , بعد ویندوز همه ی طرح ها و ایده هاشو از بقیه ی سیستم عامل ها دزدید , آندروید که اوایل اومده بود , گوگل داشت آزمایش می کرد , بعد الان ببین , آندروید , ویندوز 8 شبیه هم نیستن ؟
بعد دوستانی که می گن کاربر عادی , شما چه ملاکیو قرار می دی برای کاربر عادی , کاربر عادی از نظر شما کسی هست که بتونه کامپیوتر روشن خاموش کنه و کار روزانه ؟ , یا نصب ویندوز ؟ , کسی که بتونه ویندوز نصب کنه , می تونه با لینوکسم کار کنه , وقتی می گی کاربر عادی یعنی یه دختر که فقط می ره فیسبوک یا یه پسر که اهنگ دانلود می کنه , مبتدی , اگر قرار باشه لینوکس بیاد اینطوری شه , دیگه پس فلسفه ی متن باز چیه ؟ , از لحاظ ظاهر پیشرفتاش خوبه , اما این دلیل نمی شه که فلسفه ی متن باز بره زیر سوال , و اینکه اگر لینوکس جای پیشرفت نداره , برای چی این همه توزیع می ده بیرون ؟ , چون ما اشتباه می بینیم , دید ما اینکه ما راحت کار کنیم , دید لینوکس اینکه فلسفه و ضعف نداشتن سیستم عامل مهم باشه براش ,  غیر از اینه ؟ , اول باید ببینیم دوستانی که می گن کاربر عادی , سطح کاربر عادی چقدر در نظر می گیرن ؟
منم عذر میخوام دوست من \\:D/
من این موضوع را گذاشتم چون به این اعتقاد رسیده بودم که دوستان تمامی جوانب رو رعایت میکنن و دیگه بحثی از فلسفه ویندوز و لینوکس مطرح نمیکنن.
بیشتر اوقات هم وقتی بحثی شروع میشه انتهاش چیزی جز ادامه اون بحث نیست و این یعنی عدم اتحاد برای بدست أوردن نتیجه ای مطلوب.
ماها احتمالا جز این سه دسته نیستیم.
بعضی از ماها حتی حاضر نمیشن وین ۸ را امتحان کنن.
بعضی از ماها حتی حاضر نمیشن کارای تخصصی خودشون رو با لینوکس انجام بدن.
بعضی از ماها با هر دوتا سیستم عامل کار میکنن.
همه این ۳ تا ما هستیم و ما هم یعنی من + تو = ما
هر سه این ها یک حقیقت  بزرگ در دنیای آزادی هستند چون هرگز با فلسفه آزادی هیچ مغایرتی نداشته و نخواهند داشت.
به خودم میگم که من نباید آزادی و انحصار روتنها در نرم افزار ببینم.
بارها تاکید شده اوبونتو تنها یک سیستم عامل نیست اوبونتو یک فرهنگ است.
اما ما اینجا به راحتی چیزی رو که بحاطرش اومدیم یعنی آزادی رو زیر پا میزاریم و حرف مخالف رو مثل شمشیری زیر گلومون میبینیم و تا زمانی که حرف مخالف رو از بین نبریم کوتا نمیایم.این تا جایی پیش میره که باعث خیلی از شک و تریدها درباره هم شده.
من خیلی دوست داشتم این موضوع منحرف نشه و حتی در ابتدا خیلی خیلی صمیمی با دوستان حرف میزدم تا بحث همین روال رو پیش ببره اما باز هم دعوا ها شروع شد چون ما فکر میکنیم فقط فقط ما درستیم و بقیه منسوخ هستند.
عاجزانه از همه دوستان میخوام به قانون و آزادی احترام بزارن.قانون برای آزادی اومده نه آزادی برای قانون.
میدونم خیلی پراکنده حرف زدم و در نهایتم شاید نتونستم منظورمو برسونم اما بازم یک تذکر میدم و اول هم به خودم این تذکر رو میدم:
حرمت ها رو نشکونیم چون همه ما اعتقاد به فرهنگی منسوخ شده ای داریم بنام آزادی.

آفلاین wolfeyesh

• Full Member
  • *
نقل‌قول
میخواهی حذفش کنی!؟! فرق شما با افرادی که دوست دارن فقط عقاید و خواسته های خودشون رو به کرسی بنشونن چیه؟ اگه همه مثل شما فکر کنند راضی میشی؟! از ویندوز تا حالا استفاده نکردی؟! از همون اول فقط با لینوکس کار کردی؟! دچار توهم توطئه هستی دیگه درست میگم نه؟ 
این لینک حتما ببین http://tinyurl.com/btx433r
حالا ویندوز قرمز اصلا توهم , روشن شدن چراغ هارد دلیلش چیه ؟ , یا Network manager ؟
چرا هر نرم افزار باید بیشتر از اندازه ی حجم واقعی حجم داشته باشه؟
چرا هر لب تاپ می خری روش ویندزه ؟
چرا فیسبوک رایگان ؟
خب , این معلوم هرچی که عمومی شه و همه استفاده کنند , پشتش یه توطئه هست , چون قدرت های سیاسی راحت تر به مردم دسترسی دارند و این همون سیستم هست , حالا چه اسرائیل , چه ایران , آمریکا , آفریقا , هند , جین , ...
هرجا وقتی سرمایه ای هست که از توان یک سرمایه دار معمولی خارجه , معلومه از جای دیگه تامین می شه
فیسبوک , یکی از سایت هایی هست که بازدیدش زیاده , و خیلی امکانات داره , چرا باید رایگان باشه ؟ , چند تا سایت مثل فیسبوک هست ؟
وقتی سایت بازدیدش زیاد هست , احتیاج به این داره که ترافیک بخره , این همه بازدید تو روز , می دونی چقدر ترافیک می خواد ؟ , یا هاست برای آپلود ویدئو , عکس , مگه فروم نمایی ابتدایی از فیسبوک نیست , قابلیتی که فروم داره , فیسبوکم داره
من خودم حتی به ایرانسل شک دارم

آفلاین wolfeyesh

• Full Member
  • *
منم عذر میخوام دوست من \\:D/
من این موضوع را گذاشتم چون به این اعتقاد رسیده بودم که دوستان تمامی جوانب رو رعایت میکنن و دیگه بحثی از فلسفه ویندوز و لینوکس مطرح نمیکنن.
بیشتر اوقات هم وقتی بحثی شروع میشه انتهاش چیزی جز ادامه اون بحث نیست و این یعنی عدم اتحاد برای بدست أوردن نتیجه ای مطلوب.
ماها احتمالا جز این سه دسته نیستیم.
بعضی از ماها حتی حاضر نمیشن وین ۸ را امتحان کنن.
بعضی از ماها حتی حاضر نمیشن کارای تخصصی خودشون رو با لینوکس انجام بدن.
بعضی از ماها با هر دوتا سیستم عامل کار میکنن.
همه این ۳ تا ما هستیم و ما هم یعنی من + تو = ما
هر سه این ها یک حقیقت  بزرگ در دنیای آزادی هستند چون هرگز با فلسفه آزادی هیچ مغایرتی نداشته و نخواهند داشت.
به خودم میگم که من نباید آزادی و انحصار روتنها در نرم افزار ببینم.
بارها تاکید شده اوبونتو تنها یک سیستم عامل نیست اوبونتو یک فرهنگ است.
اما ما اینجا به راحتی چیزی رو که بحاطرش اومدیم یعنی آزادی رو زیر پا میزاریم و حرف مخالف رو مثل شمشیری زیر گلومون میبینیم و تا زمانی که حرف مخالف رو از بین نبریم کوتا نمیایم.این تا جایی پیش میره که باعث خیلی از شک و تریدها درباره هم شده.
من خیلی دوست داشتم این موضوع منحرف نشه و حتی در ابتدا خیلی خیلی صمیمی با دوستان حرف میزدم تا بحث همین روال رو پیش ببره اما باز هم دعوا ها شروع شد چون ما فکر میکنیم فقط فقط ما درستیم و بقیه منسوخ هستند.
عاجزانه از همه دوستان میخوام به قانون و آزادی احترام بزارن.قانون برای آزادی اومده نه آزادی برای قانون.
میدونم خیلی پراکنده حرف زدم و در نهایتم شاید نتونستم منظورمو برسونم اما بازم یک تذکر میدم و اول هم به خودم این تذکر رو میدم:
حرمت ها رو نشکونیم چون همه ما اعتقاد به فرهنگی منسوخ شده ای داریم بنام آزادی.

منم با شما موافقم , دوست من پشت لینوکس یه فلسفه و اعتقاد و ایمان هست , بستگی داره به موضوع شما چطوری نگاه شه , از نظر سیستم عامل یا فلسفه , ماها با ویندوز مشکل نداریم , ما ها با ویندوز کار کردیم  , اول ویندوز داشتیم , هر ایرانی کامپیوتر می خره , روش ویندوزه , بعد که حرفه ای شدیم , رو به لینوکس آوردیم , دیدیم ویندوز چی بود و لینوکس چی , مثل این می مون ۲تا دنیای مختلفو امتحان کنی و تا زمانی که به دنیای اول کاملا وابسته باشی , نمی تونی با ۲ کار کنی , نه اینکه فقط لینوکس داشته باشی , نه , بارها اشاره کردیم , ما هم لینوکس داریم هم ویندوز , اما اینکه با کدوم چیکار کنیم مهمه , پیشنهاد می کنم شما لینوکس امتحان کنی و از نزدیک ببینی

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
من خودم حتی به ایرانسل شک دارم.
شک و تردید خودش آفت بزرگیه که اگه برامون عادت شه با سرطان هیچ فرقی نمیکنه.منم خیلی بعضی اوقات شکاک میشم حتی به ی چیز کوچیک.
اما اوبونتو هم رایگانه یعنی جاسوسیه؟
شایدم ی روز بشه چه میدونم من که گیج شدم.
این دنیا یا باید گرگ بود یا اصلا نبود یعنی دنیا برات مهم نبود.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
به نظرم باید چند چیز بررسی بشه؟

ا- کرنل و نحوی مدیریت در گنو لینوکس و ویندوز
2- شرایط انعطاف پذیری
3-کاربرد چند گانه در  پلتفرم های لینوکس و ویندوز
4-مسله کپی رایت
5-ارایه نرم افزار های پولی یا مجانی به شکل آزاد
6-ویژگی مانیتورینگ در هر دو
7-پشتیبانی
9-بهای استفاده در ازای کاربرد
10-کیفیت پردازش و امنیت در لینوکس و ویندوز
11- شبکه های اجتماعی
12- بیس های و شبکه های تحت لینوکس
13- نرم افزار های کاربردی در سطح کاربران خانگی و مهندسی سرور و دیگر شاخه های مهندسی
14- نحوی مدیریت و ذخیره سازی فایل ها
15-ویزگی هایی مدیریت دسکتاپ
16- یوزر فرندی بودن میحط مورد استفاده
17-برخورداری از حداقل ها بدون پرداخت هزینه
18-کیفیت در پشتیبانی و نصب نسخه جدید بدون نیاز به ارتقا
19-محیط مناسب برای کاربران حرفه ای تحت شبکه و یا برنامه نویس ها
20-چگونگی و تولید محتوا برای هر دو با توجه به هزینه های سرمایه گذاری شده
21- توسعه جامعه کاربری و پیشرفت این جامعه
22- برقراری فضای رقابت و اجاد فرصت های پیشرفت در این زمینه
23-نحوی ریپورت کردن باگ ها و دریافت آپدیت برای رفع این موانع
24- سیاست هایی جهانی و مالی که مرتبط با این موضوع هستند.
و....

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول
پیشنهاد می کنم شما لینوکس امتحان کنی و از نزدیک ببینی.
من یکی دو ماه میشه که از لینوکس استفاده میکنم و با همین اوبونتو شروع کردم و یعد گذشته چند روز یعنی تقریبا یکی دو هفته بعد از نصب اوبونتو تنها دارم از اوبونتو استفاده میکنم و جز همون دسته ای هستم که حتضر نیستن حتی با وین ۸ کار کنن.
توی این یکی دو ماه به مشکل زیاد خوردم اما دلیلی نبود که بخاطر یک مشکلی مثل پروژه و ... اعتقادی که تازه بهش رسیدم و فرهنگی رو که تازه پیداش کردمو زیر پا بزارم و دوباره از ویندوز استفاده کنم حتی در کنارش اوبونتو رو هم داشته باشم.
وقتی ازتون خواستم مطالب رو کامل بخونید منظورم همین چیزا بود نه اینکه شما سواد کافی ندارین.
مثلا یک موردش همون که چرا این موضوع مطرح شد و حالا اینکه من اصلا از ویندوز استفاده نمیکنم که الان براتون سوتفاهم پیش اومد.
من الان سعی میکنم تمام نیاز هامو در اوبونتو جست و جو کنم حتی اگه زمان بر و یا دشوار باشه.