انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مهاجرت به اوبونتو  (دفعات بازدید: 3341 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین پالاس ایرانی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
    • سه شنبه
مهاجرت به اوبونتو
« : 14 آبان 1391، 10:39 ب‌ظ »
سلام
تصمیم گرفتم از ویندوز به اوبونتو برم چون محیطش رو میپسندم و سرعتش بهتره واسم.چند تا نسخه رو نصب کردم و هر از گاهی ازش استفاده کردم که حالا بعد چند سال تصمیم گرفتم یواش یواش به اوبونتو مهاجرت کنم.
چندتا سوال دارم:
1-استفاده از wine چقدر عملیه؟یعنی چند درصد برنامه ها رو میشه نصب کرد؟مثلا امشب خواستم نرم افزارkies برای گوشی سامسونگمو نصب کنم کلی ارور داد و بعد نصب هم اجرا نشد.
2- نسخه 12 خیلی رو سیستمم هنگ میکنه و باید دکمه پاور رو بزنم.چکار باید کنم؟
3- اول که نصب کردم بلوتوث به خوبی کار میکرد.منوش کلمل میونمد ولی بعد 1 بار کار باهاش حالا خاموش روشن نمیشه.میزنه روشنه ولی نمیتونم باهاش کار دیگه ای کنم.هیچ گزینه دیگه ای نداره.
ممنون میشم کمکم کنید.
هستم هنوز

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
پاسخ : مهاجرت به اوبونتو
« پاسخ #1 : 14 آبان 1391، 10:55 ب‌ظ »
از اوبونتو 12.10 استفاده می کنید یا از 12.04؟
بهتر است از 12.10 استفاده کنید. کانفینگ سیستم رو هم ذکر کنید.
بله با واین برخی برنامه ها مشکل دارند.
اگر اهل بازی کردن هستید ویندوز رو داشته باشید.اما اگر اهل بازی نیستید ولی از برخی برنامه های ویندوزی استفاده می کنید میتونید با ویرچوال باکس بصورت مجازی یه ویندوز داشته باشید .
البته سرچ کنید ببینید درایو گنولینوکسی داره یا نه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 14 آبان 1391، 11:14 ب‌ظ »
۱. برای برنامه‌ها و بازی‌های ساده خوب جواب می‌ده. ولی برای برنامه‌هایی که باید ارتباط سیستمی داشته باشن جواب نمی‌ده و نباید هم بده، چون اجازه‌اش رو نداره. وگرنه گنو/لینوکس هم ممکن بود ویروس داشته باشه
۲. ۱۲.۱۰ یا ۱۲.۰۴.۱؟ من رو ۱۲.۱۰ هستم و کاملاً پایداره و خوب کار می‌کنه. تا حالا یک بار هم هنگ نکرده
۳. یه سری از بلوتوث‌ها رو نباید خاموش کنی. روشن بذارشون و سیستم رو راه‌اندازی مجدّد کن و دیگه بهش دست نزن تا روشن بمونه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 14 آبان 1391، 11:20 ب‌ظ »

یه سری از بلوتوث‌ها رو نباید خاموش کنی.

اطلاعات مورد سرقت قرار نمیگیره؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 15 آبان 1391، 05:27 ب‌ظ »
اطلاعات مورد سرقت قرار نمیگیره؟

نه. لازم نیست همیشه فعّال باشه. نباید turn off بشه فقط
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین پالاس ایرانی

• Jr. Member
  • *
    • سه شنبه
« پاسخ #5 : 15 آبان 1391، 06:28 ب‌ظ »
سلام
از 12.04 استفاده میکنم البته همه آپدیتها نصب شده شاید اپگرید شده باشه نه؟الان تو ویندوز هستم مطمئن نیستم ازش ولی میدونم همه آپدیتها رو نصب کردم.
کانفیگ سیستم:
پردازنده: intel core 2 duo
رم: 3 گیگ
نه اهل بازی نیستم ولی خب به بعضی از برنامه های تحت ویندوز مثله فتوشاپ خیلی نیاز دارم.فکر میکنین اگر با این کانفیگ سیستم به صورت مجازی سون یا اکس.پی داشته باشم خیلی رم بالایی بگیره و اذیت شم؟ و آیا بهتر از واین وجود نداره؟اگه کل dll های ویندوز رو کپی کنم ممکنه مشکل حل شه؟

نقل‌قول
یه سری از بلوتوث‌ها رو نباید خاموش کنی. روشن بذارشون و سیستم رو راه‌اندازی مجدّد کن و دیگه بهش دست نزن تا روشن بمونه
حالا که خاموش کردم چیکار کنم؟دیگه راهی نیست؟درایورشو چیجوری چک کنم؟
هستم هنوز

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 15 آبان 1391، 07:03 ب‌ظ »
اگه تو ویندزد روشنش بذاری و برگردی تو اوبنتو باید روشن شده باشه. ویرچوال باکس هم اون‌قدرها سنگین نیست که خیلی کارت رو کند کنه. با این حال فوتوشاپ توی واین به راحتی اجرا می‌شه

آفلاین پالاس ایرانی

• Jr. Member
  • *
    • سه شنبه
« پاسخ #7 : 16 آبان 1391، 07:52 ب‌ظ »
ممنون.به ۱۲.۱ آپگرید کردم.
مورد بعدی یاهو مسنجر هست.آیا امکان استفاده از خود مسنجر یاهو هست؟
http://www.ehow.com/how_6775351_install-yahoo-messenger-ubuntu-linux.htmlطبق این آموزش ‍‍‍پیش رفتم حتی آیکون مسنجر اومد تو برنامه ها ولی متاسفانه کلیک میکنم اتفاقی نمیافته!
از طریق wine هم نصب کردم به راحتی نصبُ اجرا و لاگین شد اما موقعی که میخاستم پنجره چت باز کنم بسته میشد.

یه مشکل دیگه هم دارم و اون سوییچ بین پنجره های باز هست.یعنی چیزی مثله تسکبار ویندوز که به راحتی میشد برنامه ها رو minimize کرد.kde - genom  و خود محیط اوبونتو رو تست کردم و با گنوم بهتر از همه تونستم کنار بیام ولی این مشکل تسکبار رو دارم و راحت نمیتونم \نجره هارو عوض کنم متاسفانه.
هستم هنوز

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 16 آبان 1391، 08:06 ب‌ظ »
جایگزین یاهو مسنجر

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=31822.0

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #9 : 16 آبان 1391، 08:09 ب‌ظ »
اگه نرم افزاری با کلیک اجرا نشد اسمشو توی ترمینال بنویس!

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #10 : 16 آبان 1391، 08:12 ب‌ظ »
فوتوشاپ کدوم نسخه راحت اجرا میشه؟ من چن تا رو امتحان کردم نشد...فقط یه نسخه ی  cs4 پرتابل بود ک نسبتا خوب اجرا میشد با واین ... و اینکه با ویرچوال باکس ممکنه اوبونتو کند نشه اما مطمئن باش فوتوشاپی ک روی ویرچوال باکس ران بشه نمیشه باهاش کار سنگسن کرد و شدیدا کند میشه...

به نظرم بهتره برای کارهای کوچیکت کار با گیمپ تا حدی که کارت راه بی افته رو یاد بگیری و برای کار سنگین و حرفه ای از ویندوز و فوتوشاپ استفاده کنی...چون زمان میبره تا بتونی کامل گیمپ رو جایگزین کنی با فوتوشاپ...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 17 آبان 1391، 11:56 ب‌ظ »
نصب برنامه‌های ویندوزی تو اوبونتو (غیر از فوتوشاپ) یه مقدار خز بازیه دیگه! برای هرچیزی که فکرش رو بکنی این‌جا برنامه‌های بسیار قوی‌ای وجود داره که اون کار رو خیلی بهتر از معادل‌های ویندوزی انجام می‌ده

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #12 : 18 آبان 1391، 12:16 ق‌ظ »
نصب برنامه‌های ویندوزی تو اوبونتو (غیر از فوتوشاپ) یه مقدار خز بازیه دیگه! برای هرچیزی که فکرش رو بکنی این‌جا برنامه‌های بسیار قوی‌ای وجود داره که اون کار رو خیلی بهتر از معادل‌های ویندوزی انجام می‌ده
دانیال جان دیگه اغراق نکن.
درسته نرم افزارهای خیلی خوب و قوی داره دنیای گنو/لینوکس ولی دیگه اینجوری نیس که برنامه هاش خیلی قوی تر از ویندوز باشه.
عشق است دنیای متن باز

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #13 : 18 آبان 1391، 12:37 ق‌ظ »
درسته میشه تا حدودی جایگزین پیدا کرد..اما خوب من نرم افزار ویندوزیم رو چندین سال روش زمان گزاشتم تا یاد بگیرم نمیشه تو حتی یک سال (حتی ۲ سال!) با یه نرم افزار دیگه جایگزینش کرد حتی اگه به همون قدرت باشه نیاز به یاد گیری مجدد داره....

حالا چرا به جز فوتوشاپ خز بازیه؟ به نظر خودم کلا نصب ویندوز تو ویرچوال باکسو نصب برنامه با واین خز بازیه از پایه :)

اگر قراره استفاده بشه از ویندوز خیلی منطقی کنار اوبونتو نصبش میکنم خودم! دیگه چا عذاب بدم خودمو...

چون گفتید راحت اجرا میشه فوتوشاپ برام جالب شد اخه چند نسخه رو اون اوایل نصب اوبونتو امتحان کرده بودم نشد که نشد... همون موقع فهمیدم سر و کله زدن با واین وقت تلف کردنه...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 18 آبان 1391، 01:09 ق‌ظ »
دانیال جان دیگه اغراق نکن.
درسته نرم افزارهای خیلی خوب و قوی داره دنیای گنو/لینوکس ولی دیگه اینجوری نیس که برنامه هاش خیلی قوی تر از ویندوز باشه.
اتّفاقاً اصلاً اغراق نمی‌کنم. برای هر کاری که مورد نیاز من بود، نرم‌افزارهای گنو/لینوکسی خیلی قوی‌تر از مشابه‌های ویندوزی‌اش بران کار کردن. مثلاً چی کار خواستی بکنی که نرم‌افزارهای گنو/لینوکسی اون رو بهتر از ویندوز انجام ندادن؟

حالا چرا به جز فوتوشاپ خز بازیه؟ به نظر خودم کلا نصب ویندوز تو ویرچوال باکسو نصب برنامه با واین خز بازیه از پایه :)

اگر قراره استفاده بشه از ویندوز خیلی منطقی کنار اوبونتو نصبش میکنم خودم! دیگه چا عذاب بدم خودمو...

چون گفتید راحت اجرا میشه فوتوشاپ برام جالب شد اخه چند نسخه رو اون اوایل نصب اوبونتو امتحان کرده بودم نشد که نشد... همون موقع فهمیدم سر و کله زدن با واین وقت تلف کردنه...
چون خیلی‌ها، مخصوصاً اون‌هایی که تو فوتوشاپ حرفه‌ای هستن به محیطش عادت کردن و نمی‌تونن با گیمپ کار کنن (همون‌طور که حرفه‌ای‌های گیمپ، حتا ویندوزکارهاشون هم نمی‌تونن با فوتوشاپ کار کنن)، واشه همین معموله که با واین روی گنو/لینوکس فوتوشاپ بریزن، ولی برنامه‌های دیگه این‌طوری نیستن و معمولاً معادل گنو/لینوکسی هم‌سازی دارن.

بعد مسنجر چیه که برای یاد گرفتنش ۲ سال وقت صرف کردی آخه؟ ;D شوخی کردم، الآن کارت گیر کدوم برنامه‌است؟