انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: کیا مدرک lpic دارن؟ سوال راجع به lpic  (دفعات بازدید: 11822 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
  • ارسال: 161
    • nadaram
پاسخ : کیا مدرک lpic دارن؟ سوال راجع به lpic
« پاسخ #30 : 30 آبان 1391، 11:34 ب‌ظ »
بله کلاس اقای غلامعلی بهترین کلاسیه که میتونید برید و ایشون تو ایران حرف اول رو میزنن

عجب! لابد «پدر علم لينوكس ايران و دارنده 5 مدال طلاي لينوكسي ردهت از امريكا در سطح جهان» هم هستن؟ :D

من كاري ندارما ، اهل دعوا هم نيستم دانيالم از قديم ميشناسم حالا شايد منو يادش نياد چون زياد نميام ولي من دوسش دارم... دانيال جان بله ايشون پدر علم لينوكس ايران هستن ، اين مدال طلا رو هم دارن لينكش رو توي خبرنامه اي تي دانشگاه شريف ميتوني ببيني و بري تو سايتش چك كني و شخصا تو شبكه 6 - 3 و جام جم ديدم كه صحبت كردن و همين طور هم بوده .. حالا بازم ميگم من تو دعوا نميايماااااااااا :)

آپديت:

من دروغ ندارم كه ايشون نه دوست منه نه برادرمه و نه هيچ!!! عرض كردم تو تلوزيون ديدمش ، تو رسانه هاي برون مرزي و مجلات مختلف! تازه ايشون افتخار هر ايرانيه و اصلا دوست ندارم بهش حسودي كنم!!! بايد قبول كرد اين مساله رو

لينك زير مربوط به مدال هاي متعدد (بالاي 20 تا) از مدال هاي طلا و.... ايشون هستش و از سال 2008 ، تو همين وب سايت كه بزرگ ترين سايت اشتراك دانش در جهان هستش ، داره به عنوان بهترين شل پروگرمينگ و لينوكس تو كشور ايران و خاور ميانه معرفي ميشه !!!

بريد بينيد:

http://it.toolbox.com/people/jalal-hajigholamali/achievements/

.ف-ي-ل-ت-ر هستش بايد با وي پي ان بريد...

.

بابت لینک ممنونم ولی نیازی به قند شکن نداره سایتش بازه

بله من از بهترین لینوکس کار ها پرسیدم و همشون میگن حاجی غلامعلی ... همشون این اقا رو قبول دارن و به اون استاد میگن .... من که یه یک میلیونی پول میخوام اخ اگه دستم بیاد میرم پیشش چه حالی میده ... امیدوارم افتخار شاگردی این استاد نصیب همه بشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #31 : 01 آذر 1391، 12:05 ق‌ظ »
آقا از اون پست آخر من بد برداشت نشه‌ها، من احتمالاً ایشون رو از شما بهتر می‌شناسم و سوادش رو هم کاملاً قبول دارم، موضوع بحث من این لقب‌ها و حرق‌های خارق‌العاده‌ایه که مردم دوست دارن پشت سر یه نفر بزنن، ایشون جزو باسوادترین‌ها در زمینه‌ی لینوکس هستن، ولی از آقای توروالدز که بالاتر نیستن؟ هیچ‌کس به توروالدز نمی‌گه پدر علم لینوکس، ایشون چه‌طور پدر علم لینوکس هستن؟
احتمالاً نمی‌دونین این واژه از کجا اومده؟ اوّلین بار دوست عزیزمون بابک مقیمی (که از هرکسی در این زمینه بیش‌تر قبولش دارم) در یه جمع خودمونی به شوخی در مورد ایشون گفت پدر لینوکس، بعد همین‌طور که با خنده این خاطره تغریف می شد یه سری افرادی (که اسم نمی‌برم، ولی مشخّصه کیان دیگه!) برای سود شخصی خودشون اومدن تو تبلیغاتشون نوشتن مدرّس فلانی، پدر علم لینوکس ایران! یعنی اون‌قدر سواد هم نداشتن که بفهمن لینوکس علم نیست!
در مرود کلمه‌ی ۵ مدال طلای لینوکس ردهت از امریکا در سطح جهان هم فکر نکنم لازم باشه حرفی بزنم. شما فقط تعداد تناقض‌ها در این چند کلمه رو بشمرید متوجّه قضیه می‌شید. اون مدال‌ها هم (که نه واسه امریکاست و نه در سطح جهانه که اگه بود پس چرا واسه امریکاست!) وجود فیزیکی ندارن و سیستم امتیاز دهی شرکت ردهت به کارکنان و افراد زیرگروه‌هاشه، مثل کارمایی که شرکت کنونیکال به ماها می‌ده (البته یه تبلیغاتی هم برم که مدل کارما خیلی هوشمندانه‌تر از مداله :D). و خب باز هم شاهدیم که اون افراد حتا از این هم دارن برای منافع شخصی‌شون سوء استفاده می‌کنن.

و خب قضیه‌ای که این جا مطرح می‌شه اینه که دلیل مخالفت من با LPI به خود LPI برمی‌گرده و نه مدّرسش. دلیلش مخالفتم رو هم در پاراگراف آخر این پست توضیح دادم. و بر خلاف نظر دوستمون به خاطر پول نداشتن نیست، چون سی‌دی‌های تدریس آقای غلامعلی رو دارم (بهم هدیه دادن) ولی نیازی بهش ندارم، بلکه به این دلیله که هیچ کسی (حتا خود آقای غلامعلی رو هم اگه ازش بپرسین) با کلاس رفتن باسواد نشده.
باز هم تکرار می‌کنم که تنها راه یاد گرفتن گنو/لینوکس خوندن همون ۴ تا مقاله‌ایه که گفتی، وگرنه این همه آدم دارن کلاس می‌رن، چند درصدشون شدن استالمنی که کلاس نرفته؟ یا حالا که این قدر به این بنده‌خدا گبر دادین، شدن حاج غلامعلی‌ای که برای یاد گرفتن این مطالب کلاس نرفته؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #32 : 01 آذر 1391، 12:47 ق‌ظ »
عزیزم شما متاسفانه دچار یه اشتباه شدی.
اول از همه عزیزم این وب‌گاه تولباکس.کام بزرگترین وب‌گاه اشتراک دانش نیست،‌حتی جزو سردسته‌ها هم نیست :)‌ ویکی‌پدیا هست که حرف اول رو تو اشتراک دانش می‌زنه.
الآن چندتا رنکینگ از الکسا دات‌کام می‌دم تا روشن بشی :)

ویکی‌پدیا = ۶
stackoverflow.com = ۸۴
AskUbuntu.com = ۴٫۰۵۹
toolbox.com = ۷٫۲۰۸
ubuntu.ir = ۱۵۱٫۵۰۶

در ضمن اون مواردی که شما بهش می‌گید مدال،‌ صرفا بدلیل پست‌های اوشون است :)
مثلا یکی از همین به اصطلاح مدال طلاها:‌

Shell Script Helper
Posted helpful replies on 20 threads in a group to earn a Gold Achievement
Earned 6/17/2012

ترجمه:
کمک‌کننده در شل اسکریپت
پست‌کننده‌ی پاسخ‌های کمک‌کننده در ۲۰ «موضوع» (thread) در یک گروه; برای بدست آوردن موفقیت طلا

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #33 : 01 آذر 1391، 12:53 ق‌ظ »
شنیدی که میگن سری که درد نمیکنه چرا باید قرص خورد ؟  :D

دوستان هرکس دوست داره بره پول بده مدرک بگیره  :D

نقل‌قول
اخ اگه دستم بیاد میرم پیشش چه حالی میده ... امیدوارم افتخار شاگردی این استاد نصیب همه بشه

التماس دعا  :!:
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #34 : 01 آذر 1391، 11:59 ق‌ظ »
؟  :D

دوستان هرکس دوست داره بره پول بده مدرک بگیره  :D

اخه بحث مدرک گرفتن نیست بحث یاد گرفتنه حالا چون به اصطلاح مدرک صنعت شریف میدن یکم چش ادم رو میگیره ولی موضوع اینه که اولا lpi رو داری میری و خب معلومه دیگه خوب میتونی سریع خودت رو بالا بکشی و موضوع دوم هم اینه که زیر نظر استاد غلامعلی هستی
بعدشا یکی که اصلا لینوکس بلد نیست ایا این کلاس براش خوب نیست؟
به جای اینکه بری اوبونتو نصب کنی و کلی اینور و اونور بگردی و جواب سوالاتت رو پیدا کنی( تازه یک سال بعد میفهمی لینوکس چیه) میای این کلاس lpic رو میری حالا زیر نظر استاد جلال بخواد باشه یا هر کسه دیگه ای میری و خوب راه که افتادی بعد میری اوبونتو نصب میکنی و دیگه نه سواتل انچنانی تو ذهنت هست و ... تقریبا با خیلی چیزا اشنایی داری
حالا الان موقه ای هست که بیای به جای اینکه سوال ابتدائی در انجمن اوبونتو بپرسی میای سوالات حرفه ای تر میپرسی و بی شک اقای دانیال هم کمک میکنه ...

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
« پاسخ #35 : 01 آذر 1391، 03:49 ب‌ظ »
//

من معذرت ميخوام از خداوند گرامي بابت وقتي كه به من داده شد و در اين مساله اينجا صحبت كردم......... خدا پدر بيل گيتس رو بيامرزه ايشون اصلا متعصب نيست......... بايد اينجارو ديد!!

بله ايشون هيچي بلد نيستن دوستان گلم! حالا نميدونم چرا همه بايد بشينن خونه كتاب بخونن لينوكس ياد بگيرن و كلاس اينقدر بد شده براي مردم!

ميگن پشت هر كسي حرف و حديث زياد بود بدونيد كارش درسته......

راستي من سالهاست سئو كار ميكنم. بريد تماس با ماي سايت ميهن دانلود هم بپرسيد كه يك سال بنده باهاشون كار كردم و همينطور دانلود ها... و خوب ميدونم كه الكسا از چه طريق رنگ ميده، كمي مطالعه بشه

/
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1391، 03:52 ب‌ظ توسط Rasivell »

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #36 : 02 آذر 1391، 02:05 ب‌ظ »
نقل‌قول
به جای اینکه بری اوبونتو نصب کنی و کلی اینور و اونور بگردی و جواب سوالاتت رو پیدا کنی

دقیقاً بحث سره همین قسمت هست ! اینکه با مشکل روبرو بشی بعد جواب رو پیدا کنی خودش ارزش داره !
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #37 : 02 آذر 1391، 03:01 ب‌ظ »

دقیقاً بحث سره همین قسمت هست ! اینکه با مشکل روبرو بشی بعد جواب رو پیدا کنی خودش ارزش داره !

من خودمو نمیگم ولی چه اشکال داره اونایی که پوا دارن برن کلاس و چیزای مبتدی رو به سرعت 1 ماهه یاد بگیرن و بعد بیان اینجا و سوالات حرفه ای تری بپرسن؟
در صورتی که ما اگر بخوایم بدون کلاس این چیزای مبتدی رو یاد بگیریم به جای یک ماه یه یک سالی طول میکشه ! چرا اونهایی که پول(قدرت :دی) دارن باید اینکار رو کنن؟ نمیشه خب
پس برای اونایی که تازه میخوان شروع کنن و پول هم دارن کلاس اقای غلامعلی توصیه میشه چون هر چی باشه استاد برتر لینوکس ایرانه(به خاطر اینکه دانیال گیر نده میگم حد اقل حرفا)

آفلاین tolstoy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
« پاسخ #38 : 04 آذر 1391، 02:07 ب‌ظ »
سلام

راستش من اصلا به انجمن زیاد سر نمی زنم. یکی از دوستان لینک داد من وسوسه شدم جواب بدم.
اول می خواستم بگم که خیلی راحت می تونید اطلاعات مربوط به LPI از آزمون ها گرفته تا نمایندگی ها را می تونید در سایت lpi.org پیدا کنید. در ضمن شریف نماینده lpi نیست و نمی تونه مدرکه بین المللی بده

دوم اینکه کیفیت تدریس اساتید معمولا در برداشت هر کسی متفاوته. وقتی می تونی قبل از اینکه چند صد هزار تومن بدید برای کلاس با چند هزار تومن نمونه یکی از کلاسها و نحوه تدریس ایشون را ببینید، فکر می کنم توجه به نظرات دیگران (چه خوب و چه بد) کار مسخره ایه. چون اکثرا (تاکید می کنم نه همه) بر مبنای شنیده ها نظر دادند.

در مورد اینکه سرفصل های lpi و اینکه کلاس مفیده یا نه و از این حرف ها داستان ید طولایی داره و صحبت مطمئن و یک طرفه مثل صحبت دوست عزیزم دانیال کار اشتباهی هست.
من خودم دارم lpi تدریس می کنم. ولی قبل از اینکه کسی تو کلاس بیاد بهش کتابی که بخش های اصلی را از روی اون درس می دم بهش می دم و می گم اگه تو می تونی این را بخونی بزرگترین اشتباه که بیای سر کلاس.
اینکه کلاس برای کسی مفید هست یا نه به خود شخص وابسته است. خیلی دوست دارند یکی اول کار یه حلشون بده. ولی خوب تایید می کنم که خیلی خوبه توی کلاس زمان مناسبی به معرفی انجمن ها و روش یادگیری اختصاص داده بشه. من حتی در کلاسهای شبکه ام هم جلسه اول بهشون تاکید می کنم در انجمن های مختلف ثبت نام کنند. و اینکه مشخص بشه کلاس فقط یک شروع هست و نه کل داستان.

کلی حرف برای تبلیغ lpi و اعتبارش هم دارم ولی برای اینکه دوستان مجبور به تمیزکاری نشند بی خیالش شدم. :D
در ضمن دانیال جان lpi نماد کاپیتالیسم نیست پرچم ضد lpi دست گرفتی. lpi برای شکستن احاطه redhat به عنوان تنها یکه تاز ، در بازار به وجود آمده . اینکه حالا کارش را خوب داره انجام می ده یا نه جای بحث داره می شه نشست در موردش بیشتر حرف زد.

آفلاین Rasivell

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
« پاسخ #39 : 04 آذر 1391، 02:59 ب‌ظ »
tolstoy جان ميشه اون كتاب رو معرفي كنيد من هم استفاده كنم ?? مرسي :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #40 : 04 آذر 1391، 04:34 ب‌ظ »
تولستوی جان ممنون که اینجا پست گذاشتی.
درسته انحصار چیز خوبی نیست. ولی بنظر من تنها شرکتی که می‌شه در مور نرم‌افزارهای آزاد روش حساب باز کرد، همین ردهت هست. حتی همین کنونیکال هم داره می‌زنه جاده خاکی (از اوبونتو ۱۲٫۱۰ با نگه‌داری اطلاعات شخصی کاربرها در سرورهاش و دادن اون به آمازون و ...،‌ که البته می‌شه این رو غیرفعال کرد).

طبق چیزایی که من در وب‌گاه lpi خوندم هدفشون اینه که vendor neutral باشن (یعنی وابسته به هیچ شرکت خاصی نباشن) و این بنظر من به شخصه کار جالبی نیست. (من فقط مطالعه کردم و کلاس‌هاشو نرفتم). بنظر من اگه یک نفر تنها فدورا، ردهت انترپرایز، اوبونتو، دبیان یا سوزه رو کارکرده باشه،‌ درسته که وابسته به یک سیستم‌عامل خاص می‌شه ولی بازم لااقل یکیشو تمام و کمال یاد می‌گیره و دچار پراکندگی ذهنی نمی‌شه.

آفلاین tolstoy

• Newbie
  • *
« پاسخ #41 : 04 آذر 1391، 04:51 ب‌ظ »
طبق چیزایی که من در وب‌گاه lpi خوندم هدفشون اینه که vendor neutral باشن (یعنی وابسته به هیچ شرکت خاصی نباشن) و این بنظر من به شخصه کار جالبی نیست. (من فقط مطالعه کردم و کلاس‌هاشو نرفتم). بنظر من اگه یک نفر تنها فدورا، ردهت انترپرایز، اوبونتو، دبیان یا سوزه رو کارکرده باشه،‌ درسته که وابسته به یک سیستم‌عامل خاص می‌شه ولی بازم لااقل یکیشو تمام و کمال یاد می‌گیره و دچار پراکندگی ذهنی نمی‌شه.

شما حست این را می گه یا تست کردی. آخه امضاتون که یه چیز دیگه می گه. من خودم دبیان کار هستم. و تنها وقتی کسی ازم بخواد سراغ چیز دیگه ای می رم.
اینکه LPI نوترال هست به معنی این نیست که ۳۰۰۰ توزیع موجود را بررسی می کنه. بیشتر به معنی این هست دو مدل دبیان بیس و ردهت بیس را پشتیبانی می کنه. که تفاوت‌های کلی توزیع های مطرح بسیار کم هست. شاید بیشترین تفاوت در مدیریت بسته ها باشه. البته خیلی از تفاوت ها می شه پیکربندی پایه که فقط با تجربه کسب می شه و توی کلاس شاید بشه فقط به چندتایی اشاره کرد.
به هر حال من در این مورد نظر مثبتی دارم و تجربه خوبی ازش دارم. با اینکه شاید خودم نسبت با بخشهایی از طراحی سرفصل مشکل دارم یا به نظرم می تونست جور دیگه ای باشه.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #42 : 04 آذر 1391، 06:29 ب‌ظ »
مسلما صحبت شما با ارزش‌تر از من هست. و این‌ها صرفا نظر شخصی من بود.
من با نظر شما موافقم که رفتن به کلاساش و داشتن مدرکش خوب هست. ولی با این هزینه‌های سرسام آور به نظرم به جز برای مقاصد کاری، دیگه ارزش نداره کسی بره.

آفلاین tolstoy

• Newbie
  • *
« پاسخ #43 : 04 آذر 1391، 06:50 ب‌ظ »
مسلما صحبت شما با ارزش‌تر از من هست. و این‌ها صرفا نظر شخصی من بود.
من با نظر شما موافقم که رفتن به کلاساش و داشتن مدرکش خوب هست. ولی با این هزینه‌های سرسام آور به نظرم به جز برای مقاصد کاری، دیگه ارزش نداره کسی بره.

مگه به غیر از مقاصد کاری، دلیل دیگه ای هم برای مدرک گرفتن هست؟؟؟؟ من خودم مدرک را گرفتم برای اینکه می خواستم درس بدم و باهاش کار کنم. در غیر این صورت هیچ وقت چنین هزینه ای نمی کردم

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #44 : 05 آذر 1391، 04:14 ب‌ظ »

رفتن به کلاساش و داشتن مدرکش خوب هست. ولی با این هزینه‌های سرسام آور به نظرم به جز برای مقاصد کاری، دیگه ارزش نداره کسی بره.

سلام
دی وی دیهاش رو میشه با 50 هزار تومن از سایتشون خرید که خود اقای غلامعلی صحبت میکنه
من میخوام بدونم اگه یکی مثل من که هیییییییچی از لینوکس نمیدونه حتی نصبش رو هم بلد نیست با دیدن این دیوی دی ها میتونه یکم راه بیافته و لینوکس نصب کنه و کار کنه؟ من که نمیخوام شاخ بشم فقط زود میخوام چیز های اولیه رو یاد بگیرم بعد بیام بقیش رو اینجا سوال کنم
شما فکر میکنید با خرید دی وی دی چیزی حالیم میشه؟یا چون برا اولین بار هست که اصطلاحاتش رو میشنوم برام مشکله !
لطفا راهنمایی کنید ...