انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مهاجرت از اوبونتو به فدورا؟!  (دفعات بازدید: 24207 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

lomion

• مهمان
پاسخ به: مهاجرت از اوبونتو به فدورا؟!
« پاسخ #45 : 26 خرداد 1387، 09:25 ق‌ظ »
خیلی طبیعیه که توی انجمن اوبونتو طرفداری از اوبونتو بشه. چون همه یا اکثر کسانی که اینجا هستن فقط با اوبونتو کار می‌کنن و اوبونتو رو به عنوان توزیع  گنو/لینوکس انتخاب کردن. اما من فکر می‌کنم به این بحث دوستان به چشم «نقد» نگاه کنن و نه اعلام «برتری». حتی اگه توی بعضی از پستها گفته شده که اوبونتو یا ضعیف تره. ضعف و و قوت خیلی طبیعیه.

اما فکر می‌کنم یه جنبه مهم از انتخاب خود سخت افزار و کاربری هم باشه. برای سخت افزار مثال می‌زنم: من با خود اوبونتو از نسخه ۶.۰۶ آشنا شدم. اما با سخت افزار من مشکل داشت و به همین دلیل من از openSUSE استفاده می‌کردم. همین حالا هم، بعد از نصب ۸.۰۴ برگشتم به ۷.۱۰ چون برای من پایدار نبود و مشکلات زیادی - به خصوص توی سخت افزار - داشت. مشکلاتی که فکر می‌کنم حتما رفع می‌شن.

لذا راه حل من برگشتن به نسخه قبل هست. شاید بعضی از دوستان بخوان که یه توزیع دیگه رو انتخاب کنن و توی این مساله آزادن. خب خیلی هم خوبه که توزیع های مطرح دیگه هم دیده بشن. چون هر توزیع مشکلات خاص خودش رو داره. مثلا من با فدورای نسخه ۷ که قبلا ریختم اونقدر دچار مشکل شدم که بیشتر از یک روز نتونستم تحملش کنم و دوباره اوبونتو ریختم.

یه مساله مهمه: هر توزیع پیشرفت می‌کنه و کرده و تواناییهاش رو در اختیار کاربر قرار می‌ده. هر کاربر با توجه به نیاز کاری (یعنی حوزه)، سخت افزار و ویژگیهای کلی مد نظر (مثلا جامعه کاربری بزرگ توی اوبونتو) انتخاب می‌کنه. به نظر من به جای اینکه سعی کنیم همدیگر رو قانع کنیم که کدوم توزیع بهتره، مثل چند پستی که زده شده،‌ معیارهای خودمون رو بگیم تا بحث کاملا دوستانه و هدفمند پیش بره و به نظر نیاد که قراره توزیعهای اوبونتو یا قدواره رو می‌کوبیم! فقط قراره نظر داده بشه و به دوستان اجازه قضاوت داده بشه.

پ.ن. در مورد نظر ناظرین:
من فقط نظرم را گفتم، مثل همه کاربران دیگر نه به عنوان یک ناظر. اگر می خواستم به شما چیزی به عنوان ناظر  بگم مطمئن باشید در یک پیغام خصوصی  می گفتم. راحت باشید.  :)

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #46 : 26 خرداد 1387، 03:35 ب‌ظ »
به خاطر دوستی ها ( مخصوصاً دوست عزیز ) ;) ویرایش شد

در خواست می کنم کمی با استدلال بیشتر و منطق صحبت کنید

اگر می خواید دو چیز رو با هم مقایسه کنید اول باید شرایط و مواردتون رو مشخص کنید
هر ریویو هم ممکنه از زوایای مختلف اینارو دیده باشه
یکی تکنیکی یکی از نظر راحتی و......

هیچ دلیلی نداره یک چیز در همه موارد برتر باشه
هر چیزی مزایا و معایب خودش رو دره
اگرکسی قصد داره در این مورد صحبت کنه با دلیل و مدرک
ولطفاً بگه از هر سیستمی بهچه مدت و با چه معلوماتی ( اون زمان که استفاده می کرده ) استفاده کرده
اگر مشکلی داشتن با چه چیزی و اطلعات دقیق بدن و چه کار هایی کردن
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1387، 10:03 ب‌ظ توسط کرگدن »

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

lomion

• مهمان
« پاسخ #47 : 26 خرداد 1387، 07:14 ب‌ظ »
نقل‌قول
۱. شما توافق میکنید که در طول مدت استفاده از این انجمن، هیچ‌گونه ارسال کذب، افتراآمیز، ناصحیح، توهین آمیز، مبتذل،  منافی ادب و عفت عمومی، منفور، آزار دهنده، موهن، کفرآمیز، جنسی، تهدید آمیز، آشکار کننده مسائل شخصی و خصوصی زندگی افراد و یا به نحوی مخالف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نخواهید داشت.

دوست عزیز کرگدن،
لطفا قوانین رو رعایت کنید. اگه گفته‌ای به شما برخورده یا احساس می‌کنید به کسی توش توهین شده،  می‌تونید خیلی ساده به ناظرین گزارش بدید و مساله بدون تنش پیگیری بشه. لطفا حرفهایی رو که می‌دونید این قانون رو نقض و ایجاد تنش می‌کنن، ویرایش کنید.

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #48 : 26 خرداد 1387، 08:07 ب‌ظ »
http://www.freekeyboard.net/spip.php?article426
این جا ثابت کرده که اوبونتو از اون مسابقع سربلند بیرون اومده!

پ.ن:ناربه کم پیدایی! :)

من اینجام. گفتم که با سایت ها کاری نداشته باشید. خودتون تجربه کنید.  ;)

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #49 : 26 خرداد 1387، 08:36 ب‌ظ »
edit:

Be Happy
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1387، 09:51 ب‌ظ توسط کرگدن »

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین Nitro

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
« پاسخ #50 : 27 تیر 1387، 10:48 ق‌ظ »
چرا ما ایرانی ها هنوز یاد نگرفتیم که تعصب رو بذاریم کنار ......
آقا یک نفر مثل kinglet جان از اوبونتو به فدورا مهاجرت کرده و دلایل خودش رو گفته . چرا شما نسبت به اون جبهه می گیرین ؟؟؟؟
این پست رو کامل خوندم . فکر می کنم کلا از بحث خارج شده و به دعوا کشیده شده..... ( بی خیال )
این رو با اطمینان می گم . تمام کسانی که اینجا از اوبونتو طرفداری می کنن و فدورا رو بد می دونن بیشتر از ۶ ماه بیشتر باهاش کار نکردن . ( اصلا به ۱ ماه هم نکشیده )
این یک امر طبیعی که وقتی با چیزی نتونیم کار کنیم ازش بد می گیم و نداشتن دانش توی اون زمینه رو به گردن بد بودن اون چیز می ذاریم.
اگه کسی مشکلی با فدورا داره بگه ..... اگه حل نشد بگین فدورا بدرد نخوره ... خوبه ؟؟؟؟
بگین چه مشکلی با فدورا دارین یا داشتین .... این همه مشکل توی اوبونتو دارین که می این اینجا و برطرفش می کنین . اگه برای فدورا هم همچین فرومی بود و همه مشکلاتشون رو می گفتن و حل میکردن دیگه کسی نمی گفت این توزیع بده ..... که با لطف دوستان این قسمت فدورا هم به اینجا اضافه شد ... پس بهونه ایی نیست . برین فدورا رو نصب کنید و اگه مشکلی بود بگین . اگه دیدن رنگش بده . از لوگوش بدتون می اد ..... و هزار بهونه ی دیگه برین اوبونتو کار کنید . اوبونتو هم توزیع خوبیه برای تازه کار ها .....