انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مهاجرت از اوبونتو به فدورا؟!  (دفعات بازدید: 24206 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
    • My Personal Blog
پاسخ به: مهاجرت از اوبونتو به فدورا؟!
« پاسخ #15 : 25 خرداد 1387، 01:15 ق‌ظ »
من از دوستمون kinglet می خوام بپرسم با توجه به چه فاکتوری می گن سرعت فدورا بیشتره؟ اصلا چطور می شه سرعت رو روی یک سیستم عامل تشخیص داد؟
در ضمن هنوز به من جواب ندادین که منظورتون از کم بودن سرعت اینترنت در اوبونتو چیه؟
من داشتم جواب میدادم که شما این پست رو دادید :)
ای که دستت میرسد، کاری بکن
پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار!!

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
« پاسخ #16 : 25 خرداد 1387، 01:18 ق‌ظ »
بوجود امدن این مشکلات غیر طبیعی نیست علتشم طراحی سخت افزارهای شما برا ویندوز است . شما می توانید با کمی گشتن درایور های مورد نیاز سیستمتون رو بدست بیارید{ برا من تبدیل به تفریح شده }
یه پیشنهاد دیگم دارم اونم اینکه حتما فدورا بریزید تا قدر اوبونتو رو بدونید .

دوست عزیز من الان چندین سال هست که از لینوکس استفاده میکنم و اولین توزیع که نصب کردم Redhat 4 بود و از اوبونتو 6.04 با این سیستم‌عامل بودم تا قبل از 8.04 که من رو بطور کامل نامید کرد :) پس نمیتونید بگید این حرفای من از بی‌تجربگی هست ;) در ضمن من اصلا حرفی از درایور نزدم! زدم؟! من اصلا مشکلی با نصب درایور روی هیچ لینوکسی ندارم (حتی در Slackware)، پس حرف شما در این مورد ضعف حساب میشه برای اوبونتو! من اصلا لپ‌تاپ DELL دارم و DELL هم با اوبونتو کاملا سازگار هست! پس اصلا این حرف که سخت‌افزار ویندوزی دارید درست نیست.

لطفا بحث را به حالت جدل در نیاورید. اینجا جای کل‌کل کردن نیست. لطفا با آرامش و بدون خونریزی. ;)

لطفا فقط به فرق های تکنیکی بپردازید آن هم با دلیل و مدرک، نه از روی احساس شخصی.
علی جان آخه کجای حرفای من کل‌کل هست؟ اگر Quote کنید ممنون‌ میشم! ولی من الان کاملا خونسرد هستم! چون اصلا دلیلی نمیبینم که بخوام ناراحت باشم و یا کل‌کل کنم! هم به خودم و اطلاعاتم ایمان دارم و هم اینکه میتونستم بدون مطرح کردن این بحث به کارم بپردازم پس قضیه کل‌کل نیست و یه بحث کاملا منصفانه هست و منم دارم خونسرد و مودبانه پاسخ میدم.
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1387، 01:23 ق‌ظ توسط kinglet »

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
« پاسخ #17 : 25 خرداد 1387، 01:21 ق‌ظ »
فدورا ۹؟  ;)  :-k

چیزی که می تونم در موردش بگم
یکی از بهترین های فدورا هست که تا بحال دیدم :)
بسیار پایدار تر و پر سرعت تر از همیشه و آسانی در استفاده

سئوال اصلی:
کار کردن باهاش به راحتی اوبونتو هست که به خوایم به یه تازه کار معرفیش کنیم؟
هنوز خیر
و بر اساس نظرات تیم توسعه همچیم هدفی هم نداره که ازش این انتظار رو داشته باشیم
ولی از این نظر بهترین نسخه نسبت به نسخه های قبل هست

پایداری این نسخه نسبت به اوبونتو چطور هست؟

بسیار پایدار و با مشکلات کم

تنظیمات اون چه فرقی داره؟

تنظیمات سرویس ها و نرم افزار ها بسیار شبیه هم هست ولی نصب و راه اندازی و نرم افزار های پکیر بندی خیر

منابع اون چقدر کامل هست؟

به کاملی اوبونتو و دب بیس ها نیست ولی برای کاربران حرفه ای و نیاز های اصلی بسیار خوب و کافی ( حتی زیاد )  هست

yum هنوز مشکل داره؟

می شه گفت بسیار بسیار خوب شده و دردسر ههای قبلی رو نداره و ابزار های گرافیکی بسیار قوی و مناسبی براش ایجاد شدن
مخصوصاً با پلاگین ها

درایور ها رو چطور می شناسه؟

بسیار خوب در حدی که فراموش می کنید فدورا استفاده می کنید :)

سرعت اون چطوره؟

بسیار بالا که به لطف کرنل و نحوه ی ظراحی اون هست

kde چطوره؟

چون kde4 داره هنوز خیلی کامل نیست ولی نسبت به kubuntu kde4  کم ایراد تر هست

به چه کسایی توصیه میشه؟

کسانی که از سیستم سرعت و به روز بودن رو می خوان و تجربه متوسط به بالا ( حداقل در حدی بتونن مشکلاتشون رو خودشون حل کنند و بدونن هر مشکلی به کجا مربوط میشه)
کسانی که می خوان از تک تک جزئیات سر در بیارن

به چه کسایی توصیه نمیشه؟

استفاده حرفه ای کامپیوتری از سیستم ندارند و تازه کار هستند
ترجیح می دن تنظیمات و رفع مشکلاتشون آسونتر باشه تا چیزهایی که در بالا گفتم

اگر سئوالی هست بپرسید :)

البته کوبی بسیار خوب عمل کرده و من به خاطر kde3.5.9 و امکانات و راحتی هاش برای نوت بوک بیشتر از کوبی استفاده می کنم
ممنون از شما بسیار زیبا و با منطق پاسخ دادید. و البته من کاربر خیلی‌خیلی تازه واردی نیستم که بخوام نگران استفاده سخت از فدورا باشم! و اینکه آیا نظر خیلی از ما این نیست که با ور رفتن بیشتر به لینوکس در اون خبره‌تر میشویم؟ پس سخت بودن ضعف نیست بلکه مزیت هست ولی هنگ کردن و مشکلات مشابه ضعف هست نه مزیت!

آفلاین platoali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
« پاسخ #18 : 25 خرداد 1387، 01:41 ق‌ظ »

علی جان آخه کجای حرفای من کل‌کل هست؟ اگر Quote کنید ممنون‌ میشم! ولی من الان کاملا خونسرد هستم! چون اصلا دلیلی نمیبینم که بخوام ناراحت باشم و یا کل‌کل کنم! هم به خودم و اطلاعاتم ایمان دارم و هم اینکه میتونستم بدون مطرح کردن این بحث به کارم بپردازم پس قضیه کل‌کل نیست و یه بحث کاملا منصفانه هست و منم دارم خونسرد و مودبانه پاسخ میدم.

اصلا کل این رشته به نظر من تحریک آمیز است. اگر می خواهید از یک توزیع دیگر استفاده کنید، چرا اینجا اعلام می کنید؟ بروید توزیع مورد نظر خود را نصب کنید.

اگر مشکلی خاصی دارید و می خواهید  با بچه های این انجمن در مورد ش صحبت کنید، خوب به طور دقیق آنرا اعلام کنید. تا در مورد آن بحث بشود.

اگر می خواهید یک نقد در مورد اوبانتو بنویسید باز هم باید با جزئیات بیشتر توضیح بدهید.  با چند جمله ی ساده مانند اینکه اوبانتو کرش می کند نمی شود یک نقد منصفانه نوشت.

اینطور که به نظر می رسد، اگر همانطور خودتان ادعا می کنید دارای مهارت هایی که گفتید می باشید پس اصلا باز کردن این تاپیک کار بیهوده ای بوده، چون خودتان قبلا همه ی جواب ها را می دانید. باز کردن این بحث فقط باعث ایجاد فضای جدل می شود که برای انجمن مفید نیست.
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1387، 01:54 ق‌ظ توسط platoali »

آفلاین Sonne

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
« پاسخ #19 : 25 خرداد 1387، 01:44 ق‌ظ »
نقل‌قول
در چندین مورد من دیدم که جوابهای تند و تحریک‌ بر انگیز شما باعث شده که بحث به بیراهه بره
در این مورد وظیفه شما نیست که به من تذکر بدین! اینجا ناظر انجمن داره. آیا جواب من به شما تحریک آمیزه؟ من این جواب شما رو یک جور کنایه حساب می کنم ولی قصد جواب دادن ندارم. مطمن باشید در مورد قبلی من مقصر نبودم.
دوست شما حتی در جلسه رفع اختلاف حاضر نبودن. به هر حال بگذریم!

نقل‌قول
شما بهترین رو چی میدونید؟ بکارگیری بهترین چیزها در یک توزیع؟ خب اینجا ۱۰۰درصد فدورا برنده هست چون همیشه بهترین‌ها رو اول داشته!
شما ۱۰۰ درصد رو در چی می دونید؟ برای من ملاک بهتر بودن راحتی استفاده، راحتی نصب نرم افزار، پایداری، وجود ساپورت اینترنتی مثلا همین فروم ها و البته تعداد کاربر زیاده. بله به نظر من ویندوز برای کاربران هنوز بهترین گزینه است چون می تونه راحت تر کارشو انجام بده. برای مثال من با open office مشکل دارم برای نوشتن متن هایی که انگلیسی و فارسی رو با هم داره و با virtual box ویندوز رو میارم بالا و از office 2007 استفاده می کنم.
هنوز نبود بسیاری از نرم افزارها منو آزار می ده.

نقل‌قول
منم از ویستا تا بحال کراش ندیدم پس میتونیم منکر هنگ نشدن اون بشم
اگه ندیدین بهتره بگین ندیدین. منکر چیزی شدن یا دفاع از اون اهمیتی نداره. منم نگفتم چون من ندیدم بهترینه. گفتم اوبونتو از بهترین هاست و من تا بحال کرش ندیدم. من منکر چیزی نشدم.

نقل‌قول
این نتیجه گیری بی‌دلیل نیست و پیش اومدن این چیزها واقعا ضعف هست
منم این استدلال شما رو نمی پذیرم! من گفتم از کرش نباید نتیجه گیری کلی کرد. Nothing is perfect

نقل‌قول
مورد سرعت من بشما میگم ۱۰۰درصد ربط داره
راستش من صحت همه حرفهای اینجا رو قبول ندارم و دوست دارم یک لینک به یک سایت رسمی داده بشه.

نقل‌قول
ما با تغییرات در سیستم‌عامل حتی میتونید سرعت مرورگر رو ببرید بالا و حتی دانلود رو بکل حذف کنید
من متوجه این صحبت شما نشدم. مخصوصا قسمت دانلودش. می شه بگین چگونه؟

نقل‌قول
بمن که ثابت شده سرعت مرورگر من در اوبونتو بصورت قابل توجه پائین هست!
دوست گرامی به من حق بدین که نتونم از جمله بالای شما قانع شم سرعت ۱۰۰ درصد به OS ربط داره. به نظر من سرعت به سرویس دهنده اینترنت و خط ارتباطی مربوطه.

نقل‌قول
س منم فدورا رو انتخاب میکنم! از Suse هم خوشم نمیاد چون خودمون سایت اصلیش رو هک کرده بودیم و از نظر امنیت اصلا برای من یکی قابل اعتماد نیست!
راستش من در مورد امنیت Suse صحبت نکردم و در مورد این صحبت کردم که Suse روی محیط های گرافیکی بیشتر کار کرده و ممکنه با کرش کمتری مواجه بشین. این هم برام قابل درک نیست که هک کردن وب سایت یک شرکت چطور می تونه به امنیت محصولش مرتبط باشه. در ضمن من در مورد امنیت صحبت نکردم.

موفق باشید!

Der Weg ist das Ziel

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
« پاسخ #20 : 25 خرداد 1387، 02:32 ق‌ظ »
این پست توسط خودم ویرایش شد.
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1387، 03:37 ق‌ظ توسط kinglet »

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
« پاسخ #21 : 25 خرداد 1387، 02:37 ق‌ظ »
نقل‌قول
راستش من در مورد امنیت Suse صحبت نکردم و در مورد این صحبت کردم که Suse روی محیط های گرافیکی بیشتر کار کرده و ممکنه با کرش کمتری مواجه بشین. این هم برام قابل درک نیست که هک کردن وب سایت یک شرکت چطور می تونه به امنیت محصولش مرتبط باشه. در ضمن من در مورد امنیت صحبت نکردم.

این رو هم جواب میدم که بی‌ادبی به دوستمون نشده باشه! درست هست شما در اون پاراگراف حرفی از امنیت نزدید ولی بقول خود شما امنیت یه فاکتور مهم هست و برای من هم هست! و این هم یه نکته منفی حداقل برای من حساب میشه که بخوام رو بیارم به این توزیع! پس با وجود این مسائل و سبک سنگینی‌هایی که میکنم میبینم فدورا ارجحیت دارد! (البته این سبک سنگینی‌ها رو انجام داده بودم و قصد از این تاپیک فقط همفکری و بحث دوستانه بود اما متاسفانه همیشه آخر این بحث‌ها به نتیجه‌ای یکسان خواهد رسید و برای من نیز مانند دیگران تجربه‌ای شد!)

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
قصد از این تاپیک فقط همفکری و بحث دوستانه بود
+1

راستش من فدورا رو توی ویرچوال باکسم دارم. نسبت به قبل خیلی تغییرات خوبی کرده و سرعتش هم میتونم بگم قابل ملاحظه هست اما روی سیستم من به کوبی (به قول پیرمرد ;) ) نمیرسه.
همونطور که کرگدن گفتن فدورا از kde4 استفاده میکنه و برای من به شخصه هنوز کمی زوده برای سوییچ به kde4 . الان با kde4 هم کار میکنم که البته هنوز کمی کار داره.

در کل توی کوبونتو خیلی راحتترم. هر دو kde3 و kde4 رو دارم با هم. اما خب قابلیتهای فدورا رو هم نیمشه نادیده گرفت. این چیزیه که من میگم و ممکنه برای خیلی ها اوضاع جور دیگه‌ای باشه.
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
« پاسخ #23 : 25 خرداد 1387، 03:46 ق‌ظ »
دوستان ناظر انجمن فرمودند که من به این پست ادامه بدم بدون توجه به مسائلی که باعث شده بود من منصرف بشم! من هم بخاطر احترامی که برای دوستان در این انجمن مخصوصا محمدرضا میردامادی عزیز و دیگر دوستان گلم چه از جمع مدیران و چه کاربران دارم به این بحث ادامه میدم و خواهشم از دوستان این هست که اگر دوست دارید نه تنها این بحث بلکه در همه موارد بحثی سالم و پر بار داشته باشیم اول از همه تعصب رو بذاریم کنار و دوم شخصیت کاربران رو از سطح سواد اونها ارزشمندتر بدونیم! ممنون.

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
+1

راستش من فدورا رو توی ویرچوال باکسم دارم. نسبت به قبل خیلی تغییرات خوبی کرده و سرعتش هم میتونم بگم قابل ملاحظه هست اما روی سیستم من به کوبی (به قول پیرمرد ;) ) نمیرسه.
همونطور که کرگدن گفتن فدورا از kde4 استفاده میکنه و برای من به شخصه هنوز کمی زوده برای سوییچ به kde4 . الان با kde4 هم کار میکنم که البته هنوز کمی کار داره.

در کل توی کوبونتو خیلی راحتترم. هر دو kde3 و kde4 رو دارم با هم. اما خب قابلیتهای فدورا رو هم نیمشه نادیده گرفت. این چیزیه که من میگم و ممکنه برای خیلی ها اوضاع جور دیگه‌ای باشه.
موافقم! ولی برای یک کاربر Gnome مثه بنده میتونه انتخاب مناسبی باشه! خب بیایم بحث رو بازتر کنیم و به مقایسه بپردازیم:
رابط گرافیکی نصب فدورا خیلی بهتر از توزیع‌هایی مثه اوبونتو هست و همونطور که میدونید فدورا از محیط نصب گرافیکی استفاده میکنه! همچنین Resize کردن پارتیشن‌ها در توزیع جدید فدورا بسیار کارا اعمال شده! همچنین encript! استفاده از کرنل ۲.۶.۲۵ بعنوان اولین توزیع در ورژن ۹ بهمراه امکان مدستینگ مربوط به Xorg7.2 ، همچنین استفاده از ابزار Preupgrade در ورژن ۷ به بالا! استفاده از presto و selinux (خیلی بهتر از توزیع‌های دیگر) و ...

آفلاین Sonne

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
« پاسخ #25 : 25 خرداد 1387، 04:55 ق‌ظ »
نقل‌قول
این رو هم جواب میدم که بی‌ادبی به دوستمون نشده باشه! درست هست شما در اون پاراگراف حرفی از امنیت نزدید ولی بقول خود شما امنیت یه فاکتور مهم هست و برای من هم هست! و این هم یه نکته منفی حداقل برای من حساب میشه که بخوام رو بیارم به این توزیع! پس با وجود این مسائل و سبک سنگینی‌هایی که میکنم میبینم فدورا ارجحیت دارد! (البته این سبک سنگینی‌ها رو انجام داده بودم و قصد از این تاپیک فقط همفکری و بحث دوستانه بود اما متاسفانه همیشه آخر این بحث‌ها به نتیجه‌ای یکسان خواهد رسید و برای من نیز مانند دیگران تجربه‌ای شد!)

من فکر می کنم شروع چنین بحثی در انجمن اوبونتو ایران که هدفش پاسخ گویی به سوالات کاربران اوبونتوست اصلا بحثی نیست که بخواد نتیجه ای داشته باشه. من این رو به دلیل اعتقاد به روح درستی پاسخ می دم وگرنه به شخص کاری ندارم. نظر شما محترمه ولی برای بیان نظرات اینجا ما به یک سری fact قابل استناد نیاز داریم. و شما فقط علایق شخصی رو بیان کردین که به نظر من صحیح نیستند. این که ما علایق و تجربه های شخصی متفاوتی داشته باشیم اصلا مشکلی نداره. من تقریبا با تمامی نظرات شما مخالفم.

در مورد جواب من گفتم این که وب سایت یک شرکت حک شود دلیل قانع کننده ای بر ضعیف بودن امنیت محصول شرکت نیست. به هر حال انتخاب شما قابل توجه است. ولی دلیل شما برای من نه! اگر فکر می کنید ارایه سلایق شخصی بدون دلیل قانع کننده اینجا مجاز است بحث دیگری است که در صلاحیت ناظرین محترم است تا پاسخگو باشند.

شما گفتید که سبک و سنگینی ها رو انجام دادین و قصد شما همفکری بوده. برداشت شخصی من از پست اول شما یک اعلام خبر مهاجرت به فدورا بود که با یک سری دلیله کلی بیان شد. این که اوبونتو زیاد کرش می کنه. راستش من پس از ۸ ماه کار با اوبونتو چنین چیزی ندیدم و دوست دارم بدونم تحت چه شرایطی این کرش اتفاق افتاده: بعد از استفاده از برنامه خاصی؟ بعد از گذشتن مدت زمان ۲ ساعت را لاگین؟ اگر شما این حق پرسش رو به من نمی دین و در جواب از سابقه من صحبت می کنین باز موضوع دیگه ای است.

آیا فدورا این مشکل رو نخواهد داشت؟ و اگر فکر می کنید نه چرا؟ چه فاکتوری در فدورا وجود داره که در اوبونتو وجود نداره؟
من حس می کنم به این جور بحث ها میگن بحث سازنده و مفید.
مثلا عنوان بحث رو می ذاشتین کرش اوبونتو ۸.۰۴ بعد از اجرای eclipse و بعد عنوان می کردین که که با توجه به این شرایط و این ویژگی های فدورا من می خوام به فدورا برم. تا بشه واقعا نظر داد روی صحبت هاتون. وگر نه هر کس نظرات شخصی و تجربه های شخصی خودش رو بیان می کنه.

نقل‌قول
بحثی سالم و پر بار داشته باشیم اول از همه تعصب رو بذاریم کنار و دوم شخصیت کاربران رو از سطح سواد اونها ارزشمندتر بدونیم
این هم یکی از آرزوهای منه. فکر می کنم برای جلوگیری از تعصب در بحث باید با fact های قابل قبول موضوع بیان شود تا سایر کاربران قانع شوند وگر نه همه نظرات شخصی رو ابراز می کنن!

به امید آن روز!
Der Weg ist das Ziel

آفلاین soleymani

• Full Member
  • *
  • ارسال: 206
« پاسخ #26 : 25 خرداد 1387، 08:01 ق‌ظ »
به نظر من اگه یک سیستم میخواید که از شر کرش خلاص بشید debian هست که به پایداری هم مشهوره.
اگه از redhat خوششتون میاد CentOS رو نصب کنید.
اگه برای کارهای معمولی میخواید opensuse رو انتخاب کنید که هم خوش آب و رنگه هم دسترسی به منابعش خوبه.
و....
اگه هم خیلی اطلاعات خوبی دارید و میتونید از پس مشکلات بر بیاید برید سراغ unix که هم پایداره هم امن.

اگه هم میخواید در جهت ارتقای سیستم عامل fedora کمک کنید برید fedora نصب کنید  :D

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #27 : 25 خرداد 1387، 09:52 ق‌ظ »
اتفاقا خیلی خوبه که با توزیعهای مختلف لینوکس کار کنید و بتونید توزیع مناسب رو برای کارهاتون انتخاب کنید :)

در مورد مهاجرت از اوبونتو به فدورا کارتون خیلی نباید سخت و پیچیده باشه چون معمولا وقتی با یکی از توزیعهای لینوکس کار میکنید آشنایی با این محیط پیدا میکنید و همین آشنایی اولیه بزرگترین کمک برای استفاده از سایر توزیعهاست... در مورد فدورا شاید مهمترین بخشش این باشه که شما کمی با Yum که این روزا خیلی بهینه شده و در واقع ناجی rpm کار کنید تا بتونید بسته‌های مختلف رو ساده‌تر نصب کنید در مورد الباقی مشکلات هم با خیال راحت میتونید سوال کنید و مطمئن باشید که اگر کسی بدونه ازتون دریغ نخواهد کرد :)

در مورد بخش دوم سوالاتتون هم همیشه این جور بحثها بین لینوکس کارها بوده... بحث بین توزیعها و اینکه کدوم بهتره و یا میزکارها و...
در مورد Fedora 9 و Ubuntu 8.04 هم مرور و بررسی تو اینترنت زیاده!
مثلا: http://www.pcworld.idg.com.au/index.php/id;1631359451;pp;1;fp;16;fpid;1
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #28 : 25 خرداد 1387، 10:33 ق‌ظ »

ممنون از شما بسیار زیبا و با منطق پاسخ دادید. و البته من کاربر خیلی‌خیلی تازه واردی نیستم که بخوام نگران استفاده سخت از فدورا باشم! و اینکه آیا نظر خیلی از ما این نیست که با ور رفتن بیشتر به لینوکس در اون خبره‌تر میشویم؟ پس سخت بودن ضعف نیست بلکه مزیت هست ولی هنگ کردن و مشکلات مشابه ضعف هست نه مزیت!

منم نگفتم شما تازه کار هستید :)
برای خوانندگان دیگه گفتم

هنگ کردن هم بیشتر  به سخت افزار مربوط میشه

مثلاً منم با فدورا ۸ مشکل داشتم و با اولین  آپدیت کرنل سیستم از هم می پاشید :دی
ولی همون موقع پسر خالم هیچ مکلی باهاش نداشت
یا فدورا ۹ برای من بدون مشکل بود ( از این نظر ها )

اوبونتو هم همینطوره ممکنه با یک ورژن مشکل داشته باشید و با ورژن های دیگه مشکلی نداشته باشید

من بیشتر فکر ( نظر شخصی ) می کنم کرنل 2.6.24  این مشکلات رو داره ( چون فدورا ۸ هم به این ورژن آپدیت شده بود)

در جواب اون دوستمون که در مورد سرعت فدورا پرسیده بودند

فدورا در کل یکی از سریعترین توزیع هاست
دلیل اصلی هم سنگین نکردن اون با چک کردن های اولیه و هندل کردن مشکلات احتمالی هست کاری که توزیع های دسکتاپ برای راحتی کاربرا خیلی بیشتر انجام می دن
از طرف دیگه کرنل 2.6.25  یکی از پرسرعت ترین کرنل ها هست که تغییراتی در ساختار اون صورت گرفته:)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
+1

موافقم! ولی برای یک کاربر Gnome مثه بنده میتونه انتخاب مناسبی باشه! خب بیایم بحث رو بازتر کنیم و به مقایسه بپردازیم:
رابط گرافیکی نصب فدورا خیلی بهتر از توزیع‌هایی مثه اوبونتو هست و همونطور که میدونید فدورا از محیط نصب گرافیکی استفاده میکنه! همچنین Resize کردن پارتیشن‌ها در توزیع جدید فدورا بسیار کارا اعمال شده! همچنین encript! استفاده از کرنل ۲.۶.۲۵ بعنوان اولین توزیع در ورژن ۹ بهمراه امکان مدستینگ مربوط به Xorg7.2 ، همچنین استفاده از ابزار Preupgrade در ورژن ۷ به بالا! استفاده از presto و selinux (خیلی بهتر از توزیع‌های دیگر) و ...

اتفاقاً گنوم رو خیلی خیلی خوب کار کرده و منکه گنوم کار نیستم ازش خوشم اومد :دی ( ولی  KDE مو طلاق نمی دم  ;) )
آناکندا هم بله خیلی کامل و خوبه
و خیلی زمان زیادی هم هست که روش کار شده از همون ردهت ۶ اینا بود که فکر کنم بود :)
البته باید اینو هم قبول کنیم که در عوض لایو اوبی و کوبی خیلی خیلی بهتر هست و امکانات و انعطافپذیری بسیار بیشتری داره

اینم به خاطر اینه که اوبی بیشتر رو این جنبه کار کرده و فدور تازه ۲ نسخه هست که لایو میزنه

رابط جدید مدیریت پکیج ها هم بسیار خوبه ( البته چون من با root لاگین می کنم و تو root کار نمی کنه نمی تونم ازش استفاده کنم :دی)

در ضمن شناسایی شبکه های بسیم و یک سری درایور ها در کرنل جدید اضافه شده که این مورد باعث شده بسیار با این دیوایس ارتباط راحت تری داشته باشید و مشکلات کمتر

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux