انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مهاجرت از اوبونتو به فدورا؟!  (دفعات بازدید: 24220 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
    • My Personal Blog
مهاجرت از اوبونتو به فدورا؟!
« : 24 خرداد 1387، 07:16 ب‌ظ »
سلام و خسته نباشید، خب از عنوان مشخص هست که من میخوام از اوبونتو به فدورا بطور کامل نقل مکان کنم! حالا چرا؟ بهتر هست واقع‌بینانه به این قضیه نگاه کنیم و قبول کنیم که اوبونتو کمی ضعیف عمل میکنه! مثلا در همین ورژن جدید اونقدر مشکل داشت (مثلا LTS هست) که خیلی‌ها (من‌جمله بنده) اصلا از نصبش منصرف شدند! هنگ و کراش‌های بی‌مورد و کند شدن به مرور زمان و ...
یه مورد که من رو خیلی بیشتر بر این داشت تا این تصمیم رو بگیرم این بود که داشتم دوستم رو برای لینوکس پرزنت میکردم و میگفتم که آره یکی از مزایای اصلی لینوکس نسبت به سیستم‌عامل‌های دیگر مخصوصا "ویندوز" هنگ نکردن اون و کراش‌های بی‌مورد هست! که ناگهان همونجا اوبونتوی من کراش کرد و دوستم یکم به من نگاه کرد (البته این نگاه کلی معنا داشت!)... همچنین موقع بالا اومدن لینوکس اونقدر طول کشید که واقعا اوبونتو من رو بعنوان یه کاربر لینوکس شرمنده میکنه!!
نظر شما چیست؟ آیا اینطور نیست که اکثریت کاربران اینجا از کند بودن اینترنت در اوبونتو و کراش‌های ورژن جدید و ... می‌نالند؟ اگر چنین هست پس مزیت سیستم‌عامل لینوکس جز امنیت و چند چیز پیش‌و‌پا افتاده چی میتونه باشه؟
برای همین هم که شده من توزیع قوی و برتر فدورا رو انتخاب میکنم، چون واقعا باید گفت همیشه تک و بهترین هست و چنین ایراداتی رو نداره و نخواهد داشت. :)
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1387، 03:35 ق‌ظ توسط kinglet »
ای که دستت میرسد، کاری بکن
پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار!!

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
پاسخ به: مهاجرت از اوبونتو به فدورا؟!
« پاسخ #1 : 24 خرداد 1387، 07:35 ب‌ظ »
والا من که کوبونتو دارم. اصلا چنین مشکلاتی رو ندارم. سیستم خیلی سریع هست و به جز یکی دو مورد خاص که اونها هم درست شده همه‌چیز رو به راهه. سیستم خیلی سریع بالا میاد، همه کارها رو سریع انجام میده و اگر فایرفاکس بگذاره، لود سیستم هم هیمشه روی مطلوبترین مقداره! ;)
تازه این کوبونتویی هست که روند باگ فیکس اون برای این نسخه من 3.5.9 خیلی کم سرعت تر شده بخاطر توسعه و کار روی 4 .

این رو قبول دارم که هاردی مشکلاتی داره. من شاید یک هفته‌ای سرگرم این مشکلات بودم اما الان به خوبی دارم استفاده میکنم! یاد صحبت دوستی افتادم که میگفت ویندوز، یک ساعت کانفیگ میخواد و همیش میلنگه، لینوکس یک هفته کانفیگ می‌خواد و تا آپگرید بعدی خوبه و بی‌اس‌دی یک ماه کانفیگ میخواد برای یک عمر ;)
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1387، 07:52 ب‌ظ توسط mohi »
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین shahram001

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 270
« پاسخ #2 : 24 خرداد 1387، 07:41 ب‌ظ »
سرعت اوبنتو از فدورا به مراتب بیشتره  مطمعن باش :D

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #3 : 24 خرداد 1387، 07:44 ب‌ظ »
والا من که کوبونتو دارم. اصلا چنین مشکلاتی رو ندارم. سیستم خیلی سریع هست و به جز یکی دو مورد خاص که اونها هم درست شده همه‌چیز رو به راهه.

برای منم همینطوره ! از کوبونتو خیلی راضی ام ...

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #4 : 24 خرداد 1387، 07:47 ب‌ظ »
فدورا ۹؟  ;)  :-k

چیزی که می تونم در موردش بگم
یکی از بهترین های فدورا هست که تا بحال دیدم :)
بسیار پایدار تر و پر سرعت تر از همیشه و آسانی در استفاده

سئوال اصلی:
کار کردن باهاش به راحتی اوبونتو هست که به خوایم به یه تازه کار معرفیش کنیم؟
هنوز خیر
و بر اساس نظرات تیم توسعه همچیم هدفی هم نداره که ازش این انتظار رو داشته باشیم
ولی از این نظر بهترین نسخه نسبت به نسخه های قبل هست

پایداری این نسخه نسبت به اوبونتو چطور هست؟

بسیار پایدار و با مشکلات کم

تنظیمات اون چه فرقی داره؟

تنظیمات سرویس ها و نرم افزار ها بسیار شبیه هم هست ولی نصب و راه اندازی و نرم افزار های پکیر بندی خیر

منابع اون چقدر کامل هست؟

به کاملی اوبونتو و دب بیس ها نیست ولی برای کاربران حرفه ای و نیاز های اصلی بسیار خوب و کافی ( حتی زیاد )  هست

yum هنوز مشکل داره؟

می شه گفت بسیار بسیار خوب شده و دردسر ههای قبلی رو نداره و ابزار های گرافیکی بسیار قوی و مناسبی براش ایجاد شدن
مخصوصاً با پلاگین ها

درایور ها رو چطور می شناسه؟

بسیار خوب در حدی که فراموش می کنید فدورا استفاده می کنید :)

سرعت اون چطوره؟

بسیار بالا که به لطف کرنل و نحوه ی ظراحی اون هست

kde چطوره؟

چون kde4 داره هنوز خیلی کامل نیست ولی نسبت به kubuntu kde4  کم ایراد تر هست

به چه کسایی توصیه میشه؟

کسانی که از سیستم سرعت و به روز بودن رو می خوان و تجربه متوسط به بالا ( حداقل در حدی بتونن مشکلاتشون رو خودشون حل کنند و بدونن هر مشکلی به کجا مربوط میشه)
کسانی که می خوان از تک تک جزئیات سر در بیارن

به چه کسایی توصیه نمیشه؟

استفاده حرفه ای کامپیوتری از سیستم ندارند و تازه کار هستند
ترجیح می دن تنظیمات و رفع مشکلاتشون آسونتر باشه تا چیزهایی که در بالا گفتم

اگر سئوالی هست بپرسید :)

البته کوبی بسیار خوب عمل کرده و من به خاطر kde3.5.9 و امکانات و راحتی هاش برای نوت بوک بیشتر از کوبی استفاده می کنم

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین سجاد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 319
  • نیست ‌بر لوح‌ دلم‌ جز الف‌ قامت ‌یار
    • http://sjb.ir
« پاسخ #5 : 24 خرداد 1387، 07:48 ب‌ظ »
بوجود امدن این مشکلات غیر طبیعی نیست علتشم طراحی سخت افزارهای شما برا ویندوز است . شما می توانید با کمی گشتن درایور های مورد نیاز سیستمتون رو بدست بیارید{ برا من تبدیل به تفریح شده }
یه پیشنهاد دیگم دارم اونم اینکه حتما فدورا بریزید تا قدر اوبونتو رو بدونید .

آفلاین Sonne

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
« پاسخ #6 : 24 خرداد 1387، 07:53 ب‌ظ »
نقل‌قول
اوبونتو کمی ضعیف عمل میکنه
واقعا من با این حرف شما مشکل دارم. اوبونتو در میان دیستروهای موجود از بهترین هاست اگه نگیم بهترینه.

نقل‌قول
ورژن جدید اونقدر مشکل داشت (مثلا LTS هست) که خیلی‌ها (من‌جمله بنده) اصلا از نصبش منصرف شدند! هنگ و کراش‌های بی‌مورد و کند شدن به مرور زمان
اگه شما از نصبش منصرف شدین چطور متوجه شدین به مرور زمان کند می شه؟ من هم مجبور شدم از ۸.۰۴ به ۷.۱۰ برگردم اما نه به دلایل بالا بلکه کرنل ۸.۰۴ جدیده و با درایور لینوکسانت کار نمی کنه. که اینم مشکل درایور بود.
۸.۰۴ در مدیریت باتری لپتاپ فوق العاده عمل می کرد. من در طول ۱ ماهی که باهاش بودم کرش ندیدم.

نقل‌قول
یکی از مزایای اصلی لینوکس نسبت به سیستم‌عامل‌های دیگر مخصوصا "ویندوز" هنگ نکردن اون و کراش‌های بی‌مورد هست! که ناگهان همونجا اوبونتوی من کراش کرد و دوستم یکم به من نگاه کرد (البته این نگاه کلی معنا داشت!)
این موارد پیش میاد نتیجه گیری کلی صحیح نیست.

نقل‌قول
اینطور نیست که اکثریت کاربران اینجا از کند بودن اینترنت در اوبونتو و کراش‌های ورژن جدید و ... می‌نالند
ای کاش این حرف رو با یک لینک مثلا به یک نظرسنجی بیان می کردین! نکته بعدی اینه که سرعت اینترنت چه ربطی به سیستم عامل داره؟
شاید حالا تنظیمات وصل شدن رو بشه حساب کرد ولی سرعت؟ سرعت اینترنت یک فاکتور خارجی برای سیستم عامل.

نقل‌قول
مزیت سیستم‌عامل لینوکس جز امنیت و چند چیز پیش‌و‌پا افتاده
اولا که امنیت موضوع ساده ای نیست و ثانیا چند چیز دیگه پیش افتاده نیستند. مشکلات اصلی لینوکس که شما مد نظرتونه و کرشها مربوط به محیط های گرافیکیه و ربطی به کرنل نداره. کرنل لینوکس نرم افزار فوق العاده ایست.
کرنل اوبونتو هم در میان نمونه های مشابه کاملا پایداره مخصوصا در مقایسه با فدورا که کرنل های در حال توسعه رو هم توی release هاش قرار میده.

اگر مشکل اصلی شما کرش محیط گرافیکیه فدورا انتخاب بدتری خواهد بود. من OpenSuse رو پیش نهاد می کنم چون فکر می کنم در زمینه محیط گرافیکی از اوبونتو بهتره ولی نه خیلی
Der Weg ist das Ziel

آفلاین شایان

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 284
« پاسخ #7 : 24 خرداد 1387، 09:54 ب‌ظ »
سلام

نقل‌قول

بسیار خوب در حدی که فراموش می کنید فدورا استفاده می کنید Smiley

این را خودتان امتحان کردید یا شنیدید.
یعنی توی فدورا مودم، کارت بی‌سیم را مثل اوبونتو میشناسه؟!
من که فکر نمی‌کنم

فکر می‌کنم این مقاله جالب باشه:
http://www.pcworld.com/article/id,146400-c,linux/article.html

Your object is to save the world, while still leading a pleasant life
http://nillux.blogspot.com

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #8 : 24 خرداد 1387، 10:34 ب‌ظ »
سلام

نقل‌قول

بسیار خوب در حدی که فراموش می کنید فدورا استفاده می کنید Smiley

این را خودتان امتحان کردید یا شنیدید.
یعنی توی فدورا مودم، کارت بی‌سیم را مثل اوبونتو میشناسه؟!
من که فکر نمی‌کنم

فکر می‌کنم این مقاله جالب باشه:
http://www.pcworld.com/article/id,146400-c,linux/article.html

بله الان ۲ هفته ای هست که دارم :)

مودم من adsl) lan)  هست :)
ولی wireless رو بدون هیچ مشکلی شناخت و تا اومد بالا حتی یک شبکه خصوصی رو هم پیدا کرد :)

برودکام و اینتل همراه dvd بود و می تونستید هنگام نصب انتخابش کنید :)
اصلاً در هنگام نصب یک گروپ درایور سخت افزار داشت :)
کارت گرافیک هم که nvidia بود در منابع livna بود و فقط کافی بود نصب بشه

مولتی مدیا کیبورد رو بهتر از اوبی شناخت
بلوتوث هم مشکلی نداشت
کارت صدا هم همینطور

البته اگر دقت کنید گفتم نسبت به فدورا های قبلی :) و نگفتم نسبت به اوبنتو
چون شناخت سخت افزار به سخت افزرا ها هم ربط داره ( یعنی ممکنه سیستم منو خوب شناخته باشه )
 البته کاملاً منظقی هست که کرنل 2.6.25 در مورد سخت افزار ها بهتر جواب بده :)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
پاسخ به: پاسخ به: مهاجرت از اوبونتو به فدورا؟!
« پاسخ #9 : 25 خرداد 1387، 12:37 ق‌ظ »
والا من که کوبونتو دارم. اصلا چنین مشکلاتی رو ندارم. سیستم خیلی سریع هست و به جز یکی دو مورد خاص که اونها هم درست شده همه‌چیز رو به راهه. سیستم خیلی سریع بالا میاد، همه کارها رو سریع انجام میده و اگر فایرفاکس بگذاره، لود سیستم هم هیمشه روی مطلوبترین مقداره! ;)
تازه این کوبونتویی هست که روند باگ فیکس اون برای این نسخه من 3.5.9 خیلی کم سرعت تر شده بخاطر توسعه و کار روی 4 .

این رو قبول دارم که هاردی مشکلاتی داره. من شاید یک هفته‌ای سرگرم این مشکلات بودم اما الان به خوبی دارم استفاده میکنم! یاد صحبت دوستی افتادم که میگفت ویندوز، یک ساعت کانفیگ میخواد و همیش میلنگه، لینوکس یک هفته کانفیگ می‌خواد و تا آپگرید بعدی خوبه و بی‌اس‌دی یک ماه کانفیگ میخواد برای یک عمر ;)

Mohi عزیز شما که مشکل ندارید ۱۰۰درصد سخت‌افزار خوبی دارید! اما اگر مراجعه بشه به انجمن خواهید دید که مشکل خیلی از دوستان کراش‌های بی‌مورد اوبونتو هست! (منم تجربه کردم و میدونم)
و در مورد اینکه شما گفتی باید روش کار کرد تا مشکلات رفع شه، اصلا چرا باید کراش کنه که روش بخواد کار بشه؟ پس این ضعف به حساب میاد که شما هم پذیرفتید و نشان از واقع بینی شماست!‌ ممنون.

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
پاسخ به: پاسخ به: مهاجرت از اوبونتو به فدورا؟!
« پاسخ #10 : 25 خرداد 1387، 12:37 ق‌ظ »
سرعت اوبنتو از فدورا به مراتب بیشتره  مطمعن باش :D

اصلا قبول ندارم! چون تجربه کردم خودم و بهم ثابت شده ;)

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
« پاسخ #11 : 25 خرداد 1387، 12:42 ق‌ظ »
بوجود امدن این مشکلات غیر طبیعی نیست علتشم طراحی سخت افزارهای شما برا ویندوز است . شما می توانید با کمی گشتن درایور های مورد نیاز سیستمتون رو بدست بیارید{ برا من تبدیل به تفریح شده }

دوست عزیز من الان چندین سال هست که از لینوکس استفاده میکنم و اولین توزیع که نصب کردم Redhat 4 بود و از اوبونتو 6.04 با این سیستم‌عامل بودم تا قبل از 8.04 که من رو بطور کامل نامید کرد :) پس نمیتونید بگید این حرفای من از بی‌تجربگی هست ;) در ضمن من اصلا حرفی از درایور نزدم! زدم؟! من اصلا مشکلی با نصب درایور روی هیچ لینوکسی ندارم (حتی در Slackware)، پس حرف شما در این مورد ضعف حساب میشه برای اوبونتو! من اصلا لپ‌تاپ DELL دارم و DELL هم با اوبونتو کاملا سازگار هست! پس اصلا این حرف که سخت‌افزار ویندوزی دارید درست نیست.

آفلاین platoali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
« پاسخ #12 : 25 خرداد 1387، 12:52 ق‌ظ »

دوست عزیز من الان چندین سال هست که از لینوکس استفاده میکنم و اولین توزیع که نصب کردم Redhat 4 بود و از اوبونتو 6.04 با این سیستم‌عامل بودم تا قبل از 8.04 که من رو بطور کامل نامید کرد :) پس نمیتونید بگید این حرفای من از بی‌تجربگی هست ;) در ضمن من اصلا حرفی از درایور نزدم! زدم؟! من اصلا مشکلی با نصب درایور روی هیچ لینوکسی ندارم (حتی در Slackware)، پس حرف شما در این مورد ضعف حساب میشه برای اوبونتو! من اصلا لپ‌تاپ DELL دارم و DELL هم با اوبونتو کاملا سازگار هست! پس اصلا این حرف که سخت‌افزار ویندوزی دارید درست نیست.

لطفا بحث را به حالت جدل در نیاورید. اینجا جای کل‌کل کردن نیست. لطفا با آرامش و بدون خونریزی. ;)

لطفا فقط به فرق های تکنیکی بپردازید آن هم با دلیل و مدرک، نه از روی احساس شخصی.

آفلاین Sonne

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
« پاسخ #13 : 25 خرداد 1387، 12:57 ق‌ظ »
من از دوستمون kinglet می خوام بپرسم با توجه به چه فاکتوری می گن سرعت فدورا بیشتره؟ اصلا چطور می شه سرعت رو روی یک سیستم عامل تشخیص داد؟
در ضمن هنوز به من جواب ندادین که منظورتون از کم بودن سرعت اینترنت در اوبونتو چیه؟
Der Weg ist das Ziel

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
    • My Personal Blog
« پاسخ #14 : 25 خرداد 1387، 01:14 ق‌ظ »
دوست عزیز Sonne، در چندین مورد من دیدم که جوابهای تند و تحریک‌ بر انگیز شما باعث شده که بحث به بیراهه بره! نمونش بحث شما با فرهاد عزیز (Titan)... من آدم بی‌منطقی نیستم و تا جایی که بتونم جواب میدم و صد البته مودبانه و با در نظر گرفتن اینکه طرفم دانش بالا و شخصیت بالایی دارد ;)

نقل‌قول
واقعا من با این حرف شما مشکل دارم. اوبونتو در میان دیستروهای موجود از بهترین هاست اگه نگیم بهترینه.
شما بهترین رو چی میدونید؟ بکارگیری بهترین چیزها در یک توزیع؟ خب اینجا ۱۰۰درصد فدورا برنده هست چون همیشه بهترین‌ها رو اول داشته! یا اینکه خوب بودن رو بر پایه کاربر زیاد میدونید؟ خب اگر اینطور باشد ویندوز بهترین توزیع هست! پس کاربر زیاد هم ملاک نیست... اگر چیزی غیر از این هست دوست دارم بفرمائید.
نقل‌قول
اگه شما از نصبش منصرف شدین چطور متوجه شدین به مرور زمان کند می شه؟ من هم مجبور شدم از ۸.۰۴ به ۷.۱۰ برگردم اما نه به دلایل بالا بلکه کرنل ۸.۰۴ جدیده و با درایور لینوکسانت کار نمی کنه. که اینم مشکل درایور بود.
۸.۰۴ در مدیریت باتری لپتاپ فوق العاده عمل می کرد. من در طول ۱ ماهی که باهاش بودم کرش ندیدم.
ببینید من اگر بهم ثابت نشده باشه این تاپیک رو اصلا نمیزدم! پس بدونید این تست رو انجام دادم و نتیجه رو دیدم! شما شاید کراش ندیده باشید اما خیلی‌ها دیدند! منم از ویستا تا بحال کراش ندیدم پس میتونیم منکر هنگ نشدن اون بشم؟ و بگم که چون برای من و خیلی‌ها خوب بوده پس بهترین هست؟ :)
نقل‌قول
این موارد پیش میاد نتیجه گیری کلی صحیح نیست.
من و شما و همه ما برای چی یک سیستم‌عامل رو نصب میکنیم؟ از روی تعصب اینکار رو میکنیم یا برای اینکه راحت باشیم و مشکلی نداشته باشیم با اون؟ پس این نتیجه گیری بی‌دلیل نیست و پیش اومدن این چیزها واقعا ضعف هست! اونم از لینوکس که همیشه نکته قوت اون بعد از پایداری هنگ نکردن اون نسبت به ویندوز بود! پس اگر چیزی غیر این باشد برای من که کاربر خونگی هستم و حتی امنیت هم برای من اهمیت آنچنانی ندارد و با یه آنتی‌ویروس مناسب حل میشه چی دلیل داره به سراغ لینوکس بیام؟ تازه براحتی هم همه چیز نصب میشه و مشکلی با هیچی نخواهم داشت! پس این حرف شما بنظر من زیاد درست نیست.
نقل‌قول
ای کاش این حرف رو با یک لینک مثلا به یک نظرسنجی بیان می کردین! نکته بعدی اینه که سرعت اینترنت چه ربطی به سیستم عامل داره؟
شاید حالا تنظیمات وصل شدن رو بشه حساب کرد ولی سرعت؟ سرعت اینترنت یک فاکتور خارجی برای سیستم عامل.
لینک که احتیاجی نیست چون اگر شما قبل این حرفتون سرچ میزدید توی همین انجمن بهتر بود! و اما در مورد سرعت من بشما میگم ۱۰۰درصد ربط داره! اینم با سرچ در انجمن بشما ثابت میشد! چطور شما میگید سرعت یه فاکتور خارجی هست؟ شما با تغییرات در سیستم‌عامل حتی میتونید سرعت مرورگر رو ببرید بالا و حتی دانلود رو بکل حذف کنید! پس فاکتور خارجی نیست و کاملا قابل تنظیم هست و حتی با یه باگ روی سیستم عامل سرعت هم میتونه جز عوامل تاثیر پذیر باشه! بمن که ثابت شده سرعت مرورگر من در اوبونتو بصورت قابل توجه پائین هست! و هیچ طوری هم حل نشده. ;)
نقل‌قول
اولا که امنیت موضوع ساده ای نیست و ثانیا چند چیز دیگه پیش افتاده نیستند. مشکلات اصلی لینوکس که شما مد نظرتونه و کرشها مربوط به محیط های گرافیکیه و ربطی به کرنل نداره. کرنل لینوکس نرم افزار فوق العاده ایست.
کرنل اوبونتو هم در میان نمونه های مشابه کاملا پایداره مخصوصا در مقایسه با فدورا که کرنل های در حال توسعه رو هم توی release هاش قرار میده.

اگر مشکل اصلی شما کرش محیط گرافیکیه فدورا انتخاب بدتری خواهد بود. من OpenSuse رو پیش نهاد می کنم چون فکر می کنم در زمینه محیط گرافیکی از اوبونتو بهتره ولی نه خیلی
من گفتم امنیت مهم نیست؟ من گفتم جز امنیت و چند مورد پیش‌پا افتاده یعنی امنیت رو جدا دونستم و میدونم مهم هست چون کارم همین هست و بیشتر از خیلی‌ها اینجا با این مسائل سر و کله زدم و این رو میتونید از سابقه‌ من اینجا http://bugtraq.ir (یکی از مدیران هستم) و مدیر تیم امنیتی IBH که در زمینه هکینگ رتبه ۱۰ دنیا رو داریم و همچنین بنده روی همین اوبونتو چندین باگ در آوردم یکیش همین DHCP هست که بصورت ریموت عمل PoC رو انجام میده! من خیلی خوب راجع‌به کرنل و محیط گرافیکی اطلاع دارم و میدونم این چیزها میتونه از کرنل نباشه! ولی چیزی ۱۰۰درصد نیست :)
من هم از اول مشکل اساسی که مطرح کردم کراش بود نه چیز دیگر که بنظر من اصلا کم نیست و نمیشه از کنارش گذشت  ;) پس منم فدورا رو انتخاب میکنم! از Suse هم خوشم نمیاد چون خودمون سایت اصلیش رو هک کرده بودیم و از نظر امنیت اصلا برای من یکی قابل اعتماد نیست! مراجعه شود به: http://linux.slashdot.org/article.pl?sid=05/10/02/1510241 و http://img.photobucket.com/albums/v225/Spaz007/78ff2f91.jpg  ;) موفق باشید.