انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: زندگی با فدورا  (دفعات بازدید: 13015 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
پاسخ به: زندگی با فدورا
« پاسخ #15 : 27 تیر 1387، 09:04 ب‌ظ »
سلام و با اجازه‌ی کرگدن جان

۱-بهتر بودن اوبونتو نسبت به فدورا به خاطر سادگی استفاده از اونه. به نظر من استفاده از نسخه‌های جدید و به روز شده، در اوبونتو نیز به اندازه‌ی فدورا وجود دارد نمونه‌هایش را خودتان ذکر کردید.

۲- این که می‌فرمایید rpm ها بیشتر در محیط تجاری پشتیبانی می‌شوند به نظر من مربوط به گذشته است. در حال حاضر فکر می‌کنم دقیقاً اوضاع در حال چرخیدن است و deb ها بیشتر پشتیبانی می‌شوند. به هر حال شما تجربه‌ی بیشتری دارید و اگر برای حرفتان پیوند ارائه کنید حرفی نیست.

۳- منظور من از شناسایی سخت‌افزار را هم کرگدن جان عرض کردن باز هم مسئله‌ی سادگی مطرح می‌شود. مثلاً من برای وصل شدن به شبکه‌ی بی‌سیم در اوبونتو کافی است نام کاربر و کلمه‌ی عبور را وارد کنم تا وصل شوم. اما در مورد فدورا باید بروم و چند فایل مربوط ب تنظیمات را دستی تغییر دهم و بعد وصل شوم.(‌ البته ربطی نداشت   ;) )
۴-در مورد کار شبکه هم که اگر منظور نصب apache و php و mysql و اینا است که من در اوبونتو و دبیان خیلی راحت نصب کردم و کار می‌کنم. در این مورد اطلاعات زیادی ندارم که چرا فدورا بهتر است ( اما زیاد شنیده‌ام.) ممنون می‌شم اگر راه‌نمایی کنید که فدورا دقیقاً در چه موردی بهتر است.

۵-در مورد لذت بردن از سیستم عامل هم کاملاً به نظر فرد بستگی دارد و قابل بحث نیست.

با تشکر

من الان سرم واقعاً شلوغه و برای همین به طور خلاصه می گم ( یعنی زیاد و در حد همین پست :) )

این برتری برای چی به وجود میاد ( برتری در حوضه تجاری و کار های بزرگ)

اولین چیزی که گفتم ساپورت شرکت های بزرگ بود
مثلاً وقتی اوراکل میاد و اعلام می کنه بهترین توزیع برای محصولاتش suse , redhat en هست و خودش حتی میاد بر پایه ردهت یک تپوزیع می ده و حتی حاضره از محصولات رد هت هم خودش پشتیبانی کنه
شما مدیر یک شرکت باشید به طرف این توزیع نمی رید؟

sun تمام پکیج های خودش رو برای لینوکس در دو اکستنشن می ده ( به جز ویرتوال باکس که جدید خریتش)
bin , rpm
درسته bin رو شما در تمام توزیع ها می تونید نصب کنید ولی نگاه ویژه به rpm کاملاً مشهوده

شرکت adobe هم همینطور حتی پلاگین های فلشش هم RPM داره
ولی شما با کمک یک پکیج deb که نصبش می کنید در همون لحظه  اونو دانلود می کنید ( هنگام نصب)

cpanel هم همینطور
mysql هم به تازگی deb رو اضافه کرده و لی تمام محصولاتش deb نداره ولی همش rpm‌داره

در ضمن تیم رد هت کرنل رو خودشون تغییر ( خیلی بیشتر از چیزی که در توزیع های دیگه صورت می گیره) داده و اونو برای نیاز خودشون بهینه می کنند

این پشتیبانی ها شاید دلیل برتری نباشه ولی موجب پر استفاده شدن و اطمینان بیشتر کاربران میشه
و شاید بگید اینا برای نسخه تجاری هست و چه ربطی به فدورا داره

جواب این سئوال هم اینه که اگر شما یک دولوپر باشید و یا کار حرفه ای بکنید آیا ترجیح نمی دید که از توزیعی استفاده کنید که امکانات جدید این نسخه های تجاری رو داره و حتی زودتر از اونها استفاده بکنید و باهاشون آشنا تر باشید؟
آیا حاظر نیستید جدید ترین پکیج هایی که این شرکت ها در اختیارتون قرار می دن و برای این سیستم های rpm بیس هست رو در دسترس داشته باشید؟
آیا نمی خواید سیستمی داشته باشید که یک گام جلو تر باشید و ابزار هایی که در آینده در توزیع های دیگه استفاده میشه در اختیارتون باشه؟

و همچنین ابزار هایی که برای رد هت هست مثل selinux و تنظیماتی که مربوط به این خانواده می شه

هر چند این حرف ها برای کاربران شاید خیلی فرقی نداشته باشه

چون فدورا و اوبونتو هر دو لینوکس هستند و تفاوتشون در اهدافشون هست
و خیلی چیز ها مشترک

مهم اینه که از لینوکس استفاده کنید و در آینده خودتون می تونید بهترین توزیع رو بر اساس نیاز خودتون انتخاب کنید
و تا زمانی که به اونجا برسید خیلی از مفاهیم اصلی که در تمام توزیع ها یکسان هست رو یاد گرفتید :)
« آخرین ویرایش: 27 تیر 1387، 09:12 ب‌ظ توسط کرگدن »

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #16 : 27 تیر 1387، 09:52 ب‌ظ »
راستش من همچنان معتقدم این پست هیچ ارزشی جز وقت تلف کردن نداره! امثال این پستها تو انجمنها زیادن... نه فقط تو انجمنهای ما تقریبا در تمام انجمنهای لینوکسی

کرگدن:
حرفی که شما میزنی تا قبل از اوبونتو ۶.۰۶ (با پشتیبانی طولانی مدت) درست بود ولی امروز اینطور نیست! علاقه من به ردهت/فدورا اگر بیش از اوبونتو نباشه خیلی هم کمتر نیست هرچند دیگه از فدورا ۴ به بعد نه ازش استفاده کردم و نه تدریسش کردم!

این کاملا طبیعیه که شرکتهای تجاری بزرگ محصولاتشون رو روی توزیعهای تجاری Certify میکنن! برای اینکه مطمئن بشن که این توزیع پشتیبانی طولانی مدت داره و قرار نیست حالا حالا ها از بین بره.

چون اراکل رو مثال زدید عرض کنم که اراکل بعد از اوبونتو ۶.۰۶ یه مخزن رسمی برای اوبونتو/دبیان داره! اوبونتو برای IBM DB2 Certificate داره و نسخه مخصوص تو مخازن تجاری Canonical و همین چند ماه پیش اخباری منتشر شد که IBM نگاه ویژه به اوبونتو داره و انتشار نسخه مخصوص اوبونتو Lotus Notes و Symphony هم از نشونه‌هاشه. شرکت Sun حالا داره سرورهای با اوبونتو عرضه میکنه و الان یک تیم از توسعه دهنده‌های Sun و اوبونتو دارن روی نسخه اوپن سورس Java کار میکنن و اصلا Sun امروز یکی از شرکای Canonical است و البته اراکل هم علاقه‌مند به توسعه روابط با اوبونتو است و من شک ندارم این اتفاق بزودی میفته. شرکت Dell به عنوان اولین شرکت سخت‌افزاری بزرگ ترجیح داد Desktop ها و Laptop ها خودش رو با اوبونتو عرضه کنه... پارتنرهای کوچیک هم که فراوون کافیه یه نگاهی به مخزن partner canonical بندازید. از vmware و parallels گرفته تا opera و relplayer و...

اوبونتو این روزها بسیار جدی‌تر از رقبای تجاری دیگه مثل RHEL یا SLES داره جلو میره، رابطه خوبی با upstream و community داره و روزی نیست که امکان جدیدی رو چه بصورت تجاری و چه رایگان عرضه نکنه! نسخه‌های MID و Netbook هم که تازه عرضه کرده بازار بزرگی خواهد داشت و مهم‌تر اینکه اوبونتو رایگان است در واقع داره بهترین تکنولوژیهای روز لینوکس رو به رایگان عرضه میکنه و فقط یک مشکل بزرگ داره اونم اینکه بسیار جوونه! ولی با این وجود سهم بسیار خوبی از بازار داره...

از این دست زیادن من فقط چند تا مثال زدم...
« آخرین ویرایش: 27 تیر 1387، 10:23 ب‌ظ توسط Mehdi »
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #17 : 27 تیر 1387، 11:06 ب‌ظ »
راستش من همچنان معتقدم این پست هیچ ارزشی جز وقت تلف کردن نداره! امثال این پستها تو انجمنها زیادن... نه فقط تو انجمنهای ما تقریبا در تمام انجمنهای لینوکسی

کرگدن:
حرفی که شما میزنی تا قبل از اوبونتو ۶.۰۶ (با پشتیبانی طولانی مدت) درست بود ولی امروز اینطور نیست! علاقه من به ردهت/فدورا اگر بیش از اوبونتو نباشه خیلی هم کمتر نیست هرچند دیگه از فدورا ۴ به بعد نه ازش استفاده کردم و نه تدریسش کردم!

این کاملا طبیعیه که شرکتهای تجاری بزرگ محصولاتشون رو روی توزیعهای تجاری Certify میکنن! برای اینکه مطمئن بشن که این توزیع پشتیبانی طولانی مدت داره و قرار نیست حالا حالا ها از بین بره.

چون اراکل رو مثال زدید عرض کنم که اراکل بعد از اوبونتو ۶.۰۶ یه مخزن رسمی برای اوبونتو/دبیان داره! اوبونتو برای IBM DB2 Certificate داره و نسخه مخصوص تو مخازن تجاری Canonical و همین چند ماه پیش اخباری منتشر شد که IBM نگاه ویژه به اوبونتو داره و انتشار نسخه مخصوص اوبونتو Lotus Notes و Symphony هم از نشونه‌هاشه. شرکت Sun حالا داره سرورهای با اوبونتو عرضه میکنه و الان یک تیم از توسعه دهنده‌های Sun و اوبونتو دارن روی نسخه اوپن سورس Java کار میکنن و اصلا Sun امروز یکی از شرکای Canonical است و البته اراکل هم علاقه‌مند به توسعه روابط با اوبونتو است و من شک ندارم این اتفاق بزودی میفته. شرکت Dell به عنوان اولین شرکت سخت‌افزاری بزرگ ترجیح داد Desktop ها و Laptop ها خودش رو با اوبونتو عرضه کنه... پارتنرهای کوچیک هم که فراوون کافیه یه نگاهی به مخزن partner canonical بندازید. از vmware و parallels گرفته تا opera و relplayer و...

اوبونتو این روزها بسیار جدی‌تر از رقبای تجاری دیگه مثل RHEL یا SLES داره جلو میره، رابطه خوبی با upstream و community داره و روزی نیست که امکان جدیدی رو چه بصورت تجاری و چه رایگان عرضه نکنه! نسخه‌های MID و Netbook هم که تازه عرضه کرده بازار بزرگی خواهد داشت و مهم‌تر اینکه اوبونتو رایگان است در واقع داره بهترین تکنولوژیهای روز لینوکس رو به رایگان عرضه میکنه و فقط یک مشکل بزرگ داره اونم اینکه بسیار جوونه! ولی با این وجود سهم بسیار خوبی از بازار داره...

از این دست زیادن من فقط چند تا مثال زدم...

بله این کاملاً درسته
اوبونتو بسیار خوب داره حرکت می کنه و دلیل اصلی استفاده من هم همینه
ولی هنوز در  سرور ها کار داره
ولی فکر اصلیش بسیار جالب و حساب شده بود
اینکه از خانه ها شروع کرد و خودش رو گسترش داد به طوری که همه به سمتش برند
حالا همین افراد که با اوبونتو در خانه  راحت بودن  و عادت کردند برای سرور های محل کارشون هم اوبونتو رو انتخاب خواهند کرد

این صحبت های من اصلاً برای برتر دونستن توزیع خاصی بر توزیع دیگر نیست
اگر آخر پست قبلی بنده رو بخونید گفتم اینها دلیل برتری یک توزیع نیست و بازی های تجاری هست

من فقط یکسری مزایای حال حاضر رو گفتم
ولی اینکه به اون سمت می رن کاملاً درسته
منم نگفتم که اوبونتو وایساده و داره نگاه می کنه :)
بلکه خیلی خوب داره حرکت می کنه

اوراکل محصولات قدیمیشو در مخازن اوبونتو گذاشته ( ۱۰g) ولی همونطور که گفتید تمایل داره
ولی هنوز rpm  بیس ها رو پیشنهاد و ساپورت می کنه  ( سرور hp   که از suse استفاده می کنه یکی از پلتفرم های پیشنهادیشه)

سان به خاطر اینکه پر کاربرد ترین توزیع لینوکس سازگاری کامل با سخت افزارش دارند از اوبونتو حمایت می کنه ( که محصولات رد هت و  suse  اصلاً برای پلتفرم سخت افزاریش نسخه ای ندارند)
و این ساپورت رو هم از debian  به ارث برده :)

از نظر ساپورت ابزار های جاوا اوبنتو بهترین توزیع هست ( و یکی از دلایل استفاده من از این توزیع)
بسیار پایدار هست و من تا حالا باهاش مشکل جدی نداشتم حتی برای آپدیت ۷.۱۰ هم اونو پاک نکردم و ۸ ماه داشتم ( اگر مشکلی پیش میومد فقط مشکل رو رفع کردم)
و به خاطر ارتقای  هاردم اونو دوباره نصب کردم
اصلاً منکر خوبی ها و مزایای اوبونتو نیستم

اگر صحبت های بنده رو بخونید اصلاً حرفم برتری فدورا بر اوبونتو نیست ( چه در این تاپیک و چه در تاپیک های دیگه)
بلکه می گم هر کدوم مزیت های خودش رو داره

و با این جمله هایی که در مورد فدورا گفته میشه ( غیر منصفانه و غیر  واقعی ) مشکل دارم و اگر از مزایای اون می گم منظورم این نیست که اوبونتو مزیتی نداره

خودم الان هم فدورا دارم و هم کوبونتو و به خاطر اینکه این ورژن کوبونتو بسیار خوب از آب در اومده و منو از مهاجرت کامل به فدورا منصرف کرده بیشتر به آینده اوبونتو و هم خانواده هاش امیدوار شدم
مخصوصاً ورژن ۸.۱۰  که بسیار ورژن خوبی به نظر میرسه

فقط حرفم اینه اگر کسی از فدورا خوشش نمیاد دلیل ضعف اون نیست
اونم مزایای خودش رو داره جامعه کاربری و تیم توسعه بسیار حرفه ای داره
حتی ممکنه خیلی چیزهایی که شما دارید تو اوبنتو ازش لذت می برید به خاطر همون تیم توسعه و کاربران فدورا یا openSuse  باشه که همیشه یک قدم از شما جلو تر هستن

وگرنه همه آزادن هر توزیعی که دوست دارند و باهاش راحت تر هستند انتخاب کنند
همونطور که قبلاُ هم گفتم این یعنی آزادی در انتخاب

فقط اینو یاد بگیریم که اگر ما با چیزی راحت هستیم و از اون خوشمون میاد نظر دیگران رو غلط ندونیم و به نظر و سلیقه اونها احترام بذاریم

یعنی اگر یکی از این کاربران روزی چیزی مثل FREEBSD رو نصب کرد نگه
پیف پیف  این چه آشغالیه نه محیط گرافیکیش نصبه و نه موس رو میشناسه آخه این چیه
درایور ها هم که هیچی
یا سولاریس

اینها در زمینه های کاری خودشون بی رقیب هستن :)
همونطور که لینوکس و توزیع های خودش در زمینه کاری خودش بی رقیب هست

فقط می گم با نگاه اولیه و سطحی انقدر راحت محصول یک شرکت  ( هر چیزی حتی فدورا هم در نظر نگیرید) که از بهترین ها هست رو نگید به درد نمی خوره یا ..... :)
« آخرین ویرایش: 27 تیر 1387، 11:10 ب‌ظ توسط کرگدن »

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #18 : 28 تیر 1387، 05:17 ب‌ظ »
فکر می کنم جناب کرگدن کتاب رو بستن، واقعا دیگه جای بحث نمی مونه...
Godisnowhere

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #19 : 28 تیر 1387، 06:56 ب‌ظ »
راستش به نظر من کسی اینجا در حدی نیست که بگه فدورا توزیع بدیه! خیلی از ماها کاربرای قدیمی و امروز فدورا هستیم و از توسعه و پیشرفت و کار کردن با اون لذت میبریم چون چیزی که برای ما مهمه توسعه نرم‌افزارهای آزاد هست نه یک توزیع لینوکس یا BSD یا هر چیز دیگه...

اساسا یکی از اهداف ما برای ایجاد انجمنهای جدید همین هست که کاربرا با توزیعهای دیگه لینوکس هم آشنا بشن. با اونها کار کنن، ایده بگیرن و هر جوری میتونن به توسعه اونها کمک کنن...

چیزی که برای من خیلی عجیبه اینه که نمیدونم چرا دوستان احساس کردن فدورا نیاز به این تیپ دفاع کردن و غلوهای عجیب و غریب داره...

فقط می گم با نگاه اولیه و سطحی انقدر راحت محصول یک شرکت  ( هر چیزی حتی فدورا هم در نظر نگیرید) که از بهترین ها هست رو نگید به درد نمی خوره یا ..... :)
این دقیقا مشکلی است که من رو هم رنج میده... حرفهای عجیب و غریب و بی اساس و بی محتوی و بدون دلیل و مدرک برای بالا بردن یا پایین آوردن یک محصول... متاسفانه این تیپ کاربران اصرار هم دارند که در مورد همه چیز دانسته یا نادانسته اظهار نظر و بحث و جنجال و مغلطه سازی کنند!
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Nitro

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
« پاسخ #20 : 28 تیر 1387، 08:59 ب‌ظ »
نقل‌قول
یزی که برای من خیلی عجیبه اینه که نمیدونم چرا دوستان احساس کردن فدورا نیاز به این تیپ دفاع کردن و غلوهای عجیب و غریب داره...
برای اینکه در مورد اوبونتو این جوریه . نمی خوام گلایه کنم آقا مهدی . ولی اگه کمی به بحث هایی که توی این فروم یا هر فروم دیگه ای میشه می بینیم که وقتی می گیم فدورا کار میکنیم هزارتا دلیل و بهونه می اد که چرا ؟ اوبونتو بهترینه . اوبونتو فلانه . اوبونتو خداست ........... . در مورد اوبونتو فوق العاده تبلیغ شده . به طوری که اگه نگاه کنید می بینید هیچ کاربری جرات نمی کنه به فدورا حالا نه به یه توزیع دیگه نزدیگ بشه و اون رو امتحان کنه . اگه این بحث ها پیش میا د حق بدین که کمی در مورد فدورا هم تبلیغ بشه . من این بحث رو اگه نگاه کنید راه نیانداختم که بگم فدورا بهترین و بالاترین توزیع هست . فقط خواستم کمی بجه ها رو تحریک کنم که توزیع های دیگه رو حداقل برای ۱ ماه هم که شده امتحان کنن . نرن فقط نصب کنن و بعد بیان بگن .... اره من با فدورا کار کردم توزیع بی خودیه . آقا مهدی از شما بعیده که یک طرفه به قاضی برین . من هدف کاری شما رو کاملا واقفم و میدونم که چقدر در گسترش نگیم اوبونتو .... لینوکس سهیم بودین . چون که حتی تصمیم گرفتین توی سایت اوبونتو جایی برای بجه های فدورا هم باز کنید .
پس حداقل حق بدین در این مورد کاری بشه . نه اینکه چوب فلک رو به طرف ما بگیرین .
به همه پیشنهاد می کنم یک بار دیگه به پست توجه کنید .

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #21 : 03 مهر 1387، 04:06 ب‌ظ »
پیشنهاد می‌‌کنم که اگر کسی دنبال این‌جور مسایل هست یک سری به این آدرس بزنه: http://news.oreilly.com/2008/07/linux-torvalds-on-linux-distri.html
شما توی این آدرس می‌تونین نظر لینوس توروالدز (مبدع لینوکس) رو ببینین.
او الان داره از فدورا استفاده می‌کنه ولی توزیع‌ّهایی که با معیارهای اون جور درمیاد این‌هاست:
Ubuntu, Fedora, Mandriva, and SUSE
او گفته که از اوبونتو استفاده می‌کنه و اون رو یکی از بهترین توزیع‌ها می‌دونه. البته همونطور که توی اون صفحه خواهید خوند معیار اون برای برتری یک توزیع کاربرپسند بودن اونه به طوری که یک کاربر معمولی بتونه همه‌ی تنظیماتی رو که دوست داره بده. برای همین اون میزکار KDE رو هم به GNOME  ترجیح می‌ده. می‌تونی http://tinyurl.com/5ygpbf رو ببینین.
به هر حال همه نمی‌خواین رایانه رو به‌خاطر رایانه یاد بگیرن. خیلی‌ها می ‌خوان از اون به عنوان یک ابزار استفاده کنن برای انجام دادن بهتر کارهاشون. اون‌ها می‌خوان که روی کارهای خودشون متمرکز شن تا این‌که یک‌سره با ابزارشون (رایانه) ور برن.
دلیل انتخاب اوبونتو از طرف من هم همین است.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #22 : 16 آبان 1387، 03:28 ق‌ظ »
پیشنهاد می‌‌کنم که اگر کسی دنبال این‌جور مسایل هست یک سری به این آدرس بزنه: http://news.oreilly.com/2008/07/linux-torvalds-on-linux-distri.html
شما توی این آدرس می‌تونین نظر لینوس توروالدز (مبدع لینوکس) رو ببینین.
او الان داره از فدورا استفاده می‌کنه ولی توزیع‌ّهایی که با معیارهای اون جور درمیاد این‌هاست:
Ubuntu, Fedora, Mandriva, and SUSE
او گفته که از اوبونتو استفاده می‌کنه و اون رو یکی از بهترین توزیع‌ها می‌دونه. البته همونطور که توی اون صفحه خواهید خوند معیار اون برای برتری یک توزیع کاربرپسند بودن اونه به طوری که یک کاربر معمولی بتونه همه‌ی تنظیماتی رو که دوست داره بده. برای همین اون میزکار KDE رو هم به GNOME  ترجیح می‌ده. می‌تونی http://tinyurl.com/5ygpbf رو ببینین.
به هر حال همه نمی‌خواین رایانه رو به‌خاطر رایانه یاد بگیرن. خیلی‌ها می ‌خوان از اون به عنوان یک ابزار استفاده کنن برای انجام دادن بهتر کارهاشون. اون‌ها می‌خوان که روی کارهای خودشون متمرکز شن تا این‌که یک‌سره با ابزارشون (رایانه) ور برن.
دلیل انتخاب اوبونتو از طرف من هم همین است.
درست ولي اوبونتو خيلي خيلي  كارهاروساده كرده(ديگه شورشو درآورده!!!)
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #23 : 18 آبان 1387، 12:53 ب‌ظ »
اکثرا دنبال سادگی هستن. فکر  می‌کنین که چرا ویندوز الان روی حدود ۹۰ درصد کامپیوترهای دنیا نصبه. برای سادگی البته توی این سادگی سختی‌های زیادی پنهانه اما خب در نگاه اول به نظر نمی‌رسه. الان اگه شما نگاه کنین لینوکس mint با این‌که یک توزیع خیلی جوان بر پایه‌ی اوبونتو هست چون اوبونتو رو ساده‌تر کرده الان توی لیست دیستروواچ سومین توزیع محبوبه یعنی حتی از کوبونتو و فدورا و امثال اینها هم بالاتره. این اهمیت مساله رو می‌رسونه.

آفلاین ams

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #24 : 06 اسفند 1387، 07:39 ب‌ظ »
من چند تا از این مبحث ها را خوندم اما اخرش نفهمیدم .
1هدف او بو نتو چی هست
2هدف فدورا  چی هست 
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1388، 12:04 ب‌ظ توسط ams »
iranfoss.com

آفلاین fedora core

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
« پاسخ #25 : 08 اسفند 1387، 03:41 ب‌ظ »
اکثرا دنبال سادگی هستن. فکر  می‌کنین که چرا ویندوز الان روی حدود ۹۰ درصد کامپیوترهای دنیا نصبه. برای سادگی البته توی این سادگی سختی‌های زیادی پنهانه اما خب در نگاه اول به نظر نمی‌رسه. الان اگه شما نگاه کنین لینوکس mint با این‌که یک توزیع خیلی جوان بر پایه‌ی اوبونتو هست چون اوبونتو رو ساده‌تر کرده الان توی لیست دیستروواچ سومین توزیع محبوبه یعنی حتی از کوبونتو و فدورا و امثال اینها هم بالاتره. این اهمیت مساله رو می‌رسونه.
همین "اکثرا" که دنبال سادگی هستند رو چه دسته افرادی تشکیل دادند؟ >  کاربران مبتدی!
اما همون درصد کم (که همچین هم کم نیستن) در مقایسه با اوبونتو رو افراد حرفه ای تر تشکیل می دن. به قول خود شما:
نقل‌قول
چرا ویندوز الان روی حدود ۹۰ درصد کامپیوترهای دنیا نصبه. برای سادگی
این ۹۰ در صد که دارن ویندوز استفاده میکنن و اونو به بقیه os ها ترجیح میدن ۹۵ درصدشون کاربران غیرحرفه ای هستن که در هفته مثلا میخوان دو ساعت بشینن پشت سیستم و دو صفحه تایپ کنن یا ده دقیقه برن تو اینترنت!! از نظر من اینا یوزر حساب نمیشن
در ضمن دلایل دیگه ای هم داره که همه چسبدن به اوبونتو. اونم آشنایی نداشتن با سایر توزیع هاست و اینم برمیگرده به تبلیغات زیاد مثلا همین پست بالایی اینطور که من برداشت کردم از دید ایشون لینوکس=اوبونتو هست یعنی ایشون اصلا اسم فدورا هم نشنیدن. نمونه ایشون زیاده. تو همین انجمن ردهت/فدورا دوستی تاپیک زده "ردهت/فدورا چیه؟" !!!
دیگه قضاوت با خودتون.

آفلاین ams

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #26 : 10 اسفند 1387، 04:16 ب‌ظ »
مشتی با من بود باشه من منظورم را کاملتر میگم.در ضمن فکرو کنم شما عزیز    ناضر انجمن   فروم فدورا باشید درسته

شعار تیم فدورا .ازادی تا بینهایت است. 

شعار تیم او بو نتو را نمیدونم

در ضمن من اول با فدورا شروع کردم وبا فدورا کار میکنم اما الان مجبورم با ابنتو کار کنم.

عزیز اینم بدونید هر کسی که با هر توضیع لینوکس اشنا میشه  ایا نمیره جستجو مطالعه ..بکنه و برای خودش بهترین توضیع را انتخاب بکنه   شما فکر میکنید هر کی بااو بو نتو اشنا شد نمیره طرف توضیع های دیگه کنجکاو نمیشه امتحان نمیکنه..هر کی با لینوکس اشنا بشه میفهمه چقدر توضیع هست  .....
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1388، 12:05 ب‌ظ توسط ams »
iranfoss.com

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
پاسخ به: پاسخ به: زندگی با فدورا
« پاسخ #27 : 10 اسفند 1387، 05:21 ب‌ظ »
شعار تیم ابنتو را نمیدونم
نقل‌قول
A rough translation of the principle of Ubuntu is
"humanity towards others". Another
translation could be: "the belief in a
universal bond of sharing that connects all
humanity".

انسانیت برای دیگران..  ;)

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #28 : 11 فروردین 1388، 08:57 ب‌ظ »
راستی در مورد راحتی اوبونتو
یه مثال می زنم خوب بخونید
۲ نفر توی ۲ آزمایشگاه کار می کنن . اولی توی آزمایشگاهی کار می کنه همه چیز مکانیزه و خودکار هست و کافیه یک جا بنشینه و تماشا کنه . دومی تو آزمایشگاهی هستش که باید خودش همه کار بکنه . بعد از مدتی همه فوت و فن آزمایشگاه رو یاد میگیره . بعد هر دو تا آزمایشگاه تعطیل می شن . و هر دو می رن به یک آزمایشگاه . بعد توی مصاحبه شرکت می کنن تا استخدام بشن . به نظرتون کدوم استخدام می شه .؟؟؟؟
اگه منظور م رو فهمیده باشین باید بگم که هدف ما توی لینوکس یادگرفتن هست . اگه همه چیز با دوتا کلیک ظاهر بشه و ندونیم چی شد که اینجوری شد. من دوست دارم توی توزیعی کار کنم که سخت باشه . که همه چیز رو یاد بگیرم . پیکربندی اوبونتو فوق العاده ساده است ولی اگه مجبور بشین با یه توزیع دیگه کار کنید چی کار می کنید . اومدیم جایی رفتین که روی کامپیوترش فدورا نصب بود . به شما می گن توی پیکر بندی فدورا مشکل دارم کمک می کنی ؟؟ چی کار می کنید شما اون وقت ؟؟؟؟؟
من خودم ۱ هفته طول کشید تا یاد بگیرم چه طوری باید کارت گرافیکم رو پیکربندی کنم در حالی که توی اوبونتو یک روز هم طول نکشید ولی لذتی که فدورا موقع پیکربندی بهم داد اوبونتو بهم نداد. معمولا چیزی سخت بدست آوردن لذت زیادی رو به ادم می ده ./ البته این ها همه نظرات شخصی بنده است . شما می تونین قبول نکنید .
ولی من دوست دارم با توزیع کار کنم که توی پیکربندی دستم رو باز می ذاره . با توزیع کار کنم که کاربراشو تنبل بار نیاره . شما گفتین که راحتی اوبونتو نسبت به فدورا از برتری های اون هست . اجازه بدین من با نظر شما مخالفت کنم . این دلیل بر برتری یک توزیع نیست . دلیل بر تنبل بار آوردن کاربران اون توزیع هستش .
من با هر دو توزیع مبتنی بر دبیان و ردهت کار کردم . ولی بیشتر تجربه هام رو از فدورا گرفتم . چون وادارم می کرد بیشتر توی لینوکس جستجو کنم .
این پست نشون میده که نویسنده اصلا معنا و مفهوم و هدف اصلی پیدایش لینوکس رو درک نکرده.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین ams

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 11 فروردین 1388، 09:56 ب‌ظ »
سلام .

لطفا این قدر پست ایجاد اختلاف... ندید .پست الکینده. ](*,) ](*,)قضاوت را به خود ببیند بسپارید.

نقل‌قول
ین پست نشون میده که نویسنده اصلا معنا و مفهوم و هدف اصلی پیدایش لینوکس رو درک نکرده.
هیچ کس به این حرفا علاقه نداره .پس خواهشا بسه.
« آخرین ویرایش: 11 فروردین 1388، 09:58 ب‌ظ توسط ams »
iranfoss.com