انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب Jitsi  (دفعات بازدید: 3881 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
نصب Jitsi
« : 17 اسفند 1391، 04:06 ب‌ظ »
در مقاله قبلی روش نصب skype در فدورا ۱۸ را آموزش دادم.در این مقاله قصد دارم یک معرفی مختصری راجب  تلفن و پیام رسان اینترنتی به نام Jitsi داشته باشم.تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

Jitsi یک کلاینت پیام‌رسان چند پروتکلی و چند پلتفرم صوتی و تصویری است.Jitsi عمدتا با زبان جاوا پیاده‌سازی شده و یک نرم‌افزار متن‌باز/آزاد با مجوز LGPL می‌باشد.
دیگر کلاینت ها و سرویس‌های VoIP اطلاعات را خیلی روشن ارسال می‌کنند،Jitsi از ZRTP برای راه‌اندازی یک ارتباط امن از پروتکل (Secure Real-time Transport Protocol)SRTP استفاده می‌کند.
در این مقاله ما نشان می‌دهیم که چطور می‌توانید Jitsi را در فدورا نصب کنید.من در این آموزش از فدورا ۱۸ استفاده کردم.
برای دانلود و نصب Jitsi.rpm به این لینک بروید.بعداز اینکه روی لینک بسته Jitsi کلیک کردید ،صفحه‌ای مانند صفحه زیر نمایش داده می‌شود.بجای باز کردن آن در Apper که برای مدیریت گرافیکی بسته‌ها در فدوراستفاده می‌شود ،آن را در پوشه Home خود یا محل دلخواه ذخیره کنید.من این روش انتخاب کردم چون Apper بعضی وقت‌ها خیلی آهسته کار می‌کنه.(برای پلتفرم های دیگه به صفحه اصلی دانلود مراجعه کنید)

Jitsi-download

در مرحله بعدی آنرا نصب می‌کنیم.برای اینکار ترمینال یا کنسول را باز می‌کنیم و به مکانی که فایل دانلودی را ذخیره کردیم می‌رویم.اگر شما در Home آن را ذخیره کردید باید با دستور ls بتوانید آن را لیست کنید.برای نصب (اول با کاربر root لاگین باشید) yum install را تایپ کنید:

[tazik@localhost ~]$ ls
Desktop    jitsi-2.0-latest.i386.rpm  Music     Public
Downloads  Komodo-IDE-7               Pictures  simpleconky
[tazik@localhost ~]$ sudo yum install jitsi-2.0-latest.i386.rpm
[sudo] password for tazik:
Loaded plugins: fastestmirror, langpacks, presto
Examining jitsi-2.0-latest.i386.rpm: jitsi-2.0-4506.10553.i386
Marking jitsi-2.0-latest.i386.rpm to be installed
Resolving Dependencies
--> Running transaction check
---> Package jitsi.i386 0:2.0-4506.10553 will be installed
--> Finished Dependency Resolution

Dependencies Resolved

=======================================================================
 Package  Arch    Version              Repository                 Size
Installing:
 jitsi    i386    2.0-4506.10553       /jitsi-2.0-latest.i386     56 M

Transaction Summary
Install  1 Package

Total size: 56 M
Installed size: 56 M
Is this ok [y/N]: y
Downloading Packages:
Running Transaction Check
Running Transaction Test
Transaction Test Succeeded
Running Transaction
  Installing : jitsi-2.0-4506.10553.i386                           1/1
  Verifying  : jitsi-2.0-4506.10553.i386                           1/1

Installed:
  jitsi.i386 0:2.0-4506.10553                                         

Complete!

بعداز نصب،و اجرای برنامه باید مانند تصویر زیر را مشاهده کنید.

Jitsi-download1

تصویر زیر پروتکل‌هایی که پشتیبانی می‌شوند را نشان می‌دهد.به همین دلیل است که به نام چند پروتکل سرویس گیرنده IM معروف است.شما الان می‌توانید ارتباط صوتی و تصویری امنی با این برنامه ساده داشته باشید.

Jitsi-download2

و این تصویر پنجره تنظیمات امنیتی است.از ارتباط رمزگذاری شده در Linux desktop خود لذت ببرید.

Jitsi-download3

Cheers !

با نظر دادن  در سایتم مرا شاد کنید.  ;D

http://tazik.ir/1391/12/17/%d9%86%d8%b5%d8%a8-jitsi-%d8%af%d8%b1-%d9%81%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a7/

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
پاسخ : نصب Jitsi
« پاسخ #1 : 17 اسفند 1391، 04:45 ب‌ظ »
@sayres
کپی کردن متن مقاله هات در جاهای دیگه به رنکت در گوگل آسیب میزه! گوگل سایتت رو اسپم حساب میکنه!

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
    • دست نوشته های من
« پاسخ #2 : 17 اسفند 1391، 05:21 ب‌ظ »
جدی؟؟
پس چطور مقالاتم تو انجمن ها بزارم؟

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #3 : 17 اسفند 1391، 05:28 ب‌ظ »
جدی؟؟
پس چطور مقالاتم تو انجمن ها بزارم؟

یه تاپیک باز کن و فقط لینک رو بزار :) .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 17 اسفند 1391، 05:34 ب‌ظ »
واقعیتش کار جالب نیست که مفاله‌ها رو توی فروم بذاری. جای مقاله‌ها توی وبلاگ هم نیست. برای جمع کردن و مدیریت مقالات، ویکی ساخته شده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
    • دست نوشته های من
« پاسخ #5 : 17 اسفند 1391، 06:36 ب‌ظ »
دانیال جان ..همین جا که می‌زاریم هیچ دیدگاهی واسش نوشته
نمیشه !چبرسه که بزارمش تو ویکی!!!
من که از این راه درامدی کسب نمی‌کنم که .تنها انگیزه من
دیده شدن و دیدگاه گذاشتنه که .... ](*,)
کم کم دارم سرد می‌شم.
مطمئنان خیلی ها اینکارو کردن و سرد شدن و الان
دیگه بی‌خیال شدن.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 17 اسفند 1391، 07:50 ب‌ظ »
کم کم دارم سرد می‌شم.
دیگه بی‌خیال شدن.
وبلاگ ماله اینه که دوستات اونو ببینند و سبک نوشتنش فرق می کنه. به متن تخیلی زیر درباره معرفی jitsi دقت کن:
امروز برای اولین بار قرار شد با پسرخاله ام که تازه پاش رسیده ینگه دنیا چت کنم. پیدجین رو باز کردم و کانکت شدیم! چت نوشتنی! اما نمی شد که اون بره اونور و من نفهمم در ودیوارهای اونجا چجوریه! بی انصاف اتاقش رو به خیابون x پنجره داره و هی درباره آب و هوای (آب و هوا!) خیابون توضیح می داد! دیدم اینطوری که نمی شه! رفتم کارتون خرت و پرت هام رو در اوردم و یک وب کم از توش پیدا کردم. وصلش کردم و منوهای پیدجین رو گشتم! برهوت! چیزی نداشت! برای پلاگین پیدجین سرچ کردم چیز بدرد بخوری درباره چت تصویری پیدا نکردم. کلا درباره چت تصویری در لینوکس سرچ کردم:‌ تخمش رو ملخ خورده بود! رفقا رو برای سرچ بسیج کردم. نه! همه راه ها به اسکای پی انحصاری مایکروشافت ختم می شد (یادتونه چند وقت پیش نوشته بودم که مایکروشافت، skype رو خرید)! زور بود تریسکل رو به skype آلوده کنم. ولی پنجره داشت ناخونکم می زد  ;D اینجاش رو آروم می گم: نصب کردم دیگه  :oops: داشتم اسکای رو کانفیگ میکردم که از اتاق فرمان (وبلاگ x، دوست خوبم y) خبر رسید: اورکا! اورکا! جیتسی!
@جیتسی
Jitsi، تو کجا بودی بابا!
نصب کردم. نصبش نکته های کوچولو داشت که بعد از دو سه بار این در اون در زدن راه افتاد. مثلا بعد از اینکه فایل دب رو از سایت دانلود کردید فلان کار رو بکنید و بعدش فلان دستور رو بزنید.
این ور مسئله که من بودم حل شده بود اما ...

@sayres
منظورم رو گرفتی؟
« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1391، 07:57 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #7 : 17 اسفند 1391، 08:02 ب‌ظ »
کم کم دارم سرد می‌شم.
دیگه بی‌خیال شدن.
وبلاگ ماله اینه که دوستات اونو ببینند و سبک نوشتنش فرق می کنه. به متن تخیلی زیر درباره معرفی jitsi دقت کن:
امروز برای اولین بار قرار شد با پسرخاله ام که تازه پاش رسیده ینگه دنیا چت کنم. پیدجین رو باز کردم و کانکت شدیم! چت نوشتنی! اما نمی شد که اون بره اونور و من نفهمم در ودیوارهای اونجا چجوریه! بی انصاف اتاقش رو به خیابون x پنجره داره و هی درباره آب و هوای (آب و هوا!) خیابون توضیح می داد! دیدم اینطوری که نمی شه! رفتم کارتون خرت و پرت هام رو در اوردم و یک وب کم از توش پیدا کردم. وصلش کردم و منوهای پیدجین رو گشتم! برهوت! چیزی نداشت! برای پلاگین پیدجین سرچ کردم چیز بدرد بخوری درباره چت تصویری پیدا نکردم. کلا درباره چت تصویری در لینوکس سرچ کردم:‌ تخمش رو ملخ خورده بود! رفقا رو برای سرچ بسیج کردم. نه! همه راه ها به اسکای پی انحصاری مایکروشافت ختم می شد (یادتونه چند وقت پیش نوشته بودم که مایکروشافت، skype رو خرید)! زور بود تریسکل رو به skype آلوده کنم. ولی پنجره داشت ناخونکم می زد  ;D اینجاش رو آروم می گم: نصب کردم دیگه  :oops: داشتم اسکای رو کانفیگ میکردم که از اتاق فرمان (وبلاگ x، دوست خوبم y) خبر رسید: اورکا! اورکا! جیتسی!
@جیتسی
Jitsi، تو کجا بودی بابا!
نصب کردم. نصبش نکته های کوچولو داشت که بعد از دو سه بار این در اون در زدن راه افتاد. مثلا بعد از اینکه فایل دب رو از سایت دانلود کردید فلان کار رو بکنید و بعدش فلان دستور رو بزنید.

@sayres
منظورم رو گرفتی؟
++
هرچند تخیلت کمی لوس بود ولی جالب بود.
در کل حرفت نسبتا درسته، البته باید بدونی وبلاگ‌ها موضوعیت مختلفی دارن و نمیشه از همه یه انتظار داشت...

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
    • دست نوشته های من
« پاسخ #8 : 17 اسفند 1391، 08:30 ب‌ظ »
کم کم دارم سرد می‌شم.
دیگه بی‌خیال شدن.
@جیتسی
Jitsi، تو کجا بودی بابا!

@sayres
منظورم رو گرفتی؟
اینا درسته ولی هدف من از راه اندازی سایتم اصلان این سبک نوشته نیست و نخواهد بود.
بیشتر میخوام بجای حرفهای اینور اونور مطالب مهم و کاربردی توش بنویسم .
چون سبک سایتم اینه!!
الان به پست های سایتم نگاه کنی سعی کردم مطالب کاربردی توش بنویسم.تاالان مطالبی
توش نوشتم که واسه خودم اتفاق افتاده یا افتاده بود و اونارو مکتوب کردم تا دوستان دیگه هم
بتونن ازش به عنوان یک مطلب علمی یا یک مرجع ازش استفاده کنند نه یم سایت خاله زنکی ;)

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 17 اسفند 1391، 09:18 ب‌ظ »
بیشتر میخوام بجای حرفهای اینور اونور مطالب مهم و کاربردی توش بنویسم .
یک سایت رسمی (نه وبلاگ) راه بنداز و انتظار دریافت کامنت نداشته باش! من تا حالا پایین هیچ مقاله رسمی و صرفا آموزشی کامنت نذاشتم مگر سوال رسمی داشته باشم! بقیه هم روالشون همینه فکر کنم!

نقل‌قول
نه یم سایت خاله زنکی ;)
به مقاله زیر هم می گی خاله زنکی؟
http://beygi.org/?p=4

@سایرس
برای کامنت گرفتن باید از روش های دیگه برای خودت دوست پیدا کنی! بری تو وبلاگشون کامنت بذاری. چت کنی. تو یک شبکه اجتماعی فعال باشی که مطلب هات رو کاربرا share کنند وووو
« آخرین ویرایش: 17 اسفند 1391، 09:21 ب‌ظ توسط کیان »