انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نظرسنجی

اوبونتوی شما چه مدت سالم میمونه؟/بعد از چه مدتی مجبور به نصب مجدد اوبونتو میشید؟

۱ ماه !
۳ ماه !
۶ ماه !
۹ ماه !
حدودا یک سال
کمی بیش از یک سال
یک سال و نیم
نزدیک به دو سال
دو سال و/یا بیشتر
اوبونتوم خراب نشده / تازه کارم / این چرت و پرتا چیه / رد شو میخام جواب رو ببینم / . . .

نویسنده موضوع: اوبونتوی شما چه مدت سالم میمونه؟/بعد از چه مدتی مجبور به نصب مجدد اوبونتو میشید؟  (دفعات بازدید: 6799 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
روغن سوزی اوبونتو یه افسانه است(اتفاقی که تو زمان ویندوزی واسمون هر یکی دو ماه می افتاد و مجبور به باز نصب ویندوز میشدیم).
من ویندوز xp رو فقط هر موقع سرویس-پک جدید داد از نو نصب کردم. ویندوز ۷ هم  ۲ سالی کار کرد (بدون نصب مجدد و کندی) تا پاییز امسال که برای همیشه خاموشش کردم.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
من اوایل کار که خودم خراب میکردم نصب مجدد میکردم وگر نه تازگی ها فقط یه بار اونم به خاطر نصب درایور کارت گرافیک پاک کردم
کلا نخواید جنتلمن بازی در بیارید (نصب درایور - کرنل اختصاصی و ... ) مشکلی پیش نمیاد
ویندوز هم که میگن روغن سوزی داره و ... تقریبا مال قدیما بود مال ویندوز ایکس پی با اون سخت افزار های قدیمی الان ویندوز سون و 8 و ... تا خودت داغون نکنی خراب نمیشه
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
12.04.2 واقعا پایدار هست.واقعا لذت بخش هست. کمتر از دو ماه دیگه به 12.04.3 آپگرید میشه.
اگر بخوام عوض کنم شاید با گنوم اوبونتو 13.04 عوضش کنم وگرنه تا ال تی اس بعدی دارمش.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
من ویندوز xp رو فقط هر موقع سرویس-پک جدید داد از نو نصب کردم. ویندوز ۷ هم  ۲ سالی کار کرد (بدون نصب مجدد و کندی) تا پاییز امسال که برای همیشه خاموشش کردم.

من که همیشه یه دونه سی دی ویندوز تو جیبم بود و هیچ ویندوزی هم نداشتم که بیشتر از ۶ ماه دووم بیاره شاید به این دلیل که سون بود و نه اکس پی

کلا از اوبونتو راضی هستم برخلاف ویندوز

البته زمانی که تو ویندوز بودم خیلی بیشتر چیز یاد می گرفتم چون خیلی باهاش بر به مشکل می خوردم و برنامه های زیادی رو نیاز پیدا می‌کردم که نصب کنم به همین خاطر همیشه توی اینترنت بودم و چیزای جدید یاد می‌گرفتم
ولی توی اوبونتو اینقدر دیر به دیر بر به مشکل می‌خورم که الان بیشتر دستورات ترمینال رو یادم رفته
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
من معمولا اگر بخام عوض کنم میزارم از نسخه lts که جدید میاد 3 یا 6 ماه بگذره که همه مشکلاش رفع بشه بعد نصب میکنم

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
من آخرین LTS نگه میدارم و کنارش آخرین نسخه رو نصب می کنم و بقیه فضا هم بقیه توزیع ها رو نصب میکنم و هر وقت نیاز شد پاک می کنم. اما هیچوقت بخاطر مشکلات یا خرابی پاک نمی کنم. همین 12.10 رو از اون موقع که اومد تا الان دارمش.(یکی از مهمترین دلایلش هم اینه که فایل iso توی یکی از پارتیشن ها بود که اشتباها فرمتش کردم و ندارمش :)! البته وقتی فهمیدم فرمت شده یه بکاپ از 12.10 گرفتم.)

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
اگه خودت تصمیم نگیری که سیستم رو سیخ کنی و به هم بریزیش اصلا خراب نمیشه! من الآن هر وقت که میخوام توزیع عوض کنم دوباره نصب میکنم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
تا خودت خراب نکنی سالم می‌مونه. الآن من از اوبونتوی ۱۱.۱۰ که نصب کردم همین‌جوری نصبه و اون رو با اینترنت به ۱۲.۰۴ و بعد ۱۲.۱۰ ارتفا دادم. البته تصمیم دارم اوبونتو ۱۳.۰۴ رو از نو نصب کنم. اون هم نه به این خاطر که خراب شده یا چنین چیزی، بلکه چون می‌خوام دو تا دیسکم رو با هم LVM کنم و از ظرفیت هردوتاش استفاده کنم که نیاز به فرمت کردن دیسک‌ها داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
نقل‌قول
ولی توی اوبونتو اینقدر دیر به دیر بر به مشکل می‌خورم که الان بیشتر دستورات ترمینال رو یادم رفته

+1

نقل‌قول
تقریبا مال قدیما بود مال ویندوز ایکس پی با اون سخت افزار های قدیمی الان ویندوز سون و 8 و ... تا خودت داغون نکنی خراب نمیشه
من قبل از مهاجرت به اوبونتو ویندوز xp استفاده میکردم،و بعد از اون فقط یه هفته ویندوز 7 داشتم،که بعد به طور کامل به اوبونتو مهاجرت کردم.(تجربه کار با ویندوز 7 و یا 8 رو ندارم.ولی بعضی از دوستام که ویندوزی هستند،همیشه گفتند که اگه یه ویندوز xp،7 ویا 8 خوب پیدا نکنی به روغن سوزی می افتی)
ولی دوستان باید اینو در نظر داشته باشند که روغن سوزی ویندوز بیشتر به خاطر نصب برنامه های کرک شده و صد البته ویندوز کرک شده است که ریجستری ویندوز رو به هم میریزه.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
من معمولا اگر بخام عوض کنم میزارم از نسخه lts که جدید میاد 3 یا 6 ماه بگذره که همه مشکلاش رفع بشه بعد نصب میکنم

چه حوصله‌ای داری
من زمانی که توزیع جدید میاد میگم یکماه بعد نصب کنم تا همه مشکلات برطرف شده باشه ولی ۲ روز بیشتر نمیگذره که توزیع جدید رو نصب می‌کنم
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین adel1368

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 387

چه حوصله‌ای داری
من زمانی که توزیع جدید میاد میگم یکماه بعد نصب کنم تا همه مشکلات برطرف شده باشه ولی ۲ روز بیشتر نمیگذره که توزیع جدید رو نصب می‌کنم
منم دقیقا اینجوریم
(((خالیق یازان خطی هش کیم پوزابیلمز)))

آفلاین mahdi1533

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 266
یک سال هست که نصب و هیچ مشکلی هم نداره کلی نرم افزار نصب کردم روش \\:D/ \\:D/ \\:D/ \\:D/

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522

چه حوصله‌ای داری

مزه اش هم به همینه،که سریع نصب کنی هم ازش لذت ببری،و اگه هم مشکلی داشت(مثل مشکل نصب کارت گرافیکی تو 12.10 واسه من)باهاش سرو کله بزنی و حلش کنی.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Object69

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
به نظرم تعویض اوبونتو معنی خاصی نمیتونه داشته باشه . به قول دوستمون اگه اوبونتو رو سیخش نکنید از ساعت گرینویچ هم بهتر کار میکنه . اصلا نمیدونم در دوران جاهلیت ویندوزی خودش خود به خود خراب میشد . کاریشم نداشتی انگار خاک میگرفت خراب میشد . ولی اوبونتو خیلی عالی داره کار میکنه . بی چاره کانونیکال میزاره آپگرید کنی که احتیاج به نصب مجدد نداشته باشی . 

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX
من کلا آدمی هستم اهل مهاجرت , توزیع های مختلف رو نصب میکنم زیاد نمیتونم جواب قطغی بدم ولی اوبونتو حدودا 4 ماه نگه داشتم بعدش میرم توزیع دیگه ای

از مسافرت خوشم میاد  ;D ;)

و جهت اطلاع بگم ویندوز اونقدرا احتیاج نصب نداره اگه ویندوز اصل داشته باشین خودش troubleshooting قوی ای داره دیگه تعصب الکی نداشته باشین لطفا

ولی خب اینم باید بگی وقتی 500$ پولش بدی باید هم   troubleshooting  فوی ای داشته باشه
« آخرین ویرایش: 30 فروردین 1392، 09:27 ب‌ظ توسط Big Achievement »
خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081