انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نظرسنجی

اوبونتوی شما چه مدت سالم میمونه؟/بعد از چه مدتی مجبور به نصب مجدد اوبونتو میشید؟

۱ ماه !
۳ ماه !
۶ ماه !
۹ ماه !
حدودا یک سال
کمی بیش از یک سال
یک سال و نیم
نزدیک به دو سال
دو سال و/یا بیشتر
اوبونتوم خراب نشده / تازه کارم / این چرت و پرتا چیه / رد شو میخام جواب رو ببینم / . . .

نویسنده موضوع: اوبونتوی شما چه مدت سالم میمونه؟/بعد از چه مدتی مجبور به نصب مجدد اوبونتو میشید؟  (دفعات بازدید: 6782 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534

من هر بار اپدیت کردم خراب شده.... :دی

این معنیش انیه که من خودم خرابش کردم ایا؟

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
من معمولا سیستم عامل هام برام زیاد عمر میکنن  ;D الان هم ۱۲.۰۴ دارم قصد هم ندارم عوضش کنم شاید ۱۴.۰۴ که اومد خودم عوضش کردم یعنی تا اون موقع باید بهم کار بده! اما در کل عمر سیستم عامل به خود کاربر ربط داره من ویندوز اکس پی نزدیک ۴ سال روی سیستمم نصب بود خودم آخر سر زدم پاکش کردم و فضای درایوش رو به ویندوز سون اضافه کردم! اما همین ۱۲.۰۴ مطمئنم تا خودم پاکش نکنم تا ۵ سال دیگه هم بهم کار میده شایدم بیشتر!

آفلاین Senna LEGEND

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
جالبه !!!
خیلی جالبه این نظرسنجی؟!!!
البته من که به جواب های داده شده (غیر از گزینه آخر که فکر کنم همه بهش رای دادن؟!!!)
سایر گزینه ها رو نگاه میکنم میبینم 1 ماه بیشترین راه رو آورده؟؟!! (و البته 2سال)
1 ماه؟؟
شوخی میکنید؟؟!!
آخه اگه قرار باشه کسی مثل من که تازه کاره و داره توزیعهای مختلف لینوکس از جمله همین اوبونتو رو امتحان میکنه که بعد بهترین و راحتترین توزیع رو برای شروع انتخاب کنه، خب کلا بیخیال میشه دیگه
من هر چی بررسی ایرانی و خارجی از توزیعهای مختلف لینوکس خوندم مغز مارو خورده بودن که لینوکس پایداره پایداره
بعد حالا برای اعضا بیشتر از 1 ماه کار نمیکنه؟؟!!
خب اینجوری باشه کلا دورشو خیط میکشیم دیگه
اینجوری باشه میرم میکوبم تو سر لینوس توروالدز دیگه :دی
ولی گذشته از شوخی ویندوز من که کلا ایراد بهش میگیرن میگن پایدار نیست، 6 ماه داره کار میکنه و الان چون یه ویندوز اورجینال پیدا کردم میخوام عوضش کنم
فکر نمیکنم انقدر بد باشه که هر ماه لازم باشه عوض شه
یعنی امیدوارم اینطور نباشه
چون من طرفداره لینوکسم و حالا که وقتش پیش اومده بیشتر براش وقت بذارم، امیدوارم ناامیدم نکنه
البته طبق نظر دوستمون BijanRTW فکر میکنم به استفاده کاربر بستگی داره
ولی 4 سال با ویندوز سرکردن هم هنریه ها رفیق
بارک الا :دی
« آخرین ویرایش: 13 اردیبهشت 1392، 01:38 ب‌ظ توسط Senna LEGEND »

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
جالبه !!!
خیلی جالبه این نظرسنجی؟!!!
البته من که به جواب های داده شده (غیر از گزینه آخر که فکر کنم همه بهش رای دادن؟!!!)
سایر گزینه ها رو نگاه میکنم میبینم 1 ماه بیشترین راه رو آورده؟؟!! (و البته 2سال)
1 ماه؟؟
شوخی میکنید؟؟!!
آخه اگه قرار باشه کسی مثل من که تازه کاره و داره توزیعهای مختلف لینوکس از جمله همین اوبونتو رو امتحان میکنه که بعد بهترین و راحتترین توزیع رو برای شروع انتخاب کنه، خب کلا بیخیال میشه دیگه
من هر چی بررسی ایرانی و خارجی از توزیعهای مختلف لینوکس خوندم مغز مارو خورده بودن که لینوکس پایداره پایداره
بعد حالا برای اعضا بیشتر از 1 ماه کار نمیکنه؟؟!!
خب اینجوری باشه کلا دورشو خیط میکشیم دیگه
اینجوری باشه میرم میکوبم تو سر لینوس توروالدز دیگه :دی
ولی گذشته از شوخی ویندوز من که کلا ایراد بهش میگیرن میگن پایدار نیست، 6 ماه داره کار میکنه و الان چون یه ویندوز اورجینال پیدا کردم میخوام عوضش کنم
فکر نمیکنم انقدر بد باشه که هر ماه لازم باشه عوض شه
یعنی امیدوارم اینطور نباشه
چون من طرفداره لینوکسم و حالا که وقتش پیش اومده بیشتر براش وقت بذارم، امیدوارم ناامیدم نکنه
البته طبق نظر دوستمون BijanRTW فکر میکنم به استفاده کاربر بستگی داره
ولی 4 سال با ویندوز سرکردن هم هنریه ها رفیق
بارک الا :دی
بهترین توزیع برای یک تازه کار اوبونتو هست بیخودی وقتتون رو با مهاجرت تلف نکنید

آفلاین Senna LEGEND

• Full Member
  • *
ولی من با اوبونتو برای شروع راحت نیستم و الان دارم با مینت کار میکنم
و بزرگترین دغدغه ام هم (در اوبونتو) نصب برنامه به صورت کاملا آفلاین و بدون نیاز به ترمینال هست
که در مینت این رو ندارم و خیلی راحتم باهاش
نظرتون چیه در این مورد؟؟
« آخرین ویرایش: 13 اردیبهشت 1392، 02:34 ب‌ظ توسط Senna LEGEND »

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
ولی من با اوبونتو برای شروع راحت نیستم و الان دارم با مینت کار میکنم
و بزرگترین دغدغه ام هم (در اوبونتو) نصب برنامه به صورت کاملا آفلاین و بدون نیاز به ترمینال هست
که در مینت این رو ندارم و خیلی راحتم باهاش
نظرتون چیه در این مورد؟؟
یکی بزگترین مزیت هایی که گنو/لینوکس نسبت به ویندوز داره ترمینالشه که واقعا چیز لذت بخشیه و من هم بخاطر همین که اوبونتو (تاحدی) آدم رو مجبور میکنه با ترمینال آشتی (!) کنه بهتون پیشنهاد میکنم که ازش استفاده کنید پس با اوبونتو کار کنید تا تبدیل به یک کاربر حرفه ای بشید
نصب آفلاین منظورتون اینه که با همون نرم افزار های دیفالت مینت کار میکنید و آپدیت و اینستال نمیکنید؟ :o

آفلاین Senna LEGEND

• Full Member
  • *
یکی بزگترین مزیت هایی که گنو/لینوکس نسبت به ویندوز داره ترمینالشه که واقعا چیز لذت بخشیه و من هم بخاطر همین که اوبونتو (تاحدی) آدم رو مجبور میکنه با ترمینال آشتی (!) کنه بهتون پیشنهاد میکنم که ازش استفاده کنید پس با اوبونتو کار کنید تا تبدیل به یک کاربر حرفه ای بشید
نصب آفلاین منظورتون اینه که با همون نرم افزار های دیفالت مینت کار میکنید و آپدیت و اینستال نمیکنید؟ :o
البته شما درست میگید ضمن اینکه به توصیه مترجم راهنمای فارسی همین مینت کار با ترمینال باکلاستره؟!!!!
ولی من دنبال کلاس و مدرسه و دانشگاه نیستم :دی
آخه مسئله ای که هست (حالا نظرم رو میگم) کار با ترمینال (یا در ویندوز با کامند پرومپت) دیگه خیلی قدیمی شده
اوایل ارائه سیستم عاملها و نسخه های اولیه اش چون رابط گرافیکی نبود خب راهی هم نبود که به غیر از کامند و یا ترمینال کارشه ولی الان دیگه سیستم عاملها رابط گرافیکی دارن
دیگه چه نیازی به کار با یه یک محیط تاریک به اسم ترمیناله؟؟
(البته نظر خودمو میگم)
فکر میکنم برای شروع و اینکه به نظرم پروسه مخصوصا نصب نرم افزار تا حدودی نزدیک به ویندوز باشه، نصب برنامه حداقل اینطور نباشه که خود پروسه نصب نیاز به اینترنت داشته باشه
تو ویندوز همچین چیزی داریم اصلا؟؟ که شما نرم افزاری که نصب میکنی حین نصب نیاز به اینترنت داشته باشه؛ یعنی اطلاعات نصب رو مدام و از طریق اینترنت دانلود کنه؟
خب این به نظرم یه کم عجیب غریبه
ما هم که تو کشورمون از پرسرعت ترین اینترنت استفاده میکنیم خب برامون سخت میشه دیگه
نیست؟
در مورد نصب نرم افزار هم همونطور که گفتم مثل ویندوز بشه نرم افزارو دان کرد و بدون ترمینال به همون شکلی که در ویندوز هست (یعنی اجرای نصاب برنامه (یا تا حدودی شبیه به این) انجام بشه
فکر میکنم مینت بیشترین نزدیکی رو به ویندوز داره و این کارو تا حد زیادی (حداقل برای من و سایر تازه کارا) کارو راحت میکنه

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
اگر هدفتون از استفاده از گنو/لینوکس اینه پس همین مینت یا اپن سوزه براتون بهترین گزینست از بین این دو یکی رو انتخاب کنید و دیگه توزیع عوض نکنید

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
کمک کنید تا مجبور نشم قبل یه ماه اوبونتو را عوض کنم
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,64282.0.html
:) :)

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
سلام.
من ۶ ماه که از اوبونتو ۱۲.۰۴ استفاده می‌کنم(تازه کارم :oops:). توی این مدت یک بار(همون اوایل) چنان گندی زدم که روی ریکاوری مود هم بالا نمی‌اومد. غیر از اون هیچ مشکلی نداشتم. من کلا سیستم‌عامل دیر عوض می‌کنم. شده وندوز تا ۲/۵ سال هم داشتم.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
آقا رأی من را پس بدید.
می‍خوام به آخری (خراب نشده) رأی بدم و جدیدا دارم چیزای بیشتری یاد می‍گیرم.
:) :)

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
سلام به همگی‌ !
اگه بعد از اون اوایل که ۷-۸ بار گند زدم به کل سیستم و پاک کردم و دوباره نصب کردم بخواین حساب کنین ، از وقتی که به قصد کُشت به جونش نیوفتادم سالمه سالمه !
در اینجا ، جا داره بگم : فقط مینت !

آفلاین dr.b4ne

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
آقا رأی من را پس بدید.
می‍خوام به آخری (خراب نشده) رأی بدم و جدیدا دارم چیزای بیشتری یاد می‍گیرم.
هههههه   ;D رای رو پس بدم !?؟!!! مگه انتخاباته ؟!!!!‌داداش شرمنده تو آپشن ویرایش نظر سنجی یه همچین چیزی نمیبینم ، شما احتمالا باید بریزی تو خیابون . . .

پانوشت : اگه از این پست خوشتون نیومد بگید ویرایش کنم ، گله نکنید ، امتیاز منفی هم ندید .  .  .
« آخرین ویرایش: 15 اردیبهشت 1392، 09:17 ب‌ظ توسط dr.b4ne »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آخه مسئله ای که هست (حالا نظرم رو میگم) کار با ترمینال (یا در ویندوز با کامند پرومپت) دیگه خیلی قدیمی شده
اوایل ارائه سیستم عاملها و نسخه های اولیه اش چون رابط گرافیکی نبود خب راهی هم نبود که به غیر از کامند و یا ترمینال کارشه ولی الان دیگه سیستم عاملها رابط گرافیکی دارن
دیگه چه نیازی به کار با یه یک محیط تاریک به اسم ترمیناله؟؟
(البته نظر خودمو میگم)
دیدت نسبت به ترمینال واقعاً اشتباهه. نشونه‌اش هم این که اون رو کامند پرامپت داس مقایسه می‌کنی :D برای خیلی از کارهایی که با ترمینال می‌شه انجام داد امکان نداره بشه رابط گرافیکی نوشت. مثلاً همین دستور convert رو در نظر بگیر، برای همین یه دونه دستور نمی‌شه رابط گرافیکی ساخت، چون واقعاُ کارهایی که انجام می‌ده غیرقابل شمارشه. حالا ما هزاران تا از این برنامه‌ها داریم. در ضمن برای بقیه‌ی کارهایی هم که می‌شه تو محیط گرافیکی انجام داد، ترمینال اون‌ها رو هم راحت‌تر و هم سریع‌تر انجام می‌ده.

فکر میکنم برای شروع و اینکه به نظرم پروسه مخصوصا نصب نرم افزار تا حدودی نزدیک به ویندوز باشه، نصب برنامه حداقل اینطور نباشه که خود پروسه نصب نیاز به اینترنت داشته باشه
تو ویندوز همچین چیزی داریم اصلا؟؟ که شما نرم افزاری که نصب میکنی حین نصب نیاز به اینترنت داشته باشه؛ یعنی اطلاعات نصب رو مدام و از طریق اینترنت دانلود کنه؟
خب این به نظرم یه کم عجیب غریبه
ما هم که تو کشورمون از پرسرعت ترین اینترنت استفاده میکنیم خب برامون سخت میشه دیگه
نیست؟
در مورد نصب نرم افزار هم همونطور که گفتم مثل ویندوز بشه نرم افزارو دان کرد و بدون ترمینال به همون شکلی که در ویندوز هست (یعنی اجرای نصاب برنامه (یا تا حدودی شبیه به این) انجام بشه
فرایند نصب نرم‌افزار در ویندوز واقعاً غیر منطقی، مسخره و احمقانه‌است و باعث ایجاد مشکلات زیادی از خطرات امنیتی  گرفته تا ناسازگاری می شه. اگه مشکل اینترنت داری می‌تونی از دی‌وی‌دی‌های مخازن یا نسخه‌های قابل حمل گنو/لینوکس برنامه‌ها استفاده کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن