انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه TINY TINY RRS را در اوبونتو نصب کنیم  (دفعات بازدید: 1646 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
چگونه TINY TINY RRS را در اوبونتو نصب کنیم
« : 30 فروردین 1392، 08:26 ب‌ظ »
از آنجا که گوگل، گوگل ریدر را در جولای خواهد بست، تعداد بسیاری از کاربران برای جایگزینهایی جستجو می کنند و تعداد بسیار زیادی سرویس وجود دارد، برخی واقعا خوب هستند، اما من مطمئن هستم که برخی از شما ترجیح می دهید تا یک feed reader را بکار برید که بتوانید روی سرورتان نصب کنید و به نظر می رسد که Tiny Tiny RSS یکی از بهترین ها باشد.

Tiny Tiny RSS یک RSS reader متن باز مبتنی بر وب است که شما می توانید در سرورتان نصب کنید (به طور ایده آل، اما شما می توانید آن را در دسکتاپ تان نصب کنید)، که یک رابط قدرت گرفته از آژاکس، میانبر های صفحه کلید، OPML import/export پس شما می توانید به آسانی فیدهای Google Reader را وارد کنید، اشتراک گذاری مقاله را نشان می دهد از دستگاه های موبایل پشتیبانی می کند و می تواند از طریق پلاگین ها بر قابلیت هایش افزوده شود و بسیاری دیگر.

منبع:
http://www.webupd8.org/2013/04/how-to-install-tiny-tiny-rss-in-ubuntu.html

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558
پاسخ : چگونه TINY TINY RRS را در اوبونتو نصب کنیم
« پاسخ #1 : 30 فروردین 1392، 09:11 ب‌ظ »

reader خوبی به نظر میرسه.
و ما میطوانیم

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #2 : 30 فروردین 1392، 11:51 ب‌ظ »
سلام دوستان.
من تینی آر اس اس رو روی لوکل نصب کردم بعد وقتی سایتی رو میزنم برای سابسکرایپت این پیغام رو بهم میده.
کسی میدونه باید چیکار کنم؟
« آخرین ویرایش: 30 فروردین 1392، 11:54 ب‌ظ توسط Saeed D »
عشق است دنیای متن باز

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 31 فروردین 1392، 12:29 ق‌ظ »

ما که نصب نکردیم،همون خطا رو جستجو کنید توی گوگل.
و ما میطوانیم

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #4 : 31 فروردین 1392، 01:53 ق‌ظ »

از این چند خطی که نوشته کودومشو گوگل کنم؟
عشق است دنیای متن باز

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 01 اردیبهشت 1392، 12:31 ق‌ظ »

از این چند خطی که نوشته کودومشو گوگل کنم؟

هر کدوم که راحتی
و ما میطوانیم

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #6 : 02 اردیبهشت 1392، 12:25 ب‌ظ »
http://www.webupd8.org/2013/04/how-to-install-tiny-tiny-rss-in-ubuntu.html

خب من به تازگی یک کاری رو تموم کردم. وابستگی‌ام رو به سرویس گوگل‌ریدر کاملاً از بین بردم. روی یک هاست مجانی روی اینترنت نرم‌افزار Tiny Tiny RSS رو نصب کردم و همهٔ فیدهایی رو که در گوگل‌ریدر دنبالشون می‌کردم منتقل کردم به این برنامه و حالا برای خوندن سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها نیازی به گوگل ریدر و در نتیجه نیازی به حساب گوگل ندارم. دموی این برنامه رو می‌تونید این‌جا ببینید: http://tt-rss.org/demo/

البته می‌شد به جای گوگل ریدر روی لپتاپم برنامه‌ای (مانند Liferea یا تاندربرد که چند نفر از دوستان اشاره کردند) رو نصب کنم که خودش به فید سایت‌ها وصل می‌شه و اخبار رو نشون می‌ده (یعنی می‌تونستم یک فیدخون محلی رو به‌کار ببرم). ولی مشکل چنین برنامه‌هایی اینه که وصل‌شدن به تک‌تک سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها برای گرفتن آخرین مطالبشون بسیار طول می‌کشه و من هر بار که می‌خوام این برنامه رو اجرا کنم تا خبر بخونم، مجبورم کلی منتظر بشینم تا آخرین مطالب بارگرفته بشن، و این تقریباً خبرخوندن رو ناممکن می‌کنه (به علاوه فکر کنم اگر سایتی تبخیر شده باشه، به فیدش هم نمی‌شه وصل شد). از این مشکل هم که بگذریم، مشکل دیگه اینه که اگر من یک مطلب رو در لپتاپم خونده باشم، در یک کامپیوتر دیگه، مثلاً کامپیوتر محل کارم یا در گوشی اندرویدم، اون نوشته‌ها همچنان به شکل خونده‌نشده باقی می‌مونند.

ولی با استفاده از یک فیدخون آنلاین، هر دوی این مشکل‌ها حل می‌شند. از طرفی من اون برنامهٔ روی سرور رو جوری تنظیم کردم که خودش هر نیم‌ساعت یک بار آخرین فیدها رو بگیره، بنابراین من هر بار که به سایت شخصی خودم وصل می‌شم، آخرین خبرها رو آماده اون‌جا دارم. از طرف دیگه، می‌تونم مطالب رو از روی هر کامپیوتری با مرورگرم ببینم و فرقی نمی‌کنه که این مطلب رو روی لپتاپم دیدم یا روی دستگاه اندرویدم، چون خونده‌ها و نخونده‌ها در یک جای مرکزی مدیریت می‌شند. به علاوه، برنامه‌های محلی‌ای هم هستند که می‌تونند به سرورهای TinyTinyRSS وصل بشند، از جمله فکر کنم همین Liferea و چندین برنامهٔ اندرویدی. خوبی دیگهٔ TinyTinyRSS اینه که همهٔ اجزاش مال خودتونه و می‌تونید هر تغییری که دلتون بخواد در ظاهرش بدید. مثلاً خود من تغییراتی توش دادم تا نوشته‌ها راست‌به‌چت دیده بشند و شاید این تغییرات رو به نویسندهٔ اصلی برنامه هم پیشنهاد بدم.

و حالا روش کار. من اولش سعی کردم بر اساس این راهنما پیش برم:
http://www.linux.com/learn/tutorials/322446-weekend-project-replacing-google-reader-with-tiny-tiny-rss

که اصل کار رو توضیح داده. ولی با این راهنما هم به مشکلاتی برخوردم که خودم با جستجو و پرسیدن در تالار TinyTinyRSS حلشون کردم.