انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعت KDE نسبت به بقیه  (دفعات بازدید: 8470 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین dr.b4ne

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
پاسخ : سرعت KDE نسبت به بقیه
« پاسخ #30 : 11 اردیبهشت 1392، 11:20 ق‌ظ »
دوستان من تا حالا با KDE کار نکردم برای امتحات توصیه میکند KDE  رو رو اوبونتو نصب کنم یا کوبونتو گیر بیارم ؟ شایدم خیلی تفاتی نداشته باشه نطر شما چیه . . . ؟

آفلاین Alireza Fe

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
  • Think Linux
    • کمی بیشتر
« پاسخ #31 : 11 اردیبهشت 1392، 11:38 ق‌ظ »
دوستان من تا حالا با KDE کار نکردم برای امتحات توصیه میکند KDE  رو رو اوبونتو نصب کنم یا کوبونتو گیر بیارم ؟ شایدم خیلی تفاتی نداشته باشه نطر شما چیه . . . ؟
آقا من هم تا حالا استفاده نکردم و مثل شما این سوال برام پیش اومد و رفتم تو انجمن ها گشتم , نتیجه این که اگه کوبوتو بریزی بهتره چون اگه اوبونتو بریزی و روش KDE نصب کنی یه سری از برنامه ها دوبار رو سیستمت نصب میشه و سیستمت بیخودی سنگین میشه :)
ولی یه نکته ای هم هست , اگه اوبونتو ریختی و بعد از نصب KDE ازش خوشت نیومد میتونی راحت KDE رو پاک کنی و از همون یونیتی استفاده کنی . ( فک کنم اینجوری باشه )   ;)
من رفتم سایت کوبونتو  , حجم 13.04 نزدیک ۱ گیگ بود فک کنم :)
http://www.kubuntu.org

همانا بهره هر كدام شما از زمين به اندازه طول و عرض قامت شماست ! آن گونه كه خاك آلود بر آن خفته باشيد . . .

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #32 : 11 اردیبهشت 1392، 11:41 ق‌ظ »
اگر الان اوبونتو داری لازم نیست که دیگه کوبونتو نصب کنی. فقط دسکتاپ کی‌دی‌ای رو نصب کن و امتحانش کن. فقط یادت باشه یک هفته به خودت وقت بده و فقط باهاش ور برو. سعی کن زیروبمش رو دربیاری. باید کمی یادبگیری که نصب ویجت و چیزهای دیگه روی دسکتاپ چطوریه. همینطور تنظیمات کلی سیستم رو باید یاد بگیری، که سخت نیست ولی خوب با گنوم فرق داره. اگر خواستی تاپیکی باز کن و در مورد شخصی‌سازیهای کی‌دی‌ای بپرس تا دوستان کمک کنند. همین‌که یادگرفتی چطوری ویجت‌ها رو نصب و شخصی‌سازی کنی، کلی موضوع داری برای امتحان کردن و بعد بهترین شخصی‌سازی مناسب کار خودت رو می‌تونی درست کنی و لذت ببری.

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #33 : 11 اردیبهشت 1392، 11:46 ق‌ظ »
آقا من هم تا حالا استفاده نکردم و مثل شما این سوال برام پیش اومد و رفتم تو انجمن ها گشتم , نتیجه این که اگه کوبوتو بریزی بهتره چون اگه اوبونتو بریزی و روش KDE نصب کنی یه سری از برنامه ها دوبار رو سیستمت نصب میشه و سیستمت بیخودی سنگین میشه :)
ولی یه نکته ای هم هست , اگه اوبونتو ریختی و بعد از نصب KDE ازش خوشت نیومد میتونی راحت KDE رو پاک کنی و از همون یونیتی استفاده کنی . ( فک کنم اینجوری باشه )   ;)

سنگین شدن فقط به این معنیه که حجم بیشتری از هارد اشغال می‌شه، مثلن ۱ گیگابایت اضافه، که تو هاردهای امروزی رقمی نیست. سنگین شدن به این معنی نیست که بار اضافه‌ای بر سی‌پی‌یو یا رم وارد می‌شه، اصلن اینطور نیست. تنها مشکل (اگر اسمش رو بشه گذاشت مشکل) اینه که در هر منوی استارت، هم برنامه‌های کی‌دی‌ای هست و هم برنامه‌های یونیتی؛ که اون هم مشکل بزرگی نیست، چون شما در حال تست هستید و بعدن یکی رو انتخاب می‌کنید و دیگری رو حذف می‌کنید.

آفلاین Alireza Fe

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
  • Think Linux
    • کمی بیشتر
« پاسخ #34 : 11 اردیبهشت 1392، 12:01 ب‌ظ »

سنگین شدن فقط به این معنیه که حجم بیشتری از هارد اشغال می‌شه، مثلن ۱ گیگابایت اضافه، که تو هاردهای امروزی رقمی نیست. سنگین شدن به این معنی نیست که بار اضافه‌ای بر سی‌پی‌یو یا رم وارد می‌شه، اصلن اینطور نیست. تنها مشکل (اگر اسمش رو بشه گذاشت مشکل) اینه که در هر منوی استارت، هم برنامه‌های کی‌دی‌ای هست و هم برنامه‌های یونیتی؛ که اون هم مشکل بزرگی نیست، چون شما در حال تست هستید و بعدن یکی رو انتخاب می‌کنید و دیگری رو حذف می‌کنید.
بله حق باشماست  :) من هم با نصب KDE روی اوبونتو موافقم , ولی اون چیزایی که اونجا نوشتم نتیجه کلی گشتن توی انجمن ها بود  ;)
همانا بهره هر كدام شما از زمين به اندازه طول و عرض قامت شماست ! آن گونه كه خاك آلود بر آن خفته باشيد . . .

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX
« پاسخ #35 : 11 اردیبهشت 1392، 01:36 ب‌ظ »
Kde میخوای فقط برو سمت Open suse  مهندسان OPEN suse با KDE رابطه نزدیک و دوستانه ای دارن
خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #36 : 11 اردیبهشت 1392، 11:46 ب‌ظ »
کسی که قصد استفاده ا کا دی ای رو داره به نظر من بهتره بره سراغ توزیعی که از همون اول روش کا دی ای نصب هست . ولی گنوم چیزه دیگه ای هست .
اره اگه رو گنوم KDE نصب کنیم زیاد جالب نیست
1+
دقیقا همینیه که دوستمون گفتن بخاطر همینه که وقتی رو مثلا اوبونتو که یونیتی داره کی دی ای نصب میکنی همش کرش میکنه و ... (من با هزار آزمون و خطا به این نتیجه رسیدم)
الانم آرچ دارم و کی دی ای رو قرش نصب کردم و تاحالا سیستم از این پایدارتر ندیدم و از همه مهم تر قابلیط شخصی سازی بالاشه که خوراکه خودمه  ;D