انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ایجاد محدودیت برای کاربران زیر ۱۰۰ پست  (دفعات بازدید: 12075 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
با سلام به مدیران عزیز
و کاربران محترم

قصد ندارم سطح کیفی انجمن رو مورد بحث قرار بدم.
فقط پیشنهادی دارم که فکر کنم از ایجاد بحث‌های بی‌نتیجه محتمل در آینده جلوگیری خواهد کرد.
پیشنهاد میدم حالا که بحث karma رو نادیده گرفتیم، از اون گروه کاربری که بعد از صد پست میتونست karma ‌مثبت یا منفی به کاربرها بده استفاده دیگری بکنیم.
یکی از مواردی که بشدت آزار دهنده هست نظرسنجی‌هایی هست که دوستان تازه وارد اقدام به ارسال می‌کنن. پیشنهادم اینه که مجوز ایجاد نظرسنجی (Post polls) رو برای اون گروه کاربری غیرفعال کنید.
علاوه بر این می‌تونید موارد دیگری که مستعد بروز موارد مجادله آمیز (در مورد کاربران تازه وارد) میشن رو مجددا برای اون گروه خاص غیرفعال کنید.
از اونجایی که از SMF استفاده میشه و در بخش Members | General Permissions میشه براحتی این کار رو انجام داد و از همه مهم‌تر اینکه این گروه کاربری از پیش تعریف شده و نیاز به هیچ‌گونه تغییر ساختاری نیست به نظرم میشه روش تامل کرد.
پاینده باشید...
« آخرین ویرایش: 17 خرداد 1392، 09:34 ب‌ظ توسط vandu »
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
  • Open your source, Open your mind
پاسخ : ایجاد محدودیت برای کاربران زیر ۱۰۰ پست
« پاسخ #1 : 17 خرداد 1392، 10:21 ب‌ظ »
پیشنهاد خوبیه من موافقم اینطوری نظرسنجی ها به واقعیت خیلی نزدیک می شن .
اگه بشه جریمه ای برای کاربرانی که نظم رو بهم می زنن در نظر گرفت خیلی عالی می شه

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #2 : 17 خرداد 1392، 11:06 ب‌ظ »
موافقم..مخصوصا نظر سنجی های واقعا مسخره...

یه راه دیگه اینه که کاربرهای تازه وارد بعد اینکه تاپیک میزنن تاپیکشون تا قبل از بررسی توسط مدیران توی انجمن نمایش پیدا نکنه...

جدید ترین نمونه تاپیک مورد بحث :|

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,67557.0/topicseen.html

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #3 : 18 خرداد 1392، 12:24 ق‌ظ »
منم به عنوان کاربر مخالفم-چون اون بنده خدا مجبور میشه برایه نظر سنجی اینقد پست مزخرف ایجاد کنه که بتونه از محدودیت خارج بشه.
اصلا تعداد پست دلیلی برای فرق گذاشتن برای افراد نیست-به نظرم همون حداقل ۱۰۰پست برای مثبت دادن قبلی هم کار بیهوده ای بود.
.
الان خیلی از دوستان اینجا هستیم که بیش از ۱۰۰پست داریم ولی فرق بیل رو با اوبونتو به زور می‌فهمیم.

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
« پاسخ #4 : 18 خرداد 1392، 12:31 ق‌ظ »

یه راه دیگه اینه که کاربرهای تازه وارد بعد اینکه تاپیک میزنن تاپیکشون تا قبل از بررسی توسط مدیران توی انجمن نمایش پیدا نکنه...
بله این یکی واقعا بهتره فقط یه مشکلی هست.مدیرا حاضرا همکاری کنن؟؟؟؟؟؟؟
الان خیلی از دوستان اینجا هستیم که بیش از ۱۰۰پست داریم ولی فرق بیل رو با اوبونتو به زور می‌فهمیم.
معذرت میخوام ولی یعنی اوضاع شما بعد از این همه اینقدر ضایعه؟؟؟!!!!!!(اخه جمعی گقتید)

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 18 خرداد 1392، 01:01 ق‌ظ »
منم به عنوان کاربر مخالفم-چون اون بنده خدا مجبور میشه برایه نظر سنجی اینقد پست مزخرف ایجاد کنه که بتونه از محدودیت خارج بشه.
اصلا تعداد پست دلیلی برای فرق گذاشتن برای افراد نیست-به نظرم همون حداقل ۱۰۰پست برای مثبت دادن قبلی هم کار بیهوده ای بود.
.
اون بنده خدا اصولا نباید بتونه صد تا پست مزخرف ایجاد کنه!
و اصولا اون بنده خدایی که اول فعالیت توی فروم میاد نظرسنجی ایجاد کنه همون بهتر که این کار رو نکنه. چون تجربه ثابت کرده که اولا اینکار بار علمی نداره. دوما باعث بحث و جدل های بی‌مورد میشه. و در نهایت یکی از آفات انجمن همین نظرسنجی‌هایی هست که افراد تازه وارد انجام میدن.
خودتون پستها و بحثهای یکی دو ماه اخیر رو بررسی کنید متوجه میشید.

پیشنهاد خوبیه من موافقم اینطوری نظرسنجی ها به واقعیت خیلی نزدیک می شن .
اگه بشه جریمه ای برای کاربرانی که نظم رو بهم می زنن در نظر گرفت خیلی عالی می شه
آفرین به شما. باور کنید منظورم از این قضیه توهین به کاربران تازه وارد (امثال من و شما) نیست. به نظرم چنین اقداماتی بدون نیاز به صرف هزینه (زمانی) باعث کمتر شدن دردسرها میشه...
« آخرین ویرایش: 18 خرداد 1392، 01:04 ق‌ظ توسط vandu »

Henry Ford

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #6 : 18 خرداد 1392، 01:54 ق‌ظ »
منم با کلیت حرفت موافقم-این بحثا هم همیشه بوده:]ولی قبلنا محترمانه تر بوده جدیدا خیلی دعوا می‌شه بین دوستان.
.
.
اما در مورد اون دوستی که پرسید به همین اندازه داغونم یا نه:]شایدم بیشتر:]من خیلی ساله با لینوکس کار کردم و اطلاعات خوبی رو از گوگل و کتابایی که خوندم یاد گرفتم ولی هنوز ادعا میکنم که هیچی از لینوکس بلد نیستم:]چون دنیای بزرگیه واقعا.
.
من به دوستان هم همیشه توصیه میکنم که لااقل برن اون کتاب پارسیکس آلن باغومیان رو بخونن یا اون ردهتش رو با این که قدیمیه ولی خیلی چیزا یاد میگیریم.یا کتابای آموزشی سوزه لینوکس رو -وافعا عالی هستن این کتابا.به جای نظرسنجی و دعوا کردن خیلی چیزا میتونیم یاد بگیریم.کتاب انگلیسی که فوق العاده زیاده -حتی فیلمای آموزش رد هد برای دانلود تو سایتای مختلف ایرانی هست به صورت رایگان.حالا بیاین هی بزنیم تو سر هم:] من که پایم.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #7 : 18 خرداد 1392، 11:32 ق‌ظ »
سلام به دوستان
شرمنده قصد توهین به شخص خاصی ندارم ولی:
غیر از این که تازه وارد بهتره ارسالش بعد از بررسی منتشر بشه
بهتره بعضی مدیران بجای قفل کردن بعضی موضوعات (مثلا موضوعی فقط 5 ارسال داشت و همش بیخود) اون را حذف کنن
و دیگه اینکه قبل از قفل٫ نظر خودشون را نگن: (مثل ... هسته‌ای کثیفترین ... تاپیک قفل شد)
:) :)

آفلاین zErOOn3

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
  • t7zEr0
« پاسخ #8 : 18 خرداد 1392، 11:42 ق‌ظ »
سلام /...

مــا یه تازه واردیـم /... البتــه با اجازتــون  ???

یــه ســوال :

هــدف کلــی ایــن سایت (فروم) چیــه ؟

میشه اول اینـ سوالو جوابــ بدیــن تا مــا تازه واردــا ببینیــم جلیــون چیــه ؟  تـا بعــد ویاییــم نظر و ... ودیــم !!!

منمــون از همگــی /...
« آخرین ویرایش: 18 خرداد 1392، 12:07 ب‌ظ توسط zErOOn3 »
انسان تنها زمانی حق دارد به انسانی دیگر از بالا به پائین بنگرد که ناگزیر است او را یاری رساند تا روی پای خود بایستد. گابریل گارسیا مارکز

http://weekee.ir/

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 18 خرداد 1392، 12:43 ب‌ظ »
فکر می‌کنم که بهتره مدیران در این زمینه نظر خودشون رو اعلام کنند. اینجوری این تاپیک و تاپیک‌های دیگه کارایی بهتری پیدا می کنن.

سلام /...

مــا یه تازه واردیـم /... البتــه با اجازتــون  ???

یــه ســوال :

هــدف کلــی ایــن سایت (فروم) چیــه ؟

میشه اول اینـ سوالو جوابــ بدیــن تا مــا تازه واردــا ببینیــم جلیــون چیــه ؟  تـا بعــد ویاییــم نظر و ... ودیــم !!!

منمــون از همگــی /...
سلام. خوش آمدید.
تازه وارد بودن اصلا بد نیست. ولی فکر می کنم چون این انجمن رسما پشتیبانی فارسی اوبونتو رو برعهده داره نباید در اون مثل انجمن‌های دیگه فعالیت کرد. بهمین دلیل کاربران تازه وارد علاوه بر انتخاب «موافقم» در حین ثبت نام باید یک آشنایی عملی با نحوه فعالیت در انجمن پیدا کنند.
یکی از مواردی که این انجمن ازش رنج میبره به حاشیه کشیده شدن تاپیک‌هاست. مثلا من فکر می‌کنم همین موردی که شما مطرح کردید مستعد به حاشیه کشیدن این تاپیک هست. سمت صحبت من بیشتر با مدیران و کاربران باسابقه فروم هست. البته همه کاربران تازه وارد (از جمله دوست عزیز zErOOn3) بشدت قابل احترام هستید و حضور ما در کنار هم در این جامعه فرصت بسیار بزرگی برای هر کدام از ماست. تازه وارد بودن دلیل بر این نیست که حرمت کسی رو حفظ نکنیم اما عدم آشنایی با قوانین و عرف این فروم مشکل‌زا خواهد بود.
یک مثال میزنم: همین پستی که شما قرار دادید (جدای از مفهوم) به شیوه صحیحی نوشته نشده. از افعال غیرصحیح در اون استفاده کردید و نوع رسم الخط رو بهم ریختید. این مدل نگارش در این انجمن قابل قبول نیست. چون اینجا انجمن رسمی هست. فرض کنید یک غیرفارسی زبان مشکلی براش پیش بیاد و نتیجه جستجوهاش اون رو به این انجمن بکشونه (با توجه به بزرگی دامنه گنو/لینوکس و نرم افزار آزاد این مسئله بهرحال محتمل هست) اگر نحوه نگارش ما صحیح نباشه، طرف حتی نمی‌تونه با استفاده از ابزارهای مترجم آنلاین متوجه مفهومی که شما در متن مطرح کردید بشه و این باعث ناکارآمدی متن موضوع خواهد شد (می‌تونید متن خودتون رو در google translate به انگلیسی ترجمه کنید. متوجه میشید که گوگل حتی قادر به شناسایی زبان مبدا متن شما نیست!!) حتی اگر این مورد رو محتمل ندونید، عدم نگارش صحیح متون در وب، خطر بزرگی برای وب مفهومی و آینده این حوزه خواهد بود.

در نهایت اینکه فکر می‌کنم همه ما در بهتر شدن این انجمن نقش داریم. و چقدر خوبه که نقشمون رو به بهترین شکل ممکن ایفا کنیم.
« آخرین ویرایش: 18 خرداد 1392، 12:52 ب‌ظ توسط vandu »

Henry Ford

آفلاین TESLAA

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
  • Sometimes Before You Can Walk , You Should RUN!
« پاسخ #10 : 18 خرداد 1392، 12:54 ب‌ظ »
در کل انجمن یه طراحی ترو تمیز مجدد باید داشته باشه! نمیدونم حالا میشه حضوری این کار رو انجام داد (مثلا یه نیم ساعت بعد از جلسه تهران لاگ) یا نه!
چون باید به نظر من دموکراسی باشه و هر تصمیمی الکی گرفته نشه همه باید توش نظر بدن! به طور مثال من الان چون زیر 100 پست هستم الزاما آدم داغونی نیستم! (یعنی نه زیاد!) :)
اما خب یه سری افراد هم هستن که میخوان با اون نظر سنجی هاااا یه راهی رو واسه خودشون انتخاب کنن! یعنی ببین اصلا این سیستم عامل بدردشون میخوره یا نه و دچار مشکل میشن! و این خودش یه مشکل و مجموعه سوالات افراد تازه وارد هست! و خود این باید یه جوری حل شه! مثل این میمونه که توی سوم دبیرستان من اصلا فیزیکم خوب نبود و معلم فیزیک (مرتیکه مظخرف!) به سوالات من جواب نمیداد و هرچی هم دستم رو بالا میگرفتم بهم توجه نمیکرد که متاسفانه در آخر یا دعوا یکی از سوالام رو پرسیدم و ایشون در کمال شرمندگی گفت من جوابش رو بلد نیستم! :دی اما کاری که کرد فقط باعث شد من از اون درس کلا زده شم و الان 4ترمه که فیزیک 2 دارم تو دانشگاه! خب؟! این حاصل به نظرتون توی این محیط که برای راه انداختن کار کاربرا چه تازه وارد چه خسته(!) ایجاد شده درسته؟!
من خودم شخصا جادی رو بسیار دوست دارم و براش احترام زیادی قایلم و همه اش هم وبلاگ و رادیوش رو دنبال میکنم ولی یه خب چندی پیش یه تاپیکی رو قفل کرد که من خیلی ناراحت شدم! چون هم مسیرش خوب بود! و هم مهمل نبود! حالا اگه لازم باشه اسم اون تاپیک رو هم میگم ولی فعلا نگم!
در کل به نظر من همون تاپیکی هم که قفل میشه باز باید یه نظر سنجی ای چیزی باشه و تعداد مشخصی از افراد بیان بگن آقا قفل شه! نه اینکه یه نفر از نظر خودش و حالا تصادفاً Staff هم باشه بیاد قفلش کنه! یعنی چی؟! حال نکردم! (جادی نه ها! سیستم کاری رو میگم!)
خب الان من حقم بود که نظرات افراد گنده ای که داشان اونجا حرف میزدن ادامه اش رو بشنوم! و این حق یه چیز مستقل هست! به همین خاطر هست که میگم این مسخره ست که بخواد با نظر یه نفر یا اصلا 10 نفر (در مقابل یک انجمن چند هزار نفری! چند هزار نفر راستی؟!) تصمیم گیری بشه! وا! سال 2013 شده ها!
و از طرف دیگه هم نظارت بیشتری لطفا روی ادب و تربیت پست ها کار کنیم بهتره! مثلا وقتی یه پستی توش بی تربیتی (دیده شده بعضا از اون بی ناموسیا بوده!) کلی طول بکشه 300 نفر هم ببینن بعد تازه با اعتراض افراد حاضر یا ویرایش شه یا برو بچه های مدیر و Staff تمیز کنن اونجارو! اگه میشد مثبت منفی زد زیر هر ارسال اینجوری یه ارسالی که زیاد منفی میخورد Disable میشد خیلی بهتر بود! والله! جامعه کاربری رو میگیم آزادی و آزادی کیبورد و نمیدونم دموکراسی مدنی و حقوقی و آی تی ای! ولی حالا اینجوری! کنار نمیام!
در کل چه کاربر تازه وارد و چه کهنه وارد هر کدوم به یه اندازه حق دارن به یک اندازه نظر بدن! اما نظر منطقی! و به رای گزاشته بشه هر اتفاقی تا یه فروم تر و تمیز و خوشگل داشته باشیم! اینجوری کار درست نمیشه! از ما گفتن بود!
« آخرین ویرایش: 18 خرداد 1392، 12:58 ب‌ظ توسط TESLAA »
Sometimes Before You Can Walk , You Should RUN!

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #11 : 18 خرداد 1392، 03:14 ب‌ظ »
من با کلیت بحث موافقم ولی کاربر تازه وارد نباید تو ذوقش بخوره!مثلا اگر توی اولین پستش که احتمالا سوال و مشکل درباره نصب اوبونتو هست،پیغام اینکه پست شما باید تایید شود رو ببینه میره سراغ جای دیگه!
بهترین راه اینه که کاربرها در نظرسنجی های بی مورد شرکت نکنند
من خودم توی آخری نه شرکت کردم و نه نظر دادم

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #12 : 18 خرداد 1392، 05:43 ب‌ظ »
من با کلیت بحث موافقم ولی کاربر تازه وارد نباید تو ذوقش بخوره!مثلا اگر توی اولین پستش که احتمالا سوال و مشکل درباره نصب اوبونتو هست،پیغام اینکه پست شما باید تایید شود رو ببینه میره سراغ جای دیگه!
بهترین راه اینه که کاربرها در نظرسنجی های بی مورد شرکت نکنند
من خودم توی آخری نه شرکت کردم و نه نظر دادم
مثلا میشه هرجا موضوع ایجاد کرد٫ به قسمت تازه وارد بره
و از موضوع ششم به جای اصلی بره (نه بیست و ششم)
:) :)

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
« پاسخ #13 : 18 خرداد 1392، 07:32 ب‌ظ »
من خودم به شخصه کاری ندارم به اینکه حرفه ای هستم یا اماتور ولی گاهی وقتها ممکنه یه کاربر حرفه ای بخواد پستی ایجاد کنه ولی به خاطر این محدودیت نتونه کاری بکنه - اصلا چه کاریه به نظرم کابرای جدید  رو از دست میدید بهتره مثل اپن سورس کارتون رو انجام بدید کاربر جدید ممکنه اماتور نباشه اصلن حرفه ای باشه این کارا درست نیست ولی ناظر انجمن برای این چیزهاست دیگه  میبینه پست جدید اومده بررسی کنه و یه برچسب بزاره برای ناظر های دیگه انجمن اگر به سه تا رسید برچسب برای دلیت کردن دلیت کنه  وگرنه بمونه تا به حد نصاب برسه

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #14 : 18 خرداد 1392، 07:45 ب‌ظ »
من خودم به شخصه کاری ندارم به اینکه حرفه ای هستم یا اماتور ولی گاهی وقتها ممکنه یه کاربر حرفه ای بخواد پستی ایجاد کنه ولی به خاطر این محدودیت نتونه کاری بکنه - اصلا چه کاریه به نظرم کابرای جدید  رو از دست میدید بهتره مثل اپن سورس کارتون رو انجام بدید کاربر جدید ممکنه اماتور نباشه اصلن حرفه ای باشه این کارا درست نیست ولی ناظر انجمن برای این چیزهاست دیگه  میبینه پست جدید اومده بررسی کنه و یه برچسب بزاره برای ناظر های دیگه انجمن اگر به سه تا رسید برچسب برای دلیت کردن دلیت کنه  وگرنه بمونه تا به حد نصاب برسه
موافقم