انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دیگه دارم از لینوکس خسته میشم. شاید بعد یه سال و نیم برگردم ویندوز  (دفعات بازدید: 8358 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
اول به نام اون کسی که اگه قند توی گلوم گیر کرد و نفسم بالا نیومد اولین چیزی که یادم میاد همونه.
بعد سلام
و بعد:
بابا چه وضعیه؟ همینطور مشکل و دردسر از سر و روی این لینوکس میباره
مگه شماها ادعا نمیکردید اینجا خیلی بهتره و کم کم عادت میکنی.؟
افیس: این که از نامبرینگ استفاده میکنیم توی فارسی اصلا مرتب نیست و باید اسپیس بزنیم و اونم از باز کردن و پشتیبانی فرمتهای دیگه. اینم از این ارسال (اموزش نصب مایکروسافت افیس) که بگردید میبینید.

دقت کردم بعضی دوستان وقت‌ها روی بعضی کارهای عجیب روی لینوکس میگذارن و بابت اون حجم‌ها هم روی هارد میگیرن. یکی بخواد فقط از یه آقیس خوب توی لینوکس استفاده کنه پدرش درمیاد که.

به عنوان یه دوست مظلوم و بدبخت به شما میگم سعی کنید این لیبره را کمکی بدید آدمش کنید.
مشکلاتش اول حل بشه (فونت ورک بعد ذخیره میپره، محیطش بده، بعضی ابزارهای دیگه هم مثل نامبرینگ و اینا سه کار میکنن و ...)

کمک کنید این xdman آدم بشه، کمک کنین این داغ کردن و تنظیم نور و اینا حل بشه. بقیه چیزا تخصصی میشه و اینا خیلی عمومی بودن و اکثر دوستام به خاطر اینها طرف لینوکس نمیان و خودمم در شرف خدافظیم

نصب و راه اندازی یه ویندوز هفت و با درایور و نرم افزار برای من که یک ساله توی لینوکسم نصف روز کار میبره ولی توی اوبونتو دو روزه دارم ور میرم و هنوز بعضی مشکلاتم مثل وایرلس حل نشده. خدا صبرم بده
تازه بعدشم که وایرلس حل بشه، کار کردن با آفیس و دانلودر و ... که عموم کارهامه مایه دردسره.
بازم خدا صبرم بده

هیچی گفتم تا دور همیم. یادآوری کنم که اگه مثلا شما و صدتا مثل شما توی لینوکس زندگی میکنن و راحتن، یاد عقب افتادگی مردم (اول خود من) توی ویندوز هم باشن. به اونا اول کمک کنن راه بیفتن، چون آدمی‌زاده و معلوم نیست پس فردا چی میشه و ....
:) :)

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
این مشکلات به مرور حل میشه اما خوب طول میکشه.
اگر  اوبونتو فون قدرتمند ظاهر بشه و بتونه توسعه دهنگان رو به سمت خودش جذب کنه برخی از این مشکلات کمتر میشه.

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
مگه وال فیسبوکه که خسته میشم و میرم ویندوز؟منم الان دارم خوابم میاد پس بزار یه تایپیک درست کنم که دارم میخوابم.
در مورد مشکلات. تا وقتی که مشکل یا نیازی وجود نداشته باشه یادگیری هم وجود نداره.شما ۲ روز طول میکشه تا اوبونتو آماده کنی بعدا که راه افتادی آرچ رو هم نصفه روزه آماده می کنی.فقط تلاش کن  ;)

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
بی خیال بابا...
چرا توزیع عوض نمیکنی؟
شاید مشکل وایرلس در توزیع های دیگه حل بشه...

در کل من فعلا مشکلی از لحاظ گرما و وایرلس ندارم...و استفاده ا ی هم از نرم افزارهای ویرایش متن و تصویر ندارم...

حتی زمانی که در ویندوز هم بودم به ندرت پیش می اومد که از ورد استفاده کنم...(تحقیق و...).

ولی خب باید قبول کرد که باگ هنوز زیاده...مشکل درایور هست  و یا اینکه کمبود نرم افزارهای پرقدرت ویرایش تصویر و ... که ممکنه برای کسی که کار و درآمدش از کامپیوتر باشه مشکل ساز بشه....

ولی برای من که این کار فقط یه تفریح هست و قصدم یادگیری واقعا لذت بخشه...به طوری که الان دیگه محیط ویندوز برام غیرقابل تحمله...

در مورد مشکل دما...
من تا همین دیروز داشتم با این مشکل سر و کله می زدم...برای مدتی مشکلم حل شده بود اما فهمیدم که گاهی اوقات راه حلی که پیش گرفته بودم خوب جواب نمیده که در نهایت یه روش ابداع کردم(البته بر پایه گفته های قبلی دوستان) که در شرایط مختلف تستش کردم که مشکلی نبوده تا الان...
تا جایی که یادمه گراف شما انویدیا هست...اگه ati داشتی برات روش رو می گفتم....

راستی اگه رفتی امیدوارم موقتی باشه....با اومدن ۱۴.۰۴ یه تست بزن شاید بهبودهای خوبی حاصل بشه...

فعلا...

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
  • Open your source, Open your mind

من تا همین دیروز داشتم با این مشکل سر و کله می زدم...برای مدتی مشکلم حل شده بود اما فهمیدم که گاهی اوقات راه حلی که پیش گرفته بودم خوب جواب نمیده که در نهایت یه روش ابداع کردم(البته بر پایه گفته های قبلی دوستان) که در شرایط مختلف تستش کردم که مشکلی نبوده تا الان...

لطفا بگو این روش رو شاید به کار ما اومد .

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
سلام دوباره.
راجع به حرف افراد منطفی که گفتن مشکلات و باگ زیاده و کم کم حل میشه، امیدوارم اینطور باشه و نه مثل 13.04 که حالم را با مرگش گرفت و درست مثل ویندوز هشت با من تا میکرد.

در مورد اون که بوس میخواست باید بگم که عنوان را دوباره بخون: ... شاید ...
تا بچای گلی مثل شما توی لینوکسن ما هم زیاد سر میزنیم. یه سال و نیم توی لینوکس ادمو معتاد میکنه

اما من نمیدونم یعنی میگی واقعا میشه یه چیزی شبیه آرچ را در نصف روز کانفیگ کرد؟ اگه روزی به اونجا برسم واقعا عالیه

و در آخر، فکر کنم کسی در مورد این حرفم که گفتم بجای وقت گذاشتن روی چیزای عجیب به توسعه نرم افزارهای پیشفرض و سازگار کمک کنید، حرفی نزد. در واقع هدفم از ایجاد این موضوع یادآوری بود. نه اینکه بعضیا برداشت کردند
کافه هستش دیگه؟ کلاس درس که نیست، هرچند ما سعیمون اینه که از هر موقعیتی استفاده کنیم و این خیلی خوبه

در ضمن من الآن برای اصلاح سه سیستم در انجمن کمک، سؤال میگذارم و نه یکی. در واقع مشکلاتی که میگم همش از من نیستن و اونا بهم میگن چون خودشون دسترسی به اینترنت مثل من ندارن و ممنون از همکاری خوبتون

نتیجه: کمی در مورد توسعه نرم افزار سازگار بدون چشم داشت هم صحبت کنید، چون اینا که میگید در چوامعی که حضور دارم چه خونواده و روستا و چه مدارس استعداد درخشان و مذهبی، به دردم میخورن.
موفق باشید و خوش بین

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
درکت میکنم... اوبونتو من رو هم خیلی کلافه کرده بود. مشکلات عجیب و مسخره ای داشت، کارت گرافیک رو که نصب میکردم کامپیز میپرید و دیگه هیچی نشون نمیداد. کلی مشکلات عجیب و غریب که من رو کلا کلافه کرده بود. حالم داشت از لینوکس بهم میخورد درست عین شما. دسکتاپ اوبونتو که یونیتی باشه هم، بنظرم بسیار دسکتاپ سنگین و سختی هست که فقط اعصابت رو خورد میکنه.  :-X خلاصه کلافه شده بودم، بنظرم اوبونتو یه چهره واقعا افتضاحی بخاطر مشکلاتش از لینوکس به مردم نشون داده و مردم رو فراری کرده. مخصوصا برای کسانی که کارت گرافیکشون nvidia هست که با مشکلات بزگی مواجه میشن. چون درایور آزاد nvidia قدرت مطلوبی نداره و شما مجبور میشی درایور رسمی رو نصب کنی که اون هم به علت آزاد نبودن و کدبسته بودن مشکلات خاص خودش رو داره. برای اونایی که لپتاپ دارن دیگه بدتر! مشکلات عجیبی واسشون پیش میاد، باید نرم افزارهایی مثل بامبلی (اسمش این بود؟  ;D) رو نصب کنن تا بتونن مشکل گرم شدن گرافیک رو حل بکنن.
البته مشکل کارت گرافیک فقط مال اوبونتو نیست، مال همه توزیع هاست، ولی اوبونتو شورش رو در آورده بخاطر کامپیزش که مدام میپره. تازه هر مشکلی رو که داخلش رفع میکنی، یه مشکل جدید برات پیش میاد!
من خودم کارت گرافیکم nvidia هست و خوشبختانه لپتاپی نیستم و PC دارم. از این لحاظ مشکلاتم کمتره. بهترین کارت گرافیک برای لینوکس، Intel هستش. چون فقط یک درایور داره که رسمی و آزاد هم هست! خیلی هم خوب عمل میکنه و اوبونتو اون رو همراه خودش داره.
ولی کلا، اگه میخوای از شر مشکلات و ارورها و کرش های اوبونتو و یونیتی راحت بشی، بیا همون کاری که من کردم رو انجام بده! آرچ نصب کن رو سیستمت با دسکتاپ xfce. حاضرم قسم بخورم که تا الان حتی یک ارور یا کرش بیخودی نداشتم. سرعتش عالیه. به علت ساده بودن و سبک بودن xfce، میتونید از درایور آزاد nvidia به اسم nouveau استفاده کنید که روی xfce، بهتر از بقیه دسکتاپ ها عمل میکنه. تازه اینجا گرافیکت داغ نخواهد شد. خیلی سبکه! البته درایور رسمی رو هم میتونی نصب بکنی و مشکلی برات پیش نمیاد. فقط شاید توی نصب و پیکربندی اولیه یکم گیج بشی و اعصابت خراب بشه. ولی در آخر، تمام مشکلاتت حله.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
برای من گرافیک رو نصب می کنم اگر sleep کنم دیگه سیستم بالا نمیاد.درایو آزاد ای ام دی هم زیاد خوب عمل نمی کنه.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
برای من گرافیک رو نصب می کنم اگر sleep کنم دیگه سیستم بالا نمیاد.درایو آزاد ای ام دی هم زیاد خوب عمل نمی کنه.
روی pc ما هم همینطوره
فقط nvidia-current نصب کرده دادام

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42

لطفا بگو این روش رو شاید به کار ما اومد .

بله چرا که نه!!!

خب کارمون رو با نقض قوانین تالار شروع می کنیم!!!! ناظرین عزیز شرمنده دیگه... :o

خلاصه میگم:

من برای حل مشکلم از تاپیک جناب « محسن ح »:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,57092.msg456247.html#msg456247
استفاده کردم که مشکلم حل شده بود اما من این طور فکر می کردم مدتی بود که می دیدم دمای لپ تاپ به ۵۵ یا گاهی ۶۰ درجه می رسید که زیاد اهمیت نمی دادم تا اینکه یه بار رفتم دوباره فایل power_profile رو تو دایرکتوری card0 چک کنم که در کمال ناباوری دیدم این فایل نیست!!!
رفتم تو دایرکتوری card1 دیدم اونجاست!!! که تعجب کردم...البته بسیار و در حد شاخ و این چیزا...

دستوری که جناب محسن ح هم نوشته بودن کمی برام گنگ بود این شد که به جای اون دستور دو دستور زیر رو جایگزین کردم:
echo low > /sys/class/drm/card0/device/power_profile
echo low > /sys/class/drm/card1/device/power_profile
که اگه این فایل پاور پروفایل باز جا به جا شد یکی از دستورا کارش رو بسازه!!!
الان دمای سیستم در حالت عادی که مثلا دارم فیلم می بینم یا وب رو مرور می کنم از ۵۰ بالاتر نمیره...
و می تونه حدود ۲ ساعت ربع تا ۲ ساعت و نیم شارژ نگه داره که قبلا به زور به یه ساعت می رسید به خصوص زمانی که از اوبونتو و میزکار یونیتی استفاده می کردم....الان مینت ۱۵ دارم با میزکار cinnamon ...

اما هنوز نمی دونم چرا این فایل بین این دوتا پوشه جا به جا میشه؟

مثلا زمانی که ری استارت می کنم این اتفاق می افته...

اگر کسی کشف کرد به ما هم بگه...

آفلاین vahidreza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
    • شرکت مهندسی یاقوت
من کاربر قدیمی لینوکس و ubuntu نیستم و فقط ۵ ماه هست که به صورت کامل دارم از ubuntu استفاده میکنم و بی خیال ویندوز شدم مگر پروژه های گذشته که برای پشتیبانی مجبورم برم سراغ ویندوز ! من تجربه ای کاملا مخالف شما دارم ! اول از همه بگم که شغل بنده web development و Desktop Application نویسی هستش و توی ویندوز همیشه از ابزار هایی مانند Office (تنظیم قراردادها ،‌ فلوچارت نویسی  و کلا موضوعاتی که نیاز به document کردن داشتن) DreamWeaver (برای طراحی صفحات و برنامه نویسی php) از Adobe Photoshop (برای کار با طرح های وب و کلا مباحث گرافیکی) Delphi (برای نوشتن برنامه های کاربردی Desktop) استفاده کردم و در حال حاضر یا Libre Office کار میکنم و هیچ مشکلی بر خلاف شما ندارم و احساس میکنم مشکل شما دوستان اینه که دارین با office مقایسه میکنید و نمیخواین LIbre را یاد بگیرین و انتظارات الکی دارین. همینطور  Eclipse را جایگزین DreamWeaver کردم و خیلی هم ازش راضی هستم. مهمتر از همه Gimp هستش که واقعا محشره و نیاز های من را خیلی بیشتر Adobe Photoshop رفع میکنه و دیگه هنگ کردن و مسخره بازی های نسخه های CS1 به بعد را ندارم و خدایی هیچی کم نداره ! Lazarus را هم جایزگزین Delphi کردم که با وجود کمبود های زیاد ولی باز هم کار منو راه میندازه.

اما در مورد خود ubuntu ! من از ابتدا ۱۲٫۰۴ نصب کردم چون توی نت توصیه شده بود کسانی که دنبال stability هستند باید LTS نصب کنند و واقعا هم من تا حالا هیچ مشکل خاصی نداشتم ! اصلا هم نمیفهمم وقتی میگین هنگ میکنه یعنی چی چون من که تا حالا ندیدم ! در مورد گرافیک خیلی خوش شانس بودم که intel هست و از اول مشکلی نبود و سیستم من که Laptop هم هست اصلا داغ نمیکنه و مشکل سخت افزاری (غیر از عدم توفیق در نصب Fax Modem) خاصی هم نداشتم ! اگه قرار هم شد pc کار کنم خودم را با ubuntu وفق میدم نه اینکه انتظار داشته باشم شرکت هایی مانند ATI و NVIDIA دلشون واسه من و لینوکس بسوزه تا درایور درست و حسابی بدهند.

امیدوارم به جای اینکه نرم افزار های لینوکس را با ویندوز مقایسه کنید سعی کنید اونها را به عنوان یک تجربه جدید یاد بگیرین و اگه ۶ یا ۷ ساله با ویندوز سر و کله میزنید حداقل ۲ سالی با لینوکس کار عملی بکنید و بعدش خورده بگیرین.

موفق و پیروز باشین
حرمت اعتبار خود را هرگز در میدان مقایسه با دیگران مشکن. پیروزمندان نیز از شکست می ترسند اما عنان خویش به وحشت نمی سپارند

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
هر ماه یکی دو تا از این تاپیک ها داریم ::)

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
سلام
میبخشید که بعد از دو سال میت رو نبش قبر کردم ولی با چیزایی که درباره اوبونتو خوندم کپ کردم،مخصوصا اون پست اخر که خوندم :o
واقعا اوبونتو همیشه همچین مشکلاتی داشته؟؟؟ مخصوصا داغ کردن و اینا؟؟؟؟؟

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
سلام
میبخشید که بعد از دو سال میت رو نبش قبر کردم ولی با چیزایی که درباره اوبونتو خوندم کپ کردم،مخصوصا اون پست اخر که خوندم :o
واقعا اوبونتو همیشه همچین مشکلاتی داشته؟؟؟ مخصوصا داغ کردن و اینا؟؟؟؟؟

مشکل هست ولی نه به این شدت که مطرح کردند و بستگی داره چطوری با مشکل برخورد کنی.
مشکلو تو اکثر اوقات میتونی با یه جستوجو یا سوال حل کنی.
ممکن ام هست حوصله نداشته باشی بیخیال بشی و به جمع منتظرانش بپیوندی و آخرشم خسته شی برگردی ویندوز.
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub