انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکلات انجمن + راه‌حل‌های خود را این‌جا گزارش دهید.  (دفعات بازدید: 45590 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
فونت های سری droid که شمال droid arabic naskh و droid arabic kufi
 ظاهر بسلر بسیار زیبایی دارن اما تجربه شخصی (خودم :دی) نشون داده که نمی‌شه همیشه ازشون استفاده کرد
به خصوص در وب به خاطر اینکه فواصل رو به صورت نقطه میارن و ...
البته این مشکلات مربوط به نسخ هستن و نسخه کوفی ایراد زیادی نداره اما در طولانی مدت خندش چشم رو اذیت می‌کنه
و مشکل بعدی اینه که ما فونت پارسی خوب و آزاد نداریم
البته ایرانیان سنز هست که فونت خوبیه اما در مورد داشتن لایسنس آزادش خیلی جاها بحثه
دروید کوفی رو نمی‌پسندم. بسیاری از فونت‌های پارسی / عربی انگار از سر و ته کردن کارکترهای فونت‌های لاتین ساخته شدن که این هم جزو همون هاست. مثلا واوش g لاتین هست و ر، j لاتین. این‌ها حروف متفاوت از دو سیستم نگارش متفاوت و با دو روح متفاوت هستند نه یک قوس مشابه که بشه به جای هم استفاده کرد.
دروید نسخ حالا باز قابل تحمل‌تره ولی اون هم به خاطر x-height زیادش به درد متن های طولانی نمی‌خوره. این فونت برای اندروید و صفحه نمایش محدود گوشی‌ها طراحی شده نه وب و چاپ. اگر انتخاب بهتری داشتم حتما در این انجمن فونت دیگه‌ای استفاده می‌کردم.
ایرانیان سنز فونت خوبیه اما برای قابل استفاده شدن یک سری تغییرات لازم داره. محدودیت مجوزش هم با یک فورک و تغییر نام حل میشه. من نزدیک چهارماهه دارم رو این موضوع کار کنم.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 193
  • ابوبونتو عشق من
i love tahoma
فونت برای وب فقط تاهوما
-------------------------------
اضافه کردن بخشی به نام ارورهای لینوکسی در فروم
اضافه کردن بخش امتیاز بندی با سیستم ساده که کاربر غیره عضو هم بتونه ستاره بده (هیچ کاری نداره منم می تونم برنامه ی اونو برای شما بنویسم . البته به زبان پی اچ پی و دیتابیس مای اسکیو ال)
اگه سیستم بر حسب کوکی باشه به آب خوردم اسپم بارون میشه
اما می توانید از یک سرور دیگه استفاده کنید تا فشار حجمی و ترافیکی نداشته باشید - بعد با آی پی در هر تاپیک یک کانت اضافه بشه ...
و تصاویر هم از سایت دیگه که رایگان باشه تا پهنای باند مصرفی شما کمی کاهش پیدا کنه (فضای رایگان گوگل)
نوع امتیاز بندی به کاربر شما اصلا جذاب نیست و البته نا مفهوم
پیشنهاد :
5 ستاره سفید میشه 5*50 250
5 ستاره نقره ای میشه 50*10 500
5 ستاره ی آبی فیروزه ای میشه 50*15 750
5 ستاره ی آبی پرنگ میشه 50*20 1000
5 ستاره ی زرد میشه 25*50 1250
5 ستاره ی طلایی میشه 50*30 1500
5 ستاره قرمز 100*20 میشه 2000
بالاتر میشه هر ستاره جاش یک پنگوین 5000

سیستم شما دارای باگ بزرگی هست
وقتی میای موضوع پستت را تغییر میدی یک پست جدیدش میکنه
من الان چند بار تو چند تاپیک پشت سر هم پست دادم ... ناخواسته
خواهشا یا تکس باکس عنوان رو از بخش ویراش دیزیبل کنید یا قابلیت حذف بزارید - وقتی این باگ هست الکی افراد پست می دهند - ناخواسته
با تشکر
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1392، 11:16 ق‌ظ توسط ابونتو عشق من »
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این پست آخری ارتباطی با این تاپیک و این فروم نداره. می‌شه این‌ها رو در فروم SMF مطرح کرد تا درستش کنن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
فقط منم که از دیروز تا حالا هزار بار ‎408 request time out گرفتم؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
فقط منم که از دیروز تا حالا هزار بار ‎408 request time out گرفتم؟
منم مدام 408 میگیرم
احتمالا خواستن طوری تنظیم کنن که دی داس نخوره ولی خوب با اینترنت و پینگ ما چندان جور در نمیاد
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 149
به نظر من برای اینکه جذبه فروم بالا بره باید یه بخش بالای فروم ایجاد بشه که در اونجا مثلا ۲۰ پست جدیدی که ایجاد شده رو نشون بده و وقتی یک پست جدید ایجاد میشه و یا پاسخ جدیدی به یکی از پست ها داده میشه بصورت خودکار در اون لیست بیاد بالا مثل forum.soft98.ir که خیلی با حاله و نگاه میکنی هر وقت کسی یه ارسال جدید تو هرکدوم از تالارها داشت میتونی پاسخ بدی و لازم نیست همه تالارها رو بگردی ببینی کسی ارسال جدیدی داشته یا و اصولا هیچ کس هم حوصله همچنین کاری رو نداره.
خود این سایتی هم که معرفی کردم پارسال این کارو کرد و تعداد کاربرای فعالش به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرد.
یه پیشنهاد دیگه دارم اونم اینه که دکمه تشکر رو اضافه کنید.

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
به نظر من برای اینکه جذبه فروم بالا بره باید یه بخش بالای فروم ایجاد بشه که در اونجا مثلا ۲۰ پست جدیدی که ایجاد شده رو نشون بده و وقتی یک پست جدید ایجاد میشه و یا پاسخ جدیدی به یکی از پست ها داده میشه بصورت خودکار در اون لیست بیاد بالا مثل forum.soft98.ir که خیلی با حاله و نگاه میکنی هر وقت کسی یه ارسال جدید تو هرکدوم از تالارها داشت میتونی پاسخ بدی و لازم نیست همه تالارها رو بگردی ببینی کسی ارسال جدیدی داشته یا و اصولا هیچ کس هم حوصله همچنین کاری رو نداره.
خود این سایتی هم که معرفی کردم پارسال این کارو کرد و تعداد کاربرای فعالش به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرد.
یه پیشنهاد دیگه دارم اونم اینه که دکمه تشکر رو اضافه کنید.
لازم به گشتن تالار ها نیست.
دو تا دکمه
مشاهده موضوع‌های ارسال شده پس از آخرین ورود شما
مشاهده پاسخ‌های جدید به ارسال‌های شما
رو برای همین گذاشتن
برای چند ارسال آخر هم در صفحه اول انجمن پایین رو اگه نگاه کنی نوشته "مشاهده آخرین 10 ارسال جدید انجمن"
راجع به دکمه تشکر هم که دیگه انقدر بحث(و دعوا)شده که دیگه...
به بهانه باگ امنیتی نمیزارن
اگه مشغول رفع باگ کرنل ویندوز هم میشدن تا حالا مشکلاتش رفع شده بود.
تازه یه سیستم امتیاز دهی داشتیم که اونم برداشتن.

به شخصه اهمیتی به تشکر گرفتن نمیدم ولی گاهی اینقدر یه تاپیک الکی به خاطر گفتن "تشکر"میاد بالا که...
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1392، 01:52 ب‌ظ توسط احسان☺ »

آفلاین tdhmh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 149
نه آخه اون یه چیر دیگس به هر حال خود دانید ولی من به شخصه تاثیر این کار رو دیدم

آفلاین عدس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 84
مشکل
این level بندی کردن چیز زایید و مزخرفیه و سطح کیفیت و پایین میاره .(البته گمان من این است که روی تعداد ارسال ها دسته بندی میشود)

راه حل
برش دارید که ارزش هرکس به مطلبی باشه که مینویسه نه به تعداد ارسال هاش . :-X :)
اشک هایی که پس از هر شکست میریزیم ....
همان عرقی است که برای پیروزی نریخته ایم.
هیتلر

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
آیا راهی وجود نداره تا ادیتور پست مواقعی که ما می خواهیم LTR in Left align بشه؟ این واقعا رو اعصابمه! ](*,)
« آخرین ویرایش: 02 آبان 1392، 06:31 ب‌ظ توسط xubuntu4iran »

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
مشکل :

این تاپیک توسط مدیران عزیز و محترم نادیده گرفته میشه و پاسخی به مشکلات مطرح شده داده نمیشه

راه حل :

این تاپیک توسط مدیران عزیز و محترم نادیده گرفته نشه و پاسخی به مشکلات مطرح شده داده بشه :o
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
چسبناک بودن تاپیک هایی که ارزش چسبناک بودن را ندارند

مثلا : http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,11002.0.html

خیلی  خوبه که هر از چند گاهی سرو و سامانی به اینجور مسائل بدید که کیفیت انجمن بالا نگه داشته بشه :)
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آیا راهی وجود نداره تا ادیتور پست مواقعی که ما می خواهیم LTR in Left align بشه؟ این واقعا رو اعصابمه! ](*,)
چرا نداره؟ از تگ "ltr" استفاده کن ;)

چسبناک بودن تاپیک هایی که ارزش چسبناک بودن را ندارند

مثلا : http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,11002.0.html

خیلی  خوبه که هر از چند گاهی سرو و سامانی به اینجور مسائل بدید که کیفیت انجمن بالا نگه داشته بشه :)
چسبناک شدن و دراومدن از چسبناکی وظیفه‌ی کاربرهای انجمنه. یه دکمه در هر تاپیک هست به اسم گزارش به مدیر انجمن. باید اون رو بزنید و توش بگید که چرا فکر می‌کنید این تاپیک باید چسبناک باشه/نباشه تا در موردش تو انجمن مدیران بحث بشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین khaleghi_0970

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
    • درندشت
سلام دوستان عزیز،
اگر کسی برای مشکلات انجمن راه حلی داره، می‌تونه این‌جا بگه تا از پراکندگی نظرها جلوگیری بشه و همچنین همه‌ به نظرهای گرانقدر شما دسترسی داشته باشن.

شیوه‌ی پست گذاشتن (نمونه):

مشکل:
وجود پست‌های غیرمرتبط با انجمن

راه‌حل:
۱. پاک کردن پست‌های غیرمرتبط موجود در انجمن
۲. تذکر به کاربران تازه‌وارد

نکته: اگر کسی پستی گذاشت که بی ربط به این تاپیک باشه، بدون اخطار قبلی پاک می‌شه.

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
نقل‌قول
نقل‌قول از: xubuntu4iran در 02 آبان 1392، 06:29 ب‌ظ

چرا نداره؟ از تگ "ltr" استفاده کن ;)
خسته نباشی بازم یه جوابی به من دادی! وقتی کد پایتونت رو تو vim می‌نویسی مثل ادیتور انجمنه؟!