انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکلات انجمن + راه‌حل‌های خود را این‌جا گزارش دهید.  (دفعات بازدید: 45549 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
روش محروم کردن یک کاربر خاطی برای ادامه ی فعالیت در انجمن یه چیزی شبیه فیلترینگ هست؟
تا جایی که من می‌دونم:
ابتدا به کاربر اخطار داده می‌شه، در صورتی که تعداد اخطارها از یک حدی بیشتر بشه، یک سری محدودیت‌ها برای کاربر به‌وجود میاد، مثلن انتشار پست‌هاش با تایید ناظران انجام میشه. نهایتن اگر کاربر باز هم مرتکب خطا بشه، حساب کاربری‌ش مسدود می‌شه. در این‌صورت چون هر حساب نیازمند یک ایمیل هست و این ایمیل برای هر حساب یکتاست، عملن ایمیل کاربر هم مسدود شده...

اون دوست هایی که نام بردید ترول نیستن ، درسته من کارشون رو تایید نمی کنم ولی خوب وقتی کاری خلاف قوانین نشده ما نمی تونیم کاسه داغ تر از آش بشیم ، توصیه می کنم اون دوست هایی که اسمشون برده شد از اخباری که فکر می کنن زیاد مهم نیست اجتناب کنن و نگذارن چون سطح انجمن اگر اومد پایین (که الان تا حدود قابل توجهی اینجوری شده) دودش تو چشم همه می ره ، کاربرهای خوب زیادی ما توی این انجمن از دست دادیم این روند هم باید متوقف بشه نظر من اینه که کاربرها وقتی ثبت نام می کنن مثلا تا ۱۰۰ پست اول بیشتر تحت نظر باشن حالا می تونیم ارسال پست رو محدود کنیم می تونیم فقط پست ها رو نگاه کنیم تا مشکل کاربرهایی که می خوان قوانین رو دور بزنن هم حل بشه !
توصیه می‌کنم یک نگاه کلی به ارسال‌های این دوستان داشته باشین، حساب کار دستتون میاد...
در مورد راهکارتون، به‌نظر میاد باگ داره! وقتی یک کاربر تا ۱۰۰ پست اول، فقط بتونه پست‌های بقیه رو بخونه، پس چطور پست یک تا صد رو ارسال کنه؟!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در مورد مشکل هم چیزی که در آخر من عملی‌تر دیدمش:
در مرحله اول برای این‌که سرعت کار بره بالا، نیاز به یک رنک (یا سطح دسترسی) جدید داریم که بتونه انتشار پست‌های کاربرهای خاصی را تایید کنه، تحت عنوان مثلن «کاربر تایید شده»، «کاربر معتبر»، «کمک ناظر» یا هر چیز دیگه...
حالا این‌جا دوتا ایده وجود داره:
۱. انتشار پست‌های کاربران تازه‌کار تا وقتی که تعداد پست‌هاشون به حد نصاب (مثلن ۱۰۰) برسه، نیازمند تایید «کاربران معتبر» باشه. چون رسیدن به تعداد ۱۰۰ پست سالم خیلی راحت نیست، کاربری که بیشتر از ۱۰۰ پست داره هم برای این‌که حساب کاربری‌ش رو از دست نده (و دوباره دردسرهای رسیدن به ۱۰۰ رو متحل نشه) توی رفتارهای خودش دقت بیشتری می‌کنه...

۲. کاربرانی مثل اون دوستان که چند پست بالاتر گفتم، سریعن قرنطینه بشن و انتشار پست‌هاشون نیازمند تایید «کاربران معتبر» باشه.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
اما چون تغییر دادن ip کار سختی نیست، فرد خاطی با تغییر دادن ip ایش و وارد کردن یه ایمیل دیگه، یه حساب دیگه درست می کنه و به فعالیت های خلاف قوانین انجمن ادامه می ده، درسته؟ مشکل الان اینه؟   
مشکل همینه :)  کسی با آی پی کار نداره( گر چه اون هم میشه بن بشه ). دلیلشم اینه که اگر آی پی بن بشه، شخص مودمش رو ۵ ثانیه خاموش می کنه و با روشن کردن مجددش از طرف آی اس پی یک آی پی جدید دریافت می کنه و باز میتونه وارد انجمن بشه، از طرفی آی پی قبلی ایشون به نفر دیگه ای تخصیص پیدا می کنه که باعث مسدود شدن دسترسیشون میشه.
اون دوست هایی که نام بردید ترول نیستن.
حتما پست های پربار و گران بهای ایشون رو بخونید، مخصوصا اون هایی که آخرش خخخخ داره :| (البته حق میدم بهتون! خیلی از پست های تاریخی ایشون پاک شده و حتما شما اون ها رو نخوندید :) )

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
اون باگ نیست دوست گرامی ، تا ۱۰۰ پست اول پست های کاربر باید با تایید و نظر ناظر ها وارد بشه و احیانا تذکراتی برای بهبود پست هاش داده بشه.
من پست های آنها رو خوندم از لحاظ فنی درسته محل مناقشه هستن (تازه واردن دیگه) ولی با قانون انجمن در تضاد نیستن و کاسه داغ تر از آش شدن خوب نیست.

می تونید پست هاش رو به بنده معرفی کنید من هم بخونم بررسی من نشون داد حداقل ۹۵ درصد پست های ایشون بدون اشکال هستن.

http://forum.ubuntu.ir/index.php?action=profile;u=71142;area=showposts;start=15
« آخرین ویرایش: 20 امرداد 1393، 07:50 ب‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
خیلی وقت‌ها موقعی که پستی رو میفرستم میگه آخرین پیام شما کمتر از پنج ثانیه قبل بوده در صورتی که این طور نبوده.
یه سیستم Draft برای انجمن بزارید. نزدیک ده تا پستم به خاطر این خطاهای مسخره از دست رفته. به امید SMF هم نشنید. تمام توسعه دهنده‌های اصلیش جدا شدن، انتشار عمده ای دیگه نخواهد داشت.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
خیلی وقت‌ها موقعی که پستی رو میفرستم میگه آخرین پیام شما کمتر از پنج ثانیه قبل بوده در صورتی که این طور نبوده.
یه سیستم Draft برای انجمن بزارید. نزدیک ده تا پستم به خاطر این خطاهای مسخره از دست رفته.
قبلا برای من پیش اومده.با گرفتن Back مرورگر میتونستم پستم رو کپی کنم.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
یه سیستم Draft برای انجمن بزارید. نزدیک ده تا پستم به خاطر این خطاهای مسخره از دست رفته. به امید SMF هم نشنید. تمام توسعه دهنده‌های اصلیش جدا شدن، انتشار عمده ای دیگه نخواهد داشت.
برای من هم خیلی پیش میاد
علاوه بر این ، بعضی وقتا خطا نمیده و یه فایل اسکریپت پی‌اچ‌پی دانلود میکنه  :o
خیلی رو اعصاب میره ولی خوب جه میشه کرد
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
وقتی بک میزنم، یه صفحه خالی ادیتور برام میاد. (گوگل کروم لینوکس)
نقل‌قول
برای من هم خیلی پیش میاد
علاوه بر این ، بعضی وقتا خطا نمیده و یه فایل اسکریپت پی‌اچ‌پی دانلود میکنه  :o
خیلی رو اعصاب میره ولی خوب جه میشه کرد
خیلی کارها میشه کرد. مثلا میشه یه وب‌سایت جدید برای اوبونتو فارسی طراحی و این جا رو یه هفته‌ای تبدیل به کویرلوت کرد! اما این کارها زمانی رو لازم داره که من ندارم.

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
از چند دقیقه پیش دوبار اینجوری شد!
نقل‌قول
وقتی بک میزنم، یه صفحه خالی ادیتور برام میاد. (گوگل کروم لینوکس)
فایرفاکس دارم.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
یه سوال از ناظران محترم دارم
مگه اینجا انجمن "رسمی" اوبونتوی فارسی نیست ؟
نمیشه از انجمن اصلی یا کنونیکال برای بهبود وضعیت فعلی انجمن کمک گرفت ؟
سورسش در دسترسه دیگه ؟
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
یه سیستم Draft برای انجمن بزارید. نزدیک ده تا پستم به خاطر این خطاهای مسخره از دست رفته.
گفتیم، گفتند افزونه مرورگر نصب کن!

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
گفتیم، گفتند افزونه مرورگر نصب کن!
خود SMF درفت نداره ولی تقریبا تمام فورک‌هاش مثل Elkarte این ويژگی رو دارن. تبدیل این سیستم ها به هم خیلی ساده است. فکر نمیکنم مدیریت اینجا دوست داشته باشه تغییر عمده‌ای تو سایت بده و از شرایط فعلی راضین.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
یک سری تغییرات به زودی خواهیم داشت، ولی تغییرات بزرگ عموما زمان‌بر هستند و نباید طوری باشه که دیگه نشه از پس کارها براومد.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
یک سری تغییرات به زودی خواهیم داشت
از همون نوعی که قرار بود دی ماه پارسال روی ویکی اعمال بشه؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
یک سری تغییرات به زودی خواهیم داشت
از همون نوعی که قرار بود دی ماه پارسال روی ویکی اعمال بشه؟
اتفاقا یه قسمت اصلیش همون ویکی هستش.
ویکی قسمت عمده کارش تموم شده بود، ولی برنامه عوض شد و از صفر کار شروع شد، البته با یک سری پیش‌نیازهای بالاتر. در این که این همه زمان برد، من هم بی‌تقصیر نبودم، ولی خوب صحبت در مورد گذشته کمکی به ما نمی‌کنه، باید دید از این به بعد چه کارهای مفیدی می‌شه انجام داد :)

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
من یک پیشنهاد دارم.
اونم اینه که:
مثلا ask ubuntu رو دیدید(شاید یه سایت دیگه باشه ولی من یادم نیست) وقتی دارید یه سوال میسازید موقع تایپ عنوان سوال هایی که ممکنه به مشکل مربوط باشند ( یه چیزی مثل همین چیزایی که وقتی تو گوگل تایپ میکنیم اون پایین مینویسه مثال: مینویسیم پاک کردن میاد پاک کردن اکانت یاهو,پاک کردن مربا , پاک کردن... )
 اگه همچین قابلیتی به این انجمن بشه اضافه کرد تاپیک های تکراری خیلی کم میشه