انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکلات انجمن + راه‌حل‌های خود را این‌جا گزارش دهید.  (دفعات بازدید: 45552 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
مشکل:
لینک‌ها و پیوست‌ها در نسخه‌ی wap2 موجود نیست.
راه‌حل:
۱- آدرس‌هاشون به صورت متنی نمایش داده بشه.
۲- هر دو به صورت لینک‌های معمولی (مثل نسخه‌ی عادی) نمایش داده بشن.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
سلام دوستان یه سوالی هست یکی دو سالی هست ذهنم رو مشغول کرده

می دونم سیستم انتخاب مدیرهای انجمن رو ولی به نظرتون آیا این روش استصوابی بدون در نظر گرفتن نظر کاربران چه معنی داره ؟! خوب اگر اکثر افراد انجمن یک نفر رو قبول نداشته باشن چه جوری می تونن خلعش کنن آیا انتخاباتی چیزی برای انتخاب ناظر ها و مدیرها وجود داره ؟‌ بسیاری از مدیرها هستند که الان هیچ کاری نمی کنن خوب چرا باید الان مدیر باشن بعضی ناظرها هم هستن که خیلی از کاربرها نمی تونن به عنوان ناظر قبولشون کنن و حرکات شون رو مناسب نمی دونن .
عین همین سوال در مورد قوانین انجمن هم پیش می یاد ، چه کسی قوانین انجمن رو می نویسه چرا قانون انجمن به هیچ وجه به همه پرسی گذاشته نمی شه ؟  خوب شاید یه عده بعضی بندهاش رو مثلا بند بحث بر انگیز ((معرفی نرم افزارهای غیر آزاد )) رو قبول نداشته باشن ، من می دیدم تایپک از سال ۸۹ هم هست در مورد این بند ، چه دلیلی وجود داره که قوانین این انجمن توسط یک عده که با انتخاب کاربرها هم نبودن تصویب بشه ؟
این انجمن یه انجمن کاربر محور هست برای دوستدارن ابونتو ، خوب جایگاه این کابرها کجا هست برای تعیین ناظرها ، مدیران و قوانین انجمن !
آیا به نظر شما سیستم این انجمن شبیه یه نوع دیکتاتوری جمعی برای ناظر ها و مدیرها نیست ، خوب اگر کسی از ناظری یا مدیر انجمن گله داشته باشه باید به کی بگه ، به کسانی بگه که خودشون هم ردیف همون ناظر هستند.
خیلی خوشحال می شم جواب بشنوم چون فکر می کنم در طولانی مدت این موضوع باعث ریزش کابرها بشه (همین الان هم خیلی ریزش داشته من گیک هایی رو دیدم رفتن که واقعا ناراحت کننده است.)
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1393، 11:33 ب‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
خوب اولین قدم در اعتراض کردن اینه که یاد بگیریم چطور اعتراض کنیم. بیان کردن چندین موضوع باهم نتیجه‌اش اینه که همه اون‌ها جواب نگیره و با هر پست، به یک جای اون بحث پرش داشته باشیم و در آخر نتیجه نگیریم.

فرض می‌کنم که تنها موضوع ناراحتی از یک ناظر خاص رو دارید. برای حل این مشکل باید یک پست بزنید، بدون اینکه وارد موضوعات مختلف بشید، دلایلتون رو بیان کنید، بنویسید چه افراد دیگه‌ای از این موضوع ناراضی هستند و بگید که اگر این ناظر حذف بشه، چه فرد دیگه‌ای قرار هست که کارهای اون رو انجام بده. یک پست جامع به اینصورت ممکنه نتیجه دلخواه شما رو داشته باشه.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
بگید که اگر این ناظر حذف بشه، چه فرد دیگه‌ای قرار هست که کارهای اون رو انجام بده.
اگر شرح وظایف ناظرها+مدیرها رو جایی داکیومنت کنید، خیلی از این بحث ها پیش نمیاد. اینکه هر کی داره چه کاری انجام میده و بعد میشه مشخص کرد آیا انجام میده یا نه!

آفلاین KARA_KRAL

• Full Member
  • *
  • ارسال: 178
  • GNU / Linux for humanity
لینک های خراب
« پاسخ #109 : 01 مهر 1393، 10:56 ب‌ظ »
سلام
توی بعضی تاپیک ها که دوستان لینک فایل یا فیلم آموزشی و . . . برای دانلود گذاشتن  مشکل داره و فقط اون تاپیک هارو شلوغ می کنه و انقده لینک خراب دارن که حوصله برای پیدا کردن لینک های سالم هم از سرمون می ره به نظرم بهتر می شد که این لینک ها رو گزارش بدیم و ناظران فوروم در صورت صلاحدید این ها رو حذف می کردن مثل تاپیک زیر که 80 درصد لینک هاش خرابه من می خواستم لینک فیلم آموزشی بذارم دیدیم انقده لینک خراب هست که من بذارم می ره صفحه 4
به نظرم اگه عضوی توی یه تاپیک چند صفحه رو ببینه که لینک هاش خرابه ممکنه که دیگه سراغ لینک های سالمی که سایر بچه های انجمن  گذاشتن هم نیاد
مثل لینک زیر

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=19537.0

بی زحمت یکی از ناظران یا مدیران  ساعت فوروم و یک ساعت عقب بکش خیلی خوب می شه
« آخرین ویرایش: 01 مهر 1393، 11:02 ب‌ظ توسط KARA_KRAL »
چیزی که هستی را رها کن شاید چیزی که می خواهی بشوی   لائو تسو

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
بی زحمت یکی از ناظران یا مدیران  ساعت فوروم و یک ساعت عقب بکش خیلی خوب می شه
توی تنظیمات کاربری خودتون می‌تونید ساعت رو تغییر بدید.

آفلاین mablue

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
  • sudo halt
    • تورکواز
عاغا من از لفظ جر ممبر خجالت میکشم
ینی چی؟ کسی بلده معنیشو؟؟؟!!! :(
عاشقتم لینوکس چون تو بغلم خجالتی و بی حرکتی مثل بعضی سیستما روده بر نیستی شفاف و صادقی همون اولش تا ته تهای دلت رو برام رو کردی و هر روز که میگذرد فِرَش تر میشوی مطابق سلیقه ام آرایش میکنی و مهمتر از همه چشم به جیبم ندوخته ای!

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
اون با جر فرق داره ;D
Jr مخفف junior هستش ;)

آفلاین mablue

• Full Member
  • *
  • sudo halt
    • تورکواز
اون با جر فرق داره ;D
Jr مخفف junior هستش ;)
ممنون از راهنمایی
خو اگه آشنا دارین بگین بکننش ju member
 :(
عاشقتم لینوکس چون تو بغلم خجالتی و بی حرکتی مثل بعضی سیستما روده بر نیستی شفاف و صادقی همون اولش تا ته تهای دلت رو برام رو کردی و هر روز که میگذرد فِرَش تر میشوی مطابق سلیقه ام آرایش میکنی و مهمتر از همه چشم به جیبم ندوخته ای!

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
این انجمن بدترین بدیش اینه که بینهایت خشکه.. مثل گلاسی میمونه که استاد میاد و میگه و میره.. دیگه چیز دیگه ای نمیمونه.. اصلا نمیشه باهاش خیلی گرم گرفت... حتی اجازه نداریم در مورد چیز دیگه ای جز متن باز ها حرف زد.. اصلا این معنی نداره.. شما یه نگاه بندازین به انجمن وردپرس پارسی (forum.wp-parsi.com).... انصافا شما ببینید چقدر فضا گرم و صمیمی هست... کمتر کسی از اونجا ناراضی رفته بیرون.. با اینکه اونم یه انجمن تخصصی هست... تازه تخصصی تر هم هست چون ماهیتش پشتیبانی از وردپرس هست.. ولی شما ببینید چه نوع سوالاتی و چه نوع تایپیک هایی مطرح میشه... یادمه حتی یه تایپیک داشتیم که توش جک میگفتیم(توی همون تایپیک)... یا هنوز جالبتر اینکه مثلا یکی یه مشکل با فتوشاپ داشت میومد اونجا میگفت و بچه ها هم میومدن کمکش میکردن... البته اونجا هم بی قانون نیست ولی قانون هاش مذخرف نیستند... سفت و سخت نیستند که فضا رو خشک کنه... از نظر سیستمی هم بحث کردم قبلا که به جایی نرسید و من باز شروعش نمیکنم....
خلاصه مطلب این که فهمیدم گمشدم رو تو کجا پیدا کنم... از همون اول میبایست توی xubuntu پیدا میکردم ! توزیع مورد علاقه من اینه بعد از تست چندین توزیع و مصرف چندین گیگ پهنای باند برای دانلود توزیع ها!

آفلاین mablue

• Full Member
  • *
  • sudo halt
    • تورکواز
این انجمن بدترین بدیش اینه که بینهایت خشکه.. مثل گلاسی میمونه که استاد میاد و میگه و میره.. دیگه چیز دیگه ای نمیمونه.. اصلا نمیشه باهاش خیلی گرم گرفت... حتی اجازه نداریم در مورد چیز دیگه ای جز متن باز ها حرف زد.. اصلا این معنی نداره.. شما یه نگاه بندازین به انجمن وردپرس پارسی (forum.wp-parsi.com).... انصافا شما ببینید چقدر فضا گرم و صمیمی هست... کمتر کسی از اونجا ناراضی رفته بیرون.. با اینکه اونم یه انجمن تخصصی هست... تازه تخصصی تر هم هست چون ماهیتش پشتیبانی از وردپرس هست.. ولی شما ببینید چه نوع سوالاتی و چه نوع تایپیک هایی مطرح میشه... یادمه حتی یه تایپیک داشتیم که توش جک میگفتیم(توی همون تایپیک)... یا هنوز جالبتر اینکه مثلا یکی یه مشکل با فتوشاپ داشت میومد اونجا میگفت و بچه ها هم میومدن کمکش میکردن... البته اونجا هم بی قانون نیست ولی قانون هاش مذخرف نیستند... سفت و سخت نیستند که فضا رو خشک کنه... از نظر سیستمی هم بحث کردم قبلا که به جایی نرسید و من باز شروعش نمیکنم....

زیاد نمیخوام توضیح بدم که قابل خوندن باشه
هدف لینوکس ایجاد فضای بدون حاشیه هست
 چون حاشیه ها از تمرکز به اصل جلوگیری میکنن... :)
« آخرین ویرایش: 16 مهر 1393، 11:02 ق‌ظ توسط mablue »

آفلاین مرتضی نظری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
  • یک وبلاگ نویس ساده!
    • نُون و قلم
نقل‌قول
زیاد نمیخوام توضیح بدم که قابل خوندن باشه
هدف لینوکس ایجاد فضای بدون حاشیه هست
 چون حاشیه ها از تمرکز به اصل جلوگیری میکنن... :)

عزیز نمیدونم شما توی انجمن وردپرس پارسی بودید یا نه ولی اگه کاربر اونجا باشید متوجه میشید هیچجا مثل اون انجمن توی زمینه تخصصیش (حالا هر انجمنی توی زمینه تخصصیش) به کمک کاربراش نمیاد... شاید بگید که من بخاطر اینکه از کاربرای ارشد اونجا هستم دارم طرفداری میکنم از اونجا ولی این بازخوردهایی هست که کاربران میان و میگن... روابط دوستانه و قانون های دستو پا گیر ربطی به حاشیه نرفتن نداره... من هم اونجا ناظم هستم و کسانی که در پست مربوطه اسپم ارسال کنند رو بیخیالشون نمیشم ولی این دلیل نیست که هر کسی حتی اگر در بخش آزاد تایپیکی با موضوع دلخواه ایجاد کرد من برم یقش رو بگیرم که... یه سوال پرسیدم اینجا در مورد ویندوز اونم نه کل ویندوز بلکه کیبرد استاندارد فارسی توی ویندوز چیزی که از همینجا شناختمش اونوقت ناظر محترم میاد میگه این بحث ها اینجا جیزه...
خلاصه مطلب این که فهمیدم گمشدم رو تو کجا پیدا کنم... از همون اول میبایست توی xubuntu پیدا میکردم ! توزیع مورد علاقه من اینه بعد از تست چندین توزیع و مصرف چندین گیگ پهنای باند برای دانلود توزیع ها!

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه

سلام

چند وقته که یه جوی در انجمن ایجاد شده که میخواد انجمن رو متحول کنه ولی ظاهرا داره متهوع میشه ! من چندین بار از اینجا رخت بربستم و رفتم و میگفتم دیگه نمیام که نمیام : اینا چرا اینطوری هستن چرا اینقدر مغرورن چرا چرا چرا..........

یادمه که یه‌بار کیان میگفت :
برید در انجمن ubuntu یه سوال تکراری ویا یه حرف نامربوط‌وپرت‌وپلا بپرسید ببینید چطوری باهاتون برخورد میکنن ؟ اون موقع متوجه میشید که چطور باید نظم رو رعایت کنید...

خود من بعضی وقتها از اینهمه جدی بودن این انجمن خسته میشم ولی نه میشه و نه مفید هست که اجازهٔ صدور تاپیکهای تفننی داده بشه یا کاربرا بتونن در اینجا تفریح کنن و خستگی درکنن .

باید برای طرح یه سوال جدید و نامکرر اینجا اومد

موفق باشید جمیعاولاتفرقوا ;) ;D
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
خو اگه آشنا دارین بگین بکننش ju member
.jr مخفف Junior هستش، ولی ju مخفف چیز خاصی نیست! در نتیجه jr می‌مونه.

حتی اجازه نداریم در مورد چیز دیگه ای جز متن باز ها حرف زد.. اصلا این معنی نداره..
ماهیت انجمن‌های تخصصی همینه که تنها در مورد اون موضوع صحبت می‌شه. اگر در مورد چیزهای دیگه می‌خواید صحبت کنید، انجمن‌های خیلی مناسب‌تری هست که می‌تونید توی اون‌ها فعالیت کنید.

لطفا این پست رو برای همین موضوعی که هست نگه داریدش که نخوایم توی شعرها و حرف‌ها بگردیم ببینیم چی مرتبط با این موضوع گفته شده.

آفلاین Mohammad48

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
سلام
اگر امکانش هست استایل های دیگه ای (رنگ ها و ظاهر های متفاوت)رو برای انجمن قرار بدید، رنگ قرمز تا حدودی آزاردهنده ست :(