انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منیجر با قابلیت های IDM برای اوبونتو  (دفعات بازدید: 20053 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین scapa

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
بعد امتحان چند تا دانلود منیجر حالا یکی پیدا کردم که قابلیت های idm  رو داره .

ابتدا اونو از سایتش دریافت کنید :

http://flareget.com/download

همه ی قابلیت های idm رو داره فقط

قابلیت browser integration در این دانلود منیجر رایگان نیست و برای فعال کردنش باید ۱۰ دلار هزینه کنید ولی با این کلک میتونید این قابلیت رو هم بدون هزینه فعال کنید .

برای اینکه با کلیک کردن روی لینک دانلود به طور اتوماتیک شروع بشه : (browser integration)
 اقدامات زیر رو تو فایرفاکس انجام بدید .

Just go to Firefox > Tools > Add ons > Extensions.
Search for addon "FlashGot", install it and Restart the Firefox.
Go to Tools > Add ons > Extension > Preferences for FlashGot.
On General tab, choose FlareGet as download manager and check the check-box against "Show in Context Menu"
On FlashGot tab, choose FlareGet as download manager and check the check-box against "Show Toolbar button".
Now restart the Firefox. FlashGot will act as Firefox integration plugin for FlareGet.
Just right click any downloadable link and choose FlareGet. If you want you download video from YouTube just play the video, an icon will appear on right most side of the tile bar. Just click on that icon and FlareGet will capture and download the video.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
این همه درمورد دانلود منیجر صحبت شده شما تازه اینا پیدا کردید؟
بنظر من بهترین دانلود منیجر aria2 است.امتحانش کنید ببینید
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
توی انجمن یه سرچ میکردید بد نبود زیااااااد درباره این برنامه و برنامه های دیگه نوشته شده
البته من از XDman استفاده میکنم و سرعتش هم عالیه و بیشتر از flareget راضیم ازش

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 257
  • حرف کم بزن --- عمل کن یکم
    • وبلاگ شخصی حسین دیباپور
flareget کارش بدک نیست.
ولی خیلی باگ داره. نمیدونم سازنده هاش چه میکنن!
من از aria2 استفاده میکنم. خیلی هم راضیم.
Axel هم بد نیست.
این بحث دانلود منیجر هم تو این انجمن سوژه ای شده واسه خودش!

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
فعلا از xdman چیز بهتری نداریم !
برای فایر فاکس هم FlashGot و برای کروم/کرومیوم هم با download assistant ست کنید
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
xdman که اصلا نیازی به FlashGot و download assistant نداره.

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
xdman که اصلا نیازی به FlashGot و download assistant نداره.

پروکسی رو روی کل سیستم ست میکنی ؟ منم این کار رو میکردم اما بعدا فهمیدم توی اتصال اینترنتی اختلال ایجاد میکنه، یعنی فکر میکردم اینترنتم مشکل داره اما بعد فهمیدم مشکل از اینه !
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
xdman اگه تحت جاوا نبود خیلی خوب میشد!
افسوس...
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خب همین الآن دارم به یه پیام خصوصی پاسخ می‌دم که فکر کردم بی‌ربط به این موضوع نیست. برای همین فکر کردم خوبه که بدون ذکر نام فرستنده این‌جا رونشتش کنم

نقل‌قول
](*,) ](*,) ](*,)

درود و صد درود
من خیلی وقته که در این سایت ثبت نام کرده و مزاحم شماها شده ام ولی واقعیتش خیلی وقته که دیگه به اینجاها سر نمیزنم و اصلا نمیدونم اینجا چه خبرا شده ... فقط ادرس سایت رو در بوکمارک ذخیره کردم .
اگه یادت باشه بابت جانشین برنامه ویندوزی idm خیلی ازتون پرسیده بودم که چیز مناسب و کاملی پیدا نشد و من هنوز حسرت استفاده از لینوکسجات رو با خودم این طرف اون طرف میبرم و روزبروز ناراحت تر میشم .
لینوکس و بند و بساطش محبوبترین سیستمی بوده که تاحالا باهاش برخورد داشتم ولی از جهتی دیگه ( غیرقابل دسترسی بودن و ناملموسی و نرم افزارهای کمتر از ویندوز و ناکاملی اونا مخصوصا در دانلودمنیجرها و ... ) دارم ازش متنفر میشم . جالبه بدونی که دوستی رو پیدا کردم که با لینوکس آشنا بود و کاربلد بود تا بهش گفتم که میخوام از ویندوز به سمت لینوکس هجرت کنم در کمال تعجب رابطه اش رو قطع کرد و حاجی حاجی مکه !!!
و این جور برخوردا که زیاد دیدم و تجربه کردم باعث میشه که روزبروز از لینوکس دور بشم و این در حالی هست که مدینه فاضله من در کامپیوتر همین لینوکس ملعون مرحوم هست و منم هاج و واج ...

ببخشید سرتو درد آوردم از این همه درموندگی دلم گرفته دارم میپوکم ........

درود بر شما
ببخشید که دیر جواب می‌دم، مدتی از انجمن دور بودم.
دلیل هاج و واج بودن شما تا حد زیادی منطقیه و قابل انتظار. فرهنگ موجود در جوامع نرم‌افزاری آزاد خیلی با جوامع انحصاری تفاوت داره. این‌جا همه‌چیز هست، از جمله منابعی بی‌پایان برای یادگیری، ولی این‌جا هیچ‌کس لقمه رو آماده تو دهن کسی نمی‌ذاره. نه برای این که نمی‌خواد کار کسی رو راه بندازه، بلکه برای این که ایمان داره لقمه‌ی آماده نه تنها هیچ سودی برای کسی نداره، که باعث می شه افراد به لقمه‌های آماده عادت کنن و نتونن خودشون کار خودشون رو راه بندازن.
وقتی کسی در جواب شما می‌گه برو جست‌وجو کن قصد هیچ توهین یا رفتار بدی رو نداره، بلکه دقیقاً داره با دلسوزی تمام بهت یاد می‌ده چه‌طور می‌تونی توی این جامعه زنده بمونی. من خودم هیچ‌وفت جواب نزدیک‌ترین دوستانم رو هم در مسائل فنّی، به صورت تلفنی یا برخط نمی‌دم، نهایت کاری که براشون می‌کنم اینه که می‌گم ترجمه‌ی انگلیسی این چیزی که دنبالش می‌گردی اینه، خودت بگرد و پیدا کن، اگه بعد از یه هفته نتونستی پیدا کنی زنگ برن من راهنمایی‌ات کنم که تو چه سایتی ممکنه بتونی پیداش کنی. و همین باعث شده اکثر اطرافیان من بعد از چند سال از صفر به جایی رسیدن که نه‌تنها کار خودشون رو به راحتی راه می‌اندازن، بلکه به دیکران هم کمک می‌کنن و همیشه هم به خاطر این رفتار من ازم تشکّر کردن.
و اما در مورد مدیر بارگیری! خب در جامعه‌ی نرم‌افزار آزاد به خاطر ماهیت وجودی‌اش می‌تونی مطمئن باشی که صددرصد برای چنین نیازهای ابتدایی‌ای، بهترین نرم‌افزارهای موجود وجود دارن. در مورد مدیر بارگیری هم همین‌طوره. شاید خیلی‌ها در جواب این که بهترین مدیر بارگیری چیه برنامه‌هایی مثل fatrat، xdman یا flareget و امثالهم رو پیشنهاد بدن، ولی می‌تونی این اطمینان رو داشته باشی که این دوستان یا خودشون هم از فلسفه‌ی یونیکسی موجود در سیستم‌عامل گنو/لینوکس (نه لینوکس! لینوکس سیستم‌عامل نیست، بلکه فقط اسم یک نرم‌افزاره) چیزی متوجّه نشدن و یا متأسّفانه قصد ندارن به بقیه هم کمک کنن که با درک این فلسفه‌ی زیبا بتونن بیش‌تر از سیستم‌عاملشون لذَت ببرن، بیش‌تر یاد بگیرن و نهایتاً بتونن کارهاشون رو بهتر و سریع‌تر و بدون نیاز به کمک کسی انجام بدن.
فلسفه‌ی یونیکس، فلسفه‌ی لگو (Lego) است. همون قطعه‌های کوچیک پلاستیکی که با چسوندشون به هم دیگه می‌تونستیم هرچیزی که دلمون خواست رو بسازیم. در یونیکس و به طبع اون گنو/لینوکس هم دقیقاً اوضاع به همین صورته. ما قطعه‌های برنامه‌ی کوچیک رو داریم و با چسبوندن اون‌ها به همدیگه می‌تونیم هرچیزی که خودمون می‌خوایم رو بسازیم. هم‌چنین نه تنها همه‌ی این قطعه‌ها راهنمای کامل و مفصّلی دارن که روش کارشون رو توضیح می‌ده، بلکه انواع مثال‌ها از نحوه‌های مختلف و مبتکرانه‌ی به کاربردن این قطعه‌ها در  اینترنت هست و با یه جست‌وجوی ساده می‌شه پیداشون کرد.
اگه بخوایم در مورد همین مدیر باگیری صحبت کنیم، ما سه تا ابزار پایه‌ی پرکاربرد داریم که اصلی ترین قطعات ما در این چیزی که می‌خوایم بسازیم هستن.اسم‌هاشون اینه: wget، axel و aria2. کافیه با توجّه به عوامل مختلفی مثل خط اینترنت و… یکی از این سه تا رو انتخاب کنی و ساخت لگو رو روی اون شروع کنی. مثلاً برای من wget همیشه بهترین و سریع‌ترین بوده، ممکنه برای تو axel با aria2 بهتر باشه. این رو می‌تونی با چند تا آزمایش کوچیک متوجّه بشی. بعد از این که قطعه‌ی اصلی رو انتخاب کردی وقتشه که با توجّه به کاری که می‌خوای بکنی، بقیه‌ی قطعه‌ها رو بهش بچسبونی. مثلاً اگه می خوای یه لیست از پرونده‌ها رو بارگیری کنی می‌تونی با خوندن راهنمای wget از سوییچ i استفاده کنی، یا اگه می‌خوای در زمان خاصی شروع به بارگیری کنی می‌تونی از ابزار at که برای این کار ساخته شده استفاده کنی و به همین ترتیب. این کار شاید در نگاه نخست یه مقدار مشکل به نظر برسه، ولی می‌تونم باهات شرط ببندم اگه ده بار این کار رو کردی و زیبایی‌اش رو درک کردی، دفعه‌ی یازدهم تحت هیچ شرایطی حاضر نمی‌شی از روش‌های گرافیکی مثل idm براش استفاده کنی، چون متوجّه می‌شی که امکانات idm یاهر برنامه‌ی گرافیکی دیگه‌ای (به علّت محدودیت ذاتی گرافیک) نسبت به این روش خیلی محدوده.
در پایان بهت توصیه می‌کنم که حتماً مقاله‌ی «گنو/لینوکس ویندوز نیست» رو بخونی که جواب همه‌ی صحبت‌هایی که کردی رو توش نوشته:
قسمت نخست
قسمت دوم
قسمت سوم
« آخرین ویرایش: 24 تیر 1392، 05:08 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
درود
اقا دانیال یه سوال داشتم از خدمت شما
من خودم هم از aria2 و xdman استفاده میکنم . اما هر کدوم مشکلاتی دارن . مثلا برنامه aria2 را برای دانلود در وقت شبانه تنظیم کردم و یه لیست دانلود بهش دادم ، بنده خدا سر ساعت میاد تو سرویس و شروع به دانلود میکنه و سر ساعت هم از سرویس خارج میشه . اما مشکلی که هست اینه که مثلا اگر کاربر بخواد درصد پیشرفت دانلود را ببینه هیچ راهی نداره یا لااقل من سوادم بهش قد نداد . ( برای تنظیم شروع و پایان دانلود از cron استفاده کردم ) . اگر این مشکل حل میشد خوب بود . البته بگم اگر در حالت عادی باهاش فایلی را دانلود کنم یه پروگرس بار میاد و اطلاعات و درصد کار را نمایش میده ولی در این حالت خیر . ایا راه حلی برای این مشکل هست .
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
مشکلی که هست اینه که مثلا اگر کاربر بخواد درصد پیشرفت دانلود را ببینه هیچ راهی نداره یا لااقل من سوادم بهش قد نداد .
با اینکه نصفه شبا نیازی به بازبینی برای میزانن دانلود شده نیست ولی وقتی man برنامه را بخونید متوجه میشید که گزینه ای برای ارسال log به فایلی داره و شما می تونید از طریق اون فایل اطلاعات را کسب کنید
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
نرم‌افزار PV رو هم فقط شنیدم که برای نوار پیشرفت به کار می‌ره. D:

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
پاسخ : دانلود منیجر با قابلیت های IDM برای اوبونتو
« پاسخ #12 : 04 خرداد 1394، 10:24 ق‌ظ »
توی انجمن یه سرچ میکردید بد نبود زیااااااد درباره این برنامه و برنامه های دیگه نوشته شده

XDman خیلی باگ داره ، برای من که خیلی وقتا لینک دانلود add نمیکنه اصلا

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : دانلود منیجر با قابلیت های IDM برای اوبونتو
« پاسخ #13 : 04 خرداد 1394، 10:54 ق‌ظ »

XDman خیلی باگ داره ، برای من که خیلی وقتا لینک دانلود add نمیکنه اصلا
این پست مال دو سال پیش هست!الان که دیگه از xdman استفاده نمیکنم.
الان از PDMT استفاده میکنم