انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: در خواست نگارش ویراستیار برای لیبره افیس  (دفعات بازدید: 15728 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
شما خودت دست به کارشو رفیق :)
یه صفحه تو ویکی بساز و یه پست هم تو انجمن بزن در رابطه باهاش.

ببخشید منظور شما از ویکی این‌جا بود؟ من خجالت می‌کشم به این ویکی چیزی اضافه کنم! احساس کسی رو دارم که داره روی نقاشی مونالیزا با خودکار خط‌خطی می‌کنه و ارزش یه اثر تاریخی-هنری رو از بین می‌بره!

ولی حالا یه خورده با خودم صحبت می‌کنم شاید راضی شد! بالاخره هر چیزی باید از یه جایی آغاز بشه دیگه.

ویکی به زودی درست میشه ... شما صفحه رو بساز و مطلب بزار. اتفاقا همه باید یاد بگیرند که مطالب آموزشی رو ویکی کنند نه این که تو انجمن ارسال کنند،به جای اینکه بگیم گوگل سرچ کن و آخرم به لینک های خارجی لینک بدیم خودمون بشینیم و ویکی رو درست کنیم و با زبان شیرین خودمون به بقیه کمک کنیم

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 373
ویکی به زودی درست میشه ... شما صفحه رو بساز و مطلب بزار. اتفاقا همه باید یاد بگیرند که مطالب آموزشی رو ویکی کنند نه این که تو انجمن ارسال کنند،به جای اینکه بگیم گوگل سرچ کن و آخرم به لینک های خارجی لینک بدیم خودمون بشینیم و ویکی رو درست کنیم و با زبان شیرین خودمون به بقیه کمک کنیم

حالا به نظر شما این صفحه رو در زیر کدوم بخش بسازم؟ منظورم صفحهٔ پروژه‌های پیشنهادی یا پروژه‌های با اولویت بالاست.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم

حالا به نظر شما این صفحه رو در زیر کدوم بخش بسازم؟ منظورم صفحهٔ پروژه‌های پیشنهادی یا پروژه‌های با اولویت بالاست.

اگر به نوشتن برنامه خاصی منتهی میشه پس باید زیر بخش برنامه سازی باشه، اگر فکر می کنید که بهتره بخش جدایی داشته باشه خوب مثل http://wiki.ubuntu.ir/FAQ یکی بسازید و به صفحه ی اصلی لینک بدید. به هر حال شما نویسنده اید و تشخیص با شماست، اگر تو بخش اشتباهی هم بزنید دوستان به بخش درست منتقلش می کنند :)
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1392، 07:16 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
اگر به نوشتن برنامه خاصی منتهی میشه پس باید زیر بخش برنامه سازی باشه، اگر فکر می کنید که بهتره بخش جدایی داشته باشه خوب مثل http://wiki.ubuntu.ir/FAQ یکی بسازید و به صفحه ی اصلی لینک بدید. به هر حال شما نویسنده اید و تشخیص با شماست، اگر تو بخش اشتباهی هم بزنید دوستان به بخش درست منتقلش می کنند :)

من صفحه رو ساختم. گذاشتمش در بخش «مشارکت‌ها» روی این صفحه. دو تا پروژه هم توش پیشنهاد دادم. یکی همین ویراستیار فارسی و دیگری بهبود قلم FreeSerif که خودم تازگی‌ها پیشنهادش رو داده بودم. لطفاً اگر اشکالی داره بهم بگید تا درستش کنم.

آفلاین پرنده

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 71
آقای امیر مسعود دستتون درد نکنه که ویکی را راه انداختید :‌فقط به عنوان پیشنهاد با توجه به اینکه در این صفحه هم بحث درباره دو برنامه است : یکی وارسیگر وفا و دیگری برنامه ویراستیار ( که به نظر می رسه کار کردن روی ویراستیار زودتر به نتیجه برسه ) اگه ممکنه اسم و لینک کد منبع ویراستیار را هم به متن ویکی اضافه کنید

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
آقای امیر مسعود دستتون درد نکنه که ویکی را راه انداختید

خواهش می‌کنم! امیدوارم این صفحه معرفی بشه و دیگران هم چیزهای بیشتری بهش بیفزایند تا کارش بگیره. به نظر من یک نفر هم باید برای هر پروژه مسئولیت بپذیره. نه مسئولیت برنامه‌نویسی، بلکه مسؤلیت هماهنگ‌کردن بین آدم‌هایی که می‌خوان اون کار رو آغاز کنند. یعنی مثلاً برای ویراستیار شما باشید و برای قلم FreeSerif من باشم. هر کس که خواست کار روی یکی این از این پروژه‌ها رو آغاز کنه با آدم مربوط تماس بگیره تا ببینه که کار در چه مرحله‌ای هست. برای پیش‌گیری از دوباره‌کاری می‌تونه خوب باشه. آیا شما موافقید با این پیشنهاد؟ دوست دارید که نام شما رو پس از توضیحات مربوط به ویراستیار بنویسم و بگم که برای آِغاز کار با فلانی تماس بگیرید؟

:‌فقط به عنوان پیشنهاد با توجه به اینکه در این صفحه هم بحث درباره دو برنامه است : یکی وارسیگر وفا و دیگری برنامه ویراستیار ( که به نظر می رسه کار کردن روی ویراستیار زودتر به نتیجه برسه ) اگه ممکنه اسم و لینک کد منبع ویراستیار را هم به متن ویکی اضافه کنید

اوه! من نوشته شما رو از اول بی‌دقت خوندم. تا الان فکر می‌کردم که این دو تا (وارسیگر وفا و ویراستیار) یک چیز هستند! شرمنده! درستش می‌کنم.

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
درستش کردم. حالا باید این صفحه رو در یک تاپیک تازه در انجمن معرفی کنیم.

آفلاین پرنده

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 71
لطف کردید ، با اون پیشنهاد هماهنگ کردن برنامه ها توسط یک نفر هم موافقم ،‌ فقط مساله اینه که من نمی دونم مراحل تبدیل این برنامه برای لیبره آفیس چی هست و باید یکی اول چارت را در اختیارم بگذاره تا بتونم بر اون اساس کار ها را هماهنگ کنم

آفلاین solook

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
بعید میدونم بتونیم با ویراستیار به نتیجه برسیم
ولی میتونیم از دیتابیس ویراستیار که عمده کار رو همین دیتابیس انجام میده استفاده کنیم
من خیلی وارد نیستم ولی فکر کنم اگر خود لیبره آفیس یه افزونه ویراستاری رو داشته باشه با تبدیل دیتابیس ویراستیار به او دیتا مورد قبول افزونه اینکارو خیلی سریع جلو ببیریم
شما یه لطفی بکن اون افزونه هایی که برای غلط یابی لیبره افیس هست رو لینکشو بذار ببینیم چکار میشه کرد.

آفلاین احمد حمزه ئی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
    • Github
سعی کردم برای نسخه M1 ویراستیار که رابط تحت خط فرمان شبیه aspell داشت، با gtk# 2.0 یه رابط ساده گرافیکی درست کنم.
واژه‌های صحیح رو با علامت + و نادرست رو با - مشخص می‌کنه و برای واژه‌های نادرست شکل صحیح رو پیشنهاد میده:

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
سعی کردم برای نسخه M1 ویراستیار که رابط تحت خط فرمان شبیه aspell داشت، با gtk# 2.0 یه رابط ساده گرافیکی درست کنم.
واژه‌های صحیح رو با علامت + و نادرست رو با - مشخص می‌کنه و برای واژه‌های نادرست شکل صحیح رو پیشنهاد میده:

الان لینک دانلود چیزی نداره تست کنیم؟

آفلاین احمد حمزه ئی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
    • Github
الان لینک دانلود چیزی نداره تست کنیم؟
فعلا قابلیت خاصی نسبت به نسخه M1 ویراستیار نداره.
اگر خواستید تست کنید، اول این بسته ها رو نصب کنید:
sudo apt-get install mono-runtime libgtk2.0-cilامیدوارم فقط به همین دو تا بسته وابسته باشه!

بعد فایل فشرده نرم‌افزار رو دریافت کنید.
از حالت فشرده خارج و فایل arastar رو اجرا کنید.
اگه اجرا نشد خروجی ترمینال رو قرار بدید.

آفلاین Godfather_MK

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
سرونوشت این پروژه به کجا ختم شده؟ واقعا نیاز به این ابزار احساس میشه.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
پاسخ : در خواست نگارش ویراستیار برای لیبره افیس
« پاسخ #28 : 06 فروردین 1395، 01:30 ق‌ظ »
این لینک را میذارم اینجا: https://github.com/fafamx/online-sheikh شاید یک روزی بدرد بخورد.

آفلاین msm1365

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
    • سلطان جاده
پاسخ : در خواست نگارش ویراستیار برای لیبره افیس
« پاسخ #29 : 06 فروردین 1395، 02:03 ب‌ظ »
توی مخازن فدورا یک پلاگین هست که کارش بد نیست البته بعضی جاها خطا میکنه.
autocorr-fa
hunspell-fa
hyphen-fa
libreoffice-langpack-fa

من از اینا استفاده می کنم. نمی دونم توی مخازن اوبونتو هست یا نه
و لکن اکثرهم لایعقلون
http://www.truckdriver.ir/