انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: $ حل شد $ نصب دسکتاپ در سرور  (دفعات بازدید: 9693 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Witch King

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
    • وب سایت شخصی من
$ حل شد $ نصب دسکتاپ در سرور
« : 21 شهریور 1392، 03:46 ب‌ظ »
دوستان میخوام تو سرور لینوکس یک دسکتاپ سبک مثله سینامون نصب کنم دو تا نکته هست :

اولا که سبک ترین و کم گرافیک ترین دسکتاپ کدوم یکی هست ؟
دوم اینکه چه جوری باید نصبش کنم ... .

ممنون بابت توضیحتون
« آخرین ویرایش: 24 شهریور 1392، 06:21 ب‌ظ توسط Witch King »

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
پاسخ : نصب دسکتاپ در سرور
« پاسخ #1 : 21 شهریور 1392، 04:34 ب‌ظ »
تو سرور معمولا دسکتاپ نصب نمیکنن به جاش کنترل پنل نصب میکنن مثل webmin یا ispconfig یا .....
این 2 جا رو بخونین :
https://help.ubuntu.com/community/Installation/LowMemorySystems
https://help.ubuntu.com/community/ServerGUI

خود پوسته گرافیکی از چندین قسمت تشکیل شده که هر قسمت رو خودت جدا گانه میتونی نصب کنی تا از اخر یک پوسته گرافیکی داشته باشی

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #2 : 21 شهریور 1392، 07:13 ب‌ظ »
توی سرور نباید محیط گرافیکی نصب بشه :)

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #3 : 22 شهریور 1392، 03:28 ق‌ظ »
من هم تایید می کنم توی سرور باید کنترل پنل نصب بشه ! رابط گرافیکی منابع رو می گیره و تازه استفاده ای هم نداره.
اما دوستان به عنوان یک سوال این ispconfig یا webmin در حد c-panel و یا directadmin هستند ، مثلا my sql و کدهای php هایی که اجرا می کنن و همچنین امکاناتی که برای زیر عضوهای هاست دارن مثل محدودیت ترافیک و فضا را دارن یا نه ؟!
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1392، 03:40 ق‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #4 : 22 شهریور 1392، 07:24 ق‌ظ »
مدیر های پنجره هم یک میزکار کامل نیستن ولی منابع کمی رو مصرف می کنند و برای سرور ها هم مناسب هستن
مثلا:
http://en.wikipedia.org/wiki/Awesome_%28window_manager%29

در صورت نصب ، ممکنه باعث مشکلات امنیتی بشه ؟
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1392، 08:44 ب‌ظ توسط MRB »

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 22 شهریور 1392، 07:47 ق‌ظ »
برای سرور ها هم مناسب هستن
خیر، مناسب نیستند!

یکی از دلایل، می‌تونه مشکلات امنیتی باشه. دلایل زیاد دیگه‌ای هم هست. کافیه بررسی کنید چرا اصلا ممکنه یک نفر نیاز به محیط گرافیکی توی سرور داشته باشه و قراره باهاش چیکار کنه، اونوقت متوجه میشید که یک جای کار میلنگه.

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #6 : 22 شهریور 1392، 07:47 ق‌ظ »
مهم نیست که یه میز کار چقدر منابع رو اشغال می‌کنه. یه اصل کلی: نرم‌افزار بیشتر = احتمال وجود حفرهٔ بالاتر
بنابراین حتی نباید X Server رو نصب کنید؛ چه برسه به دسکتاپ.

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #7 : 22 شهریور 1392، 09:54 ق‌ظ »
من هم تایید می کنم توی سرور باید کنترل پنل نصب بشه ! رابط گرافیکی منابع رو می گیره و تازه استفاده ای هم نداره.
اما دوستان به عنوان یک سوال این ispconfig یا webmin در حد c-panel و یا directadmin هستند ، مثلا my sql و کدهای php هایی که اجرا می کنن و همچنین امکاناتی که برای زیر عضوهای هاست دارن مثل محدودیت ترافیک و فضا را دارن یا نه ؟!
هر کنترل پنلی برای استفاده خودش طراحی شده. cpanel و direct admin برای هاستینگه در حالی که webmin و ispconfig برای مدیریت اسان تر سرویس های سرورتون هست . مثلا تو ispconfig می تونین DHCP رو کانفیگ کنین ولی تو cpanel نمی تونین .
در webmin می تونین vpn server کانفیگ کنین پلی تو cpanel نمی تونین از جهتی کلی کار میشه تو cpanel انجام داد که تو ispconfig و webmin نمیشه انجام داد .

کنترل پنل zentyal هم هستش .
http://www.zentyal.org/
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1392، 10:05 ق‌ظ توسط ali.abry »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #8 : 22 شهریور 1392، 10:28 ق‌ظ »
تا جایی که من میدونم xserver به دلیل ساختار و نوع دسترسی که به نرم افزار های برای دسترسی به لایه های پایین تر میده خطر ناک هست که این مشکل رو در wayland و mir نخواهیم داشت که کانال های مجزا و کنترل شده با دسترسی محدود به هر برنامه گرافیکی میدن و امنیت رو به خطر نمیندازن
مثئله دیگه هم این هست که اگر سرور دارای منابع کمی باشه و ... این نرم افزار های و برنامه ها براش ایجاد مشکل میکنند و سرور کند میشه
در ضمن همین کنترل پنل ها و ... مثل وب مین و سی پنل و چیزای دیگه هم (که اغلب به زبان php) هستند هم ممکنه دارای مشکل امنیتی باشند و چون این برنامه دسترسی های زیادی بهش داده میشه توسط آدمین که بتونه کار کنه اگه برنامه ایراد داشته باشه و هک بشه اط طریق اون برنامه و دسترسی های زیادی که داره میشه به سیستم عامل هم نفوذ کرد و کل اختیارات رو بدست آورد
در کل هر چی برنامه اضافی کمتر باشه بهتره
از آخرین برنامه های پایدار استفاده کنید و سرور رو آپدیت نگه دارید
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین Witch King

• Jr. Member
  • *
    • وب سایت شخصی من
« پاسخ #9 : 22 شهریور 1392، 09:11 ب‌ظ »
تو سرور معمولا دسکتاپ نصب نمیکنن به جاش کنترل پنل نصب میکنن مثل webmin یا ispconfig یا .....
این 2 جا رو بخونین :
https://help.ubuntu.com/community/Installation/LowMemorySystems
https://help.ubuntu.com/community/ServerGUI

خود پوسته گرافیکی از چندین قسمت تشکیل شده که هر قسمت رو خودت جدا گانه میتونی نصب کنی تا از اخر یک پوسته گرافیکی داشته باشی

ممنون ببات راهنماییتون.
بنده گفتم دسکتاپ میخوام حتما دلیل دارم. با webmin هم آشنا هستم و تو سرور نصبه. دسکتاپ رو هم خاموش روشن میکنم. هر وقت خواستم وبگردی کنم دسکتاپ رو روشن می کنم و بعدش خاموش می کنم که مشکل امنیتی هم وجود نداشته باشه.

من برای نصب فایرفاکس و وبگردی میخوام.

ممنون دوست عزیز.
متوجه این قضیه هستم ، برای وبگردی میخوام از دسکتاپ استفاده کنم. بعدش هم خاموش می کنم. وبمین هم نصبه ... . ( صرفا جهت اینکه تو رپلی اسم پنل نیارید )

بنده 3 صبح دسکتاپ رو روشن می کنم و 5 صبح خاموش می کنم دقیقا وقتی که فشار کمی روی سرور هست.

مدیر های پنجره هم یک میزکار کامل نیستن ولی منابع کمی رو مصرف می کنند و برای سرور ها هم مناسب هستن
مثلا:
http://en.wikipedia.org/wiki/Awesome_%28window_manager%29

در صورت نصب ، ممکنه باعث مشکلات امنیتی بشه ؟

فکر می کنم همین جور باشه. همون طور که دوستان گفتن نرم افزار های بیشتر یعنی باگ هی بیشتر.

برای سرور ها هم مناسب هستن
خیر، مناسب نیستند!

یکی از دلایل، می‌تونه مشکلات امنیتی باشه. دلایل زیاد دیگه‌ای هم هست. کافیه بررسی کنید چرا اصلا ممکنه یک نفر نیاز به محیط گرافیکی توی سرور داشته باشه و قراره باهاش چیکار کنه، اونوقت متوجه میشید که یک جای کار میلنگه.

بنده با خط فرمان آشنا هستم و در حده کارم میتونم با ترمینال کار کنم تنها چیزی که این وسط هست اینه که من با محیط زشت links نمیتونم ارتباط برقرار کنم.

مهم نیست که یه میز کار چقدر منابع رو اشغال می‌کنه. یه اصل کلی: نرم‌افزار بیشتر = احتمال وجود حفرهٔ بالاتر
بنابراین حتی نباید X Server رو نصب کنید؛ چه برسه به دسکتاپ.

دوست عزیز بنده دسکتاپ رو برای کانفیگ سرور نمیخوام. اگه نمیتونستم از ترمینال استفاده کنم یه ویندوز سرور نصب می کردم با xamp که دیگه این جور مشکلات هم پیش نیاد.
هر وقت نیاز شد خاموش روشن می کنم. تمام فعالیت هام تو خط فرمان خلاصه میشه.

============================================================================

دوستان خیلی ممنون بابت حرفاتون اما همه گفتید دسکتاپ نصب نکن ! لطفا به سوال بنده جواب بدید " سبک ترین دسکتاپ لینوکس + آموزش نصبش رو میخوام "

در ظمن لطفا حرف از vp+n نیارید چون خودم متوجه هستم که میشه با webmin وی*پی*ان هم ساخت. اگر میخواستم فیسبوک باز کنم ماهی 2 تومن vp)n میخریدم.
نکته دوم اینه که رم سرور بالاست ( 4 ) نیازی نیست که فکره فشار زیاد رو سرور رو بکنید

با تشکر.

آفلاین Witch King

• Jr. Member
  • *
    • وب سایت شخصی من
« پاسخ #10 : 22 شهریور 1392، 09:12 ب‌ظ »
راستی چرا این سایت گزینه تشکر نداره ؟

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #11 : 23 شهریور 1392، 04:05 ق‌ظ »
دوستان خیلی ممنون بابت حرفاتون اما همه گفتید دسکتاپ نصب نکن !
خوب جواب درست همونه! سرور مال وبگردی نیست. اینطوری هم نیست که بگید نصب می‌کنم و می‌بندم، دیگه حتما هیچ مشکلی نخواهد بود. همون زمانی که دارید وبگردی می‌کنید می‌تونه مشکل‌ساز بشه. اگر بخواید می‌تونید توضیح بدید چرا لازمه مستقیم توی سرور وبگردی کنید و ما می‌تونیم راه‌کار مناسب رو برای اون کار ارائه بدیم.

اگر هم دنبال جواب درست نیستید و می‌خواید راه خودتون رو برید، خوب فرقی نمی‌کنه چی نصب کنید، در هر صورت قراره وقتی کاری باهاش ندارید ببندینش دیگه  ;)
« آخرین ویرایش: 23 شهریور 1392، 04:07 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #12 : 23 شهریور 1392، 02:01 ب‌ظ »
دوستان خیلی ممنون بابت حرفاتون اما همه گفتید دسکتاپ نصب نکن !
خوب جواب درست همونه! سرور مال وبگردی نیست. اینطوری هم نیست که بگید نصب می‌کنم و می‌بندم، دیگه حتما هیچ مشکلی نخواهد بود. همون زمانی که دارید وبگردی می‌کنید می‌تونه مشکل‌ساز بشه. اگر بخواید می‌تونید توضیح بدید چرا لازمه مستقیم توی سرور وبگردی کنید و ما می‌تونیم راه‌کار مناسب رو برای اون کار ارائه بدیم.

اگر هم دنبال جواب درست نیستید و می‌خواید راه خودتون رو برید، خوب فرقی نمی‌کنه چی نصب کنید، در هر صورت قراره وقتی کاری باهاش ندارید ببندینش دیگه  ;)
احتمالا برای استفاده ریموت سرور میخوان برای تغیر آی پی و دور زده شدن فیلتر و تحریم و ... نه برای سروری که روش سایت هست و امنیتش مهمه
خوب به نظر من یه ائن باکس نصب کنید با این اوصاف سبک و سریع
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
« پاسخ #13 : 23 شهریور 1392، 02:16 ب‌ظ »
نه داداش نصب کن هیچ مشکلی نیست  ;D مگه برای کاربرای معمولی دسکتاپ چه مشکلی پیش میاد که دارن از X Server استفاده می‌کنن؟ هیچی نمی‌شه.
برای جواب سوالت:
سبک ترین دسکتاپ موجود، دسکتاپ LXDE هست که هم سبکه هم راحت هم کار راه بنداز. امکاناتش کمه اما خوبه و کارت رو راه می‌اندازه. من مدت زیادی از همون استفاده می‌کردم. الان روی یکی از سرورهایی که کانفیگ کردم LXDE نصب کردم تا کاربر کامپیوتر اونجا بتونه راحت باهاش کار بکنه و هیچ مشکلی نداره. با اینکه سرور هست، دسکتاپ هم نصب کردم. مشکل خاصی هم نیست و همه چی آرومه  ;D

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #14 : 23 شهریور 1392، 02:27 ب‌ظ »
نه داداش نصب کن هیچ مشکلی نیست  ;D مگه برای کاربرای معمولی دسکتاپ چه مشکلی پیش میاد که دارن از X Server استفاده می‌کنن؟ هیچی نمی‌شه.
برای جواب سوالت:
سبک ترین دسکتاپ موجود، دسکتاپ LXDE هست که هم سبکه هم راحت هم کار راه بنداز. امکاناتش کمه اما خوبه و کارت رو راه می‌اندازه. من مدت زیادی از همون استفاده می‌کردم. الان روی یکی از سرورهایی که کانفیگ کردم LXDE نصب کردم تا کاربر کامپیوتر اونجا بتونه راحت باهاش کار بکنه و هیچ مشکلی نداره. با اینکه سرور هست، دسکتاپ هم نصب کردم. مشکل خاصی هم نیست و همه چی آرومه  ;D

سرورى كه دسكتاپ داشته باشد سرور نيست ، سرور بايد بدون دسكتاپ باشد :|

اگه آقاى معين ميگند نبايد دسكتاپ داشته باشه يعنى نبايد داشته باشه تا اونجايى كه من ميدونم ايشون تجربه ى خيلى زيادى توى مديريت سرور هاى مختلف دارند . بعدشم سرور كه مال اين كارا نيست آخه :| بگو چرا انقدر پا فشارى ميكنى تا ببينيم راه حل ديگه اى هست يا نه بعدشم اين كه يه نفر نصب كردند اتفاقى شانس اوردند مشكلى براشون پيش نيمده دليل نميشه كهكار درستى باشه :| دوستان به اندازه كافى دلايل رو ذكر كردند سعى كنيد بهشون فكر كنيد . من ميگم اگه زياد با ترمينال كارت پيش نميره به صورت معمول يه tmux نصب كن خيلى بت كمك ميكنه .