انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته باشد...  (دفعات بازدید: 233649 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین janbarkaff

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
سلام...
موقع نصب در کنار ویندوز،ارور میگیرم:
http://up.iranblog.com/images/snl5kqdmg4p85gtvf7jb.jpg
مشکل اینجاست که فایلی که برای ادیت بوت بهش احتیاج داره،فقط توسط ادمین قابل دسترسیه و این برنامه با وجود اینکه دسترسی مدیر میگیره برا نصب،ولی نمیتونه توش بنویسه!! میشه راهنمایی کنین که چجوری میشه ادیتش کرد؟!
این کاری که شما داری می‌کنی نصب در کنار ویندوز نیست. نصب درون ویندوزه. بهتر اینه که در کنار ویندوز نصبش کنی. سیستمت رو با سی‌دی بوت کن و گزینه‌ی نصب در کنار ویندوز رو انتخاب کن ;)

آیا فرقی بین نصب از درون ویندوز و بیرون ویندوز هست ؟ من فایل iso رو اکسترکت کردم و از طریق فایل wubi.exe اونو نصب کردم . البته در  add remove ویندوز هم ubonoto قرار داره پس این روش نصب در داخل ویندوزه ؟ باید فایل ایزو رو روی سی دی رایت و سپس سیستم رو بوت و از طریق اون نصب کنم ؟ آیا به همین خاطر من ارور زیر رو دارم ؟

در زمانی که سیستم روشن میکنم . برای انتخاب نوع سیستم عامل منو میاد که یکی ویندوزه یکی اوبنتو . وقتی اوبنتو رو انتخاب میکنم . کادری شامل 3 منو میاد . اولی اوبنتو . دومی ریکاوری اوبنتو و سومی ویندوزه . بالایی رو که انتخاب میکنم مینویسه باید صبر کنم تا کرنل ران بشه . اگه سریع روش کلیک کنم باز کادر 3 تایی قبلی میاد و با کلیک مجدد باز پیغام میاد و اگر باز سریع روی پیغام کلیک کنم باز کادر سه تایی میاد . ولی اگر پیغام که اومد چند ثانیه صبر کنم فقط یک بار دیگه کادر 3 تایی میاد و با کلیک روی متن اولی اوبنتو بالا میاد . نمیدونم با چه نرم افزاری میتونم از مسیر عکس بگیرم تا ببینید . اما چرا این ارور رو میده ؟

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
نقل‌قول
آیا فرقی بین نصب از درون ویندوز و بیرون ویندوز هست ؟
بلی
سرعت بالاتر
بازیابی و بازسازی آسانتر سیستم عامل
پایین آمدن احتمال و شدش از دست رفتن داده ها

آفلاین janbarkaff

• Full Member
  • *
نقل‌قول
آیا فرقی بین نصب از درون ویندوز و بیرون ویندوز هست ؟
بلی
سرعت بالاتر
بازیابی و بازسازی آسانتر سیستم عامل
پایین آمدن احتمال و شدش از دست رفتن داده ها
خوب باید از چه طریقی اینکار رو انجام داد؟

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
نقل‌قول
خوب باید از چه طریقی اینکار رو انجام داد؟
http://www.barsam.ir/archive/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88-10-04/این نمونه ایست از این دست راهنما ها . تنها نکته ای که هنگام نصبیدن باید دقت کرد گزینش و انتخاب درست هنگام به اصطلاح پارتیشن بندیست . با برگزیدن گزینه ی نادرست همه ی داده ها از دست خواهد رفت . پیشنهاد بنده این است که یکی دو بار با دقت راهنما را بخوانید و یکبار هم بر روی یک ماشین مجازی نصبیدن را بیازمایید . هر جا گنگ بود همینجا بپرسید و پس از اینها یکبار اوبونتو را جدا از ویندوز بنصبید .

آفلاین senaps

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 71
    • دست نوشته هام
"این کاری که شما داری می‌کنی نصب در کنار ویندوز نیست. نصب درون ویندوزه. بهتر اینه که در کنار ویندوز نصبش کنی. سیستمت رو با سی‌دی بوت کن و گزینه‌ی نصب در کنار ویندوز رو انتخاب کن Wink"
هر جا میگم ارور میگیرم،میگن عکس بذار....اینم عکسی از ارور بود....من وقتی این سیستم رو میخواستم روش سیستم عامل نصب کنم،اوبونتو رو میخواستم نصب کنم که فایل اصلی رو از سایت اینترنتیشون دانلود کرده بودم و با hash  ها هم تست کرده بودم که مشکلی نداره...پارتیشن ها و همه چیز ساخته شد و در اخرین مرحله ی نصب،ارور گرفتم!!اینجا سوال رو مطرح کردم،و تنها چیزی که نصیبم شد(یه سال پیش!)جواب هایی بی ربط به سوال من بود!!
از اون موقع تا حالا،هر وقت میخوام اوبونتو نصب کنم،با همین مشکل احمقانه روبرو هستم و هیچ کسی نتونسته راهنماییم کنه که چحوری حلش کنم....ولی برام خیلی مهمه که رو سیستمم اوبونتو داشته باشم....
---------------
چجوری میتونم یه فظای 20 گیگ از چند تا دروایو جدا کنم(هر کدوم 20 گیگ!) و کلا یه فظای 40-50 گیگی خالی ایجاد کنم که بتونم روش اوبونتو رو "در کنار ویندوز" نصب کنم؟!! مشخصا درایو هام رو نمیخوام فرمت کنم و فایل هاشون پاک بشه!!

آفلاین janbarkaff

• Full Member
  • *
"این کاری که شما داری می‌کنی نصب در کنار ویندوز نیست. نصب درون ویندوزه. بهتر اینه که در کنار ویندوز نصبش کنی. سیستمت رو با سی‌دی بوت کن و گزینه‌ی نصب در کنار ویندوز رو انتخاب کن Wink"
هر جا میگم ارور میگیرم،میگن عکس بذار....اینم عکسی از ارور بود....من وقتی این سیستم رو میخواستم روش سیستم عامل نصب کنم،اوبونتو رو میخواستم نصب کنم که فایل اصلی رو از سایت اینترنتیشون دانلود کرده بودم و با hash  ها هم تست کرده بودم که مشکلی نداره...پارتیشن ها و همه چیز ساخته شد و در اخرین مرحله ی نصب،ارور گرفتم!!اینجا سوال رو مطرح کردم،و تنها چیزی که نصیبم شد(یه سال پیش!)جواب هایی بی ربط به سوال من بود!!
از اون موقع تا حالا،هر وقت میخوام اوبونتو نصب کنم،با همین مشکل احمقانه روبرو هستم و هیچ کسی نتونسته راهنماییم کنه که چحوری حلش کنم....ولی برام خیلی مهمه که رو سیستمم اوبونتو داشته باشم....
---------------
چجوری میتونم یه فظای 20 گیگ از چند تا دروایو جدا کنم(هر کدوم 20 گیگ!) و کلا یه فظای 40-50 گیگی خالی ایجاد کنم که بتونم روش اوبونتو رو "در کنار ویندوز" نصب کنم؟!! مشخصا درایو هام رو نمیخوام فرمت کنم و فایل هاشون پاک بشه!!
خیلی در نصب دقت کن .
من گندی زدم دقایقی قبل که منجر به نابودی هارد شد . فقط درایو ویندوز C و D باقی موند . اما خدا رو شکر با راهنمایی تایپیکی از سایت
و نرم افزار testdisk کل هارد به حالت اول برگشت با همه اطلاعات . برای من بخیر گذشت اما مواظب باش و در کار با هارد دقت لازم بکن

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
چجوری میتونم یه فظای 20 گیگ از چند تا دروایو جدا کنم(هر کدوم 20 گیگ!) و کلا یه فظای 40-50 گیگی خالی ایجاد کنم که بتونم روش اوبونتو رو "در کنار ویندوز" نصب کنم؟!!
توی ویندوز نرم افزارهای زیادی وجود دارند که این کار را می کنند، مثل:
O&O Partition Manafer
یا این که در موقع نصب از روی دیسک نصاب اوبونتو، با گزینه ی Something else/manually پیش روید و در آن جا با گزینه ی Change حجم را کم و زیاد کنید(و هیچ چیز دیگری را تغییر ندهید)
البته راحت تر است به جای آزاد کردن بخشی از هر درایو، اطلاعات یکی از درایوها را بین بقیه تقسیم کنید و آنوقت کاملاْ آن را Delete کنید.

خیلی در نصب دقت کن. من گندی زدم دقایقی قبل که منجر به نابودی هارد شد . فقط درایو ویندوز C و D باقی موند.
این دو تا فایل را دانلود کنید که شاید کمک کند موقع نصب کم تر با مشکل روبرو شوید:
1. لینک دانلود مستقیم از سرور 4shared به حجم 112مگابایت:

2. لینک دانلود از jetup.ir به حجم 2.6 مگابایت:

و این یکی که لیستی از هم ارزهای لینوکسی-ویندوزی است:
« آخرین ویرایش: 04 خرداد 1390، 08:59 ق‌ظ توسط Hadron »

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
  • ارسال: 105
    • Yam.com
سلام...
مشکل اینجاست که فایلی که برای ادیت بوت بهش احتیاج داره،فقط توسط ادمین قابل دسترسیه و این برنامه با وجود اینکه دسترسی مدیر میگیره برا نصب،ولی نمیتونه توش بنویسه!! میشه راهنمایی کنین که چجوری میشه ادیتش کرد؟!

درود
میتونید به جای اینکه ریسک کنید و روی هارد دیسک نصب کنید از برنامه PENDrive linux استفاده کنید
از این لینک دانلودش کن
http://www.pendrivelinux.com/downloads/Universal-USB-Installer/Universal-USB-Installer-1.8.4.9.exe
فایل ایزو لینوکس-اوبونتو رو هم دانلود کن
از یک فلش-یو-اس-بی که ترجیحاً 8 گیگ باشه برای نصب اوبونتو استفاده کن
بعد اینکه از طریق برنامه PENDrive عملیات نصب رو انجام دادین (که مثل آب خوردن و با چند کلیک انجام میشه) کامپیوتر رو ری-استارت کنید
بوت رو از روی یو-اس-بی قرار بدید
و سپس از اوبونتو لذت ببرید.
اگه در استفاده از این برنامه مشکلی داشتید مطرح کنید
پاینده باشید  ;)
دوست آن است که برنجاند.نه آنکه بخنداند.
Life has no  "Ctrl+Z" Be careful
به جامعهٔ آزادت کمک کن، همینطوری که جامعه آزاد به تو کمک کرد.

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
    • Yam.com
سلام، به نظر شما اگر کسی بخواهد همین الان ubuntu نصب کند نسخه 8.1 بهتر است یا 8.4 ؟ چون تعدادی از دوستان به من گفته اند که نسخه قدیمی تر برای تازه کار ها بهتر است چون اگر به مشکلی خورد می توانند از بقیه بپرسند و 8.1 هنوز امتحانش را پس نداده؟ ایا این درست است؟

درود
منم تازه کار هستم
اما ترجیح میدم که همیشه آپدیت باشم
الان هم اوبونتو 11.04 رو نصب کردم(به محض انتشار دانلود و بعد نصب)
 ;D
به نظر من که از ورژن های جدید رو استفاده کنید بهتره.
پاینده باشید

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
    • Yam.com
من به خاطر سوتی که دادم و پاسخ دادم به یک پست قدیمی عذرخواهی میکنم  :oops:

آفلاین janbarkaff

• Full Member
  • *
سلام...

درود
میتونید به جای اینکه ریسک کنید و روی هارد دیسک نصب کنید از برنامه PENDrive linux استفاده کنید
از این لینک دانلودش کن
http://www.pendrivelinux.com/downloads/Universal-USB-Installer/Universal-USB-Installer-1.8.4.9.exe
بعد اینکه از طریق برنامه PENDrive عملیات نصب رو انجام دادین (که مثل آب خوردن و با چند کلیک انجام میشه) کامپیوتر رو ری-استارت کنید
پاینده باشید  ;)

من اینکار رو انجام دادم و روی درایو نصب کردم ولی حس بدی میده احساس کار با یک نرم افزار نصبی . چون به هر حال در داخل ویندوز نصب میشه . مال من سرعتش پایین بود شاید دلیلش همین بود که داخل ویندوز نصب بود

آفلاین mattew

• Full Member
  • *
    • Yam.com
سلام...

درود
از این لینک دانلودش کن
پاینده باشید  ;)

من اینکار رو انجام دادم و روی درایو نصب کردم ولی حس بدی میده احساس کار با یک نرم افزار نصبی . چون به هر حال در داخل ویندوز نصب میشه . مال من سرعتش پایین بود شاید دلیلش همین بود که داخل ویندوز نصب بود

پس چرا نصب نمیکنید روی هارد؟

آفلاین senaps

• Jr. Member
  • *
    • دست نوشته هام
well, sorry for english writing!! i know it's not legal to write english here but i have to!!
i try'd to install ubuntu 11.4 and in a mistake,i formated my hard drive! now,i just have live ubuntu....!!
i wanna install it,but i got this error:
[error 5]input/output error
this is often due to a faulty CD/DVD disckor drive,ora faulty
hard disck.it may hlp to clean the CD/DVD, to burn the cd......

i will translate it to persian!so please dont tell me i have to write persian!!help me to install ubuntu and i promise i will translate it!!

آفلاین janbarkaff

• Full Member
  • *
well, sorry for english writing!! i know it's not legal to write english here but i have to!!
i try'd to install ubuntu 11.4 and in a mistake,i formated my hard drive! now,i just have live ubuntu....!!
i wanna install it,but i got this error:
[error 5]input/output error
this is often due to a faulty CD/DVD disckor drive,ora faulty
hard disck.it may hlp to clean the CD/DVD, to burn the cd......

i will translate it to persian!so please dont tell me i have to write persian!!help me to install ubuntu and i promise i will translate it!!

از لینک زیر نرم افزار testdisk رو دانلود و درایوات رو براحتی با چند اینتر کردن برگردون . فقط آخرش باید گزینه write رو انتخاب کنی بعد اینتر کنی.کار خاصی نیاز نیست انجام بدی . تصویرم گذاشتن که یتونی ببینی

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

آفلاین senaps

• Jr. Member
  • *
    • دست نوشته هام
پاسخ به: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته
« پاسخ #434 : 05 خرداد 1390، 06:21 ب‌ظ »
من فقط لینوکس دارم....
چجوری این برنامه رو باید اجرا کنم؟ میشه راهنمایی بکنید عزیز؟
چجوری بر میگردونه؟ یعنی کلا فایل های حذف شده یا از دست رفته رو بر میگردونه راحت حتی میتونم وارد ویندوز هم بشم یا اینکه باید بیخیال اونا بشم دیگه؟!خیلی برام مهمه که اطلاعات دو تا درایوی که باک شده رو بتونم برگردونم!!‍‍‍
« آخرین ویرایش: 05 خرداد 1390، 07:32 ب‌ظ توسط senaps »