انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته باشد...  (دفعات بازدید: 233608 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
سلام دوستان من اوبونتو 11.04 رو از طریق wubi در ویندوز نصب کردم و 15 گیگ رو از درایو E به اوبونتو اختصاص دادم در ضمن درایو E همش متعلق به اوبونتو نیست در کل اوونتو در پارتیشنی جداگانه نیست الان میخوام 5 گیگ به این 15 گیگ اضافه کنم باید چکار کنم؟ وارد Disk utilyty که میشم و روی root.Disk کلیک میکنم در قسمت توضیحات نوشته Partitioning: Not Partitioned راه حل چیه؟ :o

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
بچه ها من یک مشکل تو فایرفاکس نسخه گنو/لینوکس دارم ! اینکنه نمیتونم با middle button موس تو فایرفاکس صفحه رو پیمایش کنم برا مثال تو اسمش رو نبر من یک کلیک با middle button میکردم و با حرکت موس میشد در صفحه بالا و پایین رفت ولی اینجا نمیشه ... !؟ ???
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین ALPHArash

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
بچه ها من یک مشکل تو فایرفاکس نسخه گنو/لینوکس دارم ! اینکنه نمیتونم با middle button موس تو فایرفاکس صفحه رو پیمایش کنم برا مثال تو اسمش رو نبر من یک کلیک با middle button میکردم و با حرکت موس میشد در صفحه بالا و پایین رفت ولی اینجا نمیشه ... !؟ ???

برو داخل edit بعد preference و بعد برو به تب آخر (Advanced) و اونجا هم زیر بزگه general توی قسمت browsing تیک 2 گزینه اول رو بزن(use autoscrolling و use smooth scrolling) و ok کن. الان می تونی از middle button هم استفاده کنی.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
سلام دوستان من اوبونتو 11.04 رو از طریق wubi در ویندوز نصب کردم و 15 گیگ رو از درایو E به اوبونتو اختصاص دادم در ضمن درایو E همش متعلق به اوبونتو نیست در کل اوونتو در پارتیشنی جداگانه نیست الان میخوام 5 گیگ به این 15 گیگ اضافه کنم باید چکار کنم؟ وارد Disk utilyty که میشم و روی root.Disk کلیک میکنم در قسمت توضیحات نوشته Partitioning: Not Partitioned راه حل چیه؟ :o
ببخشید کسی نیست!

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
ببخشید کسی نیست!
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1519354

آفلاین M!lad

• *
۱٪ هم احتمال نداده بودم از تنظیمات ff‌ باشه ! ممنون دوست عزیز :X الان فهمیدم چرا به صورت پیش فرض فعال نیست ! چون کلیک وسط برا کپی پیست استفاده میشه ...

آفلاین حمزه

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
عالی بود دستون درد نکنه

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
دوستان ویرگول رو چجوری باید نوشت؟ هر دکمه‎ای که به ذهنم رسید رو زدم ولی ویرگول رو ننوشت.

نیم فاصله رو هم اگه کسی میدونه که چجوری میشه گذاشت بگه که ثواب داره.

آفلاین M!lad

• *
ویرگول : shift + 2

اون یکی نمیدونم ;D

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی

اون یکی نمیدونم ;D
جان؟
ویرگول ٬ نیست ، است.شیفت+۷
نیم فاصله هم یه حایی دیدم کنترل یا شیفت + space که ما هرچه کردیم نشد!
چه جالب الان شد. :D
همون شیفت+space
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11

اون یکی نمیدونم ;D

:D منم کلی دنبال این گشتم پیداش نکردم مرسی. راستی چطوری باید کلید های کیبورد تغییر داد مثلا همین ویرگول رو از shift+2 به shift+T تغییر داد؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
جای کلیدهای کی‌بورد رو تفییر ندین. اینی که این‌جا هست استاندارده و همه‌ی سیستم‌عامل‌های جدید مجبور هستن از این لی‌اوت استفاده کنن. یعنی شما بالاخره مجبوری به کار با این لی‌اوت عادت کنی. پس هر چی زودتر بهتر
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
سلام
من یه دستگاه تلویزیون دیجیتال USB خریدم برای نت بوکم
اما با نصب برنامه Digital TV  که تو مخازن هست موفق به استفاده ازش نشدم ! موقع تنظیم مینویسه هیچ دیوایسی موجود نیست یعنی کلاً دستگاه منو نمیشناسه!
بهترین نرم افزار سازگار با این نوع تلویزیون های دیجیتال USB چی هست؟

---------------------------------------------------------------------------------------

سؤال دیگری هم دارم و اون اینه که  میخوام  محیط اوبونتوی ۱۱/۰۴ من تو نت بوک مشابه ۱۰/۰۴ بشه یعنی بجای اینکه کنار صفحه نرم افزار ها و تنظیمات و ..... رو داشته باشم  همون بالای نوار ابزار خود محیط داشته باشم. به چه طریقی میتونم این کار رو انجام بدم؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بهترین برنامه‌ای که من برای این کار دیدم همون VLC خودمون بود ;)

برای برگردوندن محیط ۱۱.۰۴ به شمل قدیمی گنوم۲ هم می‌تونین موقع لاگین کردن از منوی sessions گزینه‌ی Ubuntu Classic رو انتخاب کنین
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
سوالی داشتم من اوبونتو 11.04 رو سیستمم نصب نسخه 32 بیتی. الان میخوام به 11.10 ارتقا بدم. خودم نظرم اینه نسخه 64 بیتی اش رو بخرم ( نمیتونم دانلود کنم پهنای باندم کمه) اما دیدم روش نوشته ADM 64 bit این یعنی سی پی یو باید AMD باشه و اگه سی پی یو اینتل باشه مشکل پیش می یاد؟!  ??? در کل برای یه کاربر خانگی ۳۲ بیتی رو پیشنهاد میکنید یا 64 بیتی؟ سوال دیگم اینه برنامه های 32 بیتی لینوکس روی نسخه 64 بیتی اجرا میشن؟ و اینکه میشه نسخه 32 بیتی 11.04 رو به 64 بیتی 11.10 ارتقا داد؟