انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته باشد...  (دفعات بازدید: 233548 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
1. اگه اوبونتويي كه نصب ميكني هم نسخه باقبلي باشه
ميتوني پكيجهايي كه با aptoncd
برداشتي راحت استفاده كني
2. با ووبي اوبونتو مثل يك نرم افزار اجرا ميشه وهمه سخت افزار در اختيارش نيست
3. چه كاريه! توي ويندوز8 كه داره مياد جاي پ همونجاييه كه تو گنو-لينوكس هس

آفلاین aliiiiiii

• Full Member
  • *
  • ارسال: 238
    • Iranian RoboCuppers
سلام
من ورژن ۱۱.۱۰ رو نصب کردم
سوالی که دارم اینه چطوری به درایو های ویندوزیم دسترسی داشته باشم
مرسی

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
من ورژن ۱۱.۱۰ رو نصب کردم
سوالی که دارم اینه چطوری به درایو های ویندوزیم دسترسی داشته باشم
دستور زیر رو توی ترمینال بزن:
nautilus computer:///
پارتیشنها رو واست لیست کرده که البته ntfsها اتومات مونت نیستن. برای مونت اتوماتیک یا از افزونه ای که توزیع اریوس استفاده میکنه تو هم نصب کن یا دستی توی fstab لینک بذار(جستجو کن قبلا توی انجمن مطرح شده)

* مدیرا نمیخوان این تاپیک رو قفل کنن؟
« آخرین ویرایش: 16 دی 1390، 09:56 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین عباس 00002

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
  • شکیب آنلاین
 :o :o
سلام
من تازه ۲ ساعتی هست که اوبونتو ۱۱.۱۰ رو نصب کردم و الانم هیچ کدوم از حرف های شما رو نمی فهمم  ](*,)
از اوبونتو خیلی خوشم اومد الانم با اوبونتو اومدم اینترنت (شاید برای شما جذابیت نداشته باشه ! اما برای من خیلی - ۲ روز تموم دنبالش بودم تا تونستم توی ویندوز به اینترنت کانک شم اما اینجا توی ۲ سوت !! :D ‍‍-)
می شه بقیه ی لینوکس ها رو هم به من معرفی کنید ٫ دوست دارم اونا رو هم امتحان کنم
راستی من اوبونتو رو روی نوت بوکم نصب کردم چه جوری می تونم بفهمم چه درایور هایی نصب شدن ؟؟
کجا می تونم درایور ها شو بیابم ؟؟‌ اصلا درایور می خواد ؟؟‌
 بالاخره پ رو پیدا کردم !! :-({|=
چرا کیبورد اینجا با وبندوز فرق داره؟؟
ببخشید اگه با سوالاتم سرتون رو درد آوردم  :oops:

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
:o :o
سلام
من تازه ۲ ساعتی هست که اوبونتو ۱۱.۱۰ رو نصب کردم و الانم هیچ کدوم از حرف های شما رو نمی فهمم  ](*,)
از اوبونتو خیلی خوشم اومد الانم با اوبونتو اومدم اینترنت (شاید برای شما جذابیت نداشته باشه ! اما برای من خیلی - ۲ روز تموم دنبالش بودم تا تونستم توی ویندوز به اینترنت کانک شم اما اینجا توی ۲ سوت !! :D ‍‍-)
می شه بقیه ی لینوکس ها رو هم به من معرفی کنید ٫ دوست دارم اونا رو هم امتحان کنم
راستی من اوبونتو رو روی نوت بوکم نصب کردم چه جوری می تونم بفهمم چه درایور هایی نصب شدن ؟؟
کجا می تونم درایور ها شو بیابم ؟؟‌ اصلا درایور می خواد ؟؟‌
 بالاخره پ رو پیدا کردم !! :-({|=
چرا کیبورد اینجا با وبندوز فرق داره؟؟
ببخشید اگه با سوالاتم سرتون رو درد آوردم  :oops:

سلام

ورودتون به دنیای لینوکس رو تبریک میگم :)

برای اینکه با بقیه توزیع‌های لینوکس تا حدودی آشنا بشین میتونین این تاپیک رو ببینین و فایلی رو که اونجا قرار داده شده دانلود کنین:
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=27067.0
البته لینوکس آریوس که به نظر من برای ایرانی‌ها عالی هستش (که خودمم از همون دارم استفاده میکنم) از قلم افتاده: http://arioslinux.org/

برای درایورها هم معمولا خود اوبونتو باید درایورها رو بشناسه. البته ممکنه گرافیک رو نشناسه که راحت میتونین نصبش کنین. اما چون با اوبونتو 11.10 کار نکردم نمیتونم بگم از کجا برین نصبش کنین  ;D

برای کیبرد هم قبلا چند نفر دیدم که پرسیدن چرا اینجوریه و همیشه این پاسخ رو گرفتن: کیبرد فارسی روی لینوکس استاندارد و صحیح هستش نه یکیه ویندوز.

آفلاین عباس 00002

• Newbie
  • *
  • شکیب آنلاین
سلام

برای اینکه با بقیه توزیع‌های لینوکس تا حدودی آشنا بشین میتونین این تاپیک رو ببینین و فایلی رو که اونجا قرار داده شده دانلود کنین:
البته لینوکس آریوس که به نظر من برای ایرانی‌ها عالی هستش (که خودمم از همون دارم استفاده میکنم) از قلم افتاده: http://arioslinux.org/

برای درایورها هم معمولا خود اوبونتو باید درایورها رو بشناسه. البته ممکنه گرافیک رو نشناسه که راحت میتونین نصبش کنین. اما چون با اوبونتو 11.10 کار نکردم نمیتونم بگم از کجا برین نصبش کنین  ;D

برای کیبرد هم قبلا چند نفر دیدم که پرسیدن چرا اینجوریه و همیشه این پاسخ رو گرفتن: کیبرد فارسی روی لینوکس استاندارد و صحیح هستش نه یکیه ویندوز.
سلام و خیلی ممنون ؛
برای راهنمایی هاتون دوباره بازم ممنون ، راستی من با همون گرافیک مشکل دارم ، فکر کنم اوبونتو هنوز زود باشه واسه من ، توزیع دیگه ای سراغ ندارید که مناسبتر باشه برای من ؟؟
KDE چیه ؟؟ میشه لطف کنید بگید ؟ KDE خودش یه توزیع از لینوکس هست یا نه؟؟
الان دارم Fedora 16 KDE Spin رو دانلود می کنم ، می شه توضیحی در موردش بدید ، این KDE که آخرشه یعنی چی ؟
می شه لطف کنید در مورد Linux Mint هم توضیخ بدید ؟؟
راستی می خوام کلا برم سمت لینوکس و کم تر از ویندوز استفاده کنم ( البته کم کم ) ؛ این کار محدودیتی برای من ایجاد نمی کنه ؟؟ کلا و خصوصا از نظر نرم افزار ها می گم ، مثلا نرم افزار Microsoft Visual Studio که خیلی بهش نیاز دارم ؛ پیش پیش برای جواب هاتون ممنون :) ;)

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
سلام

سلام و خیلی ممنون ؛
برای راهنمایی هاتون دوباره بازم ممنون ، راستی من با همون گرافیک مشکل دارم ، فکر کنم اوبونتو هنوز زود باشه واسه من ، توزیع دیگه ای سراغ ندارید که مناسبتر باشه برای من ؟؟
KDE چیه ؟؟ میشه لطف کنید بگید ؟ KDE خودش یه توزیع از لینوکس هست یا نه؟؟
الان دارم Fedora 16 KDE Spin رو دانلود می کنم ، می شه توضیحی در موردش بدید ، این KDE که آخرشه یعنی چی ؟
می شه لطف کنید در مورد Linux Mint هم توضیخ بدید ؟؟
راستی می خوام کلا برم سمت لینوکس و کم تر از ویندوز استفاده کنم ( البته کم کم ) ؛ این کار محدودیتی برای من ایجاد نمی کنه ؟؟ کلا و خصوصا از نظر نرم افزار ها می گم ، مثلا نرم افزار Microsoft Visual Studio که خیلی بهش نیاز دارم ؛ پیش پیش برای جواب هاتون ممنون :) ;)
مینت خیلی ساده اس اما اصلا سراغش نرو!
آریوس و پارسیکس عالیه!
kde یک دسکتاپ هست توی دنیای لینوکس ما دسکتاپ زیاد داریم مثلا شما الان داری از یونیتی استفاده می کنی و مینت از گنوم آرچ بنگ از اپن باکس طوری که خبر دارم چهارتا از رفقای همین سایت دارن یک دسکتاپ ایرانی میسازن!
فدورا هم گزینه مناسبی واسه مبتدی ها نیست خودتو با از شاخه به شاخه پریدن اذیت نکن مراحل تکامل سیستم عامل یک کاربر  از نظر من  ابونتو-->آرچ-->جنتو اگه خیلی هم غرق اینجور چیزا شدی هورد خیلی باحاله!
موفق باشی در هدفهات   ویژوال استدیو اگه واسه ide می خوای ما ECLIPSE داریم اگه واسه C# و کامپایلر فقط مونو داریم!
« آخرین ویرایش: 20 دی 1390، 04:59 ب‌ظ توسط h2012n »

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
سلام
من دو روزه گیرنه دیجیتال mygica T-119 رو بر اساس اطلاعاتی که سایتش داده خریدم
تو سایتش دقیقاً اولین توضیحش به اینصورته:
Linux driver available, Android 2.2 driver coming soon !
این هم لینک سایتش با توضیحات کامل
http://www.mygica.com/pa/t119.asp
اما نه قسمت additional drivers چیزی برام پیدا کرده و نه تو نت هرچی گشتم چیزی نیافتم
لازم به ذکره که از اوبونتو 11.10 استفاده میکنم
بعد از کلی جستجو لینک زیر رو پیدا کردم که اینجا هم مدل T-119 رو واجد درایور لینوکسی  تو لیست قرار داده
http://www.mygica.com/blog/post/watch-TV-on-linux-pc-with-mygica-tv-tuners.html
اما با کلیک روی نامش باز هدایت میشم به لینک اولی که بالا معرفی کردم!

ممنون میشم کمکم کنید و راهنمائی که چجور میتونم به نتیجه برسم؟

آفلاین عباس 00002

• Newbie
  • *
  • شکیب آنلاین
سلام
لطف می کنید بگید چرا؟
نقل‌قول
آریوس و پارسیکس عالیه!
آریوس رو یکی دیگه از دوستان هم پیش نهاد داده بود ، اما متاسفانه نسخه ی 64 بیت رو پیدا  نکردم   :(
اما پارسیکس ... چرا مسدودـــه !!!
نقل‌قول
موفق باشی در هدفهات 
ممنون .
نقل‌قول
 ویژوال استدیو اگه واسه ide می خوای ما ECLIPSE داریم اگه واسه C# و کامپایلر فقط مونو داریم!
ویژوال استدیو رو برای سی شارپ می خوام ،
لطفا بیشتر توضیح بدید ؛متوجه نمی شم .

ممنون برای توضیحاتتون ؛ پیش پیش :)

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
نقل‌قول
لطف می کنید بگید چرا؟
پشتیبانی فارسی و اینگلیسی در حد بوق!
لینک:
http://mintlinux.ir/
نقل‌قول
نقل‌قول
آریوس و پارسیکس عالیه!
آریوس رو یکی دیگه از دوستان هم پیش نهاد داده بود ، اما متاسفانه نسخه ی 64 بیت رو پیدا  نکردم   :(
اما پارسیکس ... چرا مسدودـــه !!!

درمورد آریوس:http://arioslinux.org/news/2011/09/arios-3-0-1-64-bit-released/
اما پارسیکس:
parsix.com
نقل‌قول
نقل‌قول
 ویژوال استدیو اگه واسه ide می خوای ما ECLIPSE داریم اگه واسه C# و کامپایلر فقط مونو داریم!
ویژوال استدیو رو برای سی شارپ می خوام ،
لطفا بیشتر توضیح بدید ؛متوجه نمی شم .
از این نظر باید بگم:
من با اشخاص C# کار کاری ندارم!!!!
چون تفکراتشون انحصاریه!
بهتره اول لینک های اینجا رو دقیق و موبه‌مو رو مطالعه کنید
http://community.fsforums.ir/Thread-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF?pid=521#pid521
البته اکثر مردم زور بالا سرشونه(دانشگاه یا مدرسه!)
« آخرین ویرایش: 21 دی 1390، 12:51 ب‌ظ توسط h2012n »

آفلاین عباس 00002

• Newbie
  • *
  • شکیب آنلاین
نقل‌قول
درمورد آریوس:http://arioslinux.org/news/2011/09/arios-3-0-1-64-bit-released/
اما پارسیکس:
parsix.com
ممنون برای لینک ها ، اما می شه به فرمایید تفاوت آریوس- Iranian-Edition و International-Edition با هم چیه ؟؟ کدوم رو دانلود کنم ؟؟
نقل‌قول
من با اشخاص C# کار کاری ندارم!!!!
چون تفکراتشون انحصاریه!
یعنی با من هم کاری ندارید ، دیگه جوابمو نمی دید ؟؟ :'( :'(
نقل‌قول
بهتره اول لینک های اینجا رو دقیق و موبه‌مو رو مطالعه کنید
http://community.fsforums.ir/Thread-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF?pid=521#pid521
منظورتون چی بود از دادن این لینک ؟؟
اگه  این لینک به نوشته ی بالایی تون مرتبط بود؛
 باید بگم، شاید چیزه زیادی از نرم افزار های متن باز ندونم ، اما به شدت طرفدارشونم و قصد دارم به امید خدا روزی که جرات کنم و خودم رو یه برنامه نویس بدونم، بیشتر تمرکز کنم روی نرم افزار های اپن سورس.
اصلا شاید یکی از دلایلی که دارم دنبال یه توزیع مناسب می گردم همینه که می خوام بیشتر با دنیای متن باز آشنا شم .
اون مطلب رو هم هنوز نخوندم ؛ اما چشم الان می رم کامل می خونم.
« آخرین ویرایش: 21 دی 1390، 04:38 ب‌ظ توسط shakibonline »

آفلاین عباس 00002

• Newbie
  • *
  • شکیب آنلاین
سلام ،
اجازه بدید همین اول از همه ی دوستانی که تا اینجا منو تحمل کردن و راهنمایی کردن تشکر کنم ،
من تا الان توزیع های اوبونتو ، کوبونتو ، فدورا و مینت رو دانلود کردم و توی VMLite نصبش کردم (تفاوتی که نداره ؟؟ یا باید حتما نصبش کرد؟؟ ) به هر حال از بین توزیع هایی که گفتم از اوبونتو و بعد از کوبونتو بیشتر خوشم اومد ،
مینت ...
نقل‌قول
الان دیگه می فهمم چی می گید  ](*,)
اما چون یه کم دیر گفتید ، اینه که نصبش کردم ، آخه وقتی گفتید حدودا 80 در صدش رو دانلود کرده بودم .
حالا یه کم راهنمایی می خوام :
1- چه جوری می تونم اوبونتو و کوبونتو و 7 رو کنار هم داشته باشم ؟؟ مشکلی بوجود نمیاره؟؟
2- بین اوبونتو و کوبونتو کدوم رو توصیه می کنید ؟؟ ( :-X جون من بگید اوبونتو .. !  \\:D/ ;))
3- توی سون تاچ پد لپ تاپم درایوری داره که یه سری قابلیت بهش اضافه می کنه مثل اسکرول ، زوم و ... ، توی اوبونتو چه طور، باید قید تاچ پد رو بزنم یا می شه یه جوری فعالش کرد ، اگه آره ؛ چه جوری؟؟
4- می شه ظاهر اوبونتو رو تغییر داد ؟؟ چه جوری ؟؟ راستی اوبونتو 11.10 نسبت به ورژن های قبلی تغییر کرده؟؟
5- توزیع دیگه ای هست ، فکر می کنید اونا رو هم دانلود کنم خوب باشه ؟؟ ( البته ممنون برای معرفی پارسیکس و آریوس دارم دانلود می کنم ).
فعلا دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه ، تا بعد .
و ببخشید اگه این قدر مزاحمتون می شم .

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
بالاخره با ارسال یک ایمیل به سایت اصلی این گیرنده لینک دانلود درایور این گیرنده رو بهم دادن
دانلودش کردم اما فایلش سورس هست و روش نصبش رو نمیدونم! از روش نصبش و توضیحاتش چیزی سر در نیاوردم!

اینم لینکش:

http://www.geniatech.com/down-eng/dv...inuxdriver.zip

دوستان خواهشاً ممکنه راهنمائی و کمکم کنید.
علاوه بر install بهمتن آموزشی دیگه هم داره که در دوجا داخل پوشه اصلی و پوشه فرعی داخلش هست با این عنوان: readme.patch
که باهم متفاوت هستند
گیج شدم نمیدونم چجوره روش نصبش؟!
زبانم هم در اون حد قوی نیست که اصطلاحات و روش های خاصی که میگه رو بفهمم

خواهشاً‌ دوستان کمکم کنن خیلی بهش نیاز دارم
حجم برنامه حدود ۵ مگ هست زیاد نیست اگه میشه دانلود کنید و توضیحاتش رو بخونید و بهم یاد بدید چکار کنم
ضمناً اگه به نتجه برسم باید بگم بهترین گیرنده تلویزیون دیجیتال خواهد بود که هم با لینوکس و ویندوز سازگاره و هم کیفیت و قدرت گیرندگیش عالیه چون توویندوز تستش کردم خوبه
ضمن اینکه به گفته سایت سازنده بزودی دروایور اندروئیدش هم ارائه میشه! اینجور یتنها گیرنده خفن بازار خواهد بود و قیمتش هم خیلی مناسبه
۲۴ هزار تومن با ارسال رایگان!!
فقط منتظر کمک شمام تا نتیجه رو همینجا اعلام کنم
ممنون میشم لطف کنید برای نصبش کمکم کنید
« آخرین ویرایش: 21 دی 1390، 09:21 ب‌ظ توسط milad-x »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بالاخره با ارسال یک ایمیل به سایت اصلی این گیرنده لینک دانلود درایور این گیرنده رو بهم دادن
دانلودش کردم اما فایلش سورس هست و روش نصبش رو نمیدونم! از روش نصبش و توضیحاتش چیزی سر در نیاوردم!

اینم لینکش:

http://www.geniatech.com/down-eng/dv...inuxdriver.zip

دوستان خواهشاً ممکنه راهنمائی و کمکم کنید.
علاوه بر install بهمتن آموزشی دیگه هم داره که در دوجا داخل پوشه اصلی و پوشه فرعی داخلش هست با این عنوان: readme.patch
که باهم متفاوت هستند
گیج شدم نمیدونم چجوره روش نصبش؟!
زبانم هم در اون حد قوی نیست که اصطلاحات و روش های خاصی که میگه رو بفهمم

خواهشاً‌ دوستان کمکم کنن خیلی بهش نیاز دارم
حجم برنامه حدود ۵ مگ هست زیاد نیست اگه میشه دانلود کنید و توضیحاتش رو بخونید و بهم یاد بدید چکار کنم
ضمناً اگه به نتجه برسم باید بگم بهترین گیرنده تلویزیون دیجیتال خواهد بود که هم با لینوکس و ویندوز سازگاره و هم کیفیت و قدرت گیرندگیش عالیه چون توویندوز تستش کردم خوبه
ضمن اینکه به گفته سایت سازنده بزودی دروایور اندروئیدش هم ارائه میشه! اینجور یتنها گیرنده خفن بازار خواهد بود و قیمتش هم خیلی مناسبه
۲۴ هزار تومن با ارسال رایگان!!
فقط منتظر کمک شمام تا نتیجه رو همینجا اعلام کنم
ممنون میشم لطف کنید برای نصبش کمکم کنید
لینکتون مشکل داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
الان دیگه می فهمم چی می گید  ](*,)
اما چون یه کم دیر گفتید ، اینه که نصبش کردم ، آخه وقتی گفتید حدودا 80 در صدش رو دانلود کرده بودم .
حالا یه کم راهنمایی می خوام :
1- چه جوری می تونم اوبونتو و کوبونتو و 7 رو کنار هم داشته باشم ؟؟ مشکلی بوجود نمیاره؟؟
2- بین اوبونتو و کوبونتو کدوم رو توصیه می کنید ؟؟ ( :-X جون من بگید اوبونتو .. !  \\:D/ ;))
3- توی سون تاچ پد لپ تاپم درایوری داره که یه سری قابلیت بهش اضافه می کنه مثل اسکرول ، زوم و ... ، توی اوبونتو چه طور، باید قید تاچ پد رو بزنم یا می شه یه جوری فعالش کرد ، اگه آره ؛ چه جوری؟؟
4- می شه ظاهر اوبونتو رو تغییر داد ؟؟ چه جوری ؟؟ راستی اوبونتو 11.10 نسبت به ورژن های قبلی تغییر کرده؟؟
5- توزیع دیگه ای هست ، فکر می کنید اونا رو هم دانلود کنم خوب باشه ؟؟ ( البته ممنون برای معرفی پارسیکس و آریوس دارم دانلود می کنم ).
فعلا دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه ، تا بعد .
و ببخشید اگه این قدر مزاحمتون می شم .
۱. خیلی راحت. کافیه یه پارتیشن خالی روی سیست داشته باشی تا اوبونتو رو بدون مشکل روی اون نصب کنی
۲. بستگی به سلیقه‌ی شخصی هر کسی داره ولی من خودم شخصا اوبونتو رو ترجیح می‌دم
۳. لازم نیست کار سختی بکنی، به تنظیمات تاچ‌پد تو اوبونتو و مدیر تنظیمات کامپیز برو و هرچیزی رو که می‌خوای فعال کن
۴. بله. روش‌های زیادی هست ولی راحت‌ترین راهی که من دیدم استفاده از Ubuntu Tweak هستش
۵. تا دلت بخواد توزیع‌های مختلف هست. از این‌جا می‌تونی تعدادی از اون‌ها رو ببینی و توضیحاتشون رو همراه با عکس بخونی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن