انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: با کاربران تازه کار و متخلف و کم سن و سال که موجب گمراهی بقیه میشن چیکار کنیم ؟!  (دفعات بازدید: 7148 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
جدیدا حس میکنم موج جدیدی از کاربران تازه کار و کم سن و سال وارد انجمن شدن
خوب این بد نیست خیلیم خوبه کم کم اوبونتو داره کاربر های بیشتری بدست میاره
ولی شدیدا دارن توی انجمن مشکل ایجاد میکنن
همه چیز رو هر جای میپرسن و تایئک ها رو به بیراهه میکشن و نمیدونم چرا همه حس میکنن که باید بهشون جواب بدیم و اگه ندیم از جامعه آزاد قهر میکنن ! انگار مثلا ما به زور آوردیمشون !
دومش هم اینه که یک عده پاسخ های اشتباه و غلط میدن الکی البته هر کس ممکنه گاهی اشتباه کنه و پاسخ اشتباه بده ولی بعضا این تازه کاران عزیز همچین چیز های عجیب غریبی میبافن به هم بدون اطلاع از چیزی و تایپک رو منحرف میکنن به سمت باقالی ها
و ما مجبور میشیم که علاوه بر پاسخ به تایپک بیایم اشتباه اینا رو هم توضیح بدیم که در کل حجم مطالب زیاد و جواب ها گم میشن و کل تایپک به هم میریزه
با توجه به این که این مطالب آرشیو میشه و قراره مثلا با سرچ کردن به سوالاتمون برسیم این گونه جواب ها همه چی رو به هم میزنه و کسی که بعدا میاد توی تایپک وقتش گرفته میشه و سردرگم میشه
تازه ممکنه بعضیا همون اطلاعات غلط رو باور کنن
به نظر من باید یک فکری برای اینجور کاربر ها انجام بدیم انجمن بیش از حد دیمی شده !
من که حوصله و گاهی اعصابم به هم میریزه میبینم از بس تایپک رو پیچوندن و اگه بخوای درستش کنی کلی باید وقت بزاری
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
یه نظر یا پیشنهاد:

من وقتی به یه مشکل میخورم و تو اینترنت search میکنم، تو بیشتر فرومها کنار هر جوابی یه دکمه ی + و - وجود داره. و جواب نهایی صحیح توسط OP یا کسی که سوال پرسیده علامت میخوره.

من اول اونی که علامت صحیح خورده و تعداد بیشتری + داره رو میخونم و با منفی ها یا جواب های دیگه کاری ندارم.

مشکل اینجاست که ماهیت این فروم مثل چت روم میمونه.
مثلا خود من تو اینجا چند بار شده این اشتباه رو تکرار کردم، یه سوال پرسیدم، جواب اون سوال رو گرفتم به یه مشکل جدید خوردم و ادامه ی همون سوال مشکل جدیدم رو بیان کردم، ولی باید یه تاپیک جدید واسش ایجاد میکردم.

ولی خیلی وقتها دیدم توی فروم های خارجی دیگه جواب نمیدن، یا مدیر میاد میگه این سوال قبلا توی این لینک بحث شده (بهش آدرس میده) اگه باز در این باره سوال داشتی لطفا تاپیک جدید بساز.

من نظر شخصی خودم و میدم، فکر کنم بهتر باشه با کسی که سوال پرسیده کاری نداشته باشن، اگه جایی از سوالش مشکل داشته باشه و کسی جواب نده خودش میفهمه یه چیزی مشکل داره و تجربه کسب میکنه و سوالش و اصلاح شده میپرسه.

اگه هم کسی جواب اشتباه داد مدیر فروم میتونه اصلاحش کنه و بهش توضیح بده که این اشتباهه (متاسفانه چون پست ها + و - نداره کار دیگه ای نمیشه کرد).

ولی اگه کسی بحث رو به بی راهه کشوند، چه سوال کننده چه جواب دهنده، میتونه در مرحله ی اول فقط تذکر باشه، و بعد ban سه روزه، و بعد ban یه هفته ای و بعد ban یک ماهه.

یه برنامه ای که ip های افراد متخلف رو در یک black list توی بانک ذخیره کنه میتونه مفید باشه که فرد متخلف نتونه حساب کاربری جدید بسازه و تا با ip موجود در black list وارد شد اون حساب هم غیرفعال بشه.

فقط پیشنهاد بود  ;D
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
جدیدا حس میکنم موج جدیدی از کاربران تازه کار و کم سن و سال وارد انجمن شدن
خوب این بد نیست خیلیم خوبه کم کم اوبونتو داره کاربر های بیشتری بدست میاره
به نظرم اتفاق خیلی خوبیه. نسل جدید برخلاف قبلی‌ها ویندوز رو فقط به خاطر این‌که از قبل وجود داشته قبول نکرده و دنبال آلترناتیوهای دیگه است.
ده سال دیگه این نوجون‌ها، جون‌های تحصیل کرده و فهمیده‌ای میشن که جامعه رو میسازن.
نقل‌قول
ولی شدیدا دارن توی انجمن مشکل ایجاد میکنن
همه چیز رو هر جای میپرسن و تایئک ها رو به بیراهه میکشن و نمیدونم چرا همه حس میکنن که باید بهشون جواب بدیم و اگه ندیم از جامعه آزاد قهر میکنن ! انگار مثلا ما به زور آوردیمشون !
دومش هم اینه که یک عده پاسخ های اشتباه و غلط میدن الکی البته هر کس ممکنه گاهی اشتباه کنه و پاسخ اشتباه بده ولی بعضا این تازه کاران عزیز همچین چیز های عجیب غریبی میبافن به هم بدون اطلاع از چیزی و تایپک رو منحرف میکنن به سمت باقالی ها
و ما مجبور میشیم که علاوه بر پاسخ به تایپک بیایم اشتباه اینا رو هم توضیح بدیم که در کل حجم مطالب زیاد و جواب ها گم میشن و کل تایپک به هم میریزه
با توجه به این که این مطالب آرشیو میشه و قراره مثلا با سرچ کردن به سوالاتمون برسیم این گونه جواب ها همه چی رو به هم میزنه و کسی که بعدا میاد توی تایپک وقتش گرفته میشه و سردرگم میشه
تازه ممکنه بعضیا همون اطلاعات غلط رو باور کنن
به نظر من باید یک فکری برای اینجور کاربر ها انجام بدیم انجمن بیش از حد دیمی شده !
من که حوصله و گاهی اعصابم به هم میریزه میبینم از بس تایپک رو پیچوندن و اگه بخوای درستش کنی کلی باید وقت بزاری
تازه کار اسمش روشه، باید گند بزنه و خراب کاری کنه. مشکل جای دیگه است: ضعف مدیریت. این‌جا فقط یه مدیر خوب به اسم nixoeen داره؛ بود و نبود بقیه فرقی به حال این‌جا نمی‌کنه.
ناظر بابد اطلاعات فنی کافی داشته باشه تا جواب مفید رو از غلط تشخیص بده. این‌جا هیچ سیستم ارزش گزاری برای کاربرها هم نداره تا مثلا بشه جواب مفید کاربری با صد امتیاز مثبت رو از کاربری با ده امتیاز منفی تمیز داد.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
سلام
تاپیک خوبیه که یه ذره درد دل کنم
در چند قسمت می‌کنم پستمو تا کسی خسته نشه
======================================================================
مقدمه:
متاسفانه این نسل جدید دچار مشکلی هستن به اسم جو گرفتکی
به عنوان مثال فکر می‌کنن چون FreeBSD نصب کردن یا تونستن openBSD رُ یه ذره دستکاری کنن کار خیلی بزرگ و خفنی کردن و خیلی خفنن و الکی جو می‌دن
به جای اینکه بیان واقعا یه کار خفن انجام بدن و یه چیزی درست کنن میان چیزهایی که قبلا بوده و بقیه ازش استفاده می‌کردن رُ دوباره استفاه می‌کنن و بعد فکر می‌کنن خفنن
نمونه‌های برعکسش هم هست
نمونه‌اش علی بهجتی هست که امسال رفته اول دبیرستان و در عوض اون‌قدر پروژه انجام داده که خیلی از این حرفه‌ای ها که ادعاشون آسمون و زمین رُ یکی می‌کنه تا حالا اندازه ۱ درصد از یکی از پروژه‌های علی رُ‌ انجام نداده

مشکل‌:
حالا به چون و چرای این جو زدگی کار نداریم اما چیزی که خیلی عصبی می‌کنه آدمو ،جواب دادن به هر تاپیکی هست
حالا کاری ندارن که بلدن یا نه، فقط می‌خوان جواب بدن که یا خودشونو ثابت کنن یا تعداد پست‌هاشون بالا بره
حتی گاهاً به خودشون زحمت نمی‌دن یه سرچ کنن توی گوگل تا شاید بتونن بهتر جواب سوال کننده رُ بدن.
اما هرچی که هست بیشتر تمایل به اوپن سورس دارن تا نرم‌افزار آزاد
به شوخی به یکی از دوستام گفتم که نسل ما یعنی از ۷۰ تا ۷۴ بیشتر تمایل به نرم‌افزار آزاد داریم تا این نسل ۷۵ تا ۷۹ :دی

دلیل:
یکی از دلایلی که من احتمال می‌دم یکی اینه که این گروه در شرف بلوغ و اون سال‌های سخت بلوغ هستن که هممون تجربه‌اش کردیم و می‌دونیم که ما هم هرکاری کردیم تا خودمونو ثابت کنیم.
از دلایل دیگه انتخاب کردن یک الگوی نا مناسب برای خودشون هست

نتیجه‌گیری:
این خیلی خیلی خوبه که اونا دوست دارن کمک کنن و امیدوارم در آینده که فهمیده‌تر شدن بتونن ایرادای خودشونو برطرف کنن
اما تا اون زمان که اونا بتونن از این دوران عبور کنن ، باید بزرگ‌تر‌ها کمکشون کنن
بهشون یاد بدن تا بتونن مسیر پیشرفت رُ پیدا کنن و بتونین به فردی مفید برای جامعه تبدیل بشن

خیلی زیاد شد اما امیدوارم این چند کلمه‌ی کوچیک بتونه کمکی بکنه برای جامعه نرم‌افزار‌های آزاد ایران

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
سلام
تاپیک خوبیه که یه ذره درد دل کنم
در چند قسمت می‌کنم پستمو تا کسی خسته نشه
مقدمه:
متاسفانه این نسل جدید دچار مشکلی هستن به اسم جو گرفتکی
به عنوان مثال فکر می‌کنن چون FreeBSD نصب کردن یا تونستن openBSD رُ یه ذره دستکاری کنن کار خیلی بزرگ و خفنی کردن و خیلی خفنن و الکی جو می‌دن
به جای اینکه بیان واقعا یه کار خفن انجام بدن و یه چیزی درست کنن میان چیزهایی که قبلا بوده و بقیه ازش استفاده می‌کردن رُ دوباره استفاه می‌کنن و بعد فکر می‌کنن خفنن
نمونه‌های برعکسش هم هست
نمونه‌اش علی بهجتی هست که امسال رفته اول دبیرستان و در عوض اون‌قدر پروژه انجام داده که خیلی از این حرفه‌ای ها که ادعاشون آسمون و زمین رُ یکی می‌کنه تا حالا اندازه ۱ درصد از یکی از پروژه‌های علی رُ‌ انجام نداده

مشکل‌:
حالا به چون و چرای این جو زدگی کار نداریم اما چیزی که خیلی عصبی می‌کنه آدمو ،جواب دادن به هر تاپیکی هست
حالا کاری ندارن که بلدن یا نه، فقط می‌خوان جواب بدن که یا خودشونو ثابت کنن یا تعداد پست‌هاشون بالا بره
حتی گاهاً به خودشون زحمت نمی‌دن یه سرچ کنن توی گوگل تا شاید بتونن بهتر جواب سوال کننده رُ بدن.
اما هرچی که هست بیشتر تمایل به اوپن سورس دارن تا نرم‌افزار آزاد
به شوخی به یکی از دوستام گفتم که نسل ما یعنی از ۷۰ تا ۷۴ بیشتر تمایل به نرم‌افزار آزاد داریم تا این نسل ۷۵ تا ۷۹ :دی

دلیل:
یکی از دلایلی که من احتمال می‌دم یکی اینه که این گروه در شرف بلوغ و اون سال‌های سخت بلوغ هستن که هممون تجربه‌اش کردیم و می‌دونیم که ما هم هرکاری کردیم تا خودمونو ثابت کنیم.
از دلایل دیگه انتخاب کردن یک الگوی نا مناسب برای خودشون هست

نتیجه‌گیری:
این خیلی خیلی خوبه که اونا دوست دارن کمک کنن و امیدوارم در آینده که فهمیده‌تر شدن بتونن ایرادای خودشونو برطرف کنن
اما تا اون زمان که اونا بتونن از این دوران عبور کنن ، باید بزرگ‌تر‌ها کمکشون کنن
بهشون یاد بدن تا بتونن مسیر پیشرفت رُ پیدا کنن و بتونین به فردی مفید برای جامعه تبدیل بشن

خیلی زیاد شد اما امیدوارم این چند کلمه‌ی کوچیک بتونه کمکی بکنه برای جامعه نرم‌افزار‌های آزاد ایران

اميدوارم اون كسى كه گفتيد بنده نبوده باشم .
اما راه حلش چيه بنظرتون ؟

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
نقل‌قول
مگه من اسمی از شخصی بردم؟
حالا به فرض شما باشی ( که نیستی چون واقعا منظور من شخصی دیگر هست)
راه حل رُ هم توی نتیجه گیری نوشتم

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
نقل‌قول
مگه من اسمی از شخصی بردم؟
حالا به فرض شما باشی ( که نیستی چون واقعا منظور من شخصی دیگر هست)
راه حل رُ هم توی نتیجه گیری نوشتم
خوب خيلى افراد هستند كه بعد سنين بلوغ هم بالغ نميشند . و قطعاً نميشه نشست تا كاربرا بالغ بشند .

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
هر چند وقت یه بار از این تاپیک ها زده میشه.(حتی یه مدت میگفتن یه انجمن دیگه بزنیم به اسم مهد کودک:دی)
یعنی چی کاربر بالغ بشه؟؟؟
منم با سیستم امتیاز دهی برای افراد و پست ها موافقم.اگه مدیران لطف کنن نظرشون رو بگن ممنون میشیم.
یه نکته دیگه هم راجع به ناظرها:یکی از دلایلی که شاید باعث شده اینجوری فکر کنید که ناظر ها درست کار نمیکنند تعداد کمشونه.تنها دو سه نفر فعالیت میکنن.اگه مدیرا بتونن تعداد ناظرها رو افزایش بدن شاید بعضی از مشکلات تا حدودی بهتر بشه.

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
اینجا چون همه میخوان باهم صمیمی بشند اینجوری شده
یا شایدم میخوان تعداد پست هاشون رو زیاد کنند با پست های جفنگ یارو کمک خواسته جوابش یه سری چرت و پرت هست
اقا وقتی بلد نیستی نیا جواب مردم رو بده یا نرو تو گوگل سرچ کن بعد بیا به طرف بگو اگه قبلا برات بوجود اومده و اشنایی کامل داری بیا جواب طرف رو بده
من یه تاپیک زدم یه سوال پرسیدم بعد جوابشو بدست اوردم و نوشتم با منبع معتبر یارو بعد جواب من اومده گفته اینطور نیست !!!! یعنی چی اینکار یا طرف هیچی بارش نبوده یا اینکه بالارو نخونده واقعا نمیدونم
بهتره انجمن رو برای هرپست یه اعتبار بزارید که هرکی جواب بهتری داده و امتیازش بالاتره تو صدر جواب ها باید مثل سایت http://stackoverflow.com
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
هر چند وقت یه بار از این تاپیک ها زده میشه.(حتی یه مدت میگفتن یه انجمن دیگه بزنیم به اسم مهد کودک:دی)
منم با سیستم امتیاز دهی برای افراد و پست ها موافقم.اگه مدیران لطف کنن نظرشون رو بگن ممنون میشیم.
یه نکته دیگه هم راجع به ناظرها:یکی از دلایلی که شاید باعث شده اینجوری فکر کنید که ناظر ها درست کار نمیکنند تعداد کمشونه.تنها دو سه نفر فعالیت میکنن.اگه مدیرا بتونن تعداد ناظرها رو افزایش بدن شاید بعضی از مشکلات تا حدودی بهتر بشه.
بالغ شدن از لحاظ فکری
خیلی چیز عادی هست بلوغ فقط مربوط نمی‌شه به بلوغ جنسی و ... با یه گوگل کردن ساده میشه فهمید بلوغ یعنی چی
منظور من بلوغ فکری بود
در ضمن روزی ۱۰۰,۰۰۰ بار توی انجمن گفته میشه دکمه تشکر نیست و روزی ۱۰۰,۰۰۰ بار  هم گفته میشه که این افزونه مشکل امنیتی داره و به خاطر همین از روی انجمن برداشته شده

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • !no power geek
بالغ شدن از لحاظ فکری
خیلی چیز عادی هست بلوغ فقط مربوط نمی‌شه به بلوغ جنسی و ... با یه گوگل کردن ساده میشه فهمید بلوغ یعنی چی
منظور من بلوغ فکری بود
در ضمن روزی ۱۰۰,۰۰۰ بار توی انجمن گفته میشه دکمه تشکر نیست و روزی ۱۰۰,۰۰۰ بار  هم گفته میشه که این افزونه مشکل امنیتی داره و به خاطر همین از روی انجمن برداشته شده
بله میدونم منظورتون بلوغ فکری بود.شما منظور من رو اشتباه گرفتید.منظور من این بود که حرف چندان جالبی نیست.
مثل اینه که بگید کاربرهایی که به بلوغ نرسیدن حق پست دادن ندارن.
دگمه تشکر بله.ولی ما نگفتیم دکمه تشکر گفتیم سیستم امتیاز دهی.همون + و - ها.

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
بالغ شدن از لحاظ فکری
منظور من بلوغ فکری بود
بله میدونم منظورتون بلوغ فکری بود.شما منظور من رو اشتباه گرفتید.منظور من این بود که حرف چندان جالبی نیست.
مثل اینه که بگید کاربرهایی که به بلوغ نرسیدن حق پست دادن ندارن.
دگمه تشکر بله.ولی ما نگفتیم دکمه تشکر گفتیم سیستم امتیاز دهی.همون + و - ها.
اره حرف جالبی نیست اما واقعیته
خیلی از کاربرا هنوز اون قدر بزرگ نشدن که کجا چیو باید بگن کجا چیو نباید بگن و ...
پس منطقی هست بهش گفت بلوغ
در مورد اون + و - ها واقعا نمی‌دونم
یحتمل یا اون مشکل داره یا مشکل نداره :دی
در هر صورت مدیران هستن که تصمیم می‌گیرن

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
امتیاز دهی برای کاربر منظور ما نیست امتیاز دهی به پستی که طرف زده
من میتونم همچین افزونه بنویسم کاری هم نداره که کنار هرپست یه امتیاز رو زده باشه امتیاز منفی و مثبت
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 193
  • ابوبونتو عشق من
دوستان الان روی من دارند فکر میکنند
اگه مشکلی در انجمن هست که من ایجاد کردم بفرمایید
من تصحیح کنم
یا فقط زمانی که به مشکل خوردم وارد انجمن بشم
تمام افراد تو این تاپیک روی من زوم کردند
خب باشه من اصلا نمیام تو این انجمن - مگر به مشکلی برخورد کنم
چرا سیستمو عیب دار کنید

-------------------------

موفق باشید
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • !no power geek
دوستان الان روی من دارند فکر میکنند
اگه مشکلی در انجمن هست که من ایجاد کردم بفرمایید
من تصحیح کنم
یا فقط زمانی که به مشکل خوردم وارد انجمن بشم
تمام افراد تو این تاپیک روی من زوم کردند
خب باشه من اصلا نمیام تو این انجمن - مگر به مشکلی برخورد کنم
چرا سیستمو عیب دار کنید

-------------------------

موفق باشید
الان همین پست باعث میشه که تاپیک از جریان اصلی(سیستم امتیاز دهی و برخورد قاطعانه تر ناظرها و..)دور بشه.میزاشتیش برای آخر بهتر بود.
پ.ن:حالا که پست زدم بزار اینو هم بگم که معمولا پست هات خیلی طولانیه آدو حوصله نداره بخونه ;D