انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بهترین توزیع های گنو/لینوکسی برای لپ تاپ(Laptop)  (دفعات بازدید: 11054 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین adel1368

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 387
با سلام:

دوستانی که روی لپ تاپشون توزیعی رو نصب کردن واز اون توزیع راضی هستن از نظر (درایور،گرما و.......)اینجا معرفی کنن تابقیه هم در انتخاب توزیع مناسب یه منبع  مفیدی داشته باشن.

مارک ومشخصات لپ تاپ رو هم ذکر کنید.

خواهش از سوال وپاسخ هایی که مرتبط با پست نیست خودداری کنید.

( با تشکر از همه دوستان)
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1392، 07:15 ق‌ظ توسط adel1368 »
(((خالیق یازان خطی هش کیم پوزابیلمز)))

آفلاین feeruzy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
    • My Personal Page
توزیع هایی که شیوه کاریشون مینیمال هست گزینه های خوبی هستن. من الان از آرچ استفاده میکنم . سریع و سبک.
زندگی جاریست!

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
من تازه روی یه لنوو جی 500 ابونتو 13.4 نصب کردم. اما متاسفانه افتضاحه نمیتونم با گرافیگ اینتل اچ دی 4000 نمیتونم یه فیلم را رون تماشا کنم . یونیتی هم به صورت افتضاحی کند هست . نمیدونم چیکار کنم . کل گوگل را سرچ کردم . بهر حال شما اوبونتو نصب نکنین .
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین mojtabarezaei76

• Full Member
  • *
  • ارسال: 179
من تازه روی یه لنوو جی 500 ابونتو 13.4 نصب کردم. اما متاسفانه افتضاحه نمیتونم با گرافیگ اینتل اچ دی 4000 نمیتونم یه فیلم را رون تماشا کنم . یونیتی هم به صورت افتضاحی کند هست . نمیدونم چیکار کنم . کل گوگل را سرچ کردم . بهر حال شما اوبونتو نصب نکنین .
منم یک لب تاپ لنو شبیه همین مدل دارم فدورا ریختم عاله عالی
دنیا را دو گونه می توان تغییر داد: با قلم (كاربست اندیشه) و با شمشیر (كاربست زور)

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
سلام
من بین توزیع هایی که نصل کردم اوپن سوزه بدترین حالت رو داشت چون درایو وایرلسم رو نشناخت و دیگه هیچی مجبور شدم پاکش کنم
فدورا هم خوبترین بود به نظرم

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
  • ارسال: 175
لپتاپ من HP pavilion dv5 هست. نسبتا قدیمیه. اوبونتو 12.10 که تصبکردم اوایل، کند بود و داغ میکرد. اما اوبونتو 13.04 عالی جواب داد. دمای سیستم 50 تا 55 بود. فدورا 19 هم عالی و روان جواب داد. بسیار پایدار. تو همه ی این موارد سیستم عامل خیلی راخت سخت افزار رو شناخت. اخیرا در کنار اوبونتو، Scientific Linux نصب کردم. این توزیع بر مبنای ردهت هست. یکمی کار باهاش سخته البته واسه من که تازه کارم. اما خیلی روان پایدار و خوبه. از کار باهاش لذت میبرم و فک کنم بشه توزیع اصلیم. جالبه که دمای سیستم از اوبونتو هم کمتره حدود 48 49. نرم افزارهایی مثل اسکایپ، گوگل کروم، VLC player و .. خیلی راحت نصب شد. اگه مث من نیاز به سایلب هم داشته باشید، این توزیع خدای Hihg performance computing هست. با توجه به اینکه لپتاپ من مشخصات نسبتا پایینی داره فک کنم واسه لپتاپ های جدید تر عالیه. البته اینا همه نظر منه.
اینم عکس دسکتاپم:

آفلاین adel1368

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 387
منم ابونتو13.04 نصب کردم اصلا راضی نبودم ازش خرج رو دستم گذاشت.منتظر فدورا 20 هستم.

مشخصات سیستم:
Fujitsu AH532
Intel core i5
hdd 500
ram 4gb
gr nvidia 1gb
(((خالیق یازان خطی هش کیم پوزابیلمز)))

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
لپتاپ من HP pavilion dv5 هست. نسبتا قدیمیه. اوبونتو 12.10 که تصبکردم اوایل، کند بود و داغ میکرد. اما اوبونتو 13.04 عالی جواب داد. دمای سیستم 50 تا 55 بود. فدورا 19 هم عالی و روان جواب داد. بسیار پایدار. تو همه ی این موارد سیستم عامل خیلی راخت سخت افزار رو شناخت. اخیرا در کنار اوبونتو، Scientific Linux نصب کردم. این توزیع بر مبنای ردهت هست. یکمی کار باهاش سخته البته واسه من که تازه کارم. اما خیلی روان پایدار و خوبه. از کار باهاش لذت میبرم و فک کنم بشه توزیع اصلیم. جالبه که دمای سیستم از اوبونتو هم کمتره حدود 48 49. نرم افزارهایی مثل اسکایپ، گوگل کروم، VLC player و .. خیلی راحت نصب شد. اگه مث من نیاز به سایلب هم داشته باشید، این توزیع خدای Hihg performance computing هست. با توجه به اینکه لپتاپ من مشخصات نسبتا پایینی داره فک کنم واسه لپتاپ های جدید تر عالیه. البته اینا همه نظر منه.
اینم عکس دسکتاپم:

این توزیع هم دو نسخه دراه که بر پایه رد هت اینترپرایز هستن
یکی بر پایه رد هت ۶ یکی هم رد هت ۵
توزیع خوبی هست ولی خوب خیلی چیزاش قدیمیه پایدار هست اما قدیمی
شاید به خاطر گنوم ۲ که استفاده میکنه فکر کنید خیلی بازدهیش بالاس و ... ولی نه در کل اینجوری هام نیست
اصل تفاوتش داشتن یه سری برنامه های پیش فرض و پایداریشه و با توجه به قدیمی بودن کرنلش برای استفاده توی لب تاپ فکر نمیکنم چندان ایده عال باشه
--
اوبونتو خوبه اصولا باید با گرافیک اچ دی ۴۰۰۰ بسیار عالی کنه من با گرافیک اچ دی ۳۰۰۰ هر کاری میتونم باهاش بکنم مال شما که یک و نیم برابر قوی تر هم هست ! یه بار این اوبونتو ۱۳.۱۰ رو تستی نصب کن ببین چجوریه البته خوب برای افزایش بازده باطری و سرعت میشه میز کار سبک استفاده کرد مثل xfce - open box ...
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین s27

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • מוטורולה
من اوبونتو 13.04 کردم راضی ام دوستانی هم که مشکل سرعت دارن به لینک زیر یک سری بزنن

https://sites.google.com/site/easylinuxtipsproject/speed
اگر شما ردهت را فرابگیرید، ردهت را آموخته‌اید و اگر شما اسلکور را فرابگیرید لینوکس را

آفلاین Cytex7

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
توزیع Puppy Linux هم سبکه

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
بابا آخه پاپی که برا نصب روی لپتاپ نیست.

@ava
 با توجه به سن لپتاپشون مشکل ندارن.از قضا این کرنل یه موردی داره که شاید دوستان قدیمیتر بدونن اونم بهینه ترین مصرف انرژی تو کرنلهاییه که تو این چند سال امنتشر شدن.البته این توزیع هم برای لپتاپ زیاد جالب نیست.من برای نصب geant4 نصبش کردم که هنوز کامل نتونستم نصبش کنم.

اتفاقا همین دوستمون منو تحریک کردن اوبونتو رو پاک کردم SL 6.4 ریختم و راضیم ازش.
هرچند من این SLرو اسفند پارسال نصب کرده بودم و وایرلس  ‌BCM4313 رو هم خیلی راحت روش نصب کرده بودم ولی از دیروز تا الان نتونستم نصبش کنم مجدد و ۲تا بسته kmod-wl, akmod-wl که تو rpmfusion هست رو معادلش رو گیر نمیارم برا نصب!!
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
  • ارسال: 175
اینم عکس دسکتاپم:

این توزیع هم دو نسخه دراه که بر پایه رد هت اینترپرایز هستن
یکی بر پایه رد هت ۶ یکی هم رد هت ۵
توزیع خوبی هست ولی خوب خیلی چیزاش قدیمیه پایدار هست اما قدیمی
شاید به خاطر گنوم ۲ که استفاده میکنه فکر کنید خیلی بازدهیش بالاس و ... ولی نه در کل اینجوری هام نیست
اصل تفاوتش داشتن یه سری برنامه های پیش فرض و پایداریشه و با توجه به قدیمی بودن کرنلش برای استفاده توی لب تاپ فکر نمیکنم چندان ایده عال باشه
--

بعد از نصب کرنل آپدیت میشه به جدیدترین نسخه!! گنوم هم مشکلی نداره. من از نظر کاربردی تفاوتی با نسخه جدیدش توی فدورا ۲۰ ندیدم! از نظر من بازدهی بالا یعنی سرعت خوب، دمای پایین، درگیری کمتر رم و سی پی یو، سرعت ران در سایلب، نصب نرم افزارهای کاربردی به راحتی و ... اوبونتو و کرش هاش واقعا بعضی وقتا حال بهم زن بود. در ضمن  فک کنم این توزیع (SL 6.4) با کارت گرافیکهای Nvidia سازگارتره. البته اینا در مورد "لپ" تاپ من صدق می کنه.

آفلاین Cytex7

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
بهترین توزیع های گنو/لینوکسی برای لپ تاپ(Laptop)
« پاسخ #12 : 01 آبان 1392، 10:07 ق‌ظ »
بابا آخه پاپی که برا نصب روی لپتاپ نیست.

من دنبال یه توزیع با پشتیبانی از non-pae بودم که روی یه لپتاپ کلنگی اجرا بشه
پردازشگر Intel Pentium M 1.7 GHz
پاپی نصب شد و خوب کار کرد
البته الان توزیع lubuntu رو نصب کردم که هم سبکه و هم از non-pae ساپورت میکنه

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
سلام

من تو این ۷ - ۸ ماهی که به صورت جدی دارم با گنو/لینوکس کار میکنم ۳ تا توزیع نصب کردم اولی اوبونتو ۱۲.۰۴ که لپ تاپ در حد انفجار بود و دما حول ۷۵ تا ۸۰ می چرخید.

بعدش مینت ۱۵ که مبتنی بر اوبونتو ۱۳.۰۴ هست رو نصب کردم که دما کلی افت کرد و یه چیز تو مایه های ۵۰ تا ۵۵.

الان که در خدمتتون هستم دارم از تریسکل ۶ استفاده میکنم که دما خارق العاده هست!!! همین الان تست گرفتم دما ۴۲ درجه هست!!!

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
وقتی بدونی چه می‌کنی، اینکه از کدوم توزیع استفاده کنی مهم نیست. ولی در مجموع بسته‌های جدیدتر به پشتیبانی بهتر کمک می‌کنه.
نقل‌قول
الان که در خدمتتون هستم دارم از تریسکل ۶ استفاده میکنم که دما خارق العاده هست!!! همین الان تست گرفتم دما ۴۲ درجه هست!!!
به احتمال زیاد گرافیک رو کلا نمیشناسه که دما اینقدر پایینه. اگر می‌تونی خروجی dmesg و glxinfo رو برام بزار.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me