انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دبیان در ورژن جدید خود از XFCE به جای گنوم به عنوان میزکار پیش فرض استفاده میکند  (دفعات بازدید: 6460 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
الان رفقا میگن باز علیرضا چسبیده به xfce  ولی خوب خبر جالبیه ;D
دبیان در ورژن جدید خود از XFCE به جای گنوم به عنوان میزکار پیش فرض استفاده میکند
اینم متن خبر
http://www.omgubuntu.co.uk/2013/11/debian-8-0-switches-xfce-default
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1392، 10:55 ب‌ظ توسط علیرضااااا »

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
  • Kubuntu 16.04
    • پشتیبان فارسی انجمن ساز IPB
میزکار خیلی خوبیه به نظرم من  :)
در حال فارسی سازیش هستم انشالله تا اون موقع فارسی سازیش کامل بشه.

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
کار بسیار بسیار خوبی کردن که گنوم شل رو کنار گذاشتن! این گنوم شل طراحیش واقعأ مسخره هست! حالا چرا انقدر مسخره طراحی شده؟ بخاطر اینکه کسایی که داشتن اون رو طراحی میکردن، تمام فکر و ذکرشون این بوده که شبیه ویندوز نشه!!! یعنی حتی اگه توی اینترفیسِ ویندوز نکته ی مثبتی هم وجود داشته، اونو کنار گذاشتن فقط بخاطر اینکه روی ویندوز بوده!!! دیدن پنجره های ویندوز دگمۀ مینیمایز داره، گفتن پس ما مینیمایز نمیذاریم! دیدن روی دسکتاپِ ویندوز آیکون هست، گفتن پس ما روی دسکتاپ آیکون نمیذاریم! اون ضربدرِ مسخره رو هم اگه میبینین حذفش نکردن بخاطر اینه که دیدن خیلی تابلو میشه گفتن بذار حداقل این یکی سر جاش باشه! اینترفیسی که از بـِ بسم الله با این طرز فکرهای بچگانه طراحی شده باشه بهتر از این نمیشه. قربونش برم انقدر هم کارش درسته که نه بدرد تاچ میخوره نه بدرد موس و کیبرد!! توی هر ورژن جدیدش هم یه ذره با ظاهرش ور میرن تا شاید دوباره طرفدار پیدا کنه، ولی غافل از اینکه آجرِ اول کجه!
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1392، 09:48 ب‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
کار بسیار بسیار خوبی کردن که گنوم شل رو کنار گذاشتن! این گنوم شل طراحیش واقعأ مسخره هست! حالا چرا انقدر مسخره طراحی شده؟ بخاطر اینکه کسایی که داشتن اون رو طراحی میکردن، تمام فکر و ذکرشون این بوده که شبیه ویندوز نشه!!! یعنی حتی اگه توی اینترفیسِ ویندوز نکته ی مثبتی هم وجود داشته، اونو کنار گذاشتن فقط بخاطر اینکه روی ویندوز بوده!!! دیدن پنجره های ویندوز دگمۀ مینیمایز داره، گفتن پس ما مینیمایز نمیذاریم! دیدن روی دسکتاپِ ویندوز آیکون هست، گفتن پس ما روی دسکتاپ آیکون نمیذاریم! اون ضربدرِ مسخره رو هم اگه میبینین حذفش نکردن بخاطر اینه که دیدن خیلی تابلو میشه گفتن بذار حداقل این یکی سر جاش باشه! اینترفیسی که از بـِ بسم الله با این طرز فکرهای بچگانه طراحی شده باشه بهتر از این نمیشه. قربونش برم انقدر هم کارش درسته که نه بدرد تاچ میخوره نه بدرد موس و کیبرد!! توی هر ورژن جدیدش هم یه ذره با ظاهرش ور میرن تا شاید دوباره طرفدار پیدا کنه، ولی غافل از اینکه آجرِ اول کجه!

دوست عزیز این نظر شما هست
gnome-shell طرفدارای خودشو داره که تعدادشون چندون کم هم نیست
من حاضر نیستم گنوم شل رو با هیچ میز کار دیگه ای عوض کنم
چون شما به میز کار ویندوز عادت کردین این حرف رو میزنین
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
دوست عزیز این نظر شما هست
gnome-shell طرفدارای خودشو داره که تعدادشون چندون کم هم نیست
من حاضر نیستم گنوم شل رو با هیچ میز کار دیگه ای عوض کنم
چون شما به میز کار ویندوز عادت کردین این حرف رو میزنین
اتفاقا از میزکار ویندوز هم زیاد خوشم نمیاد. بحث عادت هم نیست، چرا از KDE بدم نمیاد؟ چرا از گنوم 2 بدم نمیاد؟ چرا از یونیتی بدم نمیاد؟ چرا از XFCE و LXDE بدم نمیاد؟ اصلأ چرا از openbox بدم نمیاد؟ مگه openbox شبیه ویندوزه؟ مگه این این اینترفیسهایی که نام بردم مال ویندوزن یا شبیه ویندوزن؟ گنوم شل کاملأ مشخصه که طوری طراحی شده که فقط شبیه ویندوز نباشه، یعنی یک معیارِ بسیار بچگانه و البته پر از تعصب! مثل اینکه ما با یک کشور رقابت یا حتی دشمنی داشته باشیم، بعد بگیم چون اکثر جوونای اون کشور موهاشون بلنده پس موی بلند بده و ما حتمأ باید موهامون کوتاه باشه تا وطن پرست به حساب بیاییم!
دوست عزیز منم از ویندوز خوشم نمیاد، گور بابای ویندوز، ولی اینکه ما حتی نکات مثبت ویندوز رو هم بخواییم نفی کنیم راه به ناکجاآباد خواهد برد، آخرش میشه مثل همین گنوم شل با این اینترفیس عجیب و غریبش که نه زیبایی داره نه راحتی، نه بدرد تاچ میخوره نه بدرد موس و کیبرد چون خودشو از هر نکتۀ خوبی که قبلأ ویندوز استفاده کرده بوده محروم کرده. و با احترام به نظر شما عرض کنم که کسایی که به گنوم شل چسبیدن معمولأ بخاطر تعصبه، وگرنه توی گنو/لینوکس میزکار آزاد و کارا (کاراتر و زیباتر از گنوم شل) زیاد داریم.
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1392، 11:03 ب‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
لطفاً تایپک رو به انحراف نکشونید.

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
انحراف نیست سلمان جان، موضوع تاپیک اینه که دبیین گنوم شل رو کنار گذاشت، منم گفتم کار خوبی کرده به این دلیل و به اون دلیل.

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
گنوم شل اونقدر ها هم بد نیستا ! به نظر من در حال حاظر بهترین میزکار هست
اون مشکلاتی هم که گفتید (اگه بشه بهش گفت مشکل) قابل تغییر هستن با یک سری امکانات دیگه
به خاطر کمی شخصی سازی نمیشه اینطور خرده گرفت !
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین بهنام م ک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
انحراف نیست سلمان جان، موضوع تاپیک اینه که دبیین گنوم شل رو کنار گذاشت، منم گفتم کار خوبی کرده به این دلیل و به اون دلیل.
به نظر منم موضوع تاپیک همینه!
نظر جالبی بود که تا حالا از کسی نشنیده بودم
من از آنچه تو میگویی بیزارم ولی تا پای مرگ از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
دوست عزیز منم از ویندوز خوشم نمیاد، گور بابای ویندوز، ولی اینکه ما حتی نکات مثبت ویندوز رو هم بخواییم نفی کنیم راه به ناکجاآباد خواهد برد، آخرش میشه مثل همین گنوم شل با این اینترفیس عجیب و غریبش که نه زیبایی داره نه راحتی، نه بدرد تاچ میخوره نه بدرد موس و کیبرد چون خودشو از هر نکتۀ خوبی که قبلأ ویندوز استفاده کرده بوده محروم کرده. و با احترام به نظر شما عرض کنم که کسایی که به گنوم شل چسبیدن معمولأ بخاطر تعصبه، وگرنه توی گنو/لینوکس میزکار آزاد و کارا (کاراتر و زیباتر از گنوم شل) زیاد داریم.
شما بهتره نظرت رو برای خودت نگه داری چون به خودی خود نه محترمه نه مبتنی بر واقعیت.
گنوم شل هم با تخته کلید و موس و هم با ورودی لمسی به طور کامل قابل استفاده است.
من با اطمینان میگم گنوم شل زیباترین، کاراترین و کاربردپذیرترین میزکاری هست که لینوکس به خودش دیده. تا سه، چهار سال دیگه که تمام نمایشگرها قابلیت لمسی پیدا کردند این مورد بیشتر نمایان میشه.
فردا اگر این تاپیک همچنان باز بود مطلب بلند بالایی در مورد نقایص پارادایم از رده خارج میزکار ویندوز که سنگش رو به سینه میزنید (و البته یک پیکسلش ابداع و نوآوری مایکروسافت نیست)  می‌نویسم.
« آخرین ویرایش: 16 آبان 1392، 01:34 ق‌ظ توسط ساسان »
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
منم گفتم کار خوبی کرده به این دلیل و به اون دلیل.
خوب وقتی در مورد نظر شخصی صحبت می‌کنیم، بهتره که اینقدر محکم حرف نزنیم و بگیم: «به نظر من ...»

Gnome Shell ایده‌هایی رو آورده که قبلا شاهدش نبودم. حالا یکی مثل من از این ایده‌ها خوشش اومده، یکی مثل شما خوشش نیومده، ولی این دلیلی بر مسخره خطاب کردن طراحی اون‌ها نیست. همینطور که اگر رفتیم موزه هنر و یه چیزی دیدیم که نفهمیدیمش، قرار نیست اون اثر رو مسخره خطاب کنیم ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
گنوم‌شل بدون شک نوآور ترین و پیشروترین میزکار حال حاضره که خیلی‌ها ممکنه سال‌ها بگذره تا درکش کنن. من خودم از یونیتی استفاده می‌کنم به خاطر عادتم به میان‌برهای صفحه‌کلید، ولی نمی‌شه این نکته رو نادیده گرفت که گنوم‌شل واقعاً بهتره و مشخّصه که منطق قوی طرّاحی برای نیازهای روز در پشتش بوده که کار با اون رو برای همه آسون کرده. مثلاً مادر من فقط به کمک گنوم‌شل بود که تونست یاد بگیره چه‌طور با کامپیوتر کار کنه، چون میزکارهای پیشین برای کاربر بدون تجربه کاملاً گنگ و نامفهومه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
شما بهتره نظرت رو برای خودت نگه داری چون به خودی خود نه محترمه نه مبتنی بر واقعیت.
اتفاقأ هم محترمه هم مبتنی بر واقعیت. خصوصأ مبتنی بر واقعیت. این ادبیات از تو بعید بود.  ;)
نقل‌قول
گنوم شل هم با تخته کلید و موس و هم با ورودی لمسی به طور کامل قابل استفاده است.
منم نگفتم قابل استفاده نیست، میشه استفاده کرد ولی با دردسر و زجر. مثلأ توی محیط تاچ، کاربر برای اسکرول کردن آیتمها یا صفحه، واسش راحتتره که با یه انگشت اونا رو هول بده و اسکرول بشن، ولی طراحی گنوم شل طوری هستش که حتی تو محیط تاچ مجبور میشی از اسکرول بار استفاده کنی. خیلی موارد دیگه هم هست که الان حضور ذهن ندارم. موس و کیبردم که دیگه جای خود داره، بعد از تغییراتی که نسبت به گنوم 2 درش ایجاد شد، از موس و کیبرد فاصله گرفت، یعنی گنوم 2 برای موس و کیبرد خیلی مناسبتره.
نقل‌قول
چهار سال دیگه که تمام نمایشگرها قابلیت لمسی پیدا کردند این مورد بیشتر نمایان میشه.
در حال حاظر توی گنو/لینوکس بهترین رابط کاربری برای تاچ، همون رابط اوبونتوئه. تازه اوبونتو برای تاچ برنامه ها داره ولی گنوم شل چی؟
نقل‌قول
میزکار ویندوز که سنگش رو به سینه میزنید
یادم نمیاد سنگ میزکار ویندوز رو به سینه زده باشه، فقط گفتم باید خوبیهای ویندوز رو هم ببینیم، نباید واقعیت رو انکار کنیم. حرف اشتباهی زدم؟!

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
منم گفتم کار خوبی کرده به این دلیل و به اون دلیل.
خوب وقتی در مورد نظر شخصی صحبت می‌کنیم، بهتره که اینقدر محکم حرف نزنیم و بگیم: «به نظر من ...»

Gnome Shell ایده‌هایی رو آورده که قبلا شاهدش نبودم. حالا یکی مثل من از این ایده‌ها خوشش اومده، یکی مثل شما خوشش نیومده، ولی این دلیلی بر مسخره خطاب کردن طراحی اون‌ها نیست. همینطور که اگر رفتیم موزه هنر و یه چیزی دیدیم که نفهمیدیمش، قرار نیست اون اثر رو مسخره خطاب کنیم ;)
درسته شاید بهتر بود لفظ مسخره رو بکار نبرم ولی اینترفیسی که کاربر رو بیخود و بیجهت به زحمت میندازه و با اون تفکرِ ...  :-X (شبیه نبودن به ویندوز) شکل گرفته، هرچی فکر میکنم میبینم کلمه ی دیگه ای بهش نمیخوره.
دقت داشته باشید من از اینترفیس ویندوز خوشم نمیاد (شخصأ به قرار گرفتن تسکبار در پایین و main menu در پایین و چپِ صفحه مخالفم، وقتی یه انگلیسی زبان میخواد روی یه کاغذ سفید شروع کنه به نوشتن، دستشو میبره به قسمت بالا و چپِ کاغذ، ولی گویا کسایی که اینترفیسِ ویندوز رو طراحی میکردن، main menu رو با نقطه ی صفرِ نمودار اشتباه گرفتن! (پایین و چپ)) من میگم خوبیهای اینترفیس ویندوز رو نباید انکار کرد و میبایست از اون نکات خوب استفاده کرد، یکیش همین دگمه ی مینیمایز (که البته فکر نمیکنم ابداع ویندوز بوده باشه). من هرچی فکر میکنم میبینم حرف غیر منطقی ای نزدم، نمیدونم چرا بعضیها ایراد میگیرن! (البته منظورم به شما نبود معین جان، منظورم سایر دوستانی هستش که حتی به حرفهای منطقی هم خرده میگیرن. اون تذکرت در مورد کلمه ی مسخره هم وارده.)
« آخرین ویرایش: 16 آبان 1392، 09:18 ب‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
گنوم‌شل بدون شک نوآور ترین و پیشروترین میزکار حال حاضره که خیلی‌ها ممکنه سال‌ها بگذره تا درکش کنن. من خودم از یونیتی استفاده می‌کنم به خاطر عادتم به میان‌برهای صفحه‌کلید، ولی نمی‌شه این نکته رو نادیده گرفت که گنوم‌شل واقعاً بهتره و مشخّصه که منطق قوی طرّاحی برای نیازهای روز در پشتش بوده که کار با اون رو برای همه آسون کرده. مثلاً مادر من فقط به کمک گنوم‌شل بود که تونست یاد بگیره چه‌طور با کامپیوتر کار کنه، چون میزکارهای پیشین برای کاربر بدون تجربه کاملاً گنگ و نامفهومه
آقا من  اون منطق نوآورانه و پیشگامانه پشت گنوم شل رو نمیفهمم.فقط همین رو میدونم که گنوم شل رو مونیتورهای کوچیک افتضاحه. من مطمئنا گنوم ۳ رو به kde ترجیح میدادم ولی خب اگر واقعا هدف شل صفحات لمسیه، الان مگه این صفحات چنداینچ و چه رزولوشنی دارن.
من تو مانیتور ۱۰ اینچی eeepc ام با رزولوشن 1024*600 عملا خیلی از برنامه ها رو نمیتونم استفاده کنم.مثلا از evolution به هیچ عنوان نمیشد استفاده کرد از همون اول.هنوزم بعد ۲-۳ سال این ایرا پا برجاس
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.