انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چه بر سر انجمن پایتون اومده  (دفعات بازدید: 10258 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
چه بر سر انجمن پایتون اومده
« : 22 آبان 1392، 10:14 ب‌ظ »
سلام دوستان
http://pythoni.ca
بالا نمیاد، چن تا انجمن دیگه هم داشتیم همه پرید، یعنی ما یه انجمن یا مرجع فارسی درست حسابی برای پایتون نداریم!؟

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
پاسخ : چه بر سر انجمن پایتون اومده
« پاسخ #1 : 23 آبان 1392، 02:17 ب‌ظ »
نتیجه بگیر که پایتون کار چندانی نداریم!!!
پایتونیستهایی که داریم با منابع انگلیسی احتمالا گلیمشون رو از آب بیرون می‌کشند!
« آخرین ویرایش: 23 آبان 1392، 02:26 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین بهنام م ک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #2 : 23 آبان 1392، 02:28 ب‌ظ »
اصولا هم باید اینجوری باشه
من از آنچه تو میگویی بیزارم ولی تا پای مرگ از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
« پاسخ #3 : 23 آبان 1392، 03:14 ب‌ظ »
مگه واسه جاوا یا زبان های دیگه انجمن جدا داریم؟
انجمن برنامه ویس ا ار جی هست دیگه

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #4 : 23 آبان 1392، 03:26 ب‌ظ »
نتیجه بگیر که پایتون کار چندانی نداریم!!!
عجیبه! این نشان از بی اطلاعی جامعه ی برنامه نویس ایران از پایتون عه، من خودم از هرکی در مورد پایتون پرسیدم، از هر ۱۰ نفر ۸ نفر نمی دونستن اصلا چیه! با این که فوق العاده زبان قدرتمندیه و کار باهاش سادست، یعنی من که یه مدت باهاش کار می کردم اصلا دردسر های مسخره ی سی و ... رو نداره و از طرفی فوق العاده قدرتمنده و کاربرد زیادی داره. نمونش همین برنامه های گنو/لینوکس (مثلا سیستم عامل اوبونتو ) که اکثرا با پایتون نوشته شدن یا دارن تبدیل میشن.
چرا منابع فارسی نداشته باشیم؟ مایی که هی حرف از بومی سازی و ساخت برنامه و ... میزنیم بهتر نیست به جای شعار کمر ببندیم یه کار خوب انجام بدیم؟ چطور برای سی و سی پلاس پلاس این همه منبع فارسی داریم ولی برای زبان های بزرگی مثل جاوا و مخصوصا پایتون تقریبا منبع فارسی نداریم؟
اصولا هم باید اینجوری باشه
اصولا دقیقا نباید اینجوری باشه.
من پیشنهاد میدم خودمون شروع به تولید منابع فارسی کنیم. کسی پایه هست؟ اینجوری میتونم کیفیت برنامه نویسی و کاری خودمون و دیگران رو بالا ببریم و یکی از اصل های هکر ها(کلاه سفید و خاکستری ها) که ترویج علمه رو ادا کنیم
مگه واسه جاوا یا زبان های دیگه انجمن جدا داریم؟
انجمن برنامه ویس ا ار جی هست دیگه
منم همینو می گم دیگه! چرا نداریم؟ بهتر نیست داشته باشیم؟
انجمن برنامه نویس مفت نمی ارزه، اصلا آموزش نداره فقط یه پشتیبانیه که اونم دانشجو ها برای پاس کردن پروژه هاشون گند زدن توش

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 23 آبان 1392، 04:31 ب‌ظ »
سلام دوستان
http://pythoni.ca
بالا نمیاد، چن تا انجمن دیگه هم داشتیم همه پرید، یعنی ما یه انجمن یا مرجع فارسی درست حسابی برای پایتون نداریم!؟
به ایمیل مسئولش اطلاع بده: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,71062.0.html

چرا منابع فارسی نداشته باشیم؟ مایی که هی حرف از بومی سازی و ساخت برنامه و ... میزنیم بهتر نیست به جای شعار کمر ببندیم یه کار خوب انجام بدیم؟ چطور برای سی و سی پلاس پلاس این همه منبع فارسی داریم ولی برای زبان های بزرگی مثل جاوا و مخصوصا پایتون تقریبا منبع فارسی نداریم؟
به دلیل اصل «عرضه و تقاضا»

من پیشنهاد میدم خودمون شروع به تولید منابع فارسی کنیم. کسی پایه هست؟ اینجوری میتونم کیفیت برنامه نویسی و کاری خودمون و دیگران رو بالا ببریم و یکی از اصل های هکر ها(کلاه سفید و خاکستری ها) که ترویج علمه رو ادا کنیم
سریع جوگیر نشو! تو همین چندوقته بودن کاربرهایی که خواستند فیلم آموزش HTML5بسازند، فیلم گیمپ بسازند، آموزش جاوا بذارن وووو، ولی مشغله و هزار دلیل دیگه یا مانع شده شروع کنند یا مانع شده ادامه بدن!
کار داوطلبانه ی عام المنفعه دیگه از دور خارج شده! حرف من نیست، مدیرای همین انجمن هم به همین نتیجه رسیدند: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,58137.msg540652.html#msg540652 پس اگر می خوای کاری شروع کنی، برنامه داشته باش که اون کار درآمدزا باشه و بتونه یک روزی بدون مدیرای اولیه اش به کارش ادامه بده!
اصولا انتظار برای مشارکت بقیه در ایده ها وقتی هنوز رو هوا هستند، انتظار بیجاییه!

انجمن برنامه نویس مفت نمی ارزه، اصلا آموزش نداره فقط یه پشتیبانیه که اونم دانشجو ها برای پاس کردن پروژه هاشون گند زدن توش
انجمن برای پشتیبانیه، پس برای چیه؟!

آفلاین Muhammad the Magnificent

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
« پاسخ #6 : 23 آبان 1392، 05:48 ب‌ظ »
یکی از دلایل اومدن من به اینجا، غیر از وبلاگ کیبرد آزاد، سرچ در مورد پایتون بود.

فکر کنم همینجا هم بشه جواب گرفت :)

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #7 : 23 آبان 1392، 07:30 ب‌ظ »
با استدلال برادر کیان:
پایتون زبان کم کاربریه و همیشه ساخت انجمن و سایت برای تولید محتوای فارسی محکوم به شکسته پس ما نباید منابع فارسی و انجمن پایتون داشته باشیم!
با این حساب فارسی زبانان هم بوقن :|

دمت گرم که ایمیلو دادی، الان میفرستم :)

۱- کلمه ی انگلیسی بالا سمت چپ این انجمن رو بخونید
۲- قبول این انجمن برای پایتون، منابع فارسی چی؟
« آخرین ویرایش: 23 آبان 1392، 07:37 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین Muhammad the Magnificent

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
« پاسخ #8 : 23 آبان 1392، 07:32 ب‌ظ »
با استدلال برادر کیان:
پایتون زبان کم کاربریه و همیشه ساخت انجمن و سایت برای تولید محتوای فارسی محکوم به شکسته پس ما نباید منابع فارسی پایتون داشته باشیم!

دمت گرم که ایمیلو دادی، الان میفرستم :)

۱- کلمه ی انگلیسی بالا سمت چپ این انجمن رو بخونید
۲- قبول این انجمن برای پایتون، منابع فارسی چی؟

۱. بله دوست عزیز، اینجا کامیونیتی اوبونتو هست.

۲. به نظرم بیش از یک انجمن، نیاز به ویکی هست :)

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #9 : 23 آبان 1392، 07:37 ب‌ظ »
نقل‌قول
کار داوطلبانه ی عام المنفعه دیگه از دور خارج شده! حرف من نیست، مدیرای همین انجمن هم به همین نتیجه رسیدند: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,58137.msg540652.html#msg540652 پس اگر می خوای کاری شروع کنی، برنامه داشته باش که اون کار درآمدزا باشه و بتونه یک روزی بدون مدیرای اولیه اش به کارش ادامه بده!
اصولا انتظار برای مشارکت بقیه در ایده ها وقتی هنوز رو هوا هستند، انتظار بیجاییه!
فکر نمی‌کنم کار عام المنفعه از دور خارج شده؛ برای انجامش باید تخصص و برنامه داشت.
یعنی اگر می‌خوای کامیونیتی پارسی زبان برای پایتون راه بندازی باید تخصص طراحی و نگه داری وب سایت و نوشتن مستندات رو داشته باشی. برنامه برای این‌که بدونی که شش ماه دیگه که اون شور اشتیاق اولیه تمام شد می‌خوای باش چکار کنی و با کدوم منبع درآمد ادامه‌اش بدی.
تو وضعیت فعلی با این پول بی ارزش ملی سخته ولی غیر ممکن نیست.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 24 آبان 1392، 12:50 ق‌ظ »
با استدلال برادر کیان:
پایتون زبان کم کاربریه و همیشه ساخت انجمن و سایت برای تولید محتوای فارسی محکوم به شکسته پس ما نباید منابع فارسی و انجمن پایتون داشته باشیم!
من نگفتم محکوم به شکست! منابع فارسی و انجمن پایتون داشته باشید ولی از بقیه انتظار و توقع نداشته باشید! اگر نیاز بقیه هم بود، خودشون خودبخود اضافه میشن بدون اینکه لازم باشه شلمزاری کار جلو ببره!

تا حالا شده تو دانشگاه برای درس ریاضی عمومی یا فیزیک و شیمی پایه دچار کمبود منابع فارسی بشی؟!
به قدر کافی ترجمه و تالیف داریم که بتونی اینها رو در حد پایه یاد بگیری. این منابع به زبان فارسی وجود داره چون تقاضا/نیاز وجود داره.

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #11 : 24 آبان 1392، 07:57 ق‌ظ »
الان که پستاتون رو خوندم فهمیدم که شما نفهمیدید! من اصلا نمی خوام انجمن بزنم، نه حوصلش رو دارم و نه با این درس و برنامه نویسی وقتشو. منظورم از بزنیم این بود که کسی که می تونه بسازه ما هم تو ویکیش مستندات فارسی بزاریم. از طرفی هم خودمون بهتر یاد می گیریم هم به دیگران کمکی کردیم.
همونطور که با کمک اعضای انجمن، سی ال آی (30li) رو ساختن یه سایت و انجمن پایتون هم بسازیم.

آفلاین Ma3X

• *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #12 : 24 آبان 1392، 11:40 ق‌ظ »
همونطور که با کمک اعضای انجمن، سی ال آی (30li) رو ساختن یه سایت و انجمن پایتون هم بسازیم.
اتفاقا بعد از تجربه موفق 30li دارم روی یک چیز باحال دیگه کار می‌کنم، که ممکنه تاحدودی توقعات این تاپیک رو جوابگو باشه...
تنها کاری که باید بکنید اینه که کمی صبر کنید :‌)

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #13 : 24 آبان 1392، 02:41 ب‌ظ »
اتفاقا بعد از تجربه موفق 30li دارم روی یک چیز باحال دیگه کار می‌کنم، که ممکنه تاحدودی توقعات این تاپیک رو جوابگو باشه...
تنها کاری که باید بکنید اینه که کمی صبر کنید :‌)
از حالت حرف زدنت مشخصه که می خوای یه سایت چند موضوعی بسازی و این اصلا خوب نیست! به فکر فقط پایتون باش ما هم پشتتیم :)

آفلاین Ma3X

• *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
« پاسخ #14 : 24 آبان 1392، 03:55 ب‌ظ »
دروغه!