انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یکی از کارهای من تو بلندر  (دفعات بازدید: 9290 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nemanaldin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 347
  • TURKMEN-UGLU
یکی از کارهای من تو بلندر
« : 30 اردیبهشت 1386، 02:10 ب‌ظ »
سلام
با هزار زحمت تونستم این رو از یه اموزش درست کنم  می دونم زیاد خوب نشده ولی خواستم دوستان نظر بدن وتجربیاتشون رو در اختیار ما بگذارن
چند تا مشکل داشتم یکیش اون نقطه های سفید که کنار مکعب هست رو چجوری بر دارم؟
و اینکه هر کاری کردم وقتی دکمه رندر رو می زنم رندر شروع می شه ولی هیچ جا فایل ذخیره نمی شه حتی خودم چند بار  مسیر ذخیره شدن فایل رو تغییر دادم ولی مشکلم حل نشد اینی هم که اینجا گزاشتم ازش screenshot گرفتم
دوستان اگه اطلاعاتی دارن کمک کنند
با تشکر
http://i16.tinypic.com/4l4usg9.jpg
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1386، 02:20 ب‌ظ توسط nemanaldin »

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
پاسخ به: یکی از کارهای من تو بلندر
« پاسخ #1 : 30 اردیبهشت 1386، 02:28 ب‌ظ »
سلام
خیلی عالی شده ایول . عالی شده جدی می گم باور کن

آفلاین nemanaldin

• Sr. Member
  • *
  • TURKMEN-UGLU
« پاسخ #2 : 30 اردیبهشت 1386، 07:25 ب‌ظ »
ممنون از لطفت اقا مهدی
ای کاش یکی بود که مشکل من رو حل کنه!!!

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 30 اردیبهشت 1386، 08:41 ب‌ظ »
فکر کنم آقای اهتمام بتونن . من که اصلا بلد نیستم . ;)

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 661
  • محمد باقر حمایت می کند از : Ogre3D , CrystalSpace
    • کتاب و انجمن فارسی گیمپ
« پاسخ #4 : 30 اردیبهشت 1386، 09:18 ب‌ظ »
عزیز من منم اگه جای بلندر بودم قاط می زدم از دست تو .  :D یه چیزو میگم بدت نیادا خیلی دوستانه اگه کارت رو بدی به یک تری دی کار اول یک کتک مفصل بهت میزنه بعد بهت میگه به دنیای خودت بیشتر توجه کن چون نورپردازیت افتضاحه  :'(  شما الان با یک منشور سرو کار داری خوب پس نور باید تجزیه بشه . اصلا این هیچ اگه توجه کنی نوری که بازتاب شده افتاده روی میز وسط یک سایه است  :o   اخه اینجوری که نمیشه . اگه نور از بالا (نور لامپ) به این منشور می خوره درسته کف منشور نورانی تر میشه اما باید حواست به بازتاب باشه که چجوری می خوای بازتاب بشه که اکثرا کوچکتر از این چیزیه که شما بازتاب دادی .

ببینم یک سوال بلندر رو از کجا یاد گرفتی ؟ از چه کتابی ؟
اصولا الان من کلی سوال تو ذهنت ایجاد کردم  :D    ببینم چیکار می کنی بشین روی نور پردازیت کار کن بعد خروجی رو بزار اینجا

آفلاین nemanaldin

• Sr. Member
  • *
  • TURKMEN-UGLU
« پاسخ #5 : 30 اردیبهشت 1386، 09:27 ب‌ظ »
سلام اقا محمد ما رو از زندگی ناامید کردی
بلندر رو هم از روی اموزشهای خود سایت بلندر یاد گرفتم(اگه بشه اسمش رو گذاشت یاد گرفتم)
حالا شما یه راهنمایی بکنید تا ما بریم دنبالش
اصولا  راهنمایی هاتون هم باید به صورت مستقیم و با عکس باشه تا ادمهای باهوشی مثل من مشکل نداشته باشن!!!!
با تشکر

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 30 اردیبهشت 1386، 09:39 ب‌ظ »
نه من نمی خواستم نا امیدت کنم  ;) خدا کسی رو نا امید نکنه . ببین لینک اون اموزش رو بده ببینم چی جوریه تا منم بسازم ببینم مشکل از کجاست . ولی همانطوری که گفتم مطمئنم مشکل از نور پردازی هست چون اون نقطه های سفید روی مکعب به احتمال زیاد باید نور لامپ باشه .  واسه یاد گیری بلندر هم اکیدا توصیه می کنم از کتابهای خود سایت استفاده کنید قسمتاشون هم بالا نیست چیزی در حدود 14 هزار تومن اونم نسخه دانلودیش . اگر نشد از کتاب رایگان blender in class room و اگر هم نتوانستید یک ویکی بود اونم خوبه .

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 30 اردیبهشت 1386، 09:58 ب‌ظ »
عزیز من منم اگه جای بلندر بودم قاط می زدم از دست تو .  :D یه چیزو میگم بدت نیادا خیلی دوستانه اگه کارت رو بدی به یک تری دی کار اول یک کتک مفصل بهت میزنه بعد بهت میگه به دنیای خودت بیشتر توجه کن چون نورپردازیت افتضاحه
چرا همچین ویزنی تو ذوقش ؟ ;) من هونی که اون درست کرده رو هم بلد نیستم . ;)

آفلاین nemanaldin

• Sr. Member
  • *
  • TURKMEN-UGLU
« پاسخ #8 : 30 اردیبهشت 1386، 11:20 ب‌ظ »
میشه لینک اموزشهایی رو که گفتی بدی تا استفاده کنیم؟
باز خوبه اقا مهدی اینجا هستن و از من حمایت می کنن ;)
این یکی رو هم می زارم که با لامپ ها یکم  ور رفتم
http://i2.tinypic.com/6agf0n7.jpg
این لینک اموزش که فکر کنم مال صفحه دومش هست هر کاری کردم صفحه دیگه باز نشد تا بتونم لینک صفحه اولش رو بدم
شما خودتون بعد از ورود برین صفحه اولش شاید هم اگه اون ۲ اخری رو بردارید درست بشه!!
http://blenderartists.org/forum/showthread.php?s=5899d84c24a1121f272d7f10e7311ba7&t=29453&page=2

« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1386، 11:22 ب‌ظ توسط nemanaldin »

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 30 اردیبهشت 1386، 11:41 ب‌ظ »
والا اگر ناراحت شدید منو ببخشید بزارید به پای جوونیم از یه بچه 19 ساله بیشتر از این انتظار نمیره .
درباره بلندر بدو شوخی باید گفت که نرم افزار سختی هست کار باهاش سخته این حرف من نیست حرف حرفه ای های بلندر هست مهم ترین دلیلش اینکه نرم افزار عجیبیه هست ولی اگه بهش عادت کردی ازش لذت می بری .  . بلندر اصلا نرم افزاری نیست که با دو تا عوض کردن متغییر بشه یاد گرفت بلندر رو باید اصولی و بصورت منظم یاد گرفت ببینید این یک عبارت از کتاب رایگان بلندر :
Blender can be a difficult program to learn with limitless possibilities. What do you teach in
the time you have to teach? That’s a tough question because you can’t teach it all. This tutorial
book is designed to get you up and running in the basics of creating objects and scenes and
animating. The best advice I can give you about learning this program is Don’t Give Up

این کتاب حجمش 20 مگابایت هست و به همراه اوبونتو استودیو برات می فرستم . اما علاوه بر این کتاب چکار باید بکنیم تا بلند رو یاد بگیریم :
1-خوندن کتاب اصلی بلندر در صورت وجود اگر نبود همین کتاب رایگان
2- خواندن ماهنامه بلندر . این ماهنامه کمک بسیار بسیار زیادی بهتون می کنه .http://www.blenderart.org/
3-اگر در لینوکس هستید باید یک کاربر حرفه ای گیمپ باشید چون می خواهید textures بسازید
4- هرگز نباید خسته بشید و همیشه باید به محیط اطرافتون توجه کنید .
5- مشخص کردن سبک کار توی بلندر . برای خودتون مشخص کنید که می خواهید توی سبک real واقعی یا unreal غیر واقعی فعالیت کنید . من همیشه سیک غیر واقعی رو دوست دارم مثلا اگر یک کاراکتر می سازم مثلا یک انسان دوست دارم براش بال بزارم که اینا دیگه بستگی به قدرت تخیل خودتون داره .
6-از زبان پیتون به هیج وجه غافل نشید .
--------------
لینک کتاب رایگان رو نزاشتم چون ف ل ی ت ر شده (برید حال کنید  :o)  اگر کسی از اینا شکن داره بگه تا لینک بدم یک جا اپلود کنه تا همه استفاده کنند و

آفلاین nemanaldin

• Sr. Member
  • *
  • TURKMEN-UGLU
« پاسخ #10 : 31 اردیبهشت 1386، 12:06 ق‌ظ »
خیلی ممنون اقای اهتمام
شوخی کردم چه ناراحتی شما مارو بزنید بازم می خندیم چه برسه ناراحت بشیم
اتفاقا دارم رو پیتون هم کار می کنم (سرم خیلی شلوغه همین روزهاست که قاطی کنم)
من خودم از این شکن ها دارم البته به لطف اقا میلاد که اموزشش رو گزاشتن:
http://wiki.ubuntu-ir.org/BrowsingWebAnonymously
بازم تشکر می کنم از راهنمایی هاتون

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 31 اردیبهشت 1386، 12:46 ق‌ظ »
همین بلندر برای هفت پشت ادم بسه . کتاب پیتون هم دارم . یک کتاب هست به نام python how to program deitle &deitle اخر کتابه . :D   توی فروم های سایتم هم کتابهای پیتون هست اینجا :    http://www.p30planet.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=57    شاید بدردتون خورد . ;)

آفلاین Arman_gh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
« پاسخ #12 : 17 خرداد 1386، 08:51 ب‌ظ »
سلام دوستان من تنها یک پیشنهاد بدهم.هر کسی که می‌خواهد یک نرم‌افزار گرافیکی به ویژه 3D را یاد بگیره باید آموزش‌های تصویری را ببیند برای نمونه آموزش های جنمون (اسپل انگلسیش یادم نیست) و Digital tutorial که البته پولی هستند ولی خوب در emule و bittorrent به سادگی پیدا می‌شوند من دوستی دارم که کمتر از یکسال با این آموزش‌ها مایا را در سطح خوبی یاد گرفته است.
People should not be afraid of their government,Government should be afraid of their people
مردم نباید از دولت هایشان بترسند,این دولت ها هستند که باید از مردم شان بترسند.
پاره ای از گفتگوی میان V و Evey در فیلم V FOR VENDETA که در اصل گفته توماس جفرسون سومین ریس جمهور آمریکا است

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 17 خرداد 1386، 10:40 ب‌ظ »
حرف شما کاملا درسته خود من cinema4d رو از روی 4 تا دی وی دی به زبان انگلیسی یاد گرفتم یا مثلا ساخت مو در مایا رو از روی یک سی دی اما واسه بلندر در ابتدا مهمترین جیز فائق اومدن بر محیط کاربری اون هست اگر نتونی با محیط کاریش کنار بیای کار تمومه . بعدش استفاده از wiki.blender.org هست . سپس استفاده از اموزشهای تصویری که در خود سایت گذاشته . اما تا حالا انچنان اموزش دل چسبی رو واسه بلندر ندیدم چه فری و چه پولی .  :(  اما پشتکار ادم توی هر زمینه ای از صد تا از این اموزشها بهتره .

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 24 امرداد 1386، 12:05 ق‌ظ »
یکی از دوستام توی Cinema 4D این گیتار رو واسه یک پروژه ساخته بود البته اونم از روی یک اموزش واسه تردی مکس منم واسه رو کم کنی برو بچز و رفقا ویندوزی خودم عین همون گیتار رو با بلندر ساختم  اولش همه فکر می کردن بلندر محیط ساده ای داره اما همشون عاشق بلندر شدند .

مشخصات :
ساخت : Blender 2.44
موتور رندر :YafRay 0.0.9
texture:  گیمپ 2.3.19
مدت زمان رندر :  چیزی حدود 20 دقیقه