انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: آیا واقعا لینوکس میتونه جایگزین مناسبی برای ویندوز باشه ؟  (دفعات بازدید: 4158 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
دوستان خوبم Vandu جان و nixoeen جان اتفاقا سوال من کلی و نمی خوام دامنش کم کنم . چون همونطور که گفتم سوال من اینه که آیا سیستم عامل لینوکس از نظر پوشش نرم افزاری جایگزین خوبی برای ویندوز هست یا نه ؟
این سوال پرسیدم چون مرددم که به لینوکس مهاجرت کنم یا نه
من نرم افزار مشابهی برای لینوکس درخواست نکردم که شما بحث به حاشیه می کشونین
ثانیا ممکن من تو حوزه الکترونیک کار کنم و فوتوشاپ هم کار کنم آیا کار کردن تو هر دو حوزه مشکلی داره به نظر شما ؟؟؟
یه مثال ساده می زنم که دوستان خوبم متوجه بشن و این بحث همین جا کات کنن
شما در دوران مدرستون کلاس های موسیقی و زبان و ... میرفتین .این به نظر شما تناقضی با درس مدرستون داشت ؟؟؟؟

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
دوستانی که فکر میکنن سوال من خوب نیست لطفا جوابی ندن چون من بنا بر راهنمایی دوستان که تجربشون خیلی خیلی از من بیشتره تصمیم میگیرم

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
دوستان خوبم Vandu جان و nixoeen جان اتفاقا سوال من کلی و نمی خوام دامنش کم کنم . چون همونطور که گفتم سوال من اینه که آیا سیستم عامل لینوکس از نظر پوشش نرم افزاری جایگزین خوبی برای ویندوز هست یا نه ؟
بله.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
دوستان خوبم Vandu جان و nixoeen جان اتفاقا سوال من کلی و نمی خوام دامنش کم کنم .
خوب ما هم داریم به عنوان افرادی که تجربه بیشتری در این زمینه داریم میگیم که این نوع سوال پرسیدن اشتباهه :)

ثانیا ممکن من تو حوزه الکترونیک کار کنم و فوتوشاپ هم کار کنم آیا کار کردن تو هر دو حوزه مشکلی داره به نظر شما ؟؟؟
هزینه فتوشاپ ۵ میلیون تومن هستش و کسی از اون استفاده می‌کنه که کار حرفه‌ای اون وابسته به فتوشاپ هست. چنین نرم‌افزاری مال کامپیوتر توی خونه یا لپ‌تاپ شخصی نیست و اون فرد یک کامپیوتر مجزا توی شرکتش برای فتوشاپ داره! خوب این فرد یک شرایط خاص داره و یک استثنا هستش، برای همین هیچ‌وقت توی سوال کلی نمی‌گنجه. اگر این شرایطی جز این دارید و فتوشاپ استفاده می‌کنید، یک جای کارتون میلنگه :)

اگر هم دوست دارید هر کاری که دلتون می‌خواد بکنید و با سوال اشتباهتون پیش برید، جواب من هم مثل بقیه چیزی مثل این خواهد بود و می‌تونید برید بر اساس اون تصمیم‌گیری کنید:
چون همونطور که گفتم سوال من اینه که آیا سیستم عامل لینوکس از نظر پوشش نرم افزاری جایگزین خوبی برای ویندوز هست یا نه ؟
بله!

آفلاین sajjadrb

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
نقل‌قول
نرم افزارهای تخصصی الکترونیک که کار اصلیمه ولی برای کد نویسی هام نرم افزار مشابه هست ولی سوال من اینه آیا نرم افزارهای مشابه لینوکسی به قدرت نرم افزار ویندوزیش هست ؟

اسم نرم افزار ویندوز رو بگید تا بتونیم بیشتر کمکتون کنیم مثلا معادل های نرم افزار pspice یا proteus
مجموعه نرم افزار GEDA:  این از هر دوتای pspice و proteus بهتره(به نظر من)
qucs: استفاده ازش خیلی ساده اس
و...

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 499
من از کار کردن با توزیع های لینوکس و کلا از فلسفه لینوکس لذت می برم اما دامنه ی پوشش نرم افزاری سیستم عامل برام مهمه

دامنه نرم افزار برا منم مهمه. خیلی از نرم افزارای ویندزد .......

سلام
من یه آدم تعصبی نیستم ، ولی خدایی توی اون جایی میگی ویندزد!!! می خوام بدونم چی ازت دزدیده شده که اینجوری خطاب میکنی؟
به جز اینه که ما خودمون از همه دزدتریم و این همه نرم افزار می دزدیم
رو هرکدوم از سیستم هامون چندین میلیون نرم افزار نصب شده و شاید چندین برابر اون هم به صورت نصب نکرده داریم
خدایی بده که یکی بیاد و چیزی درست کنه و بابت زحمتی که کشیده پول بگیره
من نمی دونم زورتون به چی میاد آخه

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
من از کار کردن با توزیع های لینوکس و کلا از فلسفه لینوکس لذت می برم اما دامنه ی پوشش نرم افزاری سیستم عامل برام مهمه

دامنه نرم افزار برا منم مهمه. خیلی از نرم افزارای ویندزد .......

سلام
من یه آدم تعصبی نیستم ، ولی خدایی توی اون جایی میگی ویندزد!!! می خوام بدونم چی ازت دزدیده شده که اینجوری خطاب میکنی؟
به جز اینه که ما خودمون از همه دزدتریم و این همه نرم افزار می دزدیم
رو هرکدوم از سیستم هامون چندین میلیون نرم افزار نصب شده و شاید چندین برابر اون هم به صورت نصب نکرده داریم
خدایی بده که یکی بیاد و چیزی درست کنه و بابت زحمتی که کشیده پول بگیره
من نمی دونم زورتون به چی میاد آخه
+++  =D>

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
نرم افزارهای مهمی مثل  Photoshop که نرم افزار مشابهش برای لینوکس نیست  نصب کنم و استفاده کنم ؟ آیا نسخه ی لینوکسی نرم افزارهای مختلف موجود برای نصب ؟
من ادعا نمی کنم که فوتوشاپ کارم ولی باهاش کار کردم - در حد خیلی خیلی ابتدایی - و الآن مثل بقیه دوستان اولین چیزی که به ذهنم می رسه گیمپ است.
۱ - گیمپ مثل فوتوشاپ نیست. نباید هم باشه اگر تصور کردی که گیمپ رو باز کنی فوتوشاپ رو ببینی اینطور نیست
۲ - حتی نمی تونم تضمین کنم همه کارایی های اون رو هم داشته باشه - شاید برخی خصوصیاتی هم داشته باشه که فوتوشاپ نداشته باشه - به قول منطقی ها رابطه عموم خصوص من وجه است
۳ - کار کردن باهاش هم متفاوته یعنی منوهاش و چیزهای دیگش اولین باری که دیدمش احساس کردم هیچ کاری نمی تونم باهاش بکنم می خواستم سرم بکوبم به دیوار
۴ - ولی وقتی باهاش یه مدتی کار کنی می بینی همچین بد هم نیست بعد از یه مدتی احساس می کنی دیگه این کار کردن با فتوتوشاپه که برات سخته.

مسلما کار کردن با لینوکس به آسونی ویندوز نیست ولی آیا ارزش داره که جایگزین ویندوز شه ؟

همه اون چیزهایی که در مورد گیمپ گفتم در مورد لینوکس هم کپی می کنم
 - لینوکس مثل ویندوز نیست. نباید هم باشه اگر تصور کردی که لینوکس رو باز کنی ویندوز رو ببینی اینطور نیست
۲ - حتی نمی تونم تضمین کنم همه کارایی های اون رو هم داشته باشه - شاید برخی خصوصیاتی هم داشته باشه که ویندوز نداشته باشه - به قول منطقی ها رابطه عموم خصوص من وجه است
۳ - کار کردن باهاش هم متفاوته یعنی منوهاش و چیزهای دیگش اولین باری که دیدمش احساس کردم هیچ کاری نمی تونم باهاش بکنم می خواستم سرم بکوبم به دیوار
۴ - ولی وقتی باهاش یه مدتی کار کنی می بینی همچین بد هم نیست بعد از یه مدتی احساس می کنی دیگه این کار کردن با ویندوزه که برات سخته.

در کل میگم نکته اصلی این نیست که ویندوز و لینوکس کدوم بهتره. نکته اینه که به کدوم بیشتر عادت داری.
من خودم اولش که لینوکس رو دیدم می گفتم اصلا لینوکس سیستم عامل نیست. علتش این بود که من با ویندوز عادت داشتم و کار با لینوکس برام سخت بود ولی الآن - با اینکه امکان نصب ویندوز بالاتر از ایکس پی ندارم چون رمش رو ندارم - می گم اگه یه سیستم خوب داشتم که میتونستم ویندوز ۸.۱ یا اوبوتنو بریزم فقط اوبونتو می ریختم. چون به این سیستم عادت کردم حالا با این راحتترم
ET

آفلاین rezamasiria

• Jr. Member
  • *
واقعا ممنون از راهنماییتون دوستان خیلی مفید بود و بهم کمک کرد

آفلاین desatir7316

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 499

والا واسه ما که نه
هی یه چیزی نصب می کنی، یه چیز دیگه میر.. توش
چیز خاصی هم نصب نمی کنم و تازه کار هم نیستم باهاش
الان من bbswitch نصب کردم و netbeans , vlc ، حالا وقتی روشن می کنم یه سری لوگین می  کنه، یه سری مثل خنگ ها هی روی صفحه لوگین می مونه، باید برم توی shell و ریست کنم و دوباره از اول