انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منیجر در حد IDM  (دفعات بازدید: 32782 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین saeed_e00

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
دانلود منیجر در حد IDM
« : 03 اردیبهشت 1393، 10:10 ق‌ظ »
سلام
تقریبا کل انجمنو زیرورو کردم آخرش نفهمیدم بهترین دانلود منیجر کدومه
دانلود منیجری که میخام رابط گرافیکی داشته باشه، قابلیت scheduler یا همون زمان بندی واسه دانلود، رزیوم و حداقل موقع دانلود 8 پارت داشته باشه و کلا شبیه idm باشه

هر چی گشتم تو انجمن هر کدوم از دانلود منیجرایی که معرفی شده بود یه مشکلی داشتن
الانم واقعا در عجبم که لینوکس با این همه گستردگی یه دانلود منیجر درست حسابی نداره، هر کی داره از یه چیزی استفاده میکنه
ممنون میشم کمکم کنین

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : دانلود منیجر در حد IDM
« پاسخ #1 : 03 اردیبهشت 1393، 10:28 ق‌ظ »
سلام
دانلود منیجری که میخام رابط گرافیکی داشته باشه، قابلیت scheduler یا همون زمان بندی واسه دانلود، رزیوم و حداقل موقع دانلود 8 پارت داشته باشه و کلا شبیه idm باشه

الانم واقعا در عجبم که لینوکس با این همه گستردگی یه دانلود منیجر درست حسابی نداره، هر کی داره از یه چیزی استفاده میکنه
ممنون میشم کمکم کنین
واقعیت اینه که دانلود منجر پرقدرتی داره به نام aria2 ! که چون در ترمینال اجرا میشه خیی انعطاف بالایی داره و به کاربر اجازه میده که با bash برنامه برای زمان بندی بنویسه یا هر کار دیگه رو باهاش انجام بده و دستش رو کاملا باز میذاره!ولی خب کاربر باید بلد باشه که این کار رو بکنه

ولی بهترین دانلود منجر با محیط گرافیکی XDM هست . نصبش کنید و تعداد کانکشن رو روی ۳۲ بگذارید تا متوجه قدرتش بشید

آفلاین saeed_e00

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
« پاسخ #2 : 03 اردیبهشت 1393، 10:57 ق‌ظ »
سلام

ممنون میشم کمکم کنین
واقعیت اینه که دانلود منجر پرقدرتی داره به نام aria2 ! که چون در ترمینال اجرا میشه خیی انعطاف بالایی داره و به کاربر اجازه میده که با bash برنامه برای زمان بندی بنویسه یا هر کار دیگه رو باهاش انجام بده و دستش رو کاملا باز میذاره!ولی خب کاربر باید بلد باشه که این کار رو بکنه

ولی بهترین دانلود منجر با محیط گرافیکی XDM هست . نصبش کنید و تعداد کانکشن رو روی ۳۲ بگذارید تا متوجه قدرتش بشید

تا اونجا که من میدونم XDMan بر پایه جاواس، مشکلی خاصی بوجود نمیاره ؟

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #3 : 03 اردیبهشت 1393، 11:24 ق‌ظ »
سلام

ممنون میشم کمکم کنین

تا اونجا که من میدونم XDMan بر پایه جاواس، مشکلی خاصی بوجود نمیاره ؟
برای اینکه منابع سی پی یوت کمتر درگیر بشه بعد از شروع دانلود پنجره دانلود رو بفرست در background اجرا بشه و پنجره اصلی رو هم ببند

آفلاین h1mp

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
« پاسخ #4 : 03 اردیبهشت 1393، 04:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
واقعیت اینه که دانلود منجر پرقدرتی داره به نام aria2 ! که چون در ترمینال اجرا میشه خیی انعطاف بالایی داره و به کاربر اجازه میده که با bash برنامه برای زمان بندی بنویسه یا هر کار دیگه رو باهاش انجام بده و دستش رو کاملا باز میذاره!

با احترام . دلیل قدرتش در ترمینال اجرا شدنش نیست . خودش برنامه خوبیه ولی GUI نداره . همین . بازم با احترام .  :D

xdman هم امتحان کردم . سرعتش نسبت به چند تای دیگه امتحان کرده بودم خیلی بهتره . ممنون . ولی پلاگین فایرفاکسش رو پاک کردم . cpu رو داشت قورت میداد . چرا نرم افزارهای لینوکس تو این موضوع مشکل دارن ؟ من زیاد دیدم نرم افزارهایی که بی دلیل پردازشگر رو زیاد مشغول میکنن . حتی از اجزاء خود اوبونتو هم گاهی قاطی میکنه همین طور میشه .این تجربه کوتاه من هست البته تا اینجا . در هر صورت توی ویندوز این مشکل واقعا خیلی کمه . ویندوز تو این موضوع مدیریت بهتری داره روی نحوه استفاده از پردازشگر انگار . ؟
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1393، 06:13 ب‌ظ توسط h1mp »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #5 : 03 اردیبهشت 1393، 06:28 ب‌ظ »
نقل‌قول
واقعیت اینه که دانلود منجر پرقدرتی داره به نام aria2 ! که چون در ترمینال اجرا میشه خیی انعطاف بالایی داره و به کاربر اجازه میده که با bash برنامه برای زمان بندی بنویسه یا هر کار دیگه رو باهاش انجام بده و دستش رو کاملا باز میذاره!

با احترام . دلیل قدرتش در ترمینال اجرا شدنش نیست . خودش برنامه خوبیه ولی GUI نداره . همین . بازم با احترام .  :D

با احترام بیشتر!  :D
فرض کن میخوای یه برنامه بنویسی با هر زبانی(مثلا بش!) و توی برنامت لازم میشه که یه چیزی دانلود کنی و میخوای توی برنامت از یه دانلودر GUI داراستفاده کنی مثل IDM یا XDM ! آیا به راحتی یه خط دستور bash که میتونی با aria2 ارتباط برقرار کنی میتونی با اونا ار تباط برقرار کنی؟پاسخ مشخصا منفیه ;D
اینه قدرت ترمینال و قدرت نرم افزار تحت ترمینال ;)
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1393، 06:30 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #6 : 03 اردیبهشت 1393، 06:49 ب‌ظ »
ببخشید می‌پرم وسط حرفتون
منظور آقای hamp به نظر من اینه که نحوه کد‌نویسی آریا خودش باعث قدرتش هست صرف نظر از اینکه رابط گرافیکی داشته باشه یا نه. مثلا wget هم تحت ترمینال اجرا میشه ولی قدرت آریا رو نداره. البته می‌دونم شما اینا رو می‌دونید و قصد جسارت ندارم و فقط واسه آگاهی کسانی می‌گم که شاید تازه‌کار باشن.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #7 : 03 اردیبهشت 1393، 07:00 ب‌ظ »
ببخشید می‌پرم وسط حرفتون
منظور آقای hamp به نظر من اینه که نحوه کد‌نویسی آریا خودش باعث قدرتش هست صرف نظر از اینکه رابط گرافیکی داشته باشه یا نه. مثلا wget هم تحت ترمینال اجرا میشه ولی قدرت آریا رو نداره. البته می‌دونم شما اینا رو می‌دونید و قصد جسارت ندارم و فقط واسه آگاهی کسانی می‌گم که شاید تازه‌کار باشن.
اگه منظورشون این بوده که من عذر خواهی میکنم ، و من هم با شما و ایشون موافقم ;) واقعا برنامه خوب و انعطاف پذیری هست

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #8 : 03 اردیبهشت 1393، 10:15 ب‌ظ »
flareget مناسبه. xdm هم خوبه اما یه بار دانلودمون رو پروند حتی دانلودش resume هم داشت! سرعتش خوبه اما قابل اعتماد نیست!

آفلاین h1mp

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
« پاسخ #9 : 06 اردیبهشت 1393، 01:43 ق‌ظ »
بله . آقا مجتبی نظر من رو صحیح فرمودن . من یک تازه کار هستم و به جای نظر دادن بیشتر باید یاد بگیرم . flareget رو امتحان کردم .حجم بالای ۵۰ MB رو به دو connection محدود کرده در نسخه free . کسی برنامه prozilla  رو امتحان کرده ؟ من نتونستم نصبش کنم . احتمالا برنامه خوبی هست .

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #10 : 06 اردیبهشت 1393، 09:06 ق‌ظ »
من هم کلی گشتم تا یه دانلود منیجر خوب واسه لینوکس پیدا کنم.fatrat سرعت اوایل خوب بود بعد خیلی کم شد.uget یه بار اینترنت قطع شد دانلودم پرید تا اخر سر با multiget شروع به کار کردم.
aria و برنامه های مشابهه من نتونستم باهاش کار کنم تا اینکه ناچارا تصمیم گرفتم رو ویرچوال باکس xp نصب با ida دانلود کنم.لطفا دوستان ناراحت نشید دیگه چاره ای برام نمونده بود.

یکی از دوستم همیشه میگه تفاوت لینوکس و ویندوز اینجا مشخص میشه.نبود دانلود منیجر با امکانات ida یا idm برای لینوکس چرا که لینوکس واسه جهان اولی هاست(سرعت و پهنای باند بالاست)ویندوز واسه جهان سومی ها(سرعت و پهنای باند پایین اینترنت)
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #11 : 06 اردیبهشت 1393، 04:06 ب‌ظ »
من هم کلی گشتم تا یه دانلود منیجر خوب واسه لینوکس پیدا کنم.fatrat سرعت اوایل خوب بود بعد خیلی کم شد.uget یه بار اینترنت قطع شد دانلودم پرید تا اخر سر با multiget شروع به کار کردم.
aria و برنامه های مشابهه من نتونستم باهاش کار کنم تا اینکه ناچارا تصمیم گرفتم رو ویرچوال باکس xp نصب با ida دانلود کنم.لطفا دوستان ناراحت نشید دیگه چاره ای برام نمونده بود.

یکی از دوستم همیشه میگه تفاوت لینوکس و ویندوز اینجا مشخص میشه.نبود دانلود منیجر با امکانات ida یا idm برای لینوکس چرا که لینوکس واسه جهان اولی هاست(سرعت و پهنای باند بالاست)ویندوز واسه جهان سومی ها(سرعت و پهنای باند پایین اینترنت)
خب نمی‌دونم تفاوت چطوریاست؟؟؟...
اما من هم باXdman کار کردم هم uGet، اولی یجاهای اذیت می‌کنه(خیلی کم پیش اومده به‌ندرت) ولی با دومی و پلاگین اریا جای ای‌دی‌ام رو کامل پر کرده بدون مشکلی تاحالا
اوایل سردرگم بودم ولی کم‌کم گشتم خوندم پرسیدم امتحان کردم راه‌افتادم...
یه سیستم قدیمی رو با همین لینوکس بالااوردم واسه دانلودام

آفلاین mh314k

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 70
« پاسخ #12 : 08 اردیبهشت 1393، 08:25 ب‌ظ »
موزیلا یه پلاگن داره به اسم downthemall باور کنید سرعتش بعضی جاها از آی دی ام ویندوز (لعنة الله علیه) هم بیشتر میشه  :o :o :o :o :o

آفلاین Mehrdo0d

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #13 : 08 اردیبهشت 1393، 08:49 ب‌ظ »
این جملرو خیلی از دوستان داخل انجمن گفتن که واقعا هم درسته .... لینوکس رو هیچ وقت نباید با ویندوز مقایسه کرد ...
وقتی شما وارد دنیای لینوکس میشید کم کم باید از محیط گرافیکی فاصله بگیرید ...
وقتی شما میتونید با چند خط کد با سیستم عملتون حرف بزنید و خواستتون رو ازش بخواین چرا باید با یه سری دکمه و پنجره کار کرد . لذتش هم بیشتره !!!
در کل به نظر من بهترین دانلود منیجر در لینوکس Axel و aria2 هستش ..... مخصوصا Axel .... سرعتش فوق العادست ....

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #14 : 08 اردیبهشت 1393، 09:08 ب‌ظ »
از این بحث مدیر دانلود بدم میاد ولی خوب این هم نظر من:
۱- من از مرورگر کاپزیلا استفاده می‌کنم که نیازی به مدیر دانلود برای دانلودهای عادی (زیر ۱۰۰ مگابایت) نداره.
۲- برای بیشتر از ۱۰۰ مگابایت از KGET استفاده می‌کنم. kget از پارسال به حدی از پختگی رسیده که هیچ مدیر دانلودی به پاش نمی‌رسه (حتی IDM)
۳- برای خط فرمان از پروزیلا استفاده می‌کنم که هنوز بی‌رقیبه.
۳- برای دانلود خودکار یک دسته فایل از یک صفحه، از flashgot+downthemall از فایرفاکس استفاده می‌کنم.