انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو شناسی  (دفعات بازدید: 97490 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
پاسخ : اوبونتو شناسی
« پاسخ #60 : 19 شهریور 1392، 02:26 ب‌ظ »
این اصلا گربه نیست که شاخ داشته باشه یا نه !
شیر هم گربه هست ... اینکه تنوع گونه زیادی داره و بعضی از گونه های این دسته هم اندازه ی گربه هست (مظور از گربه گونه ای هست که دارای پوزه ی کوتاه تر از گرگ می باشد ... و اگر پوزه ی آنها کشیده باشد میگند گرگ که هر سگی و هر گرگی و هر روباهی جزو گرگ سانان قرار میگیرند)

وای آره حالا یادم اومد : دی
سیاه گوش ... واقعا همینه ...
اصلاحش میکنم
تو ویکی اصلا میگه گربه دم کوتاه
یکجا (مستند 4) همینو گفت گربه شاختار ...
 صد جا خودم شنیدم سیاه گوش ...
گربه وحشی و کوهی هم همین شکلی بود ...
آخر نفهمیدم چیه ..
ولی فکر کنم شما درست گفتید ...
چون من تو یکی از کتابهای گربه های ایرانی هم دیدم در پارک ارم !! کامل نخوندم ...
تو ایران هم هست یا نه . نمیدونم / ولی دیدم که اسمش رو نوشته سیاه گوش ... تو نت سرچ کنید میبینید که سیاه گوش خالدار داره
قهوه ای داره
سفید داره
بزارید کاملش کنم
بعد مشکلات ترجمه را گوش زد کنید
بازم از تذکرت ممنون
اون موقع انسان هم میشه میمون کم مو یا میمون میشه انسان پر مو
توضیح شما در مورد گربه سانان و سگ سانان درسته ولی این رو هم در مورد انسان سایان ببینید
انسانیان یا هومینید (با املای هومونید هم نوشته شده) با نام علمی Hominidae (انگلیسی‌شده: Hominid، همچنین به نام کَپی‌های بزرگ great apes یاد شده‌است.[یادداشت ۱]) یک خانوادهٔ آرایه‌شناختی است که شامل چهار سردهٔ موجود است: شامپانزه‌ها، گوریل‌ها، انسان‌ها و اورانگوتان‌ها.[۱]هر وقت گوریل رو بگیم انسان پشمالو میتونیم کراکل رو هم بگیم گربه شاخدار
البته اینا اسمه هر کس هر چیزی که میخواد میتونه بگه شاید یکی به لپ تاپ بگه گربه ولی استاندار و قرار داد عمومیش این شکلی نیس

آقاى اطلاعات موهاى آدمو ميمون برابره تعدادشون :| ( با تشكر از من و تو برنامه از ميمون تا انسان امروز صبح :)))) :-" )
البته من یه جایی دیدم نوشته بود تعداد مال انسان بیشتر هم هست ولی خودم به شخصه نشمردم تا حالا
البته آدم داریم تا آدم :))
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #61 : 19 شهریور 1392، 02:32 ب‌ظ »
lynx رو تو فارسی «وَشَق» می‌گن که نباید با «سیاه‌گوش» اشتباه بشه.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #62 : 19 شهریور 1392، 02:34 ب‌ظ »
lynx رو تو فارسی «وَشَق» می‌گن که نباید با «سیاه‌گوش» اشتباه بشه.
البته همین سیاه گوش خودش انواع مختلف داره عکس هاشم ببینید میبینید بعضیاشون تفاوتشون زیاده
مثل گربه و سگ که انواع مختلف دارن البته تفاوت و تنوع اینا به گربه و سگ نمیرسه

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 193
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #63 : 19 شهریور 1392، 02:37 ب‌ظ »

این بحث شیرین شد
و کلی دفاعیه دارم (در رابطه با تنوع گونه ها و حیوانات)
بگذریم
بحث منحرف شد از اوبونتو شناسی به زیست شناسی
از مدیر یا ناظرین خواهش میکنم مطالب خارج از موضوع را حذف بکنند ...

با تشکر
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1392، 04:10 ب‌ظ توسط ابونتو عشق من »
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #64 : 19 شهریور 1392، 02:45 ب‌ظ »
نه آقا این کاملا مربوطه فقط آواتارهای بنده و امضاهای بنده نامربوطه !
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1392، 02:54 ب‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #65 : 19 شهریور 1392، 02:56 ب‌ظ »
دوست عزیز حالا ما یکی از اسم های اوبونتو رو یکم بسط دادیم قراره هر چی مشکل هست سر ما شکسته بشه و بشیم مثال این که فلانی اسپم میده و برخورد نمیشه ؟!
میخواید امضا ها و رفتار هاتون رو موجه کنید این راهش نیست
در ضمن توهین و ابراز نفرت به بقیه که شما انجام میدین اصلا قابل قبول نیست من خودم از امضای شما منزجر میشم ولی تا به حال گزارشی ندادم

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #66 : 19 شهریور 1392، 02:59 ب‌ظ »
شمایید که دارید تمام کارهاتون رو توجیه و موجه می کنید  >:( گفتید بی مربوطه قبول کردم حالا شما هستید که دارید بی مربوط می گذارید ! اینجا قانونش فقط برای یه عده ای مثل منه که سلیقه ناظرهای انجمن باهاش سازگار نیست دوره میمون شناسی و گربه شناسی و علوم غریبه تون که تموم شد یه خورده ارتباط این حرف ها رو به اوبونتو بگید من هم مسحفیظ شم ! ;)
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1392، 03:02 ب‌ظ توسط H.m »

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #67 : 19 شهریور 1392، 03:01 ب‌ظ »
شمایید که دارید تمام کارهاتون رو توجیه و موجه می کنید  >:( گفتید بی مربوطه قبول کردم حالا شما هستید که دارید بی مربوط می گذارید ! اینجا قانونش فقط برای یه عده ای مثل منه که سلیقه ناظرهای انجمن باهاش سازگار نیست.
دوست عزیز حالا ما یکی از اسم های اوبونتو رو یکم بسط دادیم قراره هر چی مشکل هست سر ما شکسته بشه و بشیم مثال این که فلانی اسپم میده و برخورد نمیشه ؟!
در ضمن توهین و ابراز نفرت به بقیه که شما انجام میدین اصلا قابل قبول نیست من خودم از امضای شما منزجر میشم ولی تا به حال گزارشی ندادم

آقا من اسپم دادم معذرت ميخوام يكى بياد پاكش كنه . بقيه دوستان هم اگه اعتراضى ندارند تقصيرو نميندازند گردنه ناظرا اسپماشون پاك شه .

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #68 : 19 شهریور 1392، 03:04 ب‌ظ »
شمایید که دارید تمام کارهاتون رو توجیه و موجه می کنید  >:( گفتید بی مربوطه قبول کردم حالا شما هستید که دارید بی مربوط می گذارید ! اینجا قانونش فقط برای یه عده ای مثل منه که سلیقه ناظرهای انجمن باهاش سازگار نیست.
این تایپک یه تایپک هست پیرامون اوبونتو حالا ما کمی در مورد اسمش بحث کردیم و من گفتم که اسمش گربه شاخدار نیست و سیاهگوشه و یکم هم بحث رفت سمت اسم شد
این تایئک کلا راجع به همین حواشی و اسم و ایناس اگر هم احساس میکنید از موضوع تایپک دور شده میتونید گزارش بدین که ناظرین پست های اضافی رو ویرایش یا پاک کنن
به نظرت بحث در مورد اسم یک توزیع توی انجمن اون توزیع توی یک تایپک غیر تکنیکی و حاشیه ایش قابل تحمل نیست
ولی بحث در مورد مثائل که کلا ربط به این فروم نداره قابل تحمل و حق شماست ؟ من کاری به نظر شما و اعتقاد شما ندارم هر چی هست برای خود شما محترم هست ولی این انجمن موضوعش یک چیز دیگه هست میتونید برید انجمن های با این موضوع که اتفاقا وجود دارند اونم نه یکی بلکه چند تا و بشینید و بحث کنید افراد علاقه مند هم پیدا میشن همراهیتون کنن

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #69 : 19 شهریور 1392، 03:06 ب‌ظ »

آقا من اسپم دادم معذرت ميخوام يكى بياد پاكش كنه . بقيه دوستان هم اگه اعتراضى ندارند تقصيرو نميندازند گردنه ناظرا اسپماشون پاك شه .
بنده هم هر پستی دادم حس میکنید اسپم هست میتونید پاک کنید هیچ اعتراضی ندارم

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #70 : 19 شهریور 1392، 03:14 ب‌ظ »
نمونه ای شبیه بحث شما می گم تا بفهمید دارید چه جور بحث می کنید
مثال
اوبونتو یک واژه ای آفریقایی است ، آفریقا قاره ای است که سیاه پوستان در آن زندگی می کنند ، تبعیض های قومیتی زیادی بر علیه سیاه پوستان اجرا شده که بالاخره با لغو قانون برده داری به سرانجام رسید ، قانون مجموعه ای از هنجارها و باید ها است که باید توسط افراد جامعه اجرا شود ، متاسفانه عده ای مجرم بر خلاف قانون عمل می کنند ، از جمله ی این قوانین قوانین منع سلاح های کشتار جمعی است که متاسفانه توسط کشورهایی اجرا نمی شود این کشور ها خود را داعیه دار بشر می دانند ، بشر موجودی است که ....
دیدید اگر این ربط به اوبونتو داشته باشه بحث شما هم ربط داره !  :o
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1392، 03:20 ب‌ظ توسط H.m »

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #71 : 19 شهریور 1392، 03:23 ب‌ظ »
**ورژن 4.1 = صفت : باارزش /حیوان : گراز / شرح : اولین گراز / کلاس حیوان : پستانداران / فامیلی حیوان :  Suidae (pigs)   
**ورژن 5.04 = صفت : کرم به معنی تکامل / حیوان : خوجه تیغی / شرح :بالغ / کلاس حیوان : پستانداران / فامیلی : Erinaceidae
**ورژن 5.10 = صفت :شادی بخش / حیوان : گورکن / شرح : همه گرد هم میروند / کلاس حیوان : پستانداران /  فامیلی :  Mustelids (weasels)
** ورژن 6.06 = صفت : شیک / حیوان : اردک نر / شرح : (پیشنهاد)طلایی . با پنج سال پشتیبانی / کلاس حیوان : ماکیان / فامیلی :  Anatidae (ducks)
**ورژن 6.10 = صفت : اعتدال یا مرز (بین خشکی و آب) / حیوان : سمندر نارنجی / شرح : سمند هم تو آب می تونه باشه و هم خشکی ... یعنی این نسخه برای حرفه ای و نیمه حرفه ای است :دی / کلاس حیوان : دوزیستان / فامیلی : Salamandridae 
** ورژن 7.04 = صفت : چابک / حیوان : گوزن وحشی / شرح : شجاعت و بی قراری (یعنی همش هنگ :دی) / کلاس حیوان : پستاندار / فامیلی :  Cervidae (deer)
** ورژن 7.10 = صفت : شجاع / حیوان : میمون دست دراز / شرح : برو میمون !!! / کلاس : پستاندار / فامیلی : Hylobatidae
** ورژن 8.04 = صفت : بادوام / حیوان : مرغ ماهی خوار / شرح : پنج سال پشتیبانی . اکثر مردم میگند خوش یومن هست ... بیچاره کرگردن گرسنه : آخی / کلاس : پرندگان  / فامیلی :  Ardeidae
** ورژن  8.10 = صفت : بی باک / حیوان : بز کوهی / شرح : اکتبر 2008 / کلاس حیوان : پستاندار / فامیلی :Bovidae
**ورژن 9.04 = صفت : جلف !!! / حیوان : خرگوش شاخدار (افسانه ای) / شرح : آوریل 2009 / کلاس : حیوان افسانه ای / فامیلی : بی نام : دی
** ورژن 9.10 = صفت : سرنوشت / حیوان : کوالا /  اکتبر 2009 / کلاس : پستانداران / فامیلی : Phascolarctidae
** 10.04 = صفت : شفاف / حیوان : سیاه گوش/ شرح : شکارچی متفکر و روشن فکر / کلاس : پستانداران / فامیلی : Felidae
** 10.10 = صفت : تک رو / حیوان : گربخ ی باتلاق یا میرکت / شرح : سبک . سریع . اجتماعی . و کامل / کلاس : پستانداران / فامیلی : Herpestidae
** 11.04 = صفت : خوشگل تر : دی / حیوان : نهنگ دریایی قطب شمال / شرح : خوشگلاش بیاند اینجا / کلاس : پستاندار / فامیلی : Monodontidae
** 11.10 = صفت : رویایی  / حیوان : پلنگ راه راه آمریکایی / شرح : بخشی رویایی و بخشی نظم / کلاس : پستاندار / فامیلی : Felidae
** 12.04 = صفت : دقیق / حیوان : مورچه خوار  / شرح : همه با هم . تکامل کامل / کلاس : پستاندار / فامیلی :Manidae
** 12.10 = صفت : مکانیک کوانتومی / حیوان : پرنده ی رنگارنگ زیبا که پرنده ی ملی گواتمالا است / شرح : اکتبر 2012 - هسته ی آن (کرنل) 3.5 - و ... / کلاس : پرنده /فامیلی : Trogonidae
** 13.04 = صفت : مشتاق / حیوان : تلیله نک دراز / شرح : هسته ی  3.8 - LibreOffice 4.0.2 - فایر فاکس 20 و در تاریخ : آوریل 2013 /
** 13.10 = صفت : پر رو (بلههه !!!) / حیوان : سمندر / شرح :

این تاپیک بروز خواهد شد ؛تا پس فردا ترجمه کاملشونو میزارم تو همین پست؛
**

ترجمه شده توسط خودم و گوگل : دی
https://wiki.ubuntu.com/DevelopmentCodeNames

اينم از چند نسخه ى اول :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,474.msg2594.html#msg2594

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #72 : 19 شهریور 1392، 03:24 ب‌ظ »
شیر هم گربه هست ... اینکه تنوع گونه زیادی داره و بعضی از گونه های این دسته هم اندازه ی گربه هست (مظور از گربه گونه ای هست که دارای پوزه ی کوتاه تر از گرگ می باشد ... و اگر پوزه ی آنها کشیده باشد میگند گرگ که هر سگی و هر گرگی و هر روباهی جزو گرگ سانان قرار میگیرند)

اصلاحش میکنم
آخر نفهمیدم چیه ..
تو ایران هم هست یا نه . نمیدونم / ولی دیدم که اسمش رو نوشته سیاه گوش ... تو نت سرچ کنید میبینید که سیاه گوش خالدار داره
قهوه ای داره
سفید داره
بزارید کاملش کنم
بازم از تذکرت ممنون
توضیح شما در مورد گربه سانان و سگ سانان درسته ولی این رو هم در مورد انسان سایان ببینید
نقل‌قول
انسانیان یا هومینید (با املای هومونید هم نوشته شده) با نام علمی Hominidae (انگلیسی‌شده: Hominid، همچنین به نام کَپی‌های بزرگ great apes یاد شده‌است.[یادداشت ۱]) یک خانوادهٔ آرایه‌شناختی است که شامل چهار سردهٔ موجود است: شامپانزه‌ها، گوریل‌ها، انسان‌ها و اورانگوتان‌ها.[۱]
هر وقت گوریل رو بگیم انسان پشمالو میتونیم کراکل رو هم بگیم گربه شاخدار
البته اینا اسمه هر کس هر چیزی که میخواد میتونه بگه شاید یکی به لپ تاپ بگه گربه ولی استاندار و قرار داد عمومیش این شکلی نیس
اینجا بحث گربه ، گوریل و انسان و نظریه منسوخ تکامل مطرح شد.

اصلاحش میکنم
آخر نفهمیدم چیه ..
قهوه ای داره
سفید داره
بزارید کاملش کنم
بازم از تذکرت ممنون
انسانیان یا هومینید (با املای هومونید هم نوشته شده) با نام علمی Hominidae (انگلیسی‌شده: Hominid، همچنین به نام کَپی‌های بزرگ great apes یاد شده‌است.[یادداشت ۱]) یک خانوادهٔ آرایه‌شناختی است که شامل چهار سردهٔ موجود است: شامپانزه‌ها، گوریل‌ها، انسان‌ها و اورانگوتان‌ها.[۱]هر وقت گوریل رو بگیم انسان پشمالو میتونیم کراکل رو هم بگیم گربه شاخدار

آقاى اطلاعات موهاى آدمو ميمون برابره تعدادشون :| ( با تشكر از من و تو برنامه از ميمون تا انسان امروز صبح :)))) :-" )

اینجا بحث از گربه به انسان و تقاوت تعداد موهایش با گوریل مطرح شد.

به به رفیق شفیق !  8)
منم می تونم بحث رو یه طوری ربط بدم ولی ربطش اونطوری هست که در پست قبلیم گفتم گفتم.
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1392، 03:31 ب‌ظ توسط H.m »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #73 : 19 شهریور 1392، 03:26 ب‌ظ »
بگید نمونه ای شبیه بحث شما بگم بفهمید دارید چه جور بحث می کنید
مثال
اوبونتو یک واژه ای آفریقایی است ، آفریقا قاره ای است که سیاه پوستان در آن زندگی می کنند ، تبعیض های قومیتی زیادی بر علیه سیاه پوستان اجرا شده که بالاخره با لغو قانون برده داری به سرانجام رسید ، قانون مجموعه ای از هنجارها و باید ها است که باید توسط افراد جامعه اجرا شود ، متاسفانه عده ای مجرم بر خلاف قانون عمل می کنند ، از جمله ی این قوانین قوانین منع سلاح های کشتار جمعی است که متاسفانه توسط کشورهایی اجرا نمی شود این کشور ها خود را داعیه دار بشر می دانند ، بشر موجودی است که ....
دیدید اگر این ربط به اوبونتو داشته باشه بحث شما هم ربط داره !  :o
اوکی اصلا قبول این 2-3 تا پست آخر این تایپک از موضوع اصلی فاصله گرفت
پاک بشه کسی حرفی نداره
یا پاک کنید یا بیخیال بشید ولی از موقعیت ایجاد شده برای توجیه رفتار خودتون استفاده نکنید
دلیل نمیشه چون ما اسپم دادیم و مدیران گذشت کردند و یا هنوز کسی اسپم رو ندیده شما بیایید بگید پس حالا که اینجوریه منم هر بحثی بخوام میکنم !
انگاری دارید اولتیماتوم میگیرید از بقیه رفتارتون بسیار بد و بچگانه بود

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #74 : 19 شهریور 1392، 03:27 ب‌ظ »
به به رفیق شفیق !  8)
منم می تونم بحث رو یه طوری ربط بدم ولی ربطش اونطوری هست که در بالا گفتم.

من كارى به شما نداشتم كسيم با شما نبود نميدونم چرا به خودتون گرفتيد . ;)