انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو شناسی  (دفعات بازدید: 97504 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین chicago

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
  • تازه کار و دانشجو !!!
پاسخ : اوبونتو شناسی
« پاسخ #45 : 12 بهمن 1391، 01:55 ب‌ظ »
MILE GRACE \\:D/

آفلاین Emadsmart

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
« پاسخ #46 : 12 بهمن 1391، 09:10 ب‌ظ »
سلام من میخواستم از این سایت:
http://packages.ubuntu.com/cgi-bin/search_packages.pl?keywords=pygame&searchon=names&subword=1&version=all&release=all
‍‍‍py-gameرو واسه ی لینوکس خودم دانلود کنم که دیدم ی سری انواع مختلف لینوکس رو داره که من اصلا نمیدونم مال من کودومه اگه بخوام بفهمم که کودومو نصب کنم کد خاص و دستور خاصی تو ترمینال داره؟
ممنون میشم

آفلاین mhn_tt

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #47 : 26 بهمن 1391، 05:58 ب‌ظ »
perfect

آفلاین raminpa

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
  • از صدای سخن عشق ندیدم خوش‌تر یادگاری که در این گنب
« پاسخ #48 : 30 بهمن 1391، 01:22 ب‌ظ »
با سلام
من به تازگی به حمع صمیمی شما گرامیان ‌آمدم.
مطلب بسیار آموزنده در مورد تاریخچه اوبونتو بود.
سپاس بر شما
رامین پهلوانی
RaminPa

آفلاین Alireza Fe

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
  • Think Linux
    • کمی بیشتر
« پاسخ #49 : 13 اسفند 1391، 02:16 ب‌ظ »
مرسی واقعا مفید بود  :) :) :)

ای کاش توضیحات رو برای ور‍ژن های بالاتر اوبونتو هم بروز می کردید ( مثلا 12.04 )
همانا بهره هر كدام شما از زمين به اندازه طول و عرض قامت شماست ! آن گونه كه خاك آلود بر آن خفته باشيد . . .

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #50 : 13 اسفند 1391، 09:38 ب‌ظ »
درود و صد درود
در جایی یه مطلبی خوندم که هیچ جا ندیده بودم ولی خیلی جالب بود حیفم اومد که مطرح نکنم خواستم عنوان جدیدی ایجاد کنم گفتم شاید جالب نباشه و بعضی دوستان ناراحت بشن و ترجیح دادم که اینجا مطرح کنم اگه برای شما تکراریه به بزرگی خودتون ببخشید ولی تازه کارایی مثل من زیاد باخبر نیستن اگر هم این مطلب رو نابجا میدونید لطف کنید و انتقالش بدید :

یک پژوهشگر انسان شناس در آفریقا به تعدادی از بچه های بومی یک بازی را پیشنهاد کرد : او سبدی از میوه را در نزدیکی یک درخت گذاشت و گفت هر کسیکه زودتر به آن سبد برسد آن میوه های خوشمزه را برنده میشود . هنگامیکه فرمان دویدن داده شد آن بچه ها دستان هم را گرفتند و با یکدیگر دویدند و خوشحال در کنار درخت به دور آن سبد میوه نشستند . پژوهشگر علت این رفتار آنها را پرسید و گفت : درحالیکه یک نفر از شما میتوانست به تنهایی همه میوه ها را برنده شود چرا از هم جلو نزدید و سبقت نگرفتید ؟ آنها در پاسخ گفتند :
                                                """ اوبونتو """
به این مفهوم که چگونه یکی از ما میتوانست خوشحال باشد در حالیکه دیگران ناراحتند ؟
(((غیر از معنای انسانیت برای دیگران و ... در فرهنگ ژوسا اوبونتو یعنی "من هستم چون ما هستیم")))
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
« پاسخ #51 : 13 اسفند 1391، 10:13 ب‌ظ »
درود و صد درود
در جایی یه مطلبی خوندم که هیچ جا ندیده بودم ولی خیلی جالب بود حیفم اومد که مطرح نکنم خواستم عنوان جدیدی ایجاد کنم گفتم شاید جالب نباشه و بعضی دوستان ناراحت بشن و ترجیح دادم که اینجا مطرح کنم اگه برای شما تکراریه به بزرگی خودتون ببخشید ولی تازه کارایی مثل من زیاد باخبر نیستن اگر هم این مطلب رو نابجا میدونید لطف کنید و انتقالش بدید :

یک پژوهشگر انسان شناس در آفریقا به تعدادی از بچه های بومی یک بازی را پیشنهاد کرد : او سبدی از میوه را در نزدیکی یک درخت گذاشت و گفت هر کسیکه زودتر به آن سبد برسد آن میوه های خوشمزه را برنده میشود . هنگامیکه فرمان دویدن داده شد آن بچه ها دستان هم را گرفتند و با یکدیگر دویدند و خوشحال در کنار درخت به دور آن سبد میوه نشستند . پژوهشگر علت این رفتار آنها را پرسید و گفت : درحالیکه یک نفر از شما میتوانست به تنهایی همه میوه ها را برنده شود چرا از هم جلو نزدید و سبقت نگرفتید ؟ آنها در پاسخ گفتند :
                                                """ اوبونتو """
به این مفهوم که چگونه یکی از ما میتوانست خوشحال باشد در حالیکه دیگران ناراحتند ؟
(((غیر از معنای انسانیت برای دیگران و ... در فرهنگ ژوسا اوبونتو یعنی "من هستم چون ما هستیم")))

+۱ داشت :)
(تازه صفر شدی :دی !)

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
« پاسخ #52 : 03 شهریور 1392، 11:41 ب‌ظ »
سلام به همه گی منم تازه کارم یعنی از خرداد به جمع لینوکسیها پیوستم مطالب این سایت خیلی کمکم کرد اوایل خیلی مشکل بود تا راه بیوفتم و از امکانات اوبونتو استفاده کنم اما الان تقریبا دستم اومده و دو ماه بسمت نصب دوباره نرفتم اوایل مرتب خرابکاری داشتم و بلافاصله دوباره مینصبیدم اما الان دارم عادتم به ویندوز رو بشدت نسبت این کم میکنم :) و الان تقریبا دو هفته س که وین رو بوت نکردم
بیشترین مشکلم اینه که رو لب تاپ فن یکسره کار میکنه و گرمه به نسبت وین کمتر شارژ نگه میداره...

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 193
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #53 : 18 شهریور 1392، 01:54 ب‌ظ »
نکته ی اول :
اسم ورژن ابونتو :
یکان ورژن : سال میلادی
ممیز دوم : ماه میلادی
نکته ی دوم :
نوع حیوان و صفت
هر دو باید حرف اول کلمه ی آنها به هم بخوره (مثلا = صفت : زیبا > حیوان : زرافه)
البته من مثال فارسی زدم : دی

**ورژن 4.1 = صفت : باارزش /حیوان : گراز / شرح : اولین گراز / کلاس حیوان : پستانداران / فامیلی حیوان :  Suidae (pigs)   
**ورژن 5.04 = صفت : کرم به معنی تکامل / حیوان : خوجه تیغی / شرح :بالغ / کلاس حیوان : پستانداران / فامیلی : Erinaceidae
**ورژن 5.10 = صفت :شادی بخش / حیوان : گورکن / شرح : همه گرد هم میروند / کلاس حیوان : پستانداران /  فامیلی :  Mustelids (weasels)
** ورژن 6.06 = صفت : شیک / حیوان : اردک نر / شرح : (پیشنهاد)طلایی . با پنج سال پشتیبانی / کلاس حیوان : ماکیان / فامیلی :  Anatidae (ducks)
**ورژن 6.10 = صفت : اعتدال یا مرز (بین خشکی و آب) / حیوان : سمندر نارنجی / شرح : سمند هم تو آب می تونه باشه و هم خشکی ... یعنی این نسخه برای حرفه ای و نیمه حرفه ای است :دی / کلاس حیوان : دوزیستان / فامیلی : Salamandridae 
** ورژن 7.04 = صفت : چابک / حیوان : گوزن وحشی / شرح : شجاعت و بی قراری (یعنی همش هنگ :دی) / کلاس حیوان : پستاندار / فامیلی :  Cervidae (deer)
** ورژن 7.10 = صفت : شجاع / حیوان : میمون دست دراز / شرح : برو میمون !!! / کلاس : پستاندار / فامیلی : Hylobatidae
** ورژن 8.04 = صفت : بادوام / حیوان : مرغ ماهی خوار / شرح : پنج سال پشتیبانی . اکثر مردم میگند خوش یومن هست ... بیچاره کرگردن گرسنه : آخی / کلاس : پرندگان  / فامیلی :  Ardeidae
** ورژن  8.10 = صفت : بی باک / حیوان : بز کوهی / شرح : اکتبر 2008 / کلاس حیوان : پستاندار / فامیلی :Bovidae
**ورژن 9.04 = صفت : جلف !!! / حیوان : خرگوش شاخدار (افسانه ای) / شرح : آوریل 2009 / کلاس : حیوان افسانه ای / فامیلی : بی نام : دی
** ورژن 9.10 = صفت : سرنوشت / حیوان : کوالا / شرح : اکتبر 2009 / کلاس : پستانداران / فامیلی : Phascolarctidae
** 10.04 = صفت : شفاف / حیوان : سیاه گوش/ شرح : شکارچی متفکر و روشن فکر / کلاس : پستانداران / فامیلی : Felidae
** 10.10 = صفت : تک رو / حیوان : گربه ی باتلاق یا میرکت / شرح : سبک . سریع . اجتماعی . و کامل / کلاس : پستانداران / فامیلی : Herpestidae
** 11.04 = صفت : خوشگل تر : دی / حیوان : نهنگ دریایی قطب شمال / شرح : خوشگلاش بیاند اینجا / کلاس : پستاندار / فامیلی : Monodontidae
** 11.10 = صفت : رویایی  / حیوان : پلنگ راه راه آمریکایی / شرح : بخشی رویایی و بخشی نظم / کلاس : پستاندار / فامیلی : Felidae
** 12.04 = صفت : دقیق / حیوان : مورچه خوار  / شرح : همه با هم . تکامل کامل / کلاس : پستاندار / فامیلی :Manidae
** 12.10 = صفت : مکانیک کوانتومی / حیوان : پرنده ی رنگارنگ زیبا که پرنده ی ملی گواتمالا است / شرح : اکتبر 2012 - هسته ی آن (کرنل) 3.5 - و ... / کلاس : پرنده /فامیلی : Trogonidae
** 13.04 = صفت : مشتاق / حیوان : تلیله نک دراز / شرح : هسته ی  3.8 - LibreOffice 4.0.2 - فایر فاکس 20 و در تاریخ : آوریل 2013 / کلاس : پستانداران /
** 13.10 = صفت : پر رو (بلههه !!!) / حیوان : سمندر / شرح : اکتبر 2013

----------------------------------------------------------------------------------
اصطلاحات اوبونتویی و لینوکسی و سوالات متداول :

-----------------------------------فرق تم با میز کار :
در لینوکس میزکارهای مختلفی وجود داره. میزکار در واقع محیط گرافیکی لینوکس هست. محیطی که پنجره ها توش باز میشن . و در میزکارها برنامه های اضافی هم قرار میگیرند ... همانند داک یا ویدجکت و ...
انواع محیط گرافیکی :
Unity :میزکار الان خود اوبونتو
Gnome : از نسخه 11 به قبل میزکار اوبونتو هم بود
و Awesome, Cinnamon, KDE, LXDE, MATE, Openbox, Xfce IceWM, Razor-qt, WMaker, Xfce . ...
اما تم روی این میزکارها نصب می شود تا ظاهر آنها را متفاوت از دیگران کند ...

-----------------فرق لینوکس با یونیکس :

یونیکس سیستم عامل شبکه است در دهه 70 در آزمایشگاه بل بوجود آمد.ولی لینوکس یک هسته که می توان آنرا نگارش خانگی یونیکس نام نهاد(البته شاید این حرف درست هم نباشد).برای همین هر دو از نظر ساختار کلی شبیه به هم هستند.
یونیکس یک سیستم عامل استاندارد POSIX است  که در دهه 70 امپراطور سیستم عامل ها بود و هنوز هم به طور نسبتا وسیعی استفاده می شود ولی چون تحت انحصار است و بسیار گران پروژه GNU ایجاد شد که یک سیستم عامل ازاد شبیه به یونیکس ایجاد شود . در اثنای GNU بود که لینوکس در سال 1991 شکل گرفت و خود را به دنیا معرفی کرد . در حقیقت لینوکس یک Unix like from scratch است.
سیستم‌عامل‌های BSD همگی از خانواده یونیکس هستند که می‌توانید آنها را بر روی کامپیوترتان نصب کنید. مانند FreeBSD،‌NetBSD و....
البته معمولا از یونیکس‌ها برای امور سرویس‌دهنده‌ها استفاده می‌شه...
منبع :http://www.webhostingtalk.ir/f41/43976

------------------------تفاوت لینوکس و ویندوز :
1. شکل پارتشین بندی و نصب
2. امنیت بیشتر
3. آزاد بودن
4. زیبا بودن
5. متنوع بودن
------------------------تفاوت اوبونتو با سایرین :
1. محیط متفاوت تر از ویندوز به خاطر میز کار یونیتی
2. پشتیبانی از زبان فارسی و همچنین فارسی یازی شده (پیشنهاد میکنم هرگز فارسی نزارید)
3. پشتیبانی بسیار قوی در ایران - با توجه به داشتن انجمنی خوب (منظورم همین انجمنه) که در سایر نسخه ها انجمنی با این درصد فعالیت کاربران را نمی توانید پیدا کنید ...
4. مخزن نرم افزاری خیلی قوی و خوب
5. به روز (اصلا این سیستم عامل مبتنی بر وب هست :دی)

سعی دراین دارم اطلاعاتی برای شما در این پست اضافه کنم
**

ترجمه شده توسط خودم و گوگل : دی
https://wiki.ubuntu.com/DevelopmentCodeNames
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1392، 06:10 ب‌ظ توسط ابونتو عشق من »
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #54 : 19 شهریور 1392، 01:08 ب‌ظ »
گربه‌ی شاخ‌دار؟ :o
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #55 : 19 شهریور 1392، 01:22 ب‌ظ »
آره . اما نه اینکه شاخ داشته باشه
گوشاش درازه ... در یک مسند این گربه رو دیدم ...
گربه کوهی یا وحشی هم بهش میگند ...
اسم شاخ بخاطر گوشش هست ..
البته من در ویکی پدیا دنبال این گونه بودم که الان به این مقاله برخورد کردم ...
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D8%B1%D8%A8%D9%87_%D8%AF%D9%85%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87
به هر حال بهش گربه کوهی - گربه وحشی - گربه شاخدار - و گربه دم کوتاه هم میگویند ...

« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1392، 01:40 ب‌ظ توسط ابونتو عشق من »
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #56 : 19 شهریور 1392، 01:45 ب‌ظ »
آره . اما نه اینکه شاخ داشته باشه
گوشاش درازه ... در یک مسند این گربه رو دیدم ...
گربه کوهی یا وحشی هم بهش میگند ...
اسم شاخ بخاطر گوشش هست ..
البته من در ویکی پدیا دنبال این گونه بودم که الان به این مقاله برخورد کردم ...
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D8%B1%D8%A8%D9%87_%D8%AF%D9%85%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87
به هر حال بهش گربه کوهی - گربه وحشی - گربه شاخدار - و گربه دم کوتاه هم میگویند ...

این اصلا گربه نیست که شاخ داشته باشه یا نه !
یه موجودی هست به اسم Caracal (کاراکال) یا سیاهگوش که از گربه سانان هست
اینجوری ترجمه کنی فردا به شیر هم باید بگی گربه یال دار یا به به ببر بگی گربه راه راه و پلنگ میشه گربه خال خال :|
انصافا این خیلی موجود شاخیه من کلیپ دیدم ازش همچین هف هش ده متر میپره تو هوا پرنده میگیره !
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #57 : 19 شهریور 1392، 01:58 ب‌ظ »
شیر هم گربه هست ... اینکه تنوع گونه زیادی داره و بعضی از گونه های این دسته هم اندازه ی گربه هست (مظور از گربه گونه ای هست که دارای پوزه ی کوتاه تر از گرگ می باشد ... و اگر پوزه ی آنها کشیده باشد میگند گرگ که هر سگی و هر گرگی و هر روباهی جزو گرگ سانان قرار میگیرند)

وای آره حالا یادم اومد : دی
سیاه گوش ... واقعا همینه ...
اصلاحش میکنم
تو ویکی اصلا میگه گربه دم کوتاه
یکجا (مستند 4) همینو گفت گربه شاختار ...
 صد جا خودم شنیدم سیاه گوش ...
گربه وحشی و کوهی هم همین شکلی بود ...
آخر نفهمیدم چیه ..
ولی فکر کنم شما درست گفتید ...
چون من تو یکی از کتابهای گربه های ایرانی هم دیدم در پارک ارم !! کامل نخوندم ...
تو ایران هم هست یا نه . نمیدونم / ولی دیدم که اسمش رو نوشته سیاه گوش ... تو نت سرچ کنید میبینید که سیاه گوش خالدار داره
قهوه ای داره
سفید داره
بزارید کاملش کنم
بعد مشکلات ترجمه را گوش زد کنید
بازم از تذکرت ممنون
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1392، 02:08 ب‌ظ توسط ابونتو عشق من »

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #58 : 19 شهریور 1392، 02:13 ب‌ظ »
شیر هم گربه هست ... اینکه تنوع گونه زیادی داره و بعضی از گونه های این دسته هم اندازه ی گربه هست (مظور از گربه گونه ای هست که دارای پوزه ی کوتاه تر از گرگ می باشد ... و اگر پوزه ی آنها کشیده باشد میگند گرگ که هر سگی و هر گرگی و هر روباهی جزو گرگ سانان قرار میگیرند)

اصلاحش میکنم
آخر نفهمیدم چیه ..
تو ایران هم هست یا نه . نمیدونم / ولی دیدم که اسمش رو نوشته سیاه گوش ... تو نت سرچ کنید میبینید که سیاه گوش خالدار داره
قهوه ای داره
سفید داره
بزارید کاملش کنم
بازم از تذکرت ممنون
اون موقع انسان هم میشه میمون کم مو یا میمون میشه انسان پر مو
توضیح شما در مورد گربه سانان و سگ سانان درسته ولی این رو هم در مورد انسان سایان ببینید
نقل‌قول
انسانیان یا هومینید (با املای هومونید هم نوشته شده) با نام علمی Hominidae (انگلیسی‌شده: Hominid، همچنین به نام کَپی‌های بزرگ great apes یاد شده‌است.[یادداشت ۱]) یک خانوادهٔ آرایه‌شناختی است که شامل چهار سردهٔ موجود است: شامپانزه‌ها، گوریل‌ها، انسان‌ها و اورانگوتان‌ها.[۱]
هر وقت گوریل رو بگیم انسان پشمالو میتونیم کراکل رو هم بگیم گربه شاخدار
البته اینا اسمه هر کس هر چیزی که میخواد میتونه بگه شاید یکی به لپ تاپ بگه گربه ولی استاندار و قرار داد عمومیش این شکلی نیس
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1392، 02:24 ب‌ظ توسط ava »
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #59 : 19 شهریور 1392، 02:18 ب‌ظ »

اصلاحش میکنم
آخر نفهمیدم چیه ..
قهوه ای داره
سفید داره
بزارید کاملش کنم
بازم از تذکرت ممنون
اون موقع انسان هم میشه میمون کم مو یا میمون میشه انسان پر مو
توضیح شما در مورد گربه سانان و سگ سانان درسته ولی این رو هم در مورد انسان سایان ببینید
انسانیان یا هومینید (با املای هومونید هم نوشته شده) با نام علمی Hominidae (انگلیسی‌شده: Hominid، همچنین به نام کَپی‌های بزرگ great apes یاد شده‌است.[یادداشت ۱]) یک خانوادهٔ آرایه‌شناختی است که شامل چهار سردهٔ موجود است: شامپانزه‌ها، گوریل‌ها، انسان‌ها و اورانگوتان‌ها.[۱]هر وقت گوریل رو بگیم انسان پشمالو میتونیم کراکل رو هم بگیم گربه شاخدار
البته اینا اسمه هر کس هر چیزی که میخواد میتونه بگه شاید یکی به لپ تاپ بگه گربه ولی استاندار و قرار داد عمومیش این شکلی نیس

آقاى اطلاعات موهاى آدمو ميمون برابره تعدادشون :| ( با تشكر از من و تو برنامه از ميمون تا انسان امروز صبح :)))) :-" )