انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود منجر PersianDM ورژن 931207 با رفع باگ های ورژن قبل و بهبود عملکرد  (دفعات بازدید: 49884 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
دوستان عزیزم
PersianDM  ورژن 931207 با رفع باگ های ورژن قبل و بهبود عملکرد رو آماده کردم برای دانلود و نصب این ورژن و دیدن راهنمای برنامه به وبلاگم مراجعه کنید.(شیوه نصب و راهنما مثل ورژن 930317 هست)
اگر اولین بار هست که برنامه رو نصب میکنید لطفا! با دقت راهنما رو بخونید

قابلیت های برنامه PersianDM

۱- تنظیم aria2 به طور اتوماتیک برای داشتن حداکثر سرعت دانلود با بیشترین تعداد connection ممکن
۲- قابلیت تنظیم صف دانلود (دانلود دسته ای )
۳- تنظیم زمان برای شروع دانلود
۴- تنظیم زمان برای پایان دانلود
۵- shutdown , suspend , hibernate کردن سیستم بعد از اتمام دانلود
۶- قابلیت تنظیم پروکسی
۷- قابلیت Pause و Resume
۸- انتخاب حداکثر تعداد کانکشن هم به عهده کاربر گذاشته شده که اگر بخوات دانلود پهنای باند کمتری بگیره میتونه حداکثر کانکشن رو کم کنه(پیش فرض و حداکثر ۱۶) هست
۹- نشان دادن روند دانلود ( مقدار دانلود شده و تعداد کانکشن و زمان باقی مانده) و به صورت progress bar
۱۰ - پخش notification بعد از اتمام دانلود
۱۱ - از مشکلات aria2 این هست که بعد از مدتی گذشتن از زمان دانلود تعداد connection که ساخته را کم میکنه و حتی ممکن هست دانلود fail بشه ،در صورتی که این اتفاق رخ بده PersianDM فرمان برقراری ارتباط مجدد را صادر میکنه و به این ترتیب سرعت دانلود کم نمیشه و یا دانلود fail نمیشه
۱۲-
برنامه از طریق ترمینال هم لینک میگیره مثلا داخل ترمینال بزنید

persiandm http://yourlink.com & exit

۱۳- گرفتن لینک از کلیپبورد.یعنی شما کافی هست توی مرورگرتون لینکتون رو کپی کنید و برنامه رو اجرا کنید!خودش لینک رو به شما نشون میده و فقط شما کافیه که دکمه OK رو بزنید.

و ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستانی هم که میخوان از دانلود منجر تحت ترمینال و بدون محیط گرافیکی ولی با قابلیت هایی مثل (( تنظیم زمان شروع دانلود و پایان دانلود و خاموشی خودکار و دانلود با ۱۶ کانکشن همزمان و صف دانلود و ...)) میتونن از PDMT استفاده کنند

تاپیک دانلود منجر PDMT
« آخرین ویرایش: 16 تیر 1394، 06:43 ق‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
همین کار بسیار بسیار عالیه

آفلاین ahmad511800

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 413
    • اخبار استخدامی
مرسی ممنون از هیچی بهتره
باید امشب تستش کنم
Ewrek reşî le ser me da tê

Degurrmiji dewê merev bihar tê

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
مرسی ممنون از هیچی بهتره
باید امشب تستش کنم
مرد حسابی هنوز تستش نکردی میگی از هیچی بهتره؟!
همینقدر که دست به کار شدی و مثه ما نشستی منتظر که کی میخواد یه نفر این چنین برنامه ای رو بنویسه خودش عالیه.
افرین.ممنون
من تستش نکردم ولی حتی اگر عمل هم نکنه نفس عمل عالیه. ضمن اینکه امکانات خوبی براش درنظر گرفتی و اینکه استفاده کمی از منابع داره.

پیشنهاد۱ : راستی اگر میشد یه جوری فرمتها رو دسته بندی میکرد خیلی خوب بود.مثلا عکسها موزیکها اسناد و..هرکدوم رو تو پوشه مجزا دانلود میکرد.
پیشنهاد۲ : یه افزونه ساده در حد integration برای فایر فاکس اگر داشت خوب بود.

تست: تو یونیتی میادش ولی روش کلیک میکنم دش بسته میشه و اتفاقی نمیافته! تو ترمینال هم اثری ازش نیست؟
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1393، 10:20 ق‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین ahmad511800

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 413
    • اخبار استخدامی
منظور از هیچی بهتر همون نداشتن integration و رابط کاری منسجمتر بود.
اما دمش گرم کم کم بهتر میشه
فقط یک مشکل همین که دوستمون داشتن اجرا نمیشه تو محیط یونیتی
Ewrek reşî le ser me da tê

Degurrmiji dewê merev bihar tê

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
واقعا ممنونم از لطف همه دوستان که تست کردند
شرمنده شدم بسیار!
ممنونم از پیشهادات و حتما در ورژن های بعدی روش کار میکنم
خب اولین ورژن هست حتما با کمک دوستان به یه برنامه منسجم میرسیم و ممنونم از پیشنهادهای همه دوستان روی اونها کار میکنم
این برنامه فعلا حالت ابتدایی داره تا مشکلاتش رفع بشه
دوستان دقت کنید حتما فایل فشرده رو در پوشه home از حالت فشرده خارج کرده باشید
اگر هم به هر دلیلی میخواید برنامه رو دوباره نصب کنید لطفا اول اسکریپت uninstall رو اجرا کنید و بعد install کنید
دوستانی که unity دارند یا به هر دلیلی در اجرا مشکل داشتند خروجی دوتا دستور زیر رو برای من بذارن لطفا
cat  /usr/share/applications/PersianDM.desktop
ls ~/.persian_download_managerو آیا وقتی دستور زیر رو در ترمینال میزنید برنامه اجرا میشه یا خیر
/usr/share/applications/PersianDM.desktop
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1393، 12:51 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
دمت گرم اقا خیلی خوبه ممنون از کارت منم تست میکنم ولی یکم با میز کارم مشکل دارم فعلا درگیر اونم :D

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
دوستان در طراحی نصاب دچار اشتباه شده بودم و پیش نیازهای برنامه رو درست نصب نمیکرد
الان مشکل حل شده
همه دوستانی که قبلا دانلود کردند لطفادوباره فایل رو دانلود کنید و نصب کنید
حتما فایل فشرده ای رو که دانلود میکنید در پوشه home کپی کنید!! و دستوراتی رو که توی وبلاگ گفتم اجرا کنید. و قبلا اجرای دستورات اگر فولدری به نام persiandm وجود داره پاک کنید
حتما!!! اگر قبلا نصب کردید وقتی فایل برنامه رو از حالت فشرده در میارید دستورات زیر رو اجرا کنید
cd persiandm
chmod +x uninstall
./uninstall

و بعد دوباره نصب کنید

تاکید میکنم!!!
حتما فایل فشرده ای رو که دانلود میکنید در پوشه home کپی کنید!! و دستوراتی رو که توی وبلاگ گفتم اجرا کنید. و قبلا اجرای دستورات اگر فولدری به نام persiandm وجود داره پاک کنید
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1393، 04:16 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
باز هم نصاب اصلاح شد و فکر نمیکنم دیگه دوستانی که از یونیتی هم استفاده میکنند مشکلی داشته باشند
با تغییراتی که دادم میتونید برنامه رو با کلیک روی آیکن و یا نوشتن کد زیر اجرا کنید
PersianDMدوباره فایل رو دانلود کنید و نصب کنید لطفا
حتما فایل فشرده ای رو که دانلود میکنید در پوشه home کپی کنید!! و دستوراتی رو که توی وبلاگ گفتم اجرا کنید. و قبلا اجرای دستورات اگر در Homeفولدری به نام persiandm وجود داره پاک کنید
حتما!!! اگر قبلا نصب کردید وقتی فایل برنامه رو از حالت فشرده در میارید دستورات زیر رو اجرا کنید
خط اول پوشه perisandm قدیمی رو پاک میکنه

rm -f -r persiandm

tar -xf persiandm.tar.gz

cd ~/persiandm

chmod +x install

chmod +x uninstall

./uninstall

./install

تاکید میکنم!!!
حتما فایل فشرده ای رو که دانلود میکنید در پوشه home کپی کنید!!
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1393، 04:09 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
الان برنامه در میزکار های دیگه یه مشکل عجیب داره و اینه که اجازه نصب xfce4-termial داده نمیشه
دوستان قبل از نصب خودشون دستی نصبش کنن
به زودی از جایگزین دیگه ای برای xfce4-terminal استفاده میکنم و دوباره برنامه رو آپلود میکنم

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
دوستان مشکل رو برای unity هم حل کردم
دیگه نیازی به نصب xfce4-terminal ندارید و به جاش از gnome-terminal استفاده میکنه
فقط! مواظب باشید که در موقع دانلود ورژن اوبونتو رو دانلود کنید و نه ورژن زوبونتو رو
تغییر دیگه ای هم که دادم این هست که با حروف کوچیک در ترمینال برنامه اجرا بشه
persiandmو اینکه توضیحات وبلاگ رو آپدیت کردم! لطفا قبل از نصب دوباره و ...  توضیحات رو از اول دوباره بخونید ;)

خواهش میکنم دوستانی که از KDE استفاده میکنند ورژن unity رو دانلود کنند و خبر بدند
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1393، 07:15 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
دوستان مشکل رو برای unity هم حل کردم
دیگه نیازی به نصب xfce4-terminal ندارید و به جاش از gnome-terminal استفاده میکنه
فقط! مواظب باشید که در موقع دانلود ورژن اوبونتو رو دانلود کنید و نه ورژن زوبونتو رو
تغییر دیگه ای هم که دادم این هست که با حروف کوچیک در ترمینال برنامه اجرا بشه
persiandmو اینکه توضیحات وبلاگ رو آپدیت کردم! لطفا قبل از نصب دوباره و ...  توضیحات رو از اول دوباره بخونید ;)

خواهش میکنم دوستانی که از KDE استفاده میکنند ورژن unity رو دانلود کنند و خبر بدند
علیرضا جان. چرا هی به وبلاگت ارجاع میدی برادر؟
خب همبنجا تو پست اول مطالب و راهنماهاش رو بروز کن ما رو هی لینک بارونمون نکن.ازینجا به بلاگ از بلاگ به مدیا فایر...
تا حالا دو نسخش کار نکرد.میریم برا بارگیری این یکی.ببینم تا اخر شب چه میکنی ها

اقا این نسخه اوبونتوییت همچنان به xfce-terminal وابستس:
mahdi@case ~/persiandm % persiandm                                         :(
/usr/bin/persiandm: line 4: xfce4-terminal: command not found
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1393، 09:42 ب‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین elyas74

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 274
 - خیلی خوش حال شدم از این حرکت شما و خسته نباشید میگم و امیدوارم ادامه داشته باشه.

- من در فدورا ۲۰ و میز کار KDE که تست کردم اینجوری بود که یک ارور برای ترمینال xfce4 داد که توی سیستم نبود ،و بعد از این که ترمینال xfce رو نصب کردم و بعد مراحل گرفتن URL و... درست پیش رفت و بعد یک دفعه برنامه بسته میشه و اتفاقی نمیفته و ترافیک سیستم هم ورودی یا خروجی خواصی نداره.

این خروجی رو هم میده :
shell-init: error retrieving current directory: getcwd: cannot access parent directories: No such file or directory
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1393، 10:06 ب‌ظ توسط elyas74 »
ubuntu16.04/unity/JavaScript

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
چرا کار خودت رو سخت کردی که وابسته بشی به یک ترمینال؟! اولین اسکریپتیه که میبینم یک ترمینال رو زوری باز میکنه!

می نشستی karia2 رو توسعه میدادی... :D

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
سوتی دادم! لینک اوبونتو اشتباه بود ](*,)

لینک جدید دانلود برای اوبونتو و یونیتی

http://www.mediafire.com/download/2m0rtk85d0qqx78/persiandm_ubuntu.tar.gz

چرا کار خودت رو سخت کردی که وابسته بشی به یک ترمینال؟! اولین اسکریپتیه که میبینم یک ترمینال رو زوری باز میکنه!

می نشستی karia2 رو توسعه میدادی... :D

راستش خود اسکریپت به ترمینال وابسته نیست
صرفا میخواستم وضعیت aria2 رو در ترمینال به نمایش بگذاره که داره دانلود میکنه و ...

دوستان لطفا دوباره ورژن اوبونتو رو داخل KDE چک کنند تا اگر مشکل داره تا برای KDE هم ورژن جدا بذارم
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1393، 10:41 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »