انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: درخواست معرفی نرم افزار پخش فایل های ویدپویی با کیفییت Full HD 1080(حل شد)  (دفعات بازدید: 2487 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 130
    • آریوداد
سلام.من تازه به جمع کارربان اوبونتو اضافه شدم. میشه یکی راهنماییم کنه چه نرم افزاری برای پخش فایل های فول اچ دی با ساپورت از زبان فارسی در زیر نویس خوبه؟ من VLC دارم میگفتن خیلی خوبه ولی یه فیلم 1080 نتونست پخش کنه.همش گیر میکنه ...
« آخرین ویرایش: 14 تیر 1393، 07:07 ق‌ظ توسط MR-Special »
سال ۹۱ شمسی بود که در دانشگاه با اوبونتو آشنا شدم.(نسخه ۱۳.۰۴)
مدتی با این دنیای عجیب با میز کار گنوم/شل(اگر اشتباه نکنم)کار کردم و کم کم به جایی داشتم میرسیدم که میتونستم خودم مشکلاتمو حل کنم.تا اینکه یک روز همه چیز پرید و دیگه سیستمم بالا نیومد و من اوبونتو رو مقصر میدونستم.
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
کارت گرافیک OK هست؟

درایورش رو نصب کردی؟

من که با VLC مشکلی ندارم :)

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
    • آریوداد
کارت گرافیک OK هست؟

درایورش رو نصب کردی؟

من که با VLC مشکلی ندارم :)
درایورش رو چجوری باید نصب کنم؟ توی اطلاعات سیستم زده Gallium 0.4 on AMD RV710. این یعنی خودش شناخته یا نه؟ کارت گرافیکم Amd hd 4500 . ضمنا توی حالت عادی مشکلی نداره ولی وقتی زیرنویس اضافه میکنم تصویر بریده بریده میشه
مدتی با این دنیای عجیب با میز کار گنوم/شل(اگر اشتباه نکنم)کار کردم و کم کم به جایی داشتم میرسیدم که میتونستم خودم مشکلاتمو حل کنم.تا اینکه یک روز همه چیز پرید و دیگه سیستمم بالا نیومد و من اوبونتو رو مقصر میدونستم.
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
خب به درایور نیازی نیست برای پخش فول ‌اچ‌دی چون من بدون مشکل دارم پخش می‌کنم
شما پلیر‌های دیگه مثل smplayer رو تست کن ببین باز هم مشکل داره یا نه

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
    • آریوداد
خب به درایور نیازی نیست برای پخش فول ‌اچ‌دی چون من بدون مشکل دارم پخش می‌کنم
شما پلیر‌های دیگه مثل smplayer رو تست کن ببین باز هم مشکل داره یا نه
SM Player همینجوریش هم مشکل داره حتی بدون اضافه کردن زیر نویس ولی وی ال سی وقتی زیرنویس رو اضافه میکنم مشکل داره.
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
خب شما درست سوالت رو نپرسیدی
زیر نویس‌ها اگه بد نشون دده میشن فقط کافیه یه سرچ کنی تو انجمن برای حل مشکل انجمن
من و اون دوستمون فکر کردیم موقع پخش ویدئو لگ می‌زنه

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
    • آریوداد
خب شما درست سوالت رو نپرسیدی
زیر نویس‌ها اگه بد نشون دده میشن فقط کافیه یه سرچ کنی تو انجمن برای حل مشکل انجمن
من و اون دوستمون فکر کردیم موقع پخش ویدئو لگ می‌زنه
اتفاقا درست نوته بودم ولی نمیدونم کجاست!!! من نوشتم وی ال سی 1080 رو پخش میکنه ولی وقتی زیرنویس هم داره گیر میکنه
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
ینی بدون زیرنویس بدون مشکل فول‌اچ‌دی پخش میکنه اما وقتی زیرنویس میزاری قاطی میکنه دیگه؟

آفلاین vahidmir2000

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
اگر انکودینگ زیرنویس رو درست انتخاب نکنید ممکنه در پخش ویدئو مشکل ایجاد کنه (تجربه شخصی) انکودینگهای مختلف رو تست کنید و ببینید روی کدوم بدون مشکل تصویر پخش میشه.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
با سلام.اگه مشکل نمایش زیر نویس رو دارید, می تونم دو راه حل پیشنهاد کنم.راه حل اول بر طرف کردن از سمت پلیر هست(که همیشه باید دستی عوض کنید.)روش دوم تبدیل کردن خود زیرنویس فارسی به متنی که همه پلیرها به راحتی بخونند.
در اخر تاپیک 5 تا عکس سنجاق شدند.با توجه به سرنام عکس ها(برای روش اول به این اسم ها توجه کنید:vlc,smplayer,Videos player), تنظیمات کدک زیرنویس فارسی vlc و smplayer و Videos player پلیر پیش فرض ابونتو قرار داده شده است.
برای روش دوم عکس gnome subtitle رو باز کنید(برنامه رو باید از software center نصب کنید.) و براساس عکس تنظیمات رو ذخیره کنید.هر زیر نویسی رو که دوست دارید با این برنامه اجرا کنید, اگر متن ها به صورت غیر قابل خواندن به نمایش در اومد کدک فارسی زیرنویس سالمه ولی اگر متن زیر نویس رو تونستید بخونید پس باید کدک زیرنویس رو عوض کنید.برای این کار عکس رو با مشخصات gnome subtitles 2 ذخیره کنید.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
    • آریوداد
ینی بدون زیرنویس بدون مشکل فول‌اچ‌دی پخش میکنه اما وقتی زیرنویس میزاری قاطی میکنه دیگه؟
بله.همینطوره. کمی که از پخش فیلم میگذره سرعت نمایش کند میشه صدا با تصویر و زیرنویس همخوانی نداره
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
    • آریوداد
با سلام.اگه مشکل نمایش زیر نویس رو دارید, می تونم دو راه حل پیشنهاد کنم.راه حل اول بر طرف کردن از سمت پلیر هست(که همیشه باید دستی عوض کنید.)روش دوم تبدیل کردن خود زیرنویس فارسی به متنی که همه پلیرها به راحتی بخونند.
در اخر تاپیک 5 تا عکس سنجاق شدند.با توجه به سرنام عکس ها(برای روش اول به این اسم ها توجه کنید:vlc,smplayer,Videos player), تنظیمات کدک زیرنویس فارسی vlc و smplayer و Videos player پلیر پیش فرض ابونتو قرار داده شده است.
برای روش دوم عکس gnome subtitle رو باز کنید(برنامه رو باید از software center نصب کنید.) و براساس عکس تنظیمات رو ذخیره کنید.هر زیر نویسی رو که دوست دارید با این برنامه اجرا کنید, اگر متن ها به صورت غیر قابل خواندن به نمایش در اومد کدک فارسی زیرنویس سالمه ولی اگر متن زیر نویس رو تونستید بخونید پس باید کدک زیرنویس رو عوض کنید.برای این کار عکس رو با مشخصات gnome subtitles 2 ذخیره کنید.
ممنونم با استفاده از gnome subtitle مشکلم حل شد. البته یه جاهایی یه ذره گیر میکنه که اونم فکر کنم بخاطر باز بودن برنامه هاست کمی سنگین میشه گیر میکنه ولی از اون حالت در اومده خوب نمایش میده.
با تشکر
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
خوشحالم که مشکل تون حل شد.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها