انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تجربه‌های شما با بردهای الکترونیکی ( رزبری پای ، کوبی ، آردوینو و ... ) + عکس  (دفعات بازدید: 22408 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین parham-nasa

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
دوستان امروز دنبال پروژه های رزبری بودم که تصادفا به "کوبی برد"برخوردم.به نسبت قیمت نزدیک به 2 برابر رزبری هست ولی خوب به نسبت دارای پردازنده تک،2و4 هسته ای هست.قابلیتی که خیلی برام جلب توجه کرد نصب همزمان لینوکس و اندروید روی این بردها هست.فکر کنم پروژه های این تاپیکو گسترشش بدیم بد نباشه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوستان امروز دنبال پروژه های رزبری بودم که تصادفا به "کوبی برد"برخوردم.به نسبت قیمت نزدیک به 2 برابر رزبری هست ولی خوب به نسبت دارای پردازنده تک،2و4 هسته ای هست.قابلیتی که خیلی برام جلب توجه کرد نصب همزمان لینوکس و اندروید روی این بردها هست.فکر کنم پروژه های این تاپیکو گسترشش بدیم بد نباشه.
کوبی خیلی خوبه. من یکی دو سالی هست که دارم و شاهکاره، معرکه‌است!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
منم کوبی دارم. روش هرچی بخوای میتونی نصب کنی، بدون مشکل. کلی راهنما هست براش.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
@ دانیال بهزادی @ Asghar0077
اگه براتون امکان داره یه چندتا عکس و کمی توضیح مختر درباره‌ی بردها اینجا بذارید تا بچه‌ها با این برد هم آشنا بشند
ممنون
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
اگه براتون امکان داره یه چندتا عکس و کمی توضیح مختر درباره‌ی بردها اینجا بذارید تا بچه‌ها با این برد هم آشنا بشند
ممنون
مال من مدتی هست داره خاک میخوره و دم دستم نیست. ولی تقریبا هر سیستم عاملی یه پورت براش داره.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ممنون
من که قبلاً این‌جا نوشتم: تجربیات من و کوبی‌برد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین AliHosseini997

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
    • http://blog.alih.org/
من تا حالا تجربه استفاده از این برد یا برد های مشابه رو نداشتم ، اما اخیرا نسبت به کاراییش کنجکاو شدم و اینکه واقعا چقدر میتونه بهمون کمک کنه و ازش کار بکشیم . در کل برداشت خوبی داشتم از این برد و یه سری برنامه که حتما بعد از خریدنش عملیش میکنم :)

کارایی که دوست دارم حتما انجام بدم:

راه اندازی FTP سرور لوکال و انتقال فایل بین دیوایس هایی که تو خونه دارم
راه اندازی LAMP لوکال واسه تست پروژه هام روی دیوایس های مختلفم
اتصال همون LAMP سرور به اینترنت و در کل یه وب سرور که با آی پیم فراخوانی بشه و پروژه هام رو خارج از خونه تست کنم یا بدم کسی تست کنه
راه اندازی مدیا سنتر و بعضا وب گردی و خوندن
شیر کردن یه هارد اکسترنال که قراره بهش وصل شه
مونیتور دائمی سرورم و اطلاع بعد از هر قطعی + گزارش از مدت قطعی ها و اینجور چیزا
چک کردن دائم ایمیل هام و اس ام اس زدن بعد از گرفتن ایمیل از یه سری فرستنده های خاص یا شایدم عناوین مورد نظرم
شاید بعضی مواقع به عنوان یه قاب عکس واسم کار کنه

نمیدونم این برد دوست داشتنی میتونه بدون مشکل این کارا رو بکنه یا نه اما تمایل دارم بعد از انجام این چیزای نه چندان خاص (صرف نظر از مصرف برق و سرو صدای فن و... خاص نیست چون همه این کارا رو یه لپ تاپ هم انجام میداد)
یه کم هوشمندانه تر هم عمل کنه واسم

مثلا چی؟!

مثلا،یه وبکم بهش وصل کنم و سر وقتی که بهش میگم روی خطوطی که کف خونه تعریف میکنم حرکت کنه و از اطراف عکس و فیلم بگیره و بعد به اکانتم توی دراپ باکس ارسال کنه . یا بهش بگم صدای اطرافو آنالیز کن و هر وقت یه صدای بلندی شنیدی شروع به فیلم برداری کن . سر ساعت X چراغ اتاقمو روشن کن و بعد از Y ساعت خاموشش کن . وقتی در اتاقم باز شد با یه اس ام اس خبرم کن و ... :)
« آخرین ویرایش: 09 شهریور 1393، 04:09 ب‌ظ توسط AliHosseini997 »

آفلاین Lizard.tiny

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54

آفلاین parham-nasa

• Newbie
  • *
این چقدر باحاله http://www.bananapi.com/

بهترین خصوصیتش اینه که اندرویدم ساپورت می کنه.فقط نمی دونم چرا جای A10از A7 استفاده کرده.اگه اشتباه نکنم 32بیتیه.

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
این دیگه از کجا اومد ؟  ;D
چقدر شکل رزبری پایه ، اصلا انگار خودشه

اگه اشتباه نکنم ، این شرکت به رزبری سفارش میده که بردهای قوی تر بسازه نه ؟
چون از لحاظ ظاهری کاملا مثل هم هستن
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین Lizard.tiny

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
این دیگه از کجا اومد ؟  ;D
چقدر شکل رزبری پایه ، اصلا انگار خودشه

اگه اشتباه نکنم ، این شرکت به رزبری سفارش میده که بردهای قوی تر بسازه نه ؟
چون از لحاظ ظاهری کاملا مثل هم هستن

یکمی قدرتش بیشتره انگار چون من برای کامپایلر c++ پیداش کردم

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 321
    • سیستم مدیریت محتوا گیلان ( بزودی )
من تا حالا تجربه استفاده از این برد یا برد های مشابه رو نداشتم ، اما اخیرا نسبت به کاراییش کنجکاو شدم و اینکه واقعا چقدر میتونه بهمون کمک کنه و ازش کار بکشیم . در کل برداشت خوبی داشتم از این برد و یه سری برنامه که حتما بعد از خریدنش عملیش میکنم :)

کارایی که دوست دارم حتما انجام بدم:

راه اندازی FTP سرور لوکال و انتقال فایل بین دیوایس هایی که تو خونه دارم
راه اندازی LAMP لوکال واسه تست پروژه هام روی دیوایس های مختلفم
اتصال همون LAMP سرور به اینترنت و در کل یه وب سرور که با آی پیم فراخوانی بشه و پروژه هام رو خارج از خونه تست کنم یا بدم کسی تست کنه
راه اندازی مدیا سنتر و بعضا وب گردی و خوندن
شیر کردن یه هارد اکسترنال که قراره بهش وصل شه
مونیتور دائمی سرورم و اطلاع بعد از هر قطعی + گزارش از مدت قطعی ها و اینجور چیزا
چک کردن دائم ایمیل هام و اس ام اس زدن بعد از گرفتن ایمیل از یه سری فرستنده های خاص یا شایدم عناوین مورد نظرم
شاید بعضی مواقع به عنوان یه قاب عکس واسم کار کنه

نمیدونم این برد دوست داشتنی میتونه بدون مشکل این کارا رو بکنه یا نه اما تمایل دارم بعد از انجام این چیزای نه چندان خاص (صرف نظر از مصرف برق و سرو صدای فن و... خاص نیست چون همه این کارا رو یه لپ تاپ هم انجام میداد)
یه کم هوشمندانه تر هم عمل کنه واسم

مثلا چی؟!

مثلا،یه وبکم بهش وصل کنم و سر وقتی که بهش میگم روی خطوطی که کف خونه تعریف میکنم حرکت کنه و از اطراف عکس و فیلم بگیره و بعد به اکانتم توی دراپ باکس ارسال کنه . یا بهش بگم صدای اطرافو آنالیز کن و هر وقت یه صدای بلندی شنیدی شروع به فیلم برداری کن . سر ساعت X چراغ اتاقمو روشن کن و بعد از Y ساعت خاموشش کن . وقتی در اتاقم باز شد با یه اس ام اس خبرم کن و ... :)

سلام دوست عزیز

من هم مثل شما تجربه عملی با این بردها ندارم و می خوام در آینده نزدیک ( اگه خدا بخواد کمتر از 2 هفته دیگر ) یکی تهیه کنم.

تمام کارهایی که شما در بالا گفتید را میشه انجام داد، فقط در مورد صدا و حرکت و غیره باید روباتیک کار کنید. ولی این طوری میشه راحت یک اطاق امن ساخت. به خصوص از دست مادر ها ( به سلامتی همه مادر ها )

من کلا فقط FTP, LAMP, Media Center و اشتراک Hard Disk می خوام انجام بدم که با Cubietruck 3 خیلی راحت میشه انجام داد. ( چون قرار است به عنوان یک سرور کوچک در حدود 20 نفر بهش وصل بشن این مدل را انتحاب کردم. وگرنه مدل های ارزانتر هم هستند که برای کارهای خانگی و اتصال 1 تا 3 نفر مناسب هستند. )

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *

بهترین خصوصیتش اینه که اندرویدم ساپورت می کنه.فقط نمی دونم چرا جای A10از A7 استفاده کرده.اگه اشتباه نکنم 32بیتیه.

روی Cubieboard 1 هم زمانی که خریدم آندروید نصب بود. اصولا بردها هیچ مشکلی با سیستم عاملها ندارن، سیستم عاملها با اونا مشکل دارن!

آفلاین AliHosseini997

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
    • http://blog.alih.org/
من هم مثل شما تجربه عملی با این بردها ندارم و می خوام در آینده نزدیک ( اگه خدا بخواد کمتر از 2 هفته دیگر ) یکی تهیه کنم.

تمام کارهایی که شما در بالا گفتید را میشه انجام داد، فقط در مورد صدا و حرکت و غیره باید روباتیک کار کنید. ولی این طوری میشه راحت یک اطاق امن ساخت. به خصوص از دست مادر ها ( به سلامتی همه مادر ها )

من کلا فقط FTP, LAMP, Media Center و اشتراک Hard Disk می خوام انجام بدم که با Cubietruck 3 خیلی راحت میشه انجام داد. ( چون قرار است به عنوان یک سرور کوچک در حدود 20 نفر بهش وصل بشن این مدل را انتحاب کردم. وگرنه مدل های ارزانتر هم هستند که برای کارهای خانگی و اتصال 1 تا 3 نفر مناسب هستند. )

دقیقا همینطوره که شما میگید . من روباتیک کار کردم و تاحدودی این جور کار ها رو میتونم انجام بدم
این Cubietruck دقیقا چیه؟ چه تفاوتی با کوبی بورد داره؟ میتونید بیشتر توضیح بدید؟

آفلاین parham-nasa

• Newbie
  • *

روی Cubieboard 1 هم زمانی که خریدم آندروید نصب بود. اصولا بردها هیچ مشکلی با سیستم عاملها ندارن، سیستم عاملها با اونا مشکل دارن!

تا اون حدی که سرچ کردم مشکلی تو کارcubi با اندروید ذکر نشده.منتها جایی ندیده بودم رزبری با اندروید ران شده باشه.این اولین مورد بود برام.