انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پاسخ به: بررسی بیشتر تبلیغات در سایت...  (دفعات بازدید: 7674 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
بررسی بیشتر تبلیغات در سایت...
« پاسخ #15 : 06 خرداد 1388، 10:27 ب‌ظ »
با سلام
اول بگم که مدیران خیلی خوب متن من رو ویرایش کردند و من خیلی راضیم .
دوم :
نقل‌قول
بنده به سهم خودم از پذیرایی گرم شما از آقای عبادی عزیز سپاسگذاری می کنم Smiley
من آقای عبادی رو نمی‌شناسم که بخوام در موردشون قضاوت کنم . اینهایی هم که گفتم به انجمن و موسسه‌ای گفتم که مورد بحث بود .
من درمورد سوال‌هایی که کردم از دوستان( انجمن ) جواب می‌خوام .
چرا چندین بار در این انجمن LPI معرفی ( تبلیغ ) می‌شه ولی کسی نه جلوش رو می‌گیره نه در موردش صحبت می‌کنه . دوستان یکبار دیگه عنوان پست رو بخونید کاملا تبلیغ محضه .
(منظور من در این نوشته آقای عبادی نیست) کسب وکار یه چیزه ، استفاده از سفره‌ی پهن شده یک چیزه دیگه . اگر الان ماکروسافت بیاد و کلاس برای لینوکس بزاره و نرم‌افزار تولید کنه با مجوز تجاری و غیر آزاد . چه کسی استفاده می‌کنه ؟ برای مقالاتش هم بجای LGPL و CC و غیره از مجوز‌های خودش استفاده کنه .
چه بخواهیم و چه نخواهیم ، جامعه‌ی آزاد داره گسترش پیدا می‌کنه و طبق معمول کاسب‌ها زودتر از دولت این رو فهمیدن و دارن کم کم خودشون و فرهنگشون رو هم وارد می‌کنن .
گذشت اون زمانی که افراد برای آزادی به خودشون سختی می‌دادن و از سیستم‌هایی استفاده می‌کردن که کلی مشکل داشت و خودشون با صرف وقت و هزینه درستش می‌کردن .
الان افرادی که دارن در هر زمینه‌ای به جامعه‌ی آزاد میان ، هدفشون استفاده کردن و منفعت شخصیه . چه کاربری که تازه شروع کرده و چه کسی که داره سرمایه‌گذاری می‌کنه .
از خودمون می‌پرسم ، الان به هرکسی که ازتون بپرسه چرا از گنو/لینوکس استفاده می‌کنی تا بگی بخاطر آزادی ، می‌گه «خوب دیگه شما هم کشتین ما رو با این آزادی ، فلان نرم‌افزار رو اجرا می‌کنه یا نه ، پول چی ، داره یا نه » .
اصلا جای این بحث اینجا نبود ولی خوب مجبور شدم تا موضوع رو اینجا باز کنم تا رفع اختلاف بشه .
باز هم منتظر جواب پست اولم و این پست هستم .
یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
پاسخ به: بررسی بیشتر تبلیغات در سایت...
« پاسخ #16 : 06 خرداد 1388، 10:55 ب‌ظ »
البته منم باید بگم که بزرگترین ضعف این وب سایت، استفاده از ASP.Net تکنولوژی انحصاری Microsoft در طراحی فرم عضویته که واقعا جای تاسف داره :(
http://www.iran-foss.ir/frm1.aspx

پ.ن: البته به نظر میاد که اون صفحه هم کار نمی کنه!
دیگه این به همه ما اثبات شده که تنها انتقاد کاری را درست نمی کند .
اگر شما می توانید با زبان دوست داشتنی پی اچ پی فرم را طراحی کنید بسم ا...، مطمئن باشید که فرم شما جایگزین خواهد شد.
قضیه طراحی فرم این است که در یک بازه زمانی بایستی حتما فرم طراحی میشد. منتها با وجود تعدد بسیار پی اج پی کاران، تنها یک ویندوز کار اعلام آمادگی به صورت داوطلبانه کرد !
خوب در این شرایط چه کاری می شد کرد؟ :)

به نظر من در هر صورت استفاده از تکنولوژی مایکروسافت (که البته با استفاده از نرم افزار دزدی نوشته شده) در سایت های لینوکسی خیلی تعجب داره. این طور نیست؟ ما که همیشه از مایکروسافت و سیاستش انتقاد کرده ایم حالا برای طراحی وب سایت لینوکسی مان از تکنولوژی اش استفاده کنیم؟ غیر منطقی نیست یه خورده؟

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 493
    • چاپچی
« پاسخ #17 : 07 خرداد 1388، 12:03 ق‌ظ »
یه انقلابی عزیز، ظاهرا دارید کمی تندروی می کنید :)

چرا زاویه دیدتان را تغییر نمی دهید و با عینک خوش بینی نگاه نمی کنید؟ والا هر جا که دیدم بحثی شده علت اصلیش به بدبینی برگشته :)

نگاه کنید قضیه چه قدر ساده است‌ : شما به جای این که این کار را اطلاع رسانی به جامعه کاربری تلقی کنید آن را به عنوان منفعت شخصی شخص یا گروهی خاص که هدفشان پول در آوردن محض است فرض کردید.

الکی باعث رنجش در جامعه کاربری نشویم  ( توصیه برادرانه :) )

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
    • چاپچی
« پاسخ #18 : 07 خرداد 1388، 12:09 ق‌ظ »
البته منم باید بگم که بزرگترین ضعف این وب سایت، استفاده از ASP.Net تکنولوژی انحصاری Microsoft در طراحی فرم عضویته که واقعا جای تاسف داره :(
http://www.iran-foss.ir/frm1.aspx

پ.ن: البته به نظر میاد که اون صفحه هم کار نمی کنه!
دیگه این به همه ما اثبات شده که تنها انتقاد کاری را درست نمی کند .
اگر شما می توانید با زبان دوست داشتنی پی اچ پی فرم را طراحی کنید بسم ا...، مطمئن باشید که فرم شما جایگزین خواهد شد.
قضیه طراحی فرم این است که در یک بازه زمانی بایستی حتما فرم طراحی میشد. منتها با وجود تعدد بسیار پی اج پی کاران، تنها یک ویندوز کار اعلام آمادگی به صورت داوطلبانه کرد !
خوب در این شرایط چه کاری می شد کرد؟ :)

به نظر من در هر صورت استفاده از تکنولوژی مایکروسافت (که البته با استفاده از نرم افزار دزدی نوشته شده) در سایت های لینوکسی خیلی تعجب داره. این طور نیست؟ ما که همیشه از مایکروسافت و سیاستش انتقاد کرده ایم حالا برای طراحی وب سایت لینوکسی مان از تکنولوژی اش استفاده کنیم؟ غیر منطقی نیست یه خورده؟
احمد جان، کاملا متوجه هستم فرمایش شما چیست.
ولی دلیل این کارشان را هم گفتم. در یک بازه زمانی که باید این فرم را طراحی می کردند تنها کسی که داوطلب همکاری شد (داوطلبانه) تنها یک فرد استفاده کننده از تکنولوژی های مایکروسافت بود. این جاست که باید یقه ی دوستان پی اچ پی کار و اپن سورسی را بگیریم که چرا همکاری نکردند !
تا جایی که بنده اطلاع دارم این فرم موقت است تا زمانی که یک نفر داوطلب شود به زبان پی اچ پی پیاده سازی کند :)

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #19 : 07 خرداد 1388، 01:09 ق‌ظ »
ببین یه انقلابی جون

رک و بزبان ساده میگم  :oops: این تیم LPI و انجمن مربوطه اون و اعضاش کلی سمینار و جلسه و کار و .... برای پیشرفت متن باز تو ایران رو تو عملکردش داشته داره و خواهد داشت تا لینوکس و کاربری متن باز رو هر چه بیشتر و اخیرا با راه اندازی نمایندگی ال پی ای بطور حرفه ای تو ایران نهادینه کنه حتی تو جشن اوبنتو رد پای کمکهای اعضاش وجود داره  :) میدونستی ؟؟؟؟

خب اونا با هزینه دلاری مدرک میدن پولش چنج میشه به ریال اینور مدرکه میشه فلان تومن شما حیرون میمونی  :) تازه مزایاشم مد نظر داشته باش هم بهره بردن از خوده اموزشهای تخصصی در حد جهانی و هم اینکه این جز چند مدرک معتبر لینوکس تو دنیاست و همه جا کاربرد داره چطو طرف میلیونی میریزه مدرک مایکروسافت بگیره حتی دوستی رفت دبی واسه همین خب چند صد تومنم هزینه میبره مدرک جهانی لینوکس دیگه  ::) چرا فکر میکنی هر چی که به لینوکس مربوطه باید رایگان و یا بشدت ارزون باشه  ???

همه ای دنیا هر گونه اشکال پشتیبانی رسمی و حرفه ای لینوکس پولیه از جمله اموزشها و مدارک تخصصی اون  و این تجارت همون کسب و کار اوپن سورسه که زمانی استالمن بهش اشاره میکرد

اینکه چرا اخبار اون تو انجمن ممنوع نیست اولا چون مربوطه مثله اینه که فروشگاهها میگن فلان چیز گذاشتیم اینم لینکش اینم اینجوریه چون مربوطه

دوما اختصاصا این مورد به اعضای انجمن متن باز و کلاسهای ال پی ای مربوطه مطمئنن اینا بقد کفایت برای پیشرفت لینوکس تو ایران اگه تحقیق کنید زحمت کشیدن در گذشته و حال و اینگونه نیست فکر کنید به یکباره ظاهر شدن و قصد تجارت دارن و ... واسه اینه که تو این انجمن همه گونه همکاری ممکن باهشون میشه شده به اندازه یه پست خبری

هدف چیز دیگست پرورش اپراتور های تخصصی و در حد بین المللی لینوکس برای ایران و ساختن بنیان علمی و حرفه ای متن باز برای این کشور خب این خوده هدف این انجمنه توسعه لینوکس تبلیغ بی ربط نیست ممنوع باشه تو انجمن اخبار لینوکسه و پیشرفت اون تو ایران ;) و حتی پیشرفتهای تجاری اون چه اشکالی داره  ???

موفق باشی
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1388، 01:27 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #20 : 07 خرداد 1388، 01:52 ق‌ظ »
با سلام
حسن جان من با حرف‌های شما در کل موافقم اما چند نکته رو باید بگم :
۱- مقایسه‌ی گنو با ماکروسافت درست نیست .
۲- من با هزینه‌ی بالا مشکل ندارم ، من با این مشکل دارم که آموزش نباید تحت تاثیر تجارت قرار بگیره و امحصاری بشه . دلایل شما هم برای توجیح LPI من رو قانع نکرد .
۳- اگر کاری سودمنده باید در سطح عموم جامعه آزاد انجام بشه یا حداقل امکان انجامش فراهم باشه .

پ.ن : منم رک صحبت می‌کنم . اگر آموزش‌های LPI واقعا نیاز به کمپ و آموزش شبانه‌روزی و امکانات متفرقه داره ، پس نباید از قرار دادن حداقل مقالات و آموزش هاشون در اختیار دیگران ضرر کنن .
چون اون آموزش‌ها به تنهایی کمکی نمی‌کنه ( روی خوب قضیه ) . اما اگر مثل جعبه‌ی سیاه هواپیما باشه و فقط برای کسب درآمد پلمپ شده باشه ، جای تاسف داره برای کسانیکه دارن ازش دفاع می‌کنند (روی بد قضیه ).

پ.ن : شاید دلیل ناراحتی من از این باشه که من به هیچ وجه تجارت کردن با آموزش رو قبول ندارم و هدف آموزش رو فقط و فقط کمک به همه برای بهتر شدن می‌دونم .

۴- تا حالا فکر می‌کردم در گنو مهم کمک و راه حل درست است ، اما الان فهمیدم مهم مدرک داشتنه . مگر غیر از اینه که هرکسی که علم بیشتری داره در جامعه‌ی گنو با ارزشتره . حالا این درسته که ما خودمون بیایم و مدرک گرایی رو باب کنیم .
یا علی
یا علی

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #21 : 07 خرداد 1388، 01:58 ق‌ظ »
با سلام
نقل‌قول
ولی دلیل این کارشان را هم گفتم. در یک بازه زمانی که باید این فرم را طراحی می کردند
من متوجه نمی‌شم . بازه‌ی زمانی ؟ می‌شه بیشتر توضیح بدی که چه عجله‌ای وجود داشته تا ما کار اشتباه انجام بدیم .
نقل‌قول
ه نظر من در هر صورت استفاده از تکنولوژی مایکروسافت (که البته با استفاده از نرم افزار دزدی نوشته شده) در سایت های لینوکسی خیلی تعجب داره. این طور نیست؟ ما که همیشه از مایکروسافت و سیاستش انتقاد کرده ایم حالا برای طراحی وب سایت لینوکسی مان از تکنولوژی اش استفاده کنیم؟ غیر منطقی نیست یه خورده؟
من هم با احمد موافقم . چون نمی‌تونیم درست انجام بدیم بهتره انجام ندیم تا اینکه غلط انجام بدیم .
خشت اول چون نهد معمار کج           تا ثریا می‌رود دیوار کج
یا علی
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 07 خرداد 1388، 02:28 ق‌ظ »
با سلام
حسن جان من با حرف‌های شما در کل موافقم اما چند نکته رو باید بگم :
۱- مقایسه‌ی گنو با ماکروسافت درست نیست .
۲- من با هزینه‌ی بالا مشکل ندارم ، من با این مشکل دارم که آموزش نباید تحت تاثیر تجارت قرار بگیره و امحصاری بشه . دلایل شما هم برای توجیح LPI من رو قانع نکرد .
۳- اگر کاری سودمنده باید در سطح عموم جامعه آزاد انجام بشه یا حداقل امکان انجامش فراهم باشه .

پ.ن : منم رک صحبت می‌کنم . اگر آموزش‌های LPI واقعا نیاز به کمپ و آموزش شبانه‌روزی و امکانات متفرقه داره ، پس نباید از قرار دادن حداقل مقالات و آموزش هاشون در اختیار دیگران ضرر کنن .
چون اون آموزش‌ها به تنهایی کمکی نمی‌کنه ( روی خوب قضیه ) . اما اگر مثل جعبه‌ی سیاه هواپیما باشه و فقط برای کسب درآمد پلمپ شده باشه ، جای تاسف داره برای کسانیکه دارن ازش دفاع می‌کنند (روی بد قضیه ).

پ.ن : شاید دلیل ناراحتی من از این باشه که من به هیچ وجه تجارت کردن با آموزش رو قبول ندارم و هدف آموزش رو فقط و فقط کمک به همه برای بهتر شدن می‌دونم .

۴- تا حالا فکر می‌کردم در گنو مهم کمک و راه حل درست است ، اما الان فهمیدم مهم مدرک داشتنه . مگر غیر از اینه که هرکسی که علم بیشتری داره در جامعه‌ی گنو با ارزشتره . حالا این درسته که ما خودمون بیایم و مدرک گرایی رو باب کنیم .
یا علی

سلام یه انقلابی جون مهم نیست اسم چیه اینجا پشتیبانی تجاری و اموزش چه از جانب مایکروسافت باشه یا مک یا دوستدارن گنو لینوکس چه منه حسن و یا شما هزینه بره و شرایط خودشو داره  ::) و از قضا بخش پشتیبانی تجاری و اموزشها راه اصلی توسعه اوپن سورسم بوده تا امروز

مثلا خوده کانونیکال کلاسهای تخصصی داره که سر فصلهاشو و کتابهاش فقط تو همون و دوره هست و نمیزاره تو سایتش عادیه

ویرایش

نکته مهم کل متون اموزشی کلاسهای اوبونتو میتونه بطور ازاد در ویکی اصلی و ... منتشر بشه و همه اموزشها در اینترنت در دسترسه هزینه های دریافتی مدارک اونها شامل هزینه های کلاسها چاپ و تکثیر و صدور مدارک میشه نه بیشتر و مطالعه اموزشهای اوبنتو دسکتاپ و سرور برای عموم ازاده

ویرایش

شما نیز میتونی مثه من با سرچ و .. یاد بگیری و یاد بدی رایگان ولی برخی میخوانن بطور مدون یاد بگیرن و با اموزشهای منظم خب راه بازه حالا از جمله با همین کلاسهای تیم ال پی ای و ... ذالک که مطمئنن در اینده اضافه میشن شاید کلاس بعدی ماله شما باشه  ;)
ازادن افراد تو دنیا چه راهی انتخاب میکنن ولی میدونی این کمکهای مالی چقدر باعث پیشرفت بیشتر میشه برای کل جنبش گنو لینوکس چون گردانندگان تمام تیم های پشتیباانی گنو لینوکس اسپانسر های مجامع لینوکسی نیز هستند از جمله اعضای همینا
هزینه سمینار ها و .... همه چی هر هزینه ای که داره میشه از همین بخش پشتیبانیه تا گنو لینوکس پیشرفت و گسترش پیدا کنه

البته این مسئله مالی کلاسها دست اینا نیست منم اولش واکنش تند داشتم نه اینجا خصوصی  :) تا فهمیدم اصلا این هزینه اونوریهاست که هزینه اموزشها رو  مطابق کشور خودشون میگیرن اگه صرفا از اینور بود مطمئن باش واکنشم اینگونه نبود

موفق باشی
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1388، 11:11 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #23 : 07 خرداد 1388، 09:42 ق‌ظ »
در هر صورت من از آقای عبادی و تمام کسانی که برای رونق نرم افزارهای آزاد/متن باز تلاش می کنند خیلی تشکر می کنم و می دانم که ایشان و همکارانشان خیلی زحمت می کشند و من منکر این نیستم. :) فقط یه تعجب کوچولو بود ;)
پ.ن: چون همه چیزها واضح شد، بهتره دیگه ادامه ندیم ;)
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1388، 06:33 ب‌ظ توسط ahmed »

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
    • چاپچی
« پاسخ #24 : 07 خرداد 1388، 11:45 ق‌ظ »
در هر صورت من از آقای عبادی و تمام کسانی که برای رونق نرم افزارهای آزاد/متن باز تلاش می کنم خیلی تشکر می کنم و می دانم که ایشان و همکارانشان خیلی زحمت می کشند و من منکر این نیستم. :) فقط یه تعجب کوچولو بود ;)
پ.ن: چون همه چیزها واضح شد، بهتره دیگه ادامه ندیم ;)
+1 ;)

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #25 : 07 خرداد 1388، 06:00 ب‌ظ »
من فکر میکنم ما هنوز نمیتونیم با هم گفتمان مناسبی داشته باشیم :(
«یه انقلابی» جواب سوالاتت رو گرفتی؟
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #26 : 07 خرداد 1388، 06:21 ب‌ظ »
یه انقلابی، قوانین انجمن میگه:
نقل‌قول
۱۵. انجمن‌های اوبونتو ایران از پذیرش هر گونه عنوانی تبلیغاتی معذور است و حق پاک کردن یا ویرایش عنوان‌هایی که این موضوع در آنها رعایت نشده باشد را برای خود محفوظ می‌داند.

پس حق با شماست که اعتراض کنید ولی شما مدت زیادیست که عضو انجمن هستید و نوع تعامل ما با تبلیغات رو دیدید!
گروه کاربران ایرانی اوبونتو از کلیه پروژه‌ها و سایتهای متن‌باز حمایت میکنه و همینطوری که تا به حال هم دیدید ما از فروشگاههای لینوکسی مثل لینوکس شاپ و سیتو و همه پروژه‌ها و سایتهای لینوکسی دیگه حمایت کردیم. این پروژه‌ها میتونن تو انجمنهای مناسب برنامه‌ها و محصولاتشون رو معرفی/تبلیغات کنن و این البته هم به نفع پروژه‌ها/فروشگاههاست و هم به نفع کاربران سایت!

در این مورد البته فعلا داره سلیقه‌ای برخورد میشه. شاید یه روز گروه راهبران به کمک شما یه برنامه بهتر در مورد تبلیغات تو سایت داشته باشه :)

من با اجازتون این پستها رو از هم جدا میکنم و این رو به عنوان یه باگ ریپورت در نظر میگیریم ;)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #27 : 07 خرداد 1388، 08:03 ب‌ظ »
با سلام
فکر کنم  شما مدیر سایت باشید البته فرقی هم نمی‌کنه .
ببینید من چندین بار اون تبلیغ مورد نظر رو در این سایت دیدم و هیچی نگفتم . اما واقعا مقایسه‌ی سایت‌های فروش گنو/لینوکس با این مورد فرق می‌کنه .
هزینه‌ای که در فروشگاههای لینوکسی مثل لینوکس شاپ و سیتو گرفته می‌شه به دو دلیل با موسسه‌ی LPI  فرق داره :
۱- آن هزینه‌ها صرف برنامه‌های متن باز می‌شه و به کل جامعه گنو کمک می‌کنه . حتی آدم داوطلب می‌شه تا بیشتر کمک کنه .
۲- هزینه‌ی گرفته شده در کمترین حد خودش هست و این رو همه می‌دونن .
دلیل مهمتر من اینه که من به شدت با ایجاد جو کاسبی در آموزش مخالفم . دوستانی گفتن که LPI به نفع جامعه گنو است اما من می‌گم به چه قیمتی؟ به قیمت از بین رفتن فرهنگ . تجارت خوبه ولی باید ببینیم که ما چه چیزی را داریم خرید و فروش می‌کنیم .
LPI آزاده هر جور که می‌خواد تجارت کنه و هرچیزی رو که قابل فروشه ، بفروشه . اما این انجمن باید بیشتر مراقب باشه .
آیا تا حالا LPI به عنوان یک موسسه‌ی علمی-آموزشی کاری هم برای کل جامعه‌ی آزاد یا همین انجمن کرده ؟
چند نفر از شما تا حالا از مقالات و آموزش LPI در این سایت استفاده کردید؟
نمی‌دونم بعد این همه پست آیا می‌تونم منظور حرفم رو برسونم یا نه ؟
هر رابطه‌ای باید دو طرف داشته باشه . اگر این انجمن به حمایت‌های بدون دلیل درست ، از یک تجارت‌خانه ادامه بده ، افراد کوته فکری مثل من ، فکر می‌کنن که نفعی برای مدیران داشته . چون ما که به عنوان کاربر تا حالا در اینهمه مدت چیزی جز تبلیغ ندیدیم .
من می‌گم اگر یک موسسه‌ی آموزشی(LPI) می‌خواد تا در یک انجمن علمی فعالیت کنه باید حسن نیتش رو به اون انجمن اثبات کنه . نه اینکه به عنوان یک منبع برای منافع خودش به اون نگاه کنه .

این توقع زیادیه که کاربران این انجمن بخوان تا از مطالب علمی بیشتری استفاده کنن . چرا LPI مقالات خودش رو در اینجا قرار نمی‌ده تا کاربران هم از اون استفاده کنن و هر کس دید که این مطالب ارزش داره ، بره و برای مدرک هم اقدام کنه .

در جامعه‌ی گنو استفاده از مطالب علمی و آموزشی باید آزاد باشه . سورس یک برنامه در واقع دانش اون برنامه هست که باید آزاد و رایگان در اختیار همه قرار بگیره .
اون چیزی که مجانی نیست ، خدماته . یعنی دادن مجوز و مدرک و پشتیبانی حرفه‌ای .
تا حالا فکر کردید که فرق ماکروسافت با LPI چیه ؟
۱- ماکروسافت منابعی رو درس می‌ده که مالکش خودشه . اما LPI منابعی رو درس می‌ده که مالکش کل جامعه گنو است .
۲- اگر LPI به اعتبار مدرکش مینازه که ماکروسافت مدرکش معتبر تره  .
۳- اگر به حمایت و پشتیبانی است که LPI نداره ولی ماکروسافت داره .

به امید روزی که آموزش بها نداشته باشد ( در قانون اساسی ایران تحصیل رایگان است )
یا علی
یا علی

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #28 : 07 خرداد 1388، 08:05 ب‌ظ »
با سلام
نقل‌قول
«یه انقلابی» جواب سوالاتت رو گرفتی؟
ادامه‌ی بحث رو در همان پستی که جدا کردید ، نوشتم .
یا علی
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 07 خرداد 1388، 11:25 ب‌ظ »
ویرایش
« آخرین ویرایش: 08 خرداد 1388، 02:30 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »