انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فایرفاکس و استفاده وحشتناک از CPU !!!  (دفعات بازدید: 11515 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ™SIAMAK

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
فایرفاکس و استفاده وحشتناک از CPU !!!
« : 07 خرداد 1388، 10:19 ب‌ظ »
سلام خدمت همه عزیزان
توی Jaunty این فایرفاکس ما رو بیچاره کرده , خیلی از Cpu کار میکشه مخصوصا اگه یکی دو تا تب باز کنم که اوضاع خیلی وخیم میشه و هر کار دیگه ای بخوام انجام بدم سیستم جون میکنه تا انجام بده و حسابی کند میشه  :'(
هر راهکاری هم بوده انجام دادم مثل این سه تا که لینکشون رو گذاشتم :

http://nasys.wordpress.com/2009/03/25/20-tip-for-firefox/
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,4067.0.html
http://linux2.wordpress.com/2009/04/10/مشکل-بارگذاری-برخی-از-سایت-ها-با-فایرفا/

اپرا ورژن ۱۰ رو نصب کردم فوق العاده بود و خیلی خیلی سبک و راحت اجرا میشد و اصلا سیستم اذیت نمیشد فقط محدودیتش اینه که نمیشه فارسی توش تایپ کرد واسه همین مجبورم از فایرفاکس استفاده کنم  ](*,)
نظرتون چیه ؟
چیکار میشه کرد ؟ ???

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
پاسخ به: فایرفاکس و استفاده وحشتناک از CPU !!!
« پاسخ #1 : 08 خرداد 1388، 03:25 ق‌ظ »
سلام خدمت همه عزیزان
توی Jaunty این فایرفاکس ما رو بیچاره کرده , خیلی از Cpu کار میکشه مخصوصا اگه یکی دو تا تب باز کنم که اوضاع خیلی وخیم میشه و هر کار دیگه ای بخوام انجام بدم سیستم جون میکنه تا انجام بده و حسابی کند میشه  :'(
هر راهکاری هم بوده انجام دادم مثل این سه تا که لینکشون رو گذاشتم :

http://nasys.wordpress.com/2009/03/25/20-tip-for-firefox/
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,4067.0.html
http://linux2.wordpress.com/2009/04/10/مشکل-بارگذاری-برخی-از-سایت-ها-با-فایرفا/

اپرا ورژن ۱۰ رو نصب کردم فوق العاده بود و خیلی خیلی سبک و راحت اجرا میشد و اصلا سیستم اذیت نمیشد فقط محدودیتش اینه که نمیشه فارسی توش تایپ کرد واسه همین مجبورم از فایرفاکس استفاده کنم  ](*,)
نظرتون چیه ؟
چیکار میشه کرد ؟ ???

سلام

مشخصات سیستمتون رو لطفا بفرمائید

متاسفانه فایرفاکس توی اوبنتو  هن و سنگینه ولی اگر سیستم شما قوی باشه نباید مشکل چندانی احساس کنید

تا اونجائی که میدونم اپرا با فارسی مشکلی نداره . اوپرا توربو ظاهرا مقداری با این مسئله مشکل داره ( اونم تو حالت توربو ) .

پانده باشید

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
« پاسخ #2 : 08 خرداد 1388، 11:44 ق‌ظ »
منم خیلی بیشتر از konqueror استفاده میکنم. :)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین deprecated

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 99
« پاسخ #3 : 08 خرداد 1388، 12:17 ب‌ظ »
من اگه چندین تا tab هم باز کنم، cpu ام دوروبر ۳۰ الی ۴۰ درصد هست (مقدار متوسط). احتمالا ببین واسه صفحاتی که Flash ازشون استفاده شده این مشکل پیش میاد یا کلی هست؟ اگه فقط واسه صفحاتی که Flash دارند اینطور میشه ی بار هم adobe flash رو امتحان کن.

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #4 : 08 خرداد 1388، 12:20 ب‌ظ »
استفاده از اپرا به دلیل وجود یک پاپ آپ بلاکر بسیار قوی پیشنهاد میشه !
« آخرین ویرایش: 08 خرداد 1388، 12:24 ب‌ظ توسط taha1983 »

آفلاین deprecated

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 99
« پاسخ #5 : 08 خرداد 1388، 01:19 ب‌ظ »
درسته مال فلشه ! الان خودم هم به همین مشکل برخوردم CPU ام رسیده بود ۱۰۰ !! با اینکه از adobe flash هم استفاده کرده بودم! مجبور شدم disable اش کنم تا بنرهای فلش رو نشون نده.

آفلاین ™SIAMAK

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
« پاسخ #6 : 08 خرداد 1388، 01:31 ب‌ظ »
سیستمم قدیمیه , سی پی یو ۲.۴ سلرون , رم ۱ گیگ و گرافیک ۲۵۶
پلاگین فلش رو غیر فعال کردم وگرنه الان فاجعه بود دیگه هیچی باز نمیکرد  :D
در مورد اپرا هم من همین ورژن آخرش رو نصب کردم ولی چه در حالت توربو و چه در حالت غیر توربو با فارسی مشکل داره و نمیشه توش تایپ کرد اگه مشکلش حل بشه که عالیه و نیازی به فایرفاکس نیست :(
عجب فیلمی شده خدایی  :)

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
« پاسخ #7 : 08 خرداد 1388، 01:44 ب‌ظ »
منم با fire fox مشکل دارم.

هم تو لینوکس و هم توی ویندوز.

خیلی رم و سی پی یو رو میگیره !   ](*,)

آفلاین آیدین غریب‌نواز

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • فکر آزاد، دنیای آزاد
    • کلبهٔ آیدین در دنیای مجازی
یه راه حل خوب!!
« پاسخ #8 : 09 خرداد 1388، 10:17 ق‌ظ »
پیشنهاد می‌کنم از Iceweasel (که با نام IceCat هم شناخته می‌شود) استفاده کنید، که جایگزینی آزاد برای فایرفاکس هست.

بعد از اجرا، حتی لازم نیست تنظیمات را هم تغییر دهید! خودش به صورت خودکار تمام بوک‌مارک‌ها و Addonها و حتی cache را از فایرفاکس می‌گیرد. در واقع احساس می‌کنید هنوز درون فایرفاکس هستید!  ;D

الان که من دارم می‌نویسم، شش تب باز هست (و درحال لود شدن) و مصرف CPU تنها ۱۵ درصد!

بستهٔ iceweasel به صورت پیش فرض در دبیان وجود دارد. اوبونتو را اطلاع ندارم.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #9 : 09 خرداد 1388، 11:06 ق‌ظ »
من مدتها روی سیستمهای قدیمی از Epiphany استفاده میکردم و ازش کاملا راضیم... البته فایرفاکس تو سری 3 از نظر performance تحت لینوکس خیلی بهتر شد و گفته میشه تو 3.1 بسیار بهتر خواهد شد...
شاید پاک کردن یا تمیزکاری پروفایل فایرفاکس بهتون کمک کنه.... این پروفایل برای من مثلا تو این مسیره...
/home/mehdi/.mozilla/firefox/tugr48qc.mehdi2
پیشنهاد می‌کنم از Iceweasel (که با نام IceCat هم شناخته می‌شود) استفاده کنید، که جایگزینی آزاد برای فایرفاکس هست.
آیدین ممکنه یه کم دقیقتر تفاوتهای performance فایرفاکس و آیس‌ویسل رو بگی؟

پ.ن: من الان که دارم براتون مینویسم تو فایرفاکس ۲۵ تب باز دارم و مصرف CPU حدود ۸ درصد هست!
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #10 : 09 خرداد 1388، 11:12 ق‌ظ »
البته می تونید با برنامه cpu limit حاظه کمتری به برنامه فایرفاکس اختصاص بدهی.
http://cpulimit.sourceforge.net/

البته فقط همین کار هم نیست
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #11 : 09 خرداد 1388، 02:08 ب‌ظ »
با افزونه‌های مثل  NoScript یا AdBlock Plus و بلاک کننده‌های اسکریپت‌ها و فلش‌ها و حتی تبلیغات میتونید حتی به مصرف CPU کمتر از۲٪ هم دست پیدا کنید.
Godisnowhere

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: یه راه حل خوب!!
« پاسخ #12 : 09 خرداد 1388، 04:07 ب‌ظ »

بعد از اجرا، حتی لازم نیست تنظیمات را هم تغییر دهید! خودش به صورت خودکار تمام بوک‌مارک‌ها و Addonها و حتی cache را از فایرفاکس می‌گیرد. در واقع احساس می‌کنید هنوز درون فایرفاکس هستید!  ;D

الان که من دارم می‌نویسم، شش تب باز هست (و درحال لود شدن) و مصرف CPU تنها ۱۵ درصد!

بستهٔ iceweasel به صورت پیش فرض در دبیان وجود دارد. اوبونتو را اطلاع ندارم.

شک دارم این دو جز نام و ایکن فرقی با هم داشته باشند  :o ایس ویسل همون فایرفاکسه که به خاطر اینکه فایرفاکس لایسنس اختصاصی داره و یه سری مباحث  :P به شکل عادی تو مخازن دبیان نیست بلکه با عوض کردن ایکن و نام قرار میگیره همین  :)

اگه کسی سیستم ضعیف داره و با یکی مشگل داره با اونم خواهد داشت چون جفتشون یکی هستند

آفلاین آیدین غریب‌نواز

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • فکر آزاد، دنیای آزاد
    • کلبهٔ آیدین در دنیای مجازی
شرمنده ...
« پاسخ #13 : 09 خرداد 1388، 08:11 ب‌ظ »
خوب ...
فکر کنم اشتباه از نوشتار من بود! باید می‌نوشتم: IceCat که معمولا با نام Iceweasel شناخته می‌شود.

«حسن حبیبی» درست می‌گوید که Iceweasel همان فایرفاکس است. من منظورم IceCat بود (که بعضا به اشتباه با Iceweasel قاطی می‌شود.) IceCat بخشی از پروژهٔ گنو است. تفاوت اصلی آن با فایرفاکس این است که کدها، پلاگین‌ها، Addonها و گرافیک‌های غیر آزاد از آن حذف شده‌اند.

قضیهٔ هم نام بودن این‌ها از آنجا ناشی می‌شود که پروژهٔ GNUZilla در سال ۲۰۰۵ مرورگر وبی به نام Iceweasel منتشر کرد که هرچند بر مبنای کد موزیلا (که فایرفاکس هم از همان کد استفاده کرده است) طراحی شده، اما کاملا آزاد است. دو سال بعد پروژهٔ دبیان (همانطور که «حسن حبیبی» هم اشاره کردند) به خاطر وجود لایسنس اختصاصی و Registered Trade Mark برای لوگو و نام فایرفاکس، همان کد فایرفاکس را با نام Iceweasel منتشر کرد. بعد از این اتفاق، پروژهٔ GNUZilla نام مرورگر خود را به IceCat تغییر داد. پروژهٔ GNU_IceCat و Debian_Iceweasel کاملا مجزا از یکدیگر هستند.

بیناد نرم‌افزارهای آزاد پیشنهاد می‌کند که از IceCat استفاده کنید و آزادی خود را حفظ کنید.
وب سایت رسمی پروژهٔ GNUZilla

و البته در پاسخ به سوال «مهدی»: با عرض تاسف، در مورد تفاوت‌های performace فایرفاکس و آیس‌کت چیزی نمی‌دانم! یعنی خودم تا به حال مقایسه نکرده‌ام. اما به نظرم می‌رسد که IceCat کمی سبک‌تر است.

آفلاین eXtreme

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 71
« پاسخ #14 : 14 خرداد 1388، 10:03 ب‌ظ »
من از epiphany هم استفاده می کنم , خوب و سبکه (نسخه ی بروز شده ی galon ه که بچه ها تو جشن معرفی کردن)