انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ماهنامه تخصصی نرم‌افزارهای آزاد / متن‌باز سلام دنیا  (دفعات بازدید: 31191 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
    • چاپچی

سلام دوستان عزیز،

پس از حمایت‌های جامعه کاربری و چندین شرکت خصوصی در کمپین لینوکس‌مگ (آذر-دی ۱۳۹۲)، سرانجام موفق شدیم فعالیتی جدی در زمینه ترویج فرهنگ و دانش استفاده از نرم‌افزارهای آزاد / متن‌باز شروع نماییم و ماهنامه‌ی سلام دنیا را جهت این امر بر روی غلطک انتشار منظم قرار دهیم.

لذا از شما خواهشمندیم شماره صفر این ماهنامه را از سایت رسمی نشریه به نشانی www.Salam-Donya.ir دانلود و مطالعه نموده و نظرات سازنده خود را جهت هر چه بهتر شدن این نشریه در شماره‌های آینده، در قسمت مخصوص نظرات که در قسمت پایین صفحه‌ی دانلود قرار دارد برای ما ارسال نمایید.

در این شماره می‌خوانیم :

معرفی:

بازی Urban Terror
    مرکز داده آی‌ویوید
    مجموعه بی‌نظیر لیبره‌آفیس
    معرفی نرم‌افزار

جامعه کاربری:

یادداشت آلن باغومیان
    زیکانف و شروع حرکت ملی
    گروه کاربران لینوکس کرج
    گزارش جشن انتشار اوبونتو ۱۴.۰۴
    معرفی لاگ
    گزارش جلسه ۲۰۰ گروه کاربران لینوکس تهران
    عاشقی در میان نخ و پارچه

پرونده:

چگونه هکر شویم
    مقدمه‌ای بر نرم‌افزار آزاد، جامعه آزاد
    چگونه هوشمندانه بپرسیم
    پاتیل جادو، مدل اقتصاد متن‌باز

تخصصی:

مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری
    نکته‌های طلایی در جاوااسکریپت
    تحت وب با Bash
    داکر و رایانش ابری

داستان علمی تخیلی:

مهندسی جنتیک

از همراهی شما سپاسگزاریم
« آخرین ویرایش: 08 مهر 1393، 12:34 ب‌ظ توسط بهنام توکلی »

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
جالبه نشریه «نرم افزار آزاد» با نرم افزار InDesign نوشته شده! فکر کنم XeTeX میتونست بهتر باشه :)

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
احتمالاً به دلیل آشنا نبودن (یا هرچی) طراح و... بوده.
اگه Scribus آماده بشه، خوب می‌شه. البته حالا چه گیریه که بخوایم از InDesign یا Scribus استفاده کنیم ؟ حتی لیبره‌آفیس هم برای این کار امکانات خوبی داره؛ مثلاً فایل الگو ، ستون‌بندی و... .

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
جالبه نشریه «نرم افزار آزاد» با نرم افزار InDesign نوشته شده! فکر کنم XeTeX میتونست بهتر باشه :)
InDesign کرک شده، روی ویندوز کرک شده. هوووق.
نصف بیشتر نشریه هم که تبلیغ هست. چرا دیگه بابت این تبلیغ نامه از ما پول گرفتن؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آدمی که حاضر باشه با XeTeX مجلّه رو دربیاره پیدا نشد!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *

خب با writer در میاوردیدش! مجله فول سرکل با رایتر ساخته میشه!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آدمی که حاضر باشه با رایتر هم دربیاره پیدا نشد! اگه کسی رو می‌شناسید که بتونه و حاضر باشه حداقل با کیفیت فعلی با نرم‌افزار آزاد دربیاره مجلّه رو معرّفی کنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
InDesign کرک شده، روی ویندوز کرک شده. هوووق.
نصف بیشتر نشریه هم که تبلیغ هست. چرا دیگه بابت این تبلیغ نامه از ما پول گرفتن؟

;D ;D ;D

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
آدمی که حاضر باشه با رایتر هم دربیاره پیدا نشد! اگه کسی رو می‌شناسید که بتونه و حاضر باشه حداقل با کیفیت فعلی با نرم‌افزار آزاد دربیاره مجلّه رو معرّفی کنید.

این مشکل خودتون هست، سایت رو دیدم و مبلغی هم که دریافت شده هم همچنین (با سرچ در موردش و ...) ، باید بگم که با اون مقدار پول، میشه غاز رو هم وادار کرد با نوت پد چیزی مثل PC World یا Full Circle تحویل بده!
پس مشکل ریشه ای هست ...!
« آخرین ویرایش: 06 شهریور 1393، 12:41 ق‌ظ توسط Asghar0077 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ

این مشکل خودتون هست، سایت رو دیدم و مبلغی هم که دریافت شده هم همچنین (با سرچ در موردش و ...) ، باید بگم که با اون مقدار پول، میشه غاز رو هم وادار کرد با نوت پد چیزی مثل PC World یا Full Circle تحویل بده!
پس مشکل ریشه ای هست ...!

شما حاضری این کار رو بکنی؟
« آخرین ویرایش: 06 شهریور 1393، 12:49 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *

پس مشکل ریشه ای هست ...!

شما حاضری این کار رو بکنی؟
[/quote]
نه توانش رو دارم نه حوصلش رو.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
چون آدمی پیدا نشده که کار رو با XeTeX انجام بده، کارشون رو توجیه میکنه؟ یکی رو پیدا میکردن که پول بگیره، راهنمای XeTeX رو بخونه و انجامش بده.
در ضمن XeTeX انتخاب مناسبی برای یه مجله نیست. نزدیکترین ابزار Desktop Publishing برای این کار Scribus هست.
نقل‌قول
نباید قبل از راه‌اندازی کمپین و پول گرفتن از کاربرها به این چیزها فکر میکردین؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
چون آدمی پیدا نشده که کار رو با XeTeX انجام بده، کارشون رو توجیه میکنه؟ یکی رو پیدا میکردن که پول بگیره، راهنمای XeTeX رو بخونه و انجامش بده.
در ضمن XeTeX انتخاب مناسبی برای یه مجله نیست. نزدیکترین ابزار Desktop Publishing برای این کار Scribus هست.
نقل‌قول
نباید قبل از راه‌اندازی کمپین و پول گرفتن از کاربرها به این چیزها فکر میکردین؟

Scribus از فارسی ساپورت میکنه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
Scribus در حال حاضر از فارسی پشتیبانی نمی‌کنه. تیم سلام دنیا در حال افزودن امکان پشتیبانی از فارسی و عربی در این نرم‌افزار هستن، ولی چون این کار بیش‌تر از زمانی که انتظارش می‌رفت طول کشید، تصمیم بر این شد که انتشار مجلّه به خاطر این مسآله به تعویق نیفته

آفلاین Asghar0077

• Jr. Member
  • *
Scribus در حال حاضر از فارسی پشتیبانی نمی‌کنه. تیم سلام دنیا در حال افزودن امکان پشتیبانی از فارسی و عربی در این نرم‌افزار هستن، ولی چون این کار بیش‌تر از زمانی که انتظارش می‌رفت طول کشید، تصمیم بر این شد که انتشار مجلّه به خاطر این مسآله به تعویق نیفته

بیشتر شبیه یه بهانه قشنگ و شیک بود تا یه دلیل منطقی :)