انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ماهنامه تخصصی نرم‌افزارهای آزاد / متن‌باز سلام دنیا  (دفعات بازدید: 31210 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
خیلی هم خوب بود.
مخصوصاً کل «پرونده» و صفحات ۵۵ و ۵۸
حتی تبلیغات.

آفلاین MrGee

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
اونایی که از طراحی شدن مجله با InDesign انتقاد می‌کنن و خودشون هم هیچ کاری انجام نمیدن منو یاد #دلواپس ها میندازن

آفلاین mohammad174

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
    • دانلود آهنگ جدید
داداش همینجا میزاشتین  لینک دانلود رو- پیدا نکردم  تو سایت  8) 8)   

آفلاین arash

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
مجله‌ی ۶۰ صفحه‌ای کلا ۶ صفحه تبلیغ داشته(اونم از طرف حامی‌های مالی اصلی مجله)، ۳۰ نفر گفتن همه‌اش تبلیغ بود. والله الان همه مجله‌های IT رو باز میکنی تازه از ۵۰ مینویسه «سخن سردبیر»، صفحه ۷۰ هم مجله تموم میشه.

حالا چون پول دادین که قرار نیست همه مجله مطابق میل شما باشه. ظاهرا همه انتظار داشتن یک مجله اختصاصی مطابق با نیازهای خودشون تولید بشه برای هر نفر ارسال بشه. مجله تقسیم شده به قسمت‌های مختلف. هر قسمتش ممکنه برای یک نفر مفید باشه. اگر چیز مفیدی پیدا نمی‌کنید، بسم‌الله. نسخه بعدی مقاله‌ی مفید خودتون رو بفرستین.

انقدر حاشیه‌ها رو پررنگ می‌کنید که ارزش کار رو میارین پایین.

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
من بچه های این مجله رو خیلی دوست دارم و خیلی قبولشون دارم. حتی فرصت شد قبل از انتشار یکی دو ساعتی مهمونشون باشم. هرکسی هم حرکت این مدلی بکنه حمایت می کنم.

ولی اینو نمی تونم پنهان کنم که افسوس میخورم.. از اینکه به جای "محصول" داریم "نوشته" تولید می کنیم.. مطلب گنولینوکسی واقعا روی نت زیاده...

قطعا اینکه مجله لینوکسی داشته باشیم خوبه، ولی ای کاش انرژی بچه ها معطوف تولید نرم افزار جدید یا بهبود نرم افزارها و بسترهای موجود میشد..

امیدوارم یه حرکت اینچنینی هم داشته باشیم در آینده
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
blah blah blah
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1393، 04:31 ق‌ظ توسط ساسان »
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19691
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
میان بحث جاری، نظرتون رو به توییت‌های محمد دماوندی سردبیر «سلام دنیا»  جلب میکنم.
به نظر ایشون کسانی که توی این فروم به انتشار سلام دنیا انتقاد داشتن دلواپس هستند و به گفته خودشون این دلواپسان رو با الاغ مقایسه نکید چون از الاغ کمترن! + +
نقل‌قول
#دلواپس در حوزه نرم‌افزار آزاد نداشتیم که تو فروم اوبونتو دیدیم
#salamdonya
نقل‌قول
ای عزیزان، #دلواپس رو با الاغ قیاس نکنید. این، توهین به الاغ بیچاره هست. حداقل الاغ، بار می‌کشه و مفیده.
امیدوارم دوروها و دروغ‌گوهای جامعه کاربریمون رو بهتر بشناسیم. این آدم‌ها وقتی به شما و پولتون نیاز دارن از هیچ تملق و چاپلوسی دریغ نمیکنن ولی وقتی استفاده‌تون براشون تمام شد از الاغ هم کمتر میشید! ایشون باید توییت‌هاش رو پاک و از کاربران انجمن فارسی اوبونتو معذرت بخواد.
توییت‌ها رو ییوست کردم.

توییت‌های مهدی حمیدی @eXtrem0us رو نشون می‌دی می‌گی محمّد دماوندی @mdf092 گفت، بعد از روش نتیجه‌گیری فلسفی هم می‌کنی؟ :D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
توییت‌های مهدی حمیدی @eXtrem0us رو نشون می‌دی می‌گی محمّد دماوندی @mdf092 گفت، بعد از روش نتیجه‌گیری فلسفی هم می‌کنی؟
ظاهرا من بین این دو نفر اشتباه کردم. معذرت میخوام.
پستم رو پاک میکنم.

آفلاین بهنام توکلی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 491
    • چاپچی
میان بحث جاری، نظرتون رو به توییت‌های محمد دماوندی سردبیر «سلام دنیا»  جلب میکنم.
به نظر ایشون کسانی که توی این فروم به انتشار سلام دنیا انتقاد داشتن دلواپس هستند و به گفته خودشون این دلواپسان رو با الاغ مقایسه نکید چون از الاغ کمترن! + +
نقل‌قول
#دلواپس در حوزه نرم‌افزار آزاد نداشتیم که تو فروم اوبونتو دیدیم
#salamdonya
نقل‌قول
ای عزیزان، #دلواپس رو با الاغ قیاس نکنید. این، توهین به الاغ بیچاره هست. حداقل الاغ، بار می‌کشه و مفیده.
امیدوارم دوروها و دروغ‌گوهای جامعه کاربریمون رو بهتر بشناسیم. این آدم‌ها وقتی به شما و پولتون نیاز دارن از هیچ تملق و چاپلوسی دریغ نمیکنن ولی وقتی استفاده‌تون براشون تمام شد از الاغ هم کمتر میشید! ایشون باید توییت‌هاش رو پاک و از کاربران انجمن فارسی اوبونتو معذرت بخواد.
توییت‌ها رو ییوست کردم.

توییت‌های مهدی حمیدی @eXtrem0us رو نشون می‌دی می‌گی محمّد دماوندی @mdf092 گفت، بعد از روش نتیجه‌گیری فلسفی هم می‌کنی؟ :D

ای کاش قضاوت های زودگذر و بدون مطالعه ساسان به همین یک مورد ختم می گردید...
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1393، 10:58 ق‌ظ توسط بهنام توکلی »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
ای کاش قضاوت های زودگذر و بدون مطالعه ساسان به همین یک مورد ختم می گردید...
گفتم که این دو نفر رو به جای هم گرفتم و معذرت خواستم. خوشحالم میشه اگر قضاوت زودگذر و بدون مطالعه دیگه ای هم از طرف من بوده همینجا بش اشاره کنید.
خوشبختانه من مثل شما و تیم‌تون نیستم که پشت اکانت توییتر قایم بشم و در مورد بقیه چرت و پرت بهم ببافم.
شما هیج موقع در مورد اینکه پول اون همه کاربر رو گرفتید و سر خود مجله رو عمومی منتشر کردید معذرت خواهی کردین؟ حالا که با کمک همین جامعه کاربری مجله‌تون هایپ شد و مشتری برای تبلیغات اومد، جامعه کاربری رو انداختید تو سطل آشغال و هرکسی هم راضی نیست پولش رو پرت می‌کنید تو صورتش.
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1393، 06:12 ق‌ظ توسط ساسان »

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 454
  • We live, as we dream - Joseph conrad
تولید محتوا راحت نیست. دوستانی که تاحالا تجربه نداشتن بعیده مشکلات این کار رو درک کنن. با همه‌ی انتقاداتی که البته طبیعی هست و با در نظر گرفتن گلایه‌های سعید زبردست عزیز (که به نظرم بهتر بود نسخه اول چاپی میشد و بعد الکترونیکی) بازهم کار خوبی دراومده و مطمئنا بهتر هم خواهد شد.
دوستانی که انتقاد دارن میتونن مشارکت کنن در کارها و فکر نکنم منعی باشه. آرمان‌گرایی محض در دنیای واقعیت خیلی جواب نمیده
@cybertux
no sign

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
با یک نگاه کلی که داشتم بسیار خوب درآمده ، اینها به نظرم آمد: قالب جای کار داره یعنی چینش ها به شکل قالب کاغدی درآمده، به عنوان مثال سه ستونه بودن یا قطع A4  ایستاده! نمی دونم اگر قرار باشه الکترونیکی باقی بماند با حالت قرار گیری landscape که امروزه مانیتورها حالت واید دارند راحت تر قابل خوانده شدن هست و مثلا حاشیه ها و  همین طور رنگ بندی های خاکستری. برای چاپ بیشترین صرفه جویی برای کاهش قیمت تمام شده انجام میشه ولی اگر الکترونیکی باشه این ملاحظات توجیه نداره.

آفلاین سید اشرار

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
خوندم خیلی خوب بود.دوستانم زیاد دلواپس کرکو مرک نباشن فعلا مجله رو بچسبید. دندون اسب پیشکشی رو که نمیشمورن

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
مقاله ی "نکته های طلایی در جاوا اسکریپت" نویسنده آقای "مصطفی میر موسوی!!!" احتمالا ترجمه ی نصفه نیمه ی این مقاله ی Jeffrey Way نیست؟ :

چنین رفتارهای ... آنه ای از ضایع ترین رسانه های دنیا و (وحتی سایتای زردم) بعیده.کپی که میکنید از سایتی با این شرایط میگیم ایرانه و ایراد نداره، اما لا اقل مرد باشین و اسم نویسنده ی اصلی رو به عنوان نویسنده بزارین.

یا لااقل یجور مقاله رو تغییر بدین که نفهمیم منشا کار از کجاست :

سلام دنیا:

تاتس پلاس :

و ضمنا این مقاله برای سال 2009 هست که es تازه داشت میومد رو نسخه ی 5 و سالای بعدش اکمااسکریپت 5.1 و الانم که تا همین حوالی es6 با کلیییی تغییرات اساسی میاد و الان این نکات بیشتر نکات زردن تا نکات طلایی!

واقعا که.
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1393، 04:03 ب‌ظ توسط داریوش! »
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub

آفلاین Bersam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • برسام
برنامه Document Viewer Using poppler/cairo که پیش فرض گنومه خیلی کند صفحات مجله رو ورق میزنه. خیلی هم دیر طول میکشه تا یک صفحه را نمایش بده. باز شدن اولیه اش هم طول داره. مشکل از این برنامه است؟!
چه برنامه ای برای فایلهای پرحجم pdf بهتره؟

می‌تونی از Okular استفاده کنی، البته چون پی‌دی‌اف پرحجمه رندر شدن هر صفحه‌اش چند ثانیه‌ای طول میکشه، ولی وقتی تموم شد بعدش بدون مشکل میشه خوندش.

همه ی ما با هم برابریم ... لیکن برخی برابر ترند .