انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا اوبونتو کار می کنیم؟  (دفعات بازدید: 247432 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین moslem.b

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 590
پاسخ به: چرا اوبونتو کار می کنیم؟
« پاسخ #135 : 30 امرداد 1388، 03:02 ب‌ظ »
به نظر منم بهتر بود سوال میکردین چرا لینوکس کار میکنیم

کاش این اوبونتو هم یکمی به بهینه سازی توزیعش واسه بالا بردن سرعتش فکر میکرد !
(\__/)
(='.'=)
(")_(")

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #136 : 30 امرداد 1388، 03:06 ب‌ظ »
این که چرا من از ویندوز میکروب سافت اومدم به سمت گنو / لینوکس این بود که ( نظر شخصی ) ویندوز لیاقت مقایسه شدن با گنو / لینوکس رو  نداره
اینکه چرا اوبونتو کار می کنم شاید مهمترین دلیلش این باشه مخازن خوبی ازش پیدا میشه ،‌منظورم مخازن اینترنتی نیست ،‌ منظورم هما و اون ۶ ددی وی دی هست . : دی همین جا هم از تمام دوستانی که این ۷ دی وی دی رو آماده می کنن تشکر می کنم واقعا کارتون حرف نداره :X

به نظر من چرا اوبونتو مهم نیست چرا گنو / لینوکس مهمه
کاملاً موافقم. منم بیشتر بخاطر مخازن نرم‌افزاری کاملش اومدم سراغ اوبونتو. البته بخاطر سرعتش هم بود. الآنم اون 7 تا dvd رو دارم استفاده می‌کنم و کلی حال می‌کنم!
با اینم که «گنو/لینوکس مهمه» موافقم. انتخاب توزیع بستگی به شرایط و سلیقهٔ افراد داره.

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
« پاسخ #137 : 30 امرداد 1388، 03:09 ب‌ظ »
کاش این اوبونتو هم یکمی به بهینه سازی توزیعش واسه بالا بردن سرعتش فکر میکرد !
بین سرعت و امکانات(یا قدرت) همیشه باید یه تعادل انتخاب کنیم نمیشه هر دوش رو در حد کمال داشت. مثلاً اوبونتو سرعتش بهتر از اوپن‌سوزه هست...
اگه از سرعت اوبونتو راضی نیستید می‌تونید از زوبونتو (یا xfce روی اوبونتو) استفاده کنید. xfce یه محیط گرافیکی هست که برای سرعت و performance بهینه شده(عوضش از خیر خیلی امکانات گذشته)

آفلاین moslem.b

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 590
« پاسخ #138 : 30 امرداد 1388، 03:47 ب‌ظ »
ولی xfce خیلی مونده تا به پای گنوم برسه

مثلا" همین گنوم رو اگه روی slackware امتحان کنید میبینید چه سرعتی داره
(\__/)
(='.'=)
(")_(")

آفلاین nima_a

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #139 : 01 شهریور 1388، 12:31 ب‌ظ »
درود
دلایل استفاده از لینوکس واضح تر و بدیهی تر از اونی که حداقل من بتونم یا بخوام راجع بهش حرف بزنم ( پس بدیهی میگیریمش ! )
اما، دلایل استفاده از ubuntu به عنوان distro پیش فرض لینوکس :
برای من ، مدتی از عمر گرانمایه !!! رو که روی محصولات redhat صرف کردم، یه اشتباه واقعی بود (‌به نظر خودم) ... و حالا که فکر میکنم میبینم، ای کاش زودتر کار رو روی یه توزیع debian-based شروع کرده بودم ... به نوعی میشه گفت که لینوکس رو با debian و توزیع های مبتنی بر debian شناختم ...
و اما دلیل استفاده از ubuntu بجای debian ، بروز تر بودن توزیع ها و انتشار منظم و متناوبشه ... ( و صدالبته نمیشه منکر شد که شعارش هم روی آدم تاثیر میگذاره )
ubuntu به عنوان یه سیستم debian-based همه خوبی های debian رو داره ... اما به نظر من تنها مشکل debian رو نداره : ‌مثلا خیلی بعید به نظر میرسه که آدم 8.04 رو برای ۶ ماه داشته باشه و ازش لذت ببره، ... و بعد با اومدن lenny اونم بعد حدود یه سالی تاخیر و با بسته های قدیمی تر ! ، ترغیب بشه که از ubuntu به debian مهاجرت کنه ;)
« آخرین ویرایش: 01 شهریور 1388، 12:32 ب‌ظ توسط nima_a »

آفلاین miuzen

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #140 : 09 مهر 1388، 04:20 ب‌ظ »
یک دلیلش اینه که من اگه بخوام تو ایران از ویندوز استفاده کنم نمی‌تونم پولش رو به شرکت سازنده پرداخت کنم. برای همین از لینوکس (اوبونتو) استفاده می‌کنم که رایگان‌ه. دلیل بعدیش هم فلسفه‌ای‌ه که اوبونتو داره.

آفلاین مهدي

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
« پاسخ #141 : 08 آبان 1388، 07:53 ق‌ظ »
سلام به همه دوستان
در جواب یکی از دوستان که در لینوکس نمی توان برنامه را راحت نصب کرد من هم موافق این حرف هستم البته یک راه حل موقتی شده یعنی استفاده از دیسک تکمیلی هما و توسل است ولی یک راه حل بهتر این است که برنامه های کاربردی مانند mplayer - wine و .... برایشان یک بسته .deb طراحی بشه که تمام پیش نیاز وپس نیازها به جز برنامه های که در هنگام نصب سیستم عامل خود به خود نصب می شود(libc6و...) رو با هم نصب بکنه همچنین در مورد سخت افزار ها فقط یک سایت طراحی بشه وتمام درایور ها رو با یک تقسیم بندی مناسب داخل سایت قرار بدهند.بد نیست اینجا رو ببینید
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,11310.0.html
و http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,262.30.html
http://mahzrb.blogsky.com/category/cat-4/
دیسک تکمیلی توسل

آفلاین جادی

• *
  • ارسال: 1569
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #142 : 08 آبان 1388، 01:41 ب‌ظ »
مساله اینه که این مشکل فقط مربوط به کشورهای با وضعیت اینترنت بد است و لینوکس یک سیستم است طراحی شده توسط استفاده کننده برای استفاده کننده .اونهایی که اینترنت رو توسعه می دن مشکل سرعت اینترنت ندارن و در نتیجه سراغ این تیپ راه حل ها هم نمی رن.  کلا برای کسانی که اینترنت با سرعت پایین دارن، نسخه هایی که روی چند تا دی وی دی منتشر می شن راحت ترن.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین مهدي

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #143 : 08 آبان 1388، 10:07 ب‌ظ »
سلام اگه قرار یک سیستم عامل خوب کامل وپر استفاده باشه باید در بدترین شرایط هم کار بکند
دیسک تکمیلی توسل

آفلاین جادی

• *
  • ارسال: 1569
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #144 : 09 آبان 1388، 10:22 ق‌ظ »
مساله اینه که گنو/لینوکسی که ما استفاده می‌کنیم، «یک» سیستم عامل نیست بلکه «یک توزیع» است. هدف اوبونتو کاربران با دسترسی به اینترنت معقول است. توزیع های دیگه (مثلا دبیان) کاربران بدون اینترنت رو هم جواب می دن.
در عین حال لینوکس هم هدفش یک سیستم عامل پر استفاده و کاربرنهایی پسند نیست بلکه فقط یک هسته است که یکنفر نوشته. این هسته با ابزارهای گنو، به سمتی می رن که برنامه نویس ها بخوان و امروز شرکت‌های تجاری هم توی جهت دهی سهیم شدن.

این وسط، جذابیت لینوکس اینه که هر کس می تونه خودش انتخاب و تنظیم کنه. مثلا اگر یک نفر دسترسی واقعا بد به اینترنت داره، می تونه یک نسخه چند دی وی دی انتخاب کنه و بعد هم آپدیت ها رو به آپدیت‌های ضروری (مثلا امنیتی) محدود کنه تا به خاطر تصحیح یک ترجمه در یکی از راهنماهای اوپن آفیس مجبور نشه ۱۰ مگ دانلود کنه.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین مهدي

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #145 : 09 آبان 1388، 09:46 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
در جواب یکی از دوستان که در لینوکس نمی توان برنامه را راحت نصب کرد من هم موافق این حرف هستم البته یک راه حل موقتی شده یعنی استفاده از دیسک تکمیلی هما و توسل است ولی یک راه حل بهتر این است که برنامه های کاربردی مانند mplayer - wine و .... برایشان یک بسته .deb طراحی بشه که تمام پیش نیاز وپس نیازها به جز برنامه های که در هنگام نصب سیستم عامل خود به خود نصب می شود(libc6و...) رو با هم نصب بکنه
نظرتون درباره این چیه
دیسک تکمیلی توسل

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
« پاسخ #146 : 10 آبان 1388، 05:05 ق‌ظ »
سلام به همه دوستان
در جواب یکی از دوستان که در لینوکس نمی توان برنامه را راحت نصب کرد من هم موافق این حرف هستم البته یک راه حل موقتی شده یعنی استفاده از دیسک تکمیلی هما و توسل است ولی یک راه حل بهتر این است که برنامه های کاربردی مانند mplayer - wine و .... برایشان یک بسته .deb طراحی بشه که تمام پیش نیاز وپس نیازها به جز برنامه های که در هنگام نصب سیستم عامل خود به خود نصب می شود(libc6و...) رو با هم نصب بکنه
نظرتون درباره این چیه
اون بسته دیگه نمی‌تونه deb باشه(باید یه فرمت جدید باشه، یا تغییراتی در پکیج‌های دبیان داده بشه!!) و فکر نمی‌کنم توسعه‌دهندگان دبیان و اوبونتو، مشکل اینترنت داشته باشن که بخوان همچین راه‌حلی رو پیاده‌سازی کنن. مگه اینکه خودمون یه ابزاری برای این کار ایجاد کنیم و یه سرور که بصور داینامیک این پکیج‌های(مثلاً debx) رو از روی پکیج‌های deb (که توی mirror های هست) بسازه و برای کلاینت‌ها بفرسته...

پس ما پیشنهاد می‌‌کنیم که بی‌خیال این این ایده بشید و بجاش منتظر بشید ۶ تا دیویدی مخازن اوبونتو ۹٫۱۰ بیاد توی فروشگاه‌ها(همونطور که برای ۸٫۱۰ و ۹٫۰۴ اومد) و اونا رو سفارش بدید و خلاص بشید.

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
« پاسخ #147 : 12 دی 1388، 06:00 ب‌ظ »
من از اوبونتو (linux ( استفاده میکنم چرا ؟
چون هروقت بیکار میشم یک نرم افزار جدید نصب میکنم.
چون تو اینترنت میگردم که ترفندی یاد بگیرم
چون خوشکل
چون کارایی میکنه که ویندوز نمیتونه
چون ویروس ممنوع
چون سبکه
چون ...................
ولی یک ضعف داره البته ضعف لینوکس نیست
اونم این که یک ide مثل dreamveawer نداره :'(

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
« پاسخ #148 : 12 دی 1388، 07:31 ب‌ظ »
مساله اینه که این مشکل فقط مربوط به کشورهای با وضعیت اینترنت بد است و لینوکس یک سیستم است طراحی شده توسط استفاده کننده برای استفاده کننده .اونهایی که اینترنت رو توسعه می دن مشکل سرعت اینترنت ندارن و در نتیجه سراغ این تیپ راه حل ها هم نمی رن.  کلا برای کسانی که اینترنت با سرعت پایین دارن، نسخه هایی که روی چند تا دی وی دی منتشر می شن راحت ترن.

موافقم صد در صد
اینکه یک سیستم عامل نیاز به اینترنت پر سرعت داشته باشه ضعف نیست.
این ما هستیم که فوق العاده عقب مانده هستیم وگرنه در کشورهای دیگر جهان اینترنت پر سرعت مفت است.
این لینک رو ببینید : www.itif.org/files/BroadbandRankings.pdf
وقتی رنکینگ اینترنت پر سرعت در جهان رو می بینم شرمنده میشم. فقط در توصیف عقب ماندگی ما در این زمینه همین رو بگم که میانگین سرعت اینترنت که در ژاپن به مردم داده میشه رقم عجیب 63 مگابیت بر ثانیه است!!!!!!!!! :o
اما نکته جالبتر اینکه در ژاپن هزینه اینترنت پرسرعت 1 مگابیت بر ثانیه در یک ماه میدونید چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟ متاسفم چون باید بگم 27 سنت!!!!! یعنی به پول ما 270 تک تومن!!!!!!
یا مثلا راه دور نریم همین ترکیه بغل دستمون 1 مگابیت بر ثانیه در ماه رو میده 17 دلار!!!!!!! تو ایران گذشته از اینکه به همه این سرعت رو نمیدن لااقل 400-500 هزار تومنه.
اونوقت ما تو ایران..........
پ.ن: آدم دوست داره زار زار گریه کنه!
* نکته : میدونم همه میدونن ولی یاد آوری می کنم : هر 8 بیت = 1 بایت . یعنی مثلا سرویس 63 مگابیت بر ثانیه سرعت دانلودش 7.8 مگابایت در ثانیه هست!!!!
نتیجه : نیاز یک سیستم عامل به اینترنت پر سرعت ضعف نمیتونه باشه.

ببخشید طولانی نوشتم...درد دل بود خداوکیلی.
« آخرین ویرایش: 12 دی 1388، 07:44 ب‌ظ توسط Tahmooreth »

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
« پاسخ #149 : 12 دی 1388، 07:33 ب‌ظ »
من از اوبونتو (linux ( استفاده میکنم چرا ؟
چون هروقت بیکار میشم یک نرم افزار جدید نصب میکنم.
چون تو اینترنت میگردم که ترفندی یاد بگیرم
چون خوشکل
چون کارایی میکنه که ویندوز نمیتونه
چون ویروس ممنوع
چون سبکه
چون ...................
ولی یک ضعف داره البته ضعف لینوکس نیست
اونم این که یک ide مثل dreamveawer نداره :'(

مشابه dreamveawer دو تا نرم افزار تو خاطرم هست:
amaya
KompoZer
شاید به اندازه اون قوی نباشن ولی از هیچی که بهترن.