انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پشت کنکور موندن به خاطر "نرم افزار" دانشگاه های خوب تهران ارزش داره؟[حل شد]  (دفعات بازدید: 11237 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
خوب میتونین یک رشته دیگه که نزدیک به نرم افزار هستش مثل it رو انتخاب کنین بعد خودتون بشینین یک زبان برنامه نویسی رو تا سطح بسیار عالی یاد بگیرین
بله، صحیح می فرمایین و IT دروس مشترک قابل توجهی با کامپیوتر داره، اما مشکل اینه که تقریبا همه ی دانشگاه های تهران(به جز شاهد که فقط سخت افزار داره)، نرم افزار رو دارن ولی فقط ۴ دانشگاه IT رو دارن(که اونهم تا پارسال ۳ تا بودن که امسال الزهرا هم IT داره)،

از طرفی نرم افزار رتبه ی خیلی بهتری نسبت به IT می خواد(مثلا شما تا رتبه ی تقریبا ۵۰۰ منطقه۱ می تونی IT شریف قبول شی اما برای نرم افزارش رتبه ات باید زیر ۱۲۰ باشه) اما با این همه ظرفیت کم IT باعث می شه که شانس قبولی نسبت به نرم افزار خیلی کمتر بشه،

البته من IT-شبانه را انتخاب خواهم کرد. و از راهنمایی تون بسیار سپاس گزارم.

البته تکمیل ظرفیت رو هم پیگیر باشین شاید تو تکمیل ظرفیت تونستین برین

چشم، حتما.[گرچه امیدی ندارم که کار دانشگاه های تهران به تکمیل ظرفیت بکشه :'(]

تشکر ویژه به خاطر راهنمایی و گوشزد.
« آخرین ویرایش: 16 امرداد 1393، 04:18 ق‌ظ توسط Rezwan.Derakhshan »

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
یک نکته‌ای رو هم اضافه کنم و یه سوال بپرسم

اگه شما انتخاب رشته کنی و سراسری روزانه قبول شین به هیچ‌وجه سال بعد نمی‌تونین کنکور بدین

سوالم
این تکمیل ظرفیت چطوریه؟ اگه انتخاب رشته کنیم و یه جا مثلا قبول شیم  بازم میشه تو تکمیل ظرفیت شرکت کرد؟زمانش کی هست ؟

آفلاین ارباب!

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 448

اگه شما انتخاب رشته کنی و سراسری روزانه قبول شین به هیچ‌وجه سال بعد نمی‌تونین کنکور بدین

سوالم
این تکمیل ظرفیت چطوریه؟ اگه انتخاب رشته کنیم و یه جا مثلا قبول شیم  بازم میشه تو تکمیل ظرفیت شرکت کرد؟زمانش کی هست ؟
البته فکر می کنم برای روزانه این طور باشه...  ::) مطمئن نیستم یه تحقیق کنید به منم بگید...  ;)
Void Linux + XFCE

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224

سوالم
قوانین دانشگاه ازاد با سراسری خیلی متفاوته . برای دانشگاه ازاد فکر کنم پول اون ترم رو ازتون شاید بگیرن بعد بتونین انصراف بدین برین دانشگاه دیگه
تا جایی که میدونم تکمیل ظرفیت رو بعد تموم شدن ثبت نام ها اعلام میکنن که دیگه ظرفیت پر بشه

من اطلاعاتم ماله 3 سال پیشه قدیمیه اطلاعاتم
اگر عضو کانون یا جای دیگه بودین به یکی مراکزش برین سوال کنین , تو هر مرکز یک نفر پیدا میشه که به این طور چیزا وارده

شماره تلفن خود دانشگاه ها هم پاسخ گوین . من برادرم چند بار زنگ زد بهش خوب جواب دادن

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
خوب میتونین یک رشته دیگه که نزدیک به نرم افزار هستش مثل it رو انتخاب کنین بعد خودتون بشینین یک زبان برنامه نویسی رو تا سطح بسیار عالی یاد بگیرین
بله، صحیح می فرمایین و IT دروس مشترک قابل توجهی با کامپیوتر داره، اما مشکل اینه که تقریبا همه ی دانشگاه های تهران(به جز شاهد که فقط سخت افزار داره)، نرم افزار رو دارن ولی فقط ۴ دانشگاه IT رو دارن(که اونهم تا پارسال ۳ تا بودن که امسال الزهرا هم IT داره)،

از طرفی نرم افزار رتبه ی خیلی بهتری نسبت به IT می خواد(مثلا شما تا رتبه ی تقریبا ۵۰۰ منطقه۱ می تونی IT شریف قبول شی اما برای نرم افزارش رتبه ات باید زیر ۱۲۰ باشه) اما با این همه ظرفیت کم IT باعث می شه که شانس قبولی نسبت به نرم افزار خیلی کمتر بشه،

البته من IT-شبانه را انتخاب خواهم کرد. و از راهنمایی تون بسیار سپاس گزارم.

البته تکمیل ظرفیت رو هم پیگیر باشین شاید تو تکمیل ظرفیت تونستین برین

چشم، حتما.[گرچه امیدی ندارم که کار دانشگاه های تهران به تکمیل ظرفیت بکشه :'(]

تشکر ویژه به خاطر راهنمایی و گوشزد.
دوستم دانشگاه فردوسی مشهد میره شبانه , می گفتش که اساتیدش فرقی با هم ندارن همونای روزانه میان شبانرو درس میدن البته رشتش یادم نیست چی بود
من خودم ایتی می خونم , چیز خاصی درس نمیدن . یک سری واحد های مدیریت داره که خیلی درسای بی خودیه بقیشم که به دروز برنامه سازی و شبکه سیستم عامل چند تا درس دیگه مثل گرافیک کامپیوتری ... خلاصه میشه . کلا با خوندن ایتی به تنهایی به جایی نمیرسین اگر برنامه نویسی علاقه دارین از همین الان یک زبون رو شروع کنین به خوندن که توش تا موقع فارق التخصیلیتون تو اون زبون یک جورایی به قول معروف متخصص بشین

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
سوالم
اره اگه شهریور ماه رشته ای رو قبول بشید، بازم می تونید تو تکمیل ظرفیت شرکت کنید، ولی اگه تو تکمیل ظرفیت هم باز قبول بشید، قبولی تون تو رشته ی قبلی(که شهریور نتیجه اش اومده)، اصطلاحا "کان لم یکن" تلقی می شه و دیگه حق ندارین رشته ی قبلی تون رو ادامه بدین.

این خبر مال تکمیل ظرفیت ۹۱، و این خبرم مال تکمیل ظرفیت ۹۲

ولی بازم بهتره از یه مشاور کمک بگیرید، چون من نمی دونستم حتی اگه روزانه هم قبول شده باشی، می شه تکمیل ظرفیت شرکت کنی.

اما معمولا رشته ها و دانشگاه هایی که می مونن برای تکمیل ظرفیت، هم چین دندون گیر نیستن و اگه شهریور ماه قبول شین فک نکنم بخواین واسه تکمیل ظرفیت بمونین.

/*در ضمن سازمان سنجش اصلاحیه‌ی دفترچه‌ی انتخاب رشته صادر کرده، قبل انتخاب رشته بد نیست ببینیدش(مثل این که بچه های تجربی، سازمان سنجشو به خاطر نصف کردن ظرفیت رشته های پزشکی و دندون پزشکی ترکوندن! ظرفیت هاشون از این رو به اون رو شده.). */

موفق باشید.
« آخرین ویرایش: 16 امرداد 1393، 08:29 ب‌ظ توسط Rezwan.Derakhshan »

آفلاین rangin_kaman

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
چون خودم آی تی خوندم فکر کنم که بهتر باشه یه سری نکاتی رو یادآوری کنم. از اینکه یه دفعه اومدم وسط بحثاتون از قبل معذرت می خوام:
من کارشناسی آی تی خوندم و الان ارشد شبکه هستم. اگه علاقهای به برنامه نویسی و درسهای مدیریتی و شبکه ندارین بهتر وارد این رشته نشین. اما اگه واقعا دوست دارین  جا واسه یادگیری زیاده. اگه تو یکی از این زمینه ها خبره بشی میتونی درآمد خوبی هم داشته باشی. در ضمن وجود درسهای مدیریتی هم همیشه به این معنا نیست که این رشته آسونه! واسه ارشدشم میتونین نرم افزار وارد بشین.
در هر حال موفق باشید