انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما سیستم مناسب برای تعیین مدیران و ناظرها چیست ؟

تعیین توسط شورای راهبران (سیستم فعلی)
20 (48.8%)
انتخاب توسط کاربران
21 (51.2%)

مجموع آرای اعضا: 41

نویسنده موضوع: انتخاب مدیر یا انتصاب مدیر  (دفعات بازدید: 17074 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
پاسخ : انتخاب مدیر یا انتصاب مدیر
« پاسخ #15 : 29 شهریور 1393، 06:23 ق‌ظ »
آقای nixoeen  من از شما به عنوان یک ناظر تشکر می کنم که تمام تلاشتون رو برای ایجاد یک فضای مناسب برای انجمن کردید و از اینکه پاسخ دادید هم بسیار سپاسگزارم اما صحبت من
خوب البته اینطوری هست که یک شبه نمی شه تمام سیستم رو عوض کرد ، ولی بالاخره یک برنامه جامع برای این موضوع باید ایجاد کرد ، نه اینکه دست رو دست بگذاریم چون اگر قرار باشه این جامعه ، به عنوان یک جامعه زنده باقی بمونه ، باید یک فکری با حال این موضوع هم کرد
اما حل مشکلاتی که گفتید
نقل‌قول
پیاده‌سازی اون توی محیط مجازی بدلیل ناشناس بودن افراد این کار رو سخت‌تر می‌کنه. اینجا ما شرایطی رو داریم که جمعیت تاثیرگذار در این جامعه فوق‌العاده کم هستند و اون افراد هم زمان بسیار محدودی دارند. من شک دارم که اینجا با توجه به شرایطی که داریم، بتونیم چنین کاری رو انجام بدیم و نتیجه اون هم از هم پاشیده‌شدن انجمن در زمان کوتاهی هستش. در حقیقت به جای رسیدن به دموکراسی، به رفیق‌بازی می‌رسیم.
خوب درسته جامعه کاربری اون کم هست ولی مدیران لازم برای اینجا هم کم هستن  :D مثلا شاید ۳ الی ۴ مدیر و تعدادی ناظر لازم باشه که نیاز زیادی نیست ، برای اینکه مشکل ناشناس بودن حل بشه من راه حل دادم گفتم شخص می تونه اطلاعاتش رو بفرسته به ناظر ها و مدیران قبلی که بررسی کنن صحتش رو اگر تونستن شخص رو بشناسن که هیچ والا اون شخص در همون قدم اول رد می شه  :) ، برای اینکه رفیق بازی هم نشه می تونیم شرایط لازم برای یک مدیر یا ناظر رو سخت گیرانه کنیم ، که اگر شخص اون شرایط رو نداشت اصلا نتونه بیاد بالا .
اما به نظرم پله اول اینه که ما ابتدا یک سیستم پاسخگویی اجباری برای مدیران وناظران ایجاد کنیم یعنی اگر کسی اعترضی داشت ناظرها و مدیران مجبور باشن بهش پاسخ بدن ، که مثلا دلیل اینکه این تایپک بسته شد و یا این پست ویرایش یا حذف شد چی هست ، الان بسیاری از تایپک ها که بسته شده دیگه باز نشده ! این یعنی در ۹۹ درصد مواقع حق با کاربر نبوده که به نظرم حرف عجیبی هست و همچنین یکسری قوانین باید برای پاسخگوبودن ناظرها و مدیران بوجود بیاد.
پله دوم این که برای ناظرها انتخابات برگزار کنیم (با شرایط متوسط)
پله سوم این که برای مدیریت انتخاب برگزار کنیم (با شرایط بسیار سخت گیرانه تر)
این موضوع شاید خیلی طول بکشه ولی به نظرم لازم هست.
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1393، 06:33 ق‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #16 : 29 شهریور 1393، 11:07 ب‌ظ »

سلام به همه

نقل‌قول
خوب به نظر شما کاربرهایی که مثلا ۵۰۰  الی ۱۰۰۰ تا پست داشتن هیچی از اوبونتو سر در نمی یارن ضمن اینکه بحث سر مباحث تخصصی لینوکس نیست بحث تشخیص بهتر بودن یک ناظر یا مدیره که نیازی نیست حتما کرنل لینوکس خونده باشی  ;)
بحث اصلی اینکه که این انجمن ملک شخصی نیست که یک مدیر تا ابد مدیر بمونه  :)
خوب می شه برای رای گیری شرط سنی هم گذاشت البته به نظرم اینجا جوابگو نیست ، شرایط رو می شه سخت گیرانه تر کرد ولی دلیل نمی شه که اصل حرف اشتباه باشه

خیلیا هستن ۲۰۰۰ تا پست دارن ولی هنوز نوپا هستن و خیلیا هستن با ۱۰ تا پست به همه میفهمونن که اینکاره هستن پس تعداد پستها ملاک نیست و بقول شما بحث اصلی بهتر بودن یا نبودن ناظرهاست که اونم باید زیر نظر موسس و پشتیبان باشه مثلا همون کنونیکال . ولی اینکه اونا رو نقد کنیم بحث دیگه‌ای رو داره که زمین تا زیرزمین ;Dبا اون فرق داره مثلا شما میگی دانیال بهزادی اومده فلان تاپیک رو بسته درحالیکه نباید میبست و اونم میگه به این دلیل و به اون دلیل و حرفاش هم طبق قوانین انجمنه ظاهرا باید قوانین رو اصلاح کرد که ناظرها و مدیران طبق اون پیش برن وگرنه بعضی از پستهای خود من در این اواخر اسپم بوده که خودم در اونجا ذکر کردم و توسط اساتید حذف شده و باالطبع دلخوری هم نداره . موندن و نموندن مدیران هم که تاابد باشن یا نه دردی رو دوا نمیکنه چون اینجا قرار نیست کاربرا قوانین انجمن رو رعایت کنن پس این دعواها برای مدیران بعدی هم هست . شرط سنی در بانکها هم هست ولی خیلی راحت میپیچوننش اونجا که همه‌چی عینی و حضوری هست اینه اینجا که همه پشت یه نقاب ایستادن به نظر شما چه اثری میتونه داشته باشه ؟ اصالت اطلاعات رو چطوری باید تایید کرد ؟ با ارسال اسکن مدارک شناسایی ؟ اصلا بتونیم افراد رو شناسایی کنیم چه اثری برای انتخابات این انجمن داره ؟ خود من نمیتونم یه عنوان درست واسهٔ تاپیکم انتخاب کنم چطور میتونم یه مدیر یا ناظر رو انتخاب کنم و به بوتهٔ آزمایش بکشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل‌قول
بحث اینجا این نیست که مدیرها و یا ناظر ها مجبور بشن به سوال ها جواب بدن چون وظیفه ای ندارن ، ولی سوال های مربوط به مدیریت و نظارت رو باید پاسخگو باشن ، توی این انجمن هیچ راهکار مشخص قانونی برای انتقاد به مدیریت یا ناظر ها وجود نداره مثلا اگر یه تایپک بسته بشه حالا دلیلش هم موجه نباشه یا اینکه یه پست حذف یا اصلاح بشه عملا هیچ راهکار روشمندی برای اعتراض وجود نداره و تا حالا ندیدیم که تایپکی که بسته شده دیگه باز بشه (این یعنی مدیریت و نظارت اعتقاد داره کا تا حالا هیچ اشتباهی در این موضوع نکرده که به نظرم این طور نیست چون این یعنی اونها عقل کل هستن )

نقد مدیر بد نیست شاید بتونه موثر باشه . من تاحالا ایرادهای بنی‌اسرائیلی از ناظرها ندیدم و نمیدونم چه موردی رو مدنظر دارید و به‌نظرم اگه روشن‌تر اشاره کنید بهتر باشه

به امید موفقیت همگان ;)
فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 30 شهریور 1393، 12:21 ق‌ظ »

خیلیا هستن ۲۰۰۰ تا پست دارن ولی هنوز نوپا هستن و خیلیا هستن با ۱۰ تا پست به همه میفهمونن که اینکاره هستن پس تعداد پستها ملاک نیست و بقول شما بحث اصلی بهتر بودن یا نبودن ناظرهاست که اونم باید زیر نظر موسس و پشتیبان باشه مثلا همون کنونیکال . ولی اینکه اونا رو نقد کنیم بحث دیگه‌ای رو داره که زمین تا زیرزمین ;Dبا اون فرق داره مثلا شما میگی دانیال بهزادی اومده فلان تاپیک رو بسته درحالیکه نباید میبست و اونم میگه به این دلیل و به اون دلیل و حرفاش هم طبق قوانین انجمنه ظاهرا باید قوانین رو اصلاح کرد که ناظرها و مدیران طبق اون پیش برن وگرنه بعضی از پستهای خود من در این اواخر اسپم بوده که خودم در اونجا ذکر کردم و توسط اساتید حذف شده و باالطبع دلخوری هم نداره . موندن و نموندن مدیران هم که تاابد باشن یا نه دردی رو دوا نمیکنه چون اینجا قرار نیست کاربرا قوانین انجمن رو رعایت کنن پس این دعواها برای مدیران بعدی هم هست . شرط سنی در بانکها هم هست ولی خیلی راحت میپیچوننش اونجا که همه‌چی عینی و حضوری هست اینه اینجا که همه پشت یه نقاب ایستادن به نظر شما چه اثری میتونه داشته باشه ؟ اصالت اطلاعات رو چطوری باید تایید کرد ؟ با ارسال اسکن مدارک شناسایی ؟ اصلا بتونیم افراد رو شناسایی کنیم چه اثری برای انتخابات این انجمن داره ؟ خود من نمیتونم یه عنوان درست واسهٔ تاپیکم انتخاب کنم چطور میتونم یه مدیر یا ناظر رو انتخاب کنم و به بوتهٔ آزمایش بکشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقد مدیر بد نیست شاید بتونه موثر باشه . من تاحالا ایرادهای بنی‌اسرائیلی از ناظرها ندیدم و نمیدونم چه موردی رو مدنظر دارید و به‌نظرم اگه روشن‌تر اشاره کنید بهتر باشه

به امید موفقیت همگان ;)

-دقیقا مشکل اینجا همینه ! چرا فکر می کنید افراد چیزی متوجه نمی شن چرا دارید شعورشون رو زیر سوال می برید ، شرط سنی رو گفتم جواب نمی ده برای رای دادن ، خوب چی کار کنیم دست رو دست بگذاریم هیچ اقدامی نکنیم ! چرا از بالا به کاربرها نگاه می کنیم یعنی به عنوان یه افراد دون بهشون نگاه می کنیم حتی خود ماها که دون هستیم چرا اینجوری نگاه می کنیم ، اگر به نظر شما ارسال مدارک و مشخصات جواب نمی ده دیگه اصلا هیچ جایی نباید به کسی اعتماد کنه ، افراد می تونن برای انتخابات با در دست داشتن مدارک برن بنیاد دانش آزاد یا هر جای دیگه ! باز هم به نظر شما راهی برای بررسی صلاحیت یک نفر نیست ؟!  ::) شما اگر نمی تونی اسم درست برای تایپکت انتخاب کنی ربطی نداره به اینکه بقیه کاربرها هم همینطور باشن ، دلیل نیست شما خودت رو مثال بزنی بعد بخوای باهاش شعور بقیه رو زیر سوال ببری  ???

-اگر اینجا برای بچه های انجمن شبهه رفیق بازی وجود داره ! خوب این شبهه بلکه قوی ترش برای خود شورای راهبران وجود داره چون اینجا لا اقل افرادش کمتر به هم نزدیک هستن !

-مشکلی که من مطرح کردم یه مشکلی هست که یه روزی باید حل بشه ، بیشتر ریزش کاربرها به خاطر این موضوع حل نشده است ، که چه کسی قوانین رو تدوین می کنه ، اهرم های مهار قدرت برای ناظر ها و مدیریت چیه ؟!

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #18 : 30 شهریور 1393، 08:46 ب‌ظ »
بازم درود

نقل‌قول
چرا فکر می کنید افراد چیزی متوجه نمی شن چرا دارید شعورشون رو زیر سوال می برید

اتفاقا برخلاف صحبت شما من گفتم :

نقل‌قول
خیلیا هستن ۲۰۰۰ تا پست دارن ولی هنوز نوپا هستن و خیلیا هستن با ۱۰ تا پست به همه میفهمونن که اینکاره هستن پس تعداد پستها ملاک نیست
نمیدونم بحث شعور رو از کجا و چطور استنباط کردید ;D

نقل‌قول
چرا از بالا به کاربرها نگاه می کنیم یعنی به عنوان یه افراد دون بهشون نگاه می کنیم

اقاجون بالا پایین چیه و کجا بوده ؟ این چیزا رو چطور نتیجه‌گیری میکنی ؟ شما خودت با اینجور نتیجه‌گیریها داری جو رو عوض میکنی ؟

نقل‌قول
شما اگر نمی تونی اسم درست برای تایپکت انتخاب کنی ربطی نداره به اینکه بقیه کاربرها هم همینطور باشن

از قدیم گفتن : یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به دیگرون ......... من در اینباره مشکلی ندارم فقط مثالم رو اینطوری گفتم که بقیه حساب کار دستشون بیاد و بدونن کاربران هم مقصر هستن ماها خودمون رو اصلاح کنیم بعدش بریم سراغ مدیران

نقل‌قول
دلیل نیست شما خودت رو مثال بزنی بعد بخوای باهاش شعور بقیه رو زیر سوال ببری

کلا مثل اینکه گیر دادی به جریان شعور ؟ نمیدونم اینارو از کدوم کلمه و از کدوم فعل ریشه‌یابی میکنی ؟ ;D بیشتر داری سفسطه و مغلطه راه میندازی البته بیشتر فکر کنم منو مزاحم و مخالف حرفای خودت میدونی

نقل‌قول
مشکلی که من مطرح کردم یه مشکلی هست که یه روزی باید حل بشه ، بیشتر ریزش کاربرها به خاطر این موضوع حل نشده است ، که چه کسی قوانین رو تدوین می کنه ، اهرم های مهار قدرت برای ناظر ها و مدیریت چیه ؟!

ریزش کاربرای حرفه‌ای فقط بخاطر ادعاهای آنچنانی هست که باید بهشون تعظیم کرد و بهشون احترام گذاشت ووو که اصلا با روحیهٔ اوبونتویی ( کمک و انسانیت به دیگران ) سازگار نیست البته در این بین بعضیا هستن که خیلی حرفه‌ای هستن و کلماتشون با علم همراهه مثل جادی مثل کرگدن که پستهاشون لبریز از دانشه که ادعا در مورد اونا صادق نیست چون اونقدر به کاربرا لطف داشتن و دارن که برای همه مشهورن در ضمن اونا معمولا کم میان چون اونقدر به کارشون تسلط دارن که نیازی به این انجمن ندارن مگر اینکه بخوان همون کمک اوبونتویی رو ترویج کنن .

کاربری رو میشناسم که در انجمن دیگه‌ای باهاش آشنا شدم که بخاطر حواشی از اونجا رفت بهش ایمیل زدم که بیا انجمن اوبونتو تا همه از کمکهات استفاده کنند در جواب گفت قبلن اونجا بودم ولی اصطلاحا معامله‌مون نشد و بیخیالشون شدم ??? این همون ادعاهای آنچنانیه که خدمتتون گفتم .

موفق باشید

فرانکل در ( انسان در جستجوی معنا ) باید لینوکس رو پیشنهاد بده و معرفی کنه چون همیشه کار برای انجام دادن داره ...

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 30 شهریور 1393، 11:30 ب‌ظ »
نقل‌قول
کلا مثل اینکه گیر دادی به جریان شعور ؟ نمیدونم اینارو از کدوم کلمه و از کدوم فعل ریشه‌یابی میکنی ؟ ;D بیشتر داری سفسطه و مغلطه راه میندازی البته بیشتر فکر کنم منو مزاحم و مخالف حرفای خودت میدونی

ببنید من اصلا برام مهم نیست که آینده این تایپک چی می شه چون من در هر صورت برنده ام چون حرفی که مدت ها بود باید می زدم رو زدم
یادش بخیر به یکی گفتم شما داری سفسطه می کنی بهم گفت فرق سفسطه و مغلطعه چیه من ساکت شدم حرف نزدم دیگه  :-X

فکر نکنم سو برداشت کرده باشم ، برداشت من از این حرف های شما بود

نقل‌قول
خود من نمیتونم یه عنوان درست واسهٔ تاپیکم انتخاب کنم چطور میتونم یه مدیر یا ناظر رو انتخاب کنم و به بوتهٔ آزمایش بکشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل‌قول
از قدیم گفتن : یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به دیگرون ......... من در اینباره مشکلی ندارم فقط مثالم رو اینطوری گفتم که بقیه حساب کار دستشون بیاد و بدونن کاربران هم مقصر هستن ماها خودمون رو اصلاح کنیم بعدش بریم سراغ مدیران

منظورتون اینه که ما که بلد نیستیم اسم یه تایپک رو درست انتخاب کنیم دیگه حرف زدن در مورد انتخاب مدیر چه معنی داره، یعنی شما علنی داری به ما می گی صلاحیت انتخاب نداریم و این دقیقا یعنی شعور نداریم چرا حرف رو می پیچونی  ;) مثلا یه بچه که بهش می گی تو بلد نیستی آب دماغ رو بالا بکشی و تو رو چه به این حرفا ...  :D ، سر و ته حرف شما یعنی ما عرضه نداریم این رو که دیگه قبول داری  :) حرف شما من رو یاد اون موقع می اندازه که می خواستن حق رای به زن ها بدن  :D

نقل‌قول
کاربری رو میشناسم که در انجمن دیگه‌ای باهاش آشنا شدم که بخاطر حواشی از اونجا رفت بهش ایمیل زدم که بیا انجمن اوبونتو تا همه از کمکهات استفاده کنند در جواب گفت قبلن اونجا بودم ولی اصطلاحا معامله‌مون نشد و بیخیالشون شدم ??? این همون ادعاهای آنچنانیه که خدمتتون گفتم .
این حرف خیلی دو پهلو هست ، شاید با مدیرها نتونستن کنار بیان شما چرا این جنبه اش رو نمی بینی

من دشمنی با هیچ کس ندارم ، فقط فرآیند قانع کردن من بسیار پیچیده و زمان بره
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1393، 04:28 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین narayana

• Hero Member
  • *
  • حل نشو ؛ حل میشه
« پاسخ #20 : 31 شهریور 1393، 08:18 ب‌ظ »

درودی دوباره

نمیدونم کلا این چند وقت اخیر چی شده که انجمن اینهمه حاشیه‌دار شده و همه دوست دارن یه تغییری ایجاد کنن که همه‌چی بهتر بشه البته تغییر خوبه ولی اگه در جهت مثبت باشه چون خیلی از تغییرات فقط سر لج‌ولجبازی راه میافته که نتیجتا تنزل در پی خواهد داشت اینجا یه انجمن هست که پشتوانه ٔ علمی و تکنولوژی و فناوری داره و باید در همین راستا پیش بره البته اینکه میگم باید به من ربطی نداره چون من ذینفع نیستم ولی از شواهد و قرائن چنین برمیاد و در ضمن برای رسیدن به اون اهداف باید بنیانگذاران به فکر افرادی باشن که اونارو به هدفشون برسونه که طبیعتا خودشون باید اونارو انتخاب کنن ولی در مورد مدیران خوبه که گزینهٔ نقد هم وجود داشته باشه

نقل‌قول
آینده این تایپک

نمیدونم چی میشه ولی از اونجاییکه جنبهٔ علمی و فناوری نداره پس ایندهٔ خوبی نخواهد داشت

نقل‌قول
من در هر صورت برنده ام چون حرفی که مدت ها بود باید می زدم رو زدم

اگه مشکل فقط با حرف زدن حل میشه پس مبارکه =D>

نقل‌قول
سر و ته حرف شما یعنی ما عرضه نداریم
نقل‌قول
شما علنی داری به ما می گی صلاحیت انتخاب نداریم و این دقیقا یعنی شعور نداریم

عرضه داشتن ربطی به شعور نداره و در ضمن صلاحیت هم همچنین به شعور ربطی نداره

نقل‌قول
شاید با مدیرها نتونستن کنار بیان شما چرا این جنبه اش رو نمی بینی من دشمنی با هیچ کس ندارم ، فقط فرآیند قانع کردن من بسیار پیچیده و زمان بره

فرقی نداره منم گفتم : ... ولی اصطلاحا معامله‌مون نشد و بیخیالشون شدم ... اتفاقا خودش قبلا از مدیران بوده ولی به هر ترتیبی معامله‌شون نشد : جنگ مدیر جدید و قدیم ... در ضمن شما میخوای قانع شو میخوای قانع نشو برای من تفاوتی نداره نهایتا اگه از حد و حدود خودت فراتر بری اخطار میگیری من فقط میخوام که راحت باشی اینقدر خودتو اذیت نکنی اگه خودت خواهانی پس بسمل

حتی‌المقدور سعی میکنم که در این تاپیک مطلبی ننویسم که خاطری مکدر نشه چون تاپیک بقول کیان بار علمی و اثر مثبتی نداره درحالیکه من برای یادگرفتن اومدم و مهمتر اینکه شرمنده که مزاحم شدم

به امید موفقیت همگان

لینوکس‌ ویندوز نیست

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 31 شهریور 1393، 10:36 ب‌ظ »
نقل‌قول
اگه مشکل فقط با حرف زدن حل میشه پس مبارکه =D>
من نگفتم دنبال ثمر بخشی نیستم من منظورم این بود که این حرفها رو باید می زدم ، حالا هر چی می خواد بشه ، بشه
شاید الان واسه شروع یه سیستم قانونی برای اعتراض به ناظر ها و مدیرها بوجود بیاد از سر من زیاد باشه ، چون من تایپک هایی رو دیدم با استدلالهایی بهتر ، بیانی شیوا تر که به نتیجه نرسید ، واسه همین اون حرف رو زدم و همین جا از تمام مدیرها و ناظرها می خوام یه فکری به حال سازکار قانونی اعتراض بکنند ، همچنین یه سیستم پاسخ گویی هم لازمه واسه شروع.
یه چیزی هم بگم من خودم به شخصه از عملکرد آقای nixoeen و آقای بهزادی به طور کلی راضی هستم یعنی بخوام امتیاز بدم زیر ۱۸ (از ۲۰)به هیچکدوم نمی دم و می دونم احتمالا اگر خودم توی موقعیتشون قرار بگیرم به تمام معنا گند می زنم ولی وقتی می شه ۲۰ بشن چه لزومی داره به ۱۸ قانع بشیم  :D
پ.ن الان به پست ۱۰۲۴ رسیدم و من نمی دونم چرا اینقدر به توان های ۲ علاقه دارم ، ۲۱۰ شاید به خاطر علاقه به زبان ماشین باشه
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1393، 11:19 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین KARA_KRAL

• Full Member
  • *
  • ارسال: 178
  • GNU / Linux for humanity
« پاسخ #22 : 01 مهر 1393، 01:40 ق‌ظ »
سلام دوستان
خوب همون طوری که آقای nixoeen گفتن من باید بطور دیگه ای حرفم رو بزنم و فقط روی یک سوال متمرکز بشم من هم می خواهم همین کار رو بکنم.
سوال اصلی من اینه که نحوه تعیین مدیران و ناظران این انجمن به چه شکلی هست و آیا این شکل تعیین مدیران و ناظران مناسب هست یا نه ؟

.
.
.
.
.
.
 ولی سیستم اشتباه یک چیز است ، شخص نا مناسب یک چیز دیگر .
یکی از محقق های ایرانی که اسمشو الان حضور ذهن ندارم یه کتاب در مورد ایراد دموکراسی نوشته
توی جامعه یه عوام داریم و یه خواص که خواص تعدادشون کمتره و دانششون بیشتر و عوام تعدادشون بیشتره و دانششون کم ولی توی رای گیری همشون حق یک رای و دارن و همچین کسانی که به عنوان نامزد می یان اونهایی که بتونن با عوام بهتره ارتباط برقرار کنن پیروز این میدان خواهند بود که این تو محیط غیر مجازی که خود این تیپ رای گیری به نظرم خودمم ایراد داره
حالا تو محیط مجازی که هویت اشخاص معلوم نیست (یه نفر با چندتا یوزر ) بیاد رای بده همین خودش رای و بهم می ریزه

برای مدیر بودن تو این فوروم هم که فقط تعداد پست و دانش گنو / لینوکسی نیست
مدیر باید یه سری  مسایل مدیریتی و بدونه و به قول بچه های مدیریت مدیریت تو ذاتش باشه

نمی شه با چندین کاربر توی یک فوروم تشخیص داد کی بهتره
یا اونهایی که زیر 18 سال هستن حق رای ندارن آخه از کجا می شه فهمید که واقعا چند سال داره تازه ممکنه کاربری که زیر 18 سال داره از من 23 سال تشخیص بهتری در مورد مدیریت داشته باشه
یا هر دو سال رای گیری برای مدیران انجام بشه اصلا  مدیریت بدون ثبات معنی نداره

نمی خوام بگم اینهایی که الان هستن عالی هستن ولی اگه کسای دیگه بودن شاید وضیعت خیلی نابسامانی رو داشتیم که حتی الان نمی شه تصورش هم کرد
به نظر منم هم همین همین ها با یه خورده ارفاق خوب هستن
 ولی یه انتقاد اساسی دارم این انجمن تعداد مدیران و ناظراش بیشتر از اون چیزی هستن که ما می بینیم فعال هستن چرا بقیه فعال نیستن که اگه بودن وضعیت فوروم خیلی بهتر می شه از نظر علمی و . . .
 من خودم همیشه چند تا ناظر یا مدیر ثابت می بینم نه بیشتر
« آخرین ویرایش: 01 مهر 1393، 01:44 ق‌ظ توسط KARA_KRAL »
چیزی که هستی را رها کن شاید چیزی که می خواهی بشوی   لائو تسو

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 01 مهر 1393، 01:48 ق‌ظ »
نقل‌قول
ولی یه انتقاد اساسی دارم این انجمن تعداد مدیران و ناظراش بیشتر از اون چیزی هستن که ما می بینیم فعال هستن چرا بقیه فعال نیستن که اگه بودن وضعیت فوروم خیلی بهتر می شه از نظر علمی و . . .
 من خودم همیشه چند تا ناظر یا مدیر ثابت می بینم نه بیشتر

جواب شما رو قبلا آقای nixoeen دادن

نقل‌قول
همچنین باید توجه بکنید که گروه کاربران اوبونتو تنها یک انجمن نداره، بلکه کارهای دیگه‌ای از جمله برگذاری جشن‌ها رو هم انجام می‌ده، سعی می‌کنه کلاس‌های مختلف برگذار کنه یا از شرکت‌های مختلف امکانات مختلفی مثل تخفیف برای گواهی‌نامه‌های تخصصی رو بگیره و اینجا جاهایی هست که ارتباط افرادی که در راس گروه قرار دارند، کارها رو پیش می‌بره. شاید هیچ فعالیتی از یک کاربر خاص به عنوان ناظر یا مدیر نبینید، ولی مستقیما به این معنی نیست که اون‌ها فعالیتی ندارند.

بله من هم دموکراسی رو قبول ندارم اون نقد هم به جا هست ، ولی باید توجه داشت که دموکراسی کم تنش ترین روش اداره هست نه لزوما بی اشکال ترین ! ثانیا از لحاظ دموکراسی مردم حق دارن خونه خودشون رو آتیش بزنن ، البته من این رو هم قبول ندارم ولی مسلما دموکراسی با اینهمه عیب از خود رای بودن بهتره   :)

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #24 : 26 آذر 1393، 01:37 ب‌ظ »
صرفا جهت روشن‌تر شدن بحث، چون دیدم اشتباهاتی تو بیان کاربرا وجود داره:

۱. کاربرانی که فعالیت بیشتری تو فعالیت‌های گروه (فعالیت‌های مجازی یا حضوری) دارن، به درخواست خودشون یا پیشنهاد ناظرا و با رای دسته جمعی گروه ناظرا و راهبران عضو گروه کاربران میشن.

۲. کاربرانی که عضو گروه ناظران شدن می‌تونن بعد از طی مدتی با بیشتر شدن فعالیت‌هاشون (فعالیت‌های مجازی یا حضوری) درخواست بدن برای عضویت در گروه ناظران و بعد با رای و نظر سایر اعضاء گروه ناظران و راهبران عضو گروه ناظران بشن.

۳. کاربرانی که عضو گروه ناظران هستن می‌تونن بعد از طی مدتی حداقل ۲ ساله با بیشتر شدن فعالیت‌هاشون (مجازی یا حضوری) درخواست بدن برای عضویت در گروه راهبران و با رای و نظر اکثریت گروه راهبران عضو این گروه میشن.

انتخاب کاربرا هیچ ربطی به تعداد پستها و اینها نداره. ما کاربر داریم که پستهاش فقط از بابت تشکر و انتقاد بوده بنابراین ملاک اصلا تعداد پست نیست. ملاک فعالیت کاربر هست فعالیتهایی مثل انتشار مقاله، تولید مستندات، شرکت و حضور فعال در همایش‌ها، برگزاری کارگاه و سمینار، کمک و رفع مشکلات سایر کاربران و...
کاربری که این شرایط رو در خودش دید و تمایل به ادامه همکاری با گروه داره می‌تونه و ما ازش خواهیم خواست که درخواست عضویت در گروه‌ها رو بده... شما هم اگر خصوصیات فوق رو دارین زودتر درخواست بدین و اگر هم ندارین که دست به کار شین :)

Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #25 : 26 آذر 1393، 01:51 ب‌ظ »
در ضمن روش انتخاب کاملاً مشخّص هست و انتصابی در کار نیست: http://wiki.ubuntu.ir/Community/Membership
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #26 : 26 آذر 1393، 02:10 ب‌ظ »
@مهدی
من مدت‌ها پیش درخواست داده بودم منتها هنوز در صف بررسی هستم :|

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #27 : 26 آذر 1393، 06:23 ب‌ظ »
@مهدی
من مدت‌ها پیش درخواست داده بودم منتها هنوز در صف بررسی هستم :|

خیلی بده که عقب افتاده، عذر تقصیر...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #28 : 26 آذر 1393، 07:11 ب‌ظ »
من گزینه تعیین توسط شورای راهبران (سیستم فعلی) رو انتخاب کردم.بازم میگم نیازی به عوض کردن مدیران و یا سیستم انجمن نیست.با اصلاحیه مشکل حل میشه نه با تغییر.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 27 آذر 1393، 08:19 ق‌ظ »
بحثی که هست تایید یه کاربر برای شورای نظارت و مدیریت مستلزم اینه که توسط گروه قبلی تایید بشن و این بدین معناست که هیچ وقت این افراد از یک عده خاص بیرون نمی رن و این یعنی تا ابد کسانی بر اینجا مدیریت می کنن که از پاپ کاتولیک ترن.