انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما سیستم مناسب برای تعیین مدیران و ناظرها چیست ؟

تعیین توسط شورای راهبران (سیستم فعلی)
20 (48.8%)
انتخاب توسط کاربران
21 (51.2%)

مجموع آرای اعضا: 41

نویسنده موضوع: انتخاب مدیر یا انتصاب مدیر  (دفعات بازدید: 17063 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
پاسخ : انتخاب مدیر یا انتصاب مدیر
« پاسخ #45 : 27 آذر 1393، 08:59 ب‌ظ »
شما نظر سنجي همين بالا رو ببين مي فهمي حداقل نصف انجمن با من موافقن
البته کل انجمن ۳۰ نفر نیست و اکثر کاربرها هم توی چنین پست‌هایی نمیان یا اگر هم بیان رای نمی‌دن. در هر صورت، پیشنهاد من قبل از عوض کردن سیستم این انجمن، اینه که حداقل توی ویندوزتون صفحه‌کلید استاندارد فارسی نصب کنید :)
خوب نظر سنجی رو عمومی بکنید اشکالش چیه ! (توی انتخابات کل کشورهای دنیا ، همون عده ای که رای دادن تکلیف جامعه رو مشخص می کنن اونایی که رای ندادن ، رایشون ممتنع محسوب می شه)
اولا من توی ویندوز نبودم و از توی گوشی اندرویدیم اون پیغام رو دادم (و البته با اون کیبرد هم مشکلاتی دارم) ، ثانیا این موضوع اصلا ربطی به حرف من نداشت و من می تونم اون رو یک نوع فرافکنی محسوب کنم.
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 09:06 ب‌ظ توسط ح.م »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
« پاسخ #46 : 27 آذر 1393، 09:37 ب‌ظ »
ثانیا این موضوع اصلا ربطی به حرف من نداشت و من می تونم اون رو یک نوع فرافکنی محسوب کنم.
قرار هم نبوده ربطی داشته باشه، زبان انجمن فارسی هستش و شما باید با حروف فارسی (و نه حروف عربی یا لاتین) بنویسید. دلیلش هم اینه که خوندن حروف عربی مثل ي بجای ی هم اشتباه هستش، هم افرادی که زیاد متون رو می‌خونند اذیت می‌کنه، هم باعث ایجاد مشکل هنگام جستجو در سایت می‌شه.

اگر هم کسی اینجا فرافکنی بکنه، افراد دیگه‌ای هستند که دغدغه‌ی اون‌ها بجای کمک به کاربران، بهم ریختن سایت برای تفریح و ترول‌بازی هستش. اما دریغ از یه کمک تاثیرگذار!

۱۲. شما توافق می‌کنید که زبان اصلی انجمن فارسی است.
لطفاً تا حد امکان سوالات خود را با حروف فارسی طرح نموده و از ارسالهای با حروف لاتین شدیداً پرهیز کنید. ضمنا جهت تبدیل متون پینگلیش یا فارسی‌نویسی می‌توانید از سرویس سایت‌های http://www.google.com/transliterate و یا http://www.behnevis.com استفاده نمائید.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #47 : 27 آذر 1393، 09:51 ب‌ظ »
نقل‌قول
لطفاً تا حد امکان سوالات خود را با حروف فارسی طرح نموده
آیا من فینگلیش نوشتم ، گوشیم اینطوریه شما بیا گوشیم رو درست کن من درست می نویسم همش بهانه بنی اسرائیلی می گیری ، دقیقا مشکل من با شما همینه که سر ریز و  درشت ما رو باز خواست می کنید ، اشاره شما به نصب کیبرد استاندارد فارسی در ویندوز چه دلیلی داشت ؟ چه لزومی به نام بردن اسم ویندوز بود ؟ آیا هدف شما این نبود که بگویید من با جامعه متن باز هیچ سنخیتی ندارم ؟ هیچ جای اون قانون ننوشته که از ي نمی شه استفاده کرد ، فقط بحث این بوده که کسی فینگلیش ننویسه ، مشکل اینجاست که شما خودتون تفسیر به رای می کنید قانون رو ، و اونطوری که دلتون می خواد اجراش می کنید و دلیل من برای تلاش برای تغییرات دقیقا همینه ، شما دارید به من تهمت می زنید که دارم ترول بازی می کنم ، این حرف شما با هیچ کدوم از پست های من سنخیت نداره ، ضمن اینکه شما نمی تونید منکر کمک های من به جامعه کاربری (هر چند ناچیز) بشید ، اینکه شما نمی تونید واقعیت رو ببینید که نتیجه عملکرد شما و هم قطارهای شما این شده که چندین ساله روند نزولی توی این انجمن داره اتفاق می افته نمی تونه با گیر دادن به ي من توجیه بشه.
اگر مشکل شما با رفتن من حل می شه حاضرم همین الان انجمن رو ترک کنم ولی مشکل شما حضور من نیست.
خود شکن ، آینه شکستن خطاست
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 10:28 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #48 : 27 آذر 1393، 11:12 ب‌ظ »
ح‌م عزیز
پست‌های شما بیشتر به نظر به‌جای اینکه به یه هدفی برسه بیشتر داره تاپیک(ها) رو دور می‌کنه از هدف اصلیشون

رفتار‌های شما من رُ یاد این افرادی می‌اندازه که خارج گود نشستن و هی میگن <لنگش کن ، لنگش کن>

توی این همه پست به غیر از چند پست ، بیشتر درحال جواب دادن به بقیه بودین به جای پیدا کردن اشکال
به جای دعوا کردن و "تندروی" کردن دونه دونه با دلیل و مدرک و منطق ایرادات رو بنویسید
بگید این‌جا ایراد داره و برای رفع مشکل ، سولوشن ارائه بدین
نه اینکه همه عین جعبه‌ی سخنگو بگید "انجمن مشکل داره مدیرا باید برن ،انجمن مشکل داره مدیرا باید برن ،انجمن مشکل داره مدیرا باید برن ،انجمن مشکل داره مدیرا باید برن ،انجمن مشکل داره مدیرا باید برن ،انجمن مشکل داره مدیرا باید برن"
اگه واقعا مشکل اینه که مدیرا برن من از مدیرا و ناظرا خواهش دارم که مقام‌هاشون ،که فقط یه مقام اسمی با دسترسی بیشتر هست و با افراد جامعه تفاوتی ندارن، رو تحویل بدن ببینیم کی می‌خواد انجمن رو نظارت کنه
نکنه شما یا ...
خنده آوره
از اون مضحک‌تر نکنه می‌خواین برای انتخاب مدیر رای‌گیری کنین ؟؟؟

اگه می‌خواین جواب درست بشنوین ، درست جواب بدین
الان دونه دونه مشکل‌ها رو بدون هیچ‌گونه جهت‌گیری فکری و شخصی و به صورت کاملا بی‌طرفانه بنویسید
اما با یه تفاوت عمده
با دلیل و مدرک و با اثبات بنویسید
نوشته‌ی بدون دلیل و مدرک مفت نمی‌ارزه

این قدر هم علیه بقیه جبهه‌گیری نکنید

اما حسن ختام حرفام :
خیلی دوست دارید ناظر این انجمن بشید ؟

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #49 : 27 آذر 1393، 11:13 ب‌ظ »
عجب شخصیتی دارین شما، خودتون بارها خودتون رو بی عدالتی و غرور و حرص و فساد متهم کردید بعد برای این گروه تعیین تکلیف می‌کنید؟ این گروه همه چیزش کاملا شفافه و دوستانه شماهم با این مغالطه‌ها راه به جایی نمی‌برید خیالتون راحت ;)

برادر من اینهایی که اینجا ناظر هستن گل سرسبد انجمن بودن و هستن و خودشون کاربرن! کاربرایی که با صداقت و انگیزه و بی‌حاشیه و بدون چشم‌داشت به چیزی زحمت کشیدن و وقت گذاشتن برای کمک به دیگران. باید دست این دوستان رو بوسید و قدرشون رو دونست که اگر امروز متن‌باز تو ایران علاقه‌مندانی داره از برکت وجود و تلاشهای این بچه‌هاست...

من اصلا نمی‌فهمم که شما چی میگی که کاربرا نقشی تو انتخاب ندارن وقتی خود این ناظرا و راهبران کاربر بودن و هستن. کِی کاربرا درخواست داشتن که کسی ناظر باشه و راهبران و ناظران قدیمی‌تر گفتن نه؟ شما با این دل پُر چرا تو همایش نیومدی خودی نشون بدی یه کمکی بکنی بشینی یه گپی با ما بزنی ببینیم چه هنرهایی غیر از ... داری؟

درخواست ما همیشه و همه‌جا از کاربران محترم فضای مجازی این بوده و هست که بیان و داوطلب بشن برای کمک و عضویت تو گروه‌های مختلف... بعد شما میگی باید این گروه فعلی برن تا من بیام؟ این بچه‌ها رو ما با خواهش و التماس نگه داشتیم، شما فکر می‌کنی اینا بابت کارهای داوطلبانه‌ای که دارن چی گیرشون میاد؟

شمام اگه مرد عمل هستین که یا علی، اگر هم نه که اینجا با این حرفا به جایی نمی‌رسین... ضمنا من شخصا خیلی دوست دارم چند مورد از مشارکت‌های شما تو پروژه‌های متن‌باز رو بدونم :)

من بعید می‌دونم کاربران علاقه‌مند به گسترش متن‌باز این نوشته‌های طولانی رو بخونن ولی اگه کسی می‌خونه خواهش می‌کنم آستین همت بالا بزنن و به جای حاشیه، فعالیت سازنده داشته باشن و بدونن ما با افتخار در خدمتشون هستیم و به هر روشی که بتونیم ازشون حمایت می‌کنیم :)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #50 : 27 آذر 1393، 11:45 ب‌ظ »
سعی می کنم جوابتون رو بدم

-- قبول من توی این مدت همش در حال دور زدن توی این تایپک ها بودم ولی تنها هدفم این بود که فضا تغییر کنه و به طور واضح هم دلایلم رو توضیح دادم و الان فقط منتظر جواب قانع کننده هستم که تا حالا دریافت نکردم .

-- چند موردی که من تندروی کردم رو بگید (نه توهینی کردم نه تحقیری کردم فقط مشکلاتی که بود گفتم)

--من راه حل مساله رو گفتم حذف قانون ۵ + انتخاب ناظرها و شورای راهبران توسط خود کاربرها نه توسط شورای راهبران

--من به شخصه هیچ علاقه ای به مدیریت و نظارت به این انجمن رو ندارم ولی این بهونه خوبی نیست که بگیم پس حالا مدیریت هیچ اشکالی نداره

--من مثال ها و دلایلم رو بارها بیان کردم ولی شما حتی زحمت خوندنشون رو نکشیدید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

-- من خودم رو محکوم به بی عدالتی ، غرور و فساد نکردم ، بلکه مثالی زدم که متوجه بشید مدیریت این قدر فساد آوره همین !

-- این رو شما قبول دارید که گل سر سبدن شاید خیلی ها قبول نداشته باشن ، کسی که به ((ی)) عربی من گیر می ده یا در اولین مواجه با یه کاربر جدید فرق گنو / لینوکس و لینوکس رو یا آوری می کنه فکر نمی کنم گل سر سبد باشه ، کسی که تایپک ها رو به این دلیل که فقط جواب به یک نرم افزار غیر آزاد بود می بنده به نظر من گل سر سبد نیست ، عامل خفگی و خفقانه

-- فرض کنید مثلا من می خواهم (فقط فرض کنید) ، بیایم جز مدیریت و نظارت این انجمن خوب لازمه اش این است که توسط شما و رفقاتون که هیچ میونه خوبی با من هم ندارید تایید بشم و این یعنی تا ابد شما خودتون هستید و هم قطارهاتون

-- من کد نویسی بلد نیستم ولی گزارش های رفع باگ دادم ، یکسری ترجمه هم در مورد بعضی سایت ساز ها انجام دادم ، اگر کد نویسی بلد بودم حتما کمک بیشتری می کردم ، سعی کردم هر جا هم تونستم به کسانی که میان و می خوان به جامعه متن باز بیان کمک کنن و دوست هم ندارم خودم رو محدود به نرم افزارهای آزاد بکنم هر چند در صورت تساوی یا لا اقل کار راه اندازی سمت مشابه غیر آزادش نمی رم

-- حتی اگر من هیچ فعالیتی نکرده باشم و هیچ کاری برای جامعه کاربری اوبونتو هم نکرده باشم باز هم حرف ها در مورد مدیریت اینجا و قانون ۵ انجمن ربطی به فعالیتم نداره و شما حتی اگر من تازه وارد هم بودم باید نظرات من رو بررسی می کردید و حتی اگر به من نمی خواهید به عنوان یک کاربر احترام بگذارید به اکثریتی که با قانون ۵ مخالف هستن و به اکثریتی که با نحوه مدیریت موافق نیستن احترام بگذارید.

پ.ن : اساسا بنده هیچ دندونی تیز نکردم واسه نظارت و مدیریت اینجا ، و اینجا رو لقمه دندون گیری هم نمی بینم ، من یک گروپ داشتم با ۸۰۰ ولی ازش کنار کشیدم وتازه اونجا افرادی حضور داشتن که من بهشون علاقه بیشتری داشتم ولی ترس خودم از ریاست باعث شد کنار بکشم ، الان هم فقط دوست دارم قانون شماره ۵ حذف بشه تا کاربرها دم و دقیقه بازخواست نشن
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 11:54 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #51 : 28 آذر 1393، 02:38 ق‌ظ »
نمی‌خواستم در این مورد دیگه ارسالی داشته باشم، ولی در مورد انتخابات برای مدیریت صحبتی شده بود که باید در جایگاه عضو رسمی پروژه‌ی اوبونتو یه نکته‌ای رو تذکّر بدم. اوبونتو (و غالب پروژه‌های آزاد دیگه) هیچ‌گاه از روش دموکراسی پیروی نمی‌کنن که دلیلش هم واضحه. شاید در کشورهای جهان سوّم دموکراسی یک قدم رو به جلو باشه، ولی در آنارشی نرم‌افزارهای آزاد، دموکراسی به مثابه بازگشت به قرون وسطاست! در پروژه‌ی اوبونتو به طور خاص سلسله مراتب جامعه‌ی کاربری به این صورته که شخص مارک شاتلورث(https://wiki.ubuntu.com/MarkShuttleworth) رئیس و با افتخار دیکتاتور پروژه‌است. دقیقاً مثل لینوس تورالدز که دیکتاتور لینوکسه یا استالمن که دیکتاتور گنوئه!
بعد از اون یه گروه پنج تا ده نفره از افراد در شورای جوامع کاربری هستن که از بین مفیدترین و پرکارترین اعضای رسمی اوبونتو انتخاب می‌شن(https://launchpad.net/~communitycouncil/+members).
اعضای رسمی اوبونتو(https://launchpad.net/~ubuntumembers/+members) افرادی هستن که نقش به سزایی در توسعه‌ی اوبونتو داشتن، با شرایط و ضوابط اوبونتو(https://launchpad.net/codeofconduct/1.1) موافقت کردن، برای عضویت در گروه اعضای رسمی اوبونتو درخواست دادن و نقش تأثیرگذار توسعه‌دهندگی‌شون توسّط همه‌ی اعضای شورای جوامع کاربری تأیید شده باشه.
اعضای رسمی اوبونتو می‌تونن در مکان خودشون اقدام به تشکیل جامعه‌ی محلّی(https://wiki.ubuntu.com/LoCo) کنن و اون رو با قوانین خودشون اداره کنن. در جامعه‌ی کاربری اوبونتو ایران(http://loco.ubuntu.com/teams/ubuntu-ir/) سعی شده همون سلسله مراتب بالایی حفظ بشه، به این صورت که یک ناظر ویژه داریم، یک گروه کاربران ایرانی اوبونتو که شامل ناظرها و بقیه افراد تلاش‌گر انجمن که درخواست عضویت داده باشن می‌شه و بعد از بین ناظرها، جند نفر به عضویت گروه راهبران در می‌آن.
« آخرین ویرایش: 28 آذر 1393، 02:40 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #52 : 28 آذر 1393، 07:39 ق‌ظ »
جواب شما ساده است ، اداره این انجمن ، توسعه یک نرم افزار نیست ! که می خواهید اون رو تحت عنوان GPLv3 منتشر کنید.

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #53 : 28 آذر 1393، 12:39 ب‌ظ »
جواب شما ساده است ، اداره این انجمن ، توسعه یک نرم افزار نیست ! که می خواهید اون رو تحت عنوان GPLv3 منتشر کنید.

خب این یعنی که شما میگید باید انجمن به صورت دموکراتیک مدیریت شه و تیم مدیریت رو جامعه با "رای‌گیری" مشخص کنه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #54 : 28 آذر 1393، 04:24 ب‌ظ »
الآن جواب چه کسی رو دادی؟ کی صحبت از انتشار تحت GPLv3 کرده بود؟ این‌جوری بحث رو به هم زدن، فرار کردن از بحث منطقی، در رفتن از پاسخ درست دادن، نادیده گرفتن صحبت‌های مطرح شده، اصرار روی یک حرف با وجود شواهد مخالف، از این شاخه به اون شاخه پریدن در صحبت‌ها، هایجک کردن موضوع و… در شأن شما نیست
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #55 : 28 آذر 1393، 07:54 ب‌ظ »
ببینید آقای بهزادی ، شما و ناظرهای محترم هر کاری دلتون می خواد می تونید انجام بدید (البته نیاز به اجازه من هم نبود قبلا این کار رو می کردید) ، منظورم اینه که همین جوری ادامه بدید و من مطمئنم موفق می شید کل جامعه کاربری اوبونتو رو متفرق کنید موفق باشید و پیروز خوش باشید ، ما که رفتیم تا دیگه کسی ترول بازی در نیاره و شما با خیال راحت به شخم زدن هر تایپکی که مذاقتون خوش نمی یاد ادامه بدید  :)

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #56 : 29 آذر 1393، 10:21 ق‌ظ »
-- فرض کنید مثلا من می خواهم (فقط فرض کنید) ، بیایم جز مدیریت و نظارت این انجمن خوب لازمه اش این است که توسط شما و رفقاتون که هیچ میونه خوبی با من هم ندارید تایید بشم و این یعنی تا ابد شما خودتون هستید و هم قطارهاتون

شما فعالیت‌هاتون رو مفیدتر و بیشتر کنید و مورد تایید و حمایت کاربرا باشید، اگر اون موقع دوست داشتید تو تیم ناظرا باشید ضمانتش با من ;)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom