انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

به نظر شما سیستم مناسب برای تعیین مدیران و ناظرها چیست ؟

تعیین توسط شورای راهبران (سیستم فعلی)
20 (48.8%)
انتخاب توسط کاربران
21 (51.2%)

مجموع آرای اعضا: 41

نویسنده موضوع: انتخاب مدیر یا انتصاب مدیر  (دفعات بازدید: 17068 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
پاسخ : انتخاب مدیر یا انتصاب مدیر
« پاسخ #30 : 27 آذر 1393، 09:36 ق‌ظ »
حال و هوای این روزهای انجمن شبیه زمان انقلاب فرانسه هستش. :D
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #31 : 27 آذر 1393، 10:03 ق‌ظ »
حال و هوای این روزهای انجمن شبیه زمان انقلاب فرانسه هستش. :D
امیدوارم مثل انقلاب فرانسه بعد یه مدت از انقلاب همون افراد قبلی سر کار نباشن.
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #32 : 27 آذر 1393، 10:39 ق‌ظ »
من فقط هرچی فکر می کنم فایده مدیر شدن را متوجه نمی شوم. فقط شاید به درد CV بخورد :).

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #33 : 27 آذر 1393، 11:01 ق‌ظ »
اینکه یه عده زیر دستت باشن و شما بتونی با یه اشاره پرتشون کنی بیرون و مجبورشون کنی که اونطوری که توی می خوای عمل کنن ، نمی دونی چه لذتی داره برای کسی که در دوران کودکیش  همش تحقیر شده ! حتی اگر تحقیر هم نشده باشه باز هم اینکه یه عده زیر دست داشته باشی خیلی لذت بخشه !
شما تا خودت مدیر نشدی نمی تونی این رو درک کنی من یه گروپ داشتم جایی ۷۰۰ نفر عضو داشت ، بعد یه مدت یه حس اینطوری بهم دست داد و از مدیریت کشیدم کنار ، اصلا یه اصلی هست که می گن مدیریت طولانی فساد آوره این رو من هم نمی گم خیلی از کسانی که قانون اساسی ها رو می نویسن این رو لحاظ می کنن ، شما فکر می کنی چرا ریاست جمهوری در اکثر کشورها دوره ای است با سقف زمانی مشخص !
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 11:04 ق‌ظ توسط ح.م »

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #34 : 27 آذر 1393، 11:46 ق‌ظ »
اینکه یه عده زیر دستت باشن و شما بتونی با یه اشاره پرتشون کنی بیرون و مجبورشون کنی که اونطوری که توی می خوای عمل کنن ، نمی دونی چه لذتی داره برای کسی که در دوران کودکیش  همش تحقیر شده ! حتی اگر تحقیر هم نشده باشه باز هم اینکه یه عده زیر دست داشته باشی خیلی لذت بخشه !
شما تا خودت مدیر نشدی نمی تونی این رو درک کنی من یه گروپ داشتم جایی ۷۰۰ نفر عضو داشت ، بعد یه مدت یه حس اینطوری بهم دست داد و از مدیریت کشیدم کنار ، اصلا یه اصلی هست که می گن مدیریت طولانی فساد آوره این رو من هم نمی گم خیلی از کسانی که قانون اساسی ها رو می نویسن این رو لحاظ می کنن ، شما فکر می کنی چرا ریاست جمهوری در اکثر کشورها دوره ای است با سقف زمانی مشخص !

خانم/آقای ح.م توی اون چارت سازمانی که من براتون شرح دادم شما جایی دیدی که ما مدیر داریم؟ ما روابطمون توی اون گروه‌ها اصلا اینجوری نیستا... شما مطمئن باش که اگر روابط اینجوری بود که تو فرض کردی این گروه تا امروز بالا و جزو گروه‌های موفق متن‌باز نبود ;)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #35 : 27 آذر 1393، 01:07 ب‌ظ »
خانم/آقای ح.م توی اون چارت سازمانی که من براتون شرح دادم شما جایی دیدی که ما مدیر داریم؟ ما روابطمون توی اون گروه‌ها اصلا اینجوری نیستا... شما مطمئن باش که اگر روابط اینجوری بود که تو فرض کردی این گروه تا امروز بالا و جزو گروه‌های موفق متن‌باز نبود ;)
آقا بگی درسته
شما اسم هیئت مدیره رو عوض کن بگذار شورای راهبران ! در عمل تفاوتی با هم ندارن ما که گیرمون اسم نیست ، بحث اینه که انتخاب همین اعضای راهبران شفاف نیست و معیار هاش معین نیست و اساسا کاربرها هیچ نقشی درش ندارند و از طرف دیگه ما کسانی رو در شورای راهبران داریم که سال تا سال اینجا پیداشون نیست که حتی یه عرض اندامی کرده باشن ، حالا شما بگو کار اینا تنظیم همایش ها و اینجور حرفاس ! مگه این چیزهایی که گفتید چه قدر وقت می گیره که نمی تونن بیان اینجا !
خودتون رو گول نزنید لا اقل ، حتی دوره ی ریاست جمهوری هم بود تا حالا تموم شده بود دوره حضور خیلی ها توی شورای راهبران ! و همون طور که گفتم مدیریت طولانی فساد آوره ، مثالش رو هم از خودم زدم ، حب ریاست هم که کسی گرفت با هر ابزاری که شده توجیهش می کنه.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 27 آذر 1393، 01:34 ب‌ظ »
دوست عزیز حرف شما قبول, این سیستم فعلی فساد آوره, کاربران هیچ نقشی تو انتخاب مدیران ندارند و... ولی باید به این سوالات جواب بدید:1)سیستم پیشنهادی شما چیه.؟ 2)چطور می تونید ما رو قانع کنید که سیستم جدید با معیارهای شما میتونه از سیستم فعلی موفقیت امیزتر باشه.؟

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #37 : 27 آذر 1393، 01:44 ب‌ظ »
دوست عزیز حرف شما قبول, این سیستم فعلی فساد آوره, کاربران هیچ نقشی تو انتخاب مدیران ندارند و... ولی باید به این سوالات جواب بدید:1)سیستم پیشنهادی شما چیه.؟ 2)چطور می تونید ما رو قانع کنید که سیستم جدید با معیارهای شما میتونه از سیستم فعلی موفقیت امیزتر باشه.؟
۱)راه حل مشخصه ، انتخاب توسط کابران ! به این شکل که هر کی می خواد بتونه ثبت نام کنه ، مشخصاتش ، آدرسش و حتی برای آشنایی بیشتر در یک جا قرار بگذارند (مثلا تهران) و ملاک ها بررسی بشن و بگن مثلا حد و نصاب برای کاندید شدن اینه که مثلا ۷۵ درصد ملاک ها رو داشته باشی و اونموقع بعد از مشخص شدند کاندید ها کابرها رای بدن و اینکار مثلا هر ۴ سال یکبار اتفاق بیافته (البته شرح وظایف و حدود اختیارات مدیریت و ناظرها و ... هم باید تعیین بشه بصورت دقیق و هیچ ابهامی) قیبا از این کارها هم قوانین انجمن به صورت تک تک به همه پرسی گذاشته بشن یا حداقل قوانینی که محل مناقشه هستن به همه پرسی گذاشته بشن
۲) شما اگر نخواهی قانع بشی من نمی تونم دلیلی ارائه بدم بهتون ولی احتمالا از این وضعیف اسف بار بهتره
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 01:46 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #38 : 27 آذر 1393، 01:56 ب‌ظ »
صرفا جهت روشن‌تر شدن بحث، چون دیدم اشتباهاتی تو بیان کاربرا وجود داره:

۱. کاربرانی که فعالیت بیشتری تو فعالیت‌های گروه (فعالیت‌های مجازی یا حضوری) دارن، به درخواست خودشون یا پیشنهاد ناظرا و با رای دسته جمعی گروه ناظرا و راهبران عضو گروه کاربران میشن.

۲. کاربرانی که عضو گروه ناظران شدن می‌تونن بعد از طی مدتی با بیشتر شدن فعالیت‌هاشون (فعالیت‌های مجازی یا حضوری) درخواست بدن برای عضویت در گروه ناظران و بعد با رای و نظر سایر اعضاء گروه ناظران و راهبران عضو گروه ناظران بشن.

۳. کاربرانی که عضو گروه ناظران هستن می‌تونن بعد از طی مدتی حداقل ۲ ساله با بیشتر شدن فعالیت‌هاشون (مجازی یا حضوری) درخواست بدن برای عضویت در گروه راهبران و با رای و نظر اکثریت گروه راهبران عضو این گروه میشن.

انتخاب کاربرا هیچ ربطی به تعداد پستها و اینها نداره. ما کاربر داریم که پستهاش فقط از بابت تشکر و انتقاد بوده بنابراین ملاک اصلا تعداد پست نیست. ملاک فعالیت کاربر هست فعالیتهایی مثل انتشار مقاله، تولید مستندات، شرکت و حضور فعال در همایش‌ها، برگزاری کارگاه و سمینار، کمک و رفع مشکلات سایر کاربران و...
کاربری که این شرایط رو در خودش دید و تمایل به ادامه همکاری با گروه داره می‌تونه و ما ازش خواهیم خواست که درخواست عضویت در گروه‌ها رو بده... شما هم اگر خصوصیات فوق رو دارین زودتر درخواست بدین و اگر هم ندارین که دست به کار شین :)

شما نظرتون رو گفتید, من با نظر شما مخالفم.به نظرم روش انجمن (که در بالا نقل قول کردم)بهتر و عملی تر از روش شماست.
شما دلیلی برای روش تون نیاوردید, از کجا می دونید من قانع می شم یا نه.(دوست عزیز مبهم یا ارمانی حرف نزنید)در ضمن این مناظره من و شما نیست.مناظره همه اعضای انجمن هستش.من فقط دو تا سوال به نظرم اومد و مطرح کردم.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 27 آذر 1393، 02:02 ب‌ظ »
نقل‌قول
۱. کاربرانی که فعالیت بیشتری تو فعالیت‌های گروه (فعالیت‌های مجازی یا حضوری) دارن، به درخواست خودشون یا پیشنهاد ناظرا و با رای دسته جمعی گروه ناظرا و راهبران عضو گروه کاربران میشن.

۲. کاربرانی که عضو گروه ناظران شدن می‌تونن بعد از طی مدتی با بیشتر شدن فعالیت‌هاشون (فعالیت‌های مجازی یا حضوری) درخواست بدن برای عضویت در گروه ناظران و بعد با رای و نظر سایر اعضاء گروه ناظران و راهبران عضو گروه ناظران بشن.

۳. کاربرانی که عضو گروه ناظران هستن می‌تونن بعد از طی مدتی حداقل ۲ ساله با بیشتر شدن فعالیت‌هاشون (مجازی یا حضوری) درخواست بدن برای عضویت در گروه راهبران و با رای و نظر اکثریت گروه راهبران عضو این گروه میشن.
می بینید هیچ جا اسمی از کاربران برده نشده ، همش راهبران ، راهبران ، راهبرانه! ، این راهبرانن که تعیین می کنن راهبران بعدی کی باشن !

دلیل واضحه ، اول اینکه شورای راهبران یک ریال برای این هاست ندادن و ملک شخصیشون نیست ، ثانیا اینجا یک انجمن کابر محوره ، پس کاربرها خودشون باید ناظرها رو تعیین کنن ، اینجا انجمن کابران اوبونتوست نه انجمن راهبران اوبونتو ثالثا اینطوری شکاف بین شورای راهبران و جامعه کاربری کمتر می شه چون شورای راهبران از بین خود کاربرها با انتخاب کاربرها انتخاب می شه 
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1393، 02:05 ب‌ظ توسط ح.م »

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 27 آذر 1393، 02:13 ب‌ظ »
خوب بهتره اینجا یه مقایسه کنیم:پست های اول کاربران رو با مدیران(راهبران, ناظران و...)مقایسه کنیم.سوال ها و جواب های مدیران تو پست های اول حرفه ای هستش , پستهای اول اکثر کاربران معمولی هستش.خب برداشتی که من از این موضوع دارم اینکه بعد عوض شدن مدیران و انتخاب شدن شون از کاربران عادی, اون وقت چیکار کنند.بشینیم همدیگر رو نگاه گنیم.(صرف داشتن علم هاستینگ و انجمن گردانی کافی نیست.)الان هم بعد از گذشت چند سال و افزایش تعداد پست ها بازم اکثر کاربران در سطح معمولی هستند.
بازم میگم اصلاحیه بهتر از تغییره.مدیران کم کارند, انجمن می تونه بهتر بشه و ... با تغییر نگرش مدیران بهتر میشه نه با تغییر فیزیکی مدیران.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 27 آذر 1393، 02:20 ب‌ظ »
خوب بهتره اینجا یه مقایسه کنیم:پست های اول کاربران رو با مدیران(راهبران, ناظران و...)مقایسه کنیم.سوال ها و جواب های مدیران تو پست های اول حرفه ای هستش , پستهای اول اکثر کاربران معمولی هستش.خب برداشتی که من از این موضوع دارم اینکه بعد عوض شدن مدیران و انتخاب شدن شون از کاربران عادی, اون وقت چیکار کنند.بشینیم همدیگر رو نگاه گنیم.(صرف داشتن علم هاستینگ و انجمن گردانی کافی نیست.)الان هم بعد از گذشت چند سال و افزایش تعداد پست ها بازم اکثر کاربران در سطح معمولی هستند.
بازم میگم اصلاحیه بهتر از تغییره.مدیران کم کارند, انجمن می تونه بهتر بشه و ... با تغییر نگرش مدیران بهتر میشه نه با تغییر فیزیکی مدیران.
من گفتم شرایط براش بگذاریم ! نگفتم ! دیدی نمی خوای قانع بشی ! من اصلا قبول ندارم که شورای راهبران و حتی ناظرها سطح جوابگویشون خیلی بالا هست ، نمونه اش هم که می شناسید ، یک نفر ۱۰ خط سوالش رو می نویسه و جواب که می گیره اینه ، لینوکس اشتباه و گنو / لینوکس صحیحه  ، ثانیا اکثر شورای راهبران و ناظرها که اساسا حضوری ندارن که بخوان راهنمایی کنن ، (این موضوع هم قابل انکار نیست)
شما همین رو اصلاحیه فرض کن ، به جای انتخاب توسط شورای راهبران ، انتخاب توسط کاربران جاش رو می گیره و من قول می دم اینجا خیلی وضعش بهتر می شه ، حتی اگر فقط قانون ۵ هم حذف بشه خیلی خوب می شه چه رسد به انتخاب شورای راهبران توسط کاربران  :)

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #42 : 27 آذر 1393، 05:29 ب‌ظ »
دوست عزیز بازهم همه حرف های شما قبول.اگه حرف شما "من قول می دم اینجا خیلی وضعش بهتر می شه" درست از اب درنیاد اونوقت تکلیف انجمن چی میشه.؟اگر اوضاع بدتر شد چی.؟عزیز من فقط شما هستید که این حرف ها رو می زنید نمیشه که کل انجمن رو به شما بدند(خواهشند فرافکنی نکنید که شوارای کاربران و شما قانع نمیشید و از این حرف ها.این روش شما هستش و تا حالا من کسی ندیدم که از روش شما حمایت کنه.) و در نهایت هیچ چیز اون جور که شما می خواهید پیش نرفت با یه معذرت خواهی تموم بشه.دوست من یه کم فکر کنید.شما اگه بیش تر این اصرار کنید کاملا مشخص میشه که شما فقط دغدغه های شخصی خودتون رو به پیش می برید.

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #43 : 27 آذر 1393، 07:02 ب‌ظ »
شما نظر سنجي همين بالا رو ببين مي فهمي حداقل نصف انجمن با من موافقن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
« پاسخ #44 : 27 آذر 1393، 08:26 ب‌ظ »
شما نظر سنجي همين بالا رو ببين مي فهمي حداقل نصف انجمن با من موافقن
البته کل انجمن ۳۰ نفر نیست و اکثر کاربرها هم توی چنین پست‌هایی نمیان یا اگر هم بیان رای نمی‌دن. در هر صورت، پیشنهاد من قبل از عوض کردن سیستم این انجمن، اینه که حداقل توی ویندوزتون صفحه‌کلید استاندارد فارسی نصب کنید :)