انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گروه کاربران لینوکس اورمیه دوباره راه‌اندازی شد  (دفعات بازدید: 19758 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hira_m2

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • امروز اولین روز از بقیه عمر ماست...
من هم همون اطراف هستم :) "نقده"
آیا میرزه از اینجا پاشم بیام ؟ آموزشی چیزی دارید ؟ من مبتدی نیستم ولی خوب چیز های زیادی هست که نمیدونم و چیز خاصی ندارم برای یاد دادن به دیگران
چند نفر شدین تا الان ؟ رنج سنی دوستان چقدره ؟

خیلی خوشحال می‌شیم اگه تونستید شما هم در جلسات شرکت کنید. :) :)
زندگی میکنم...
حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!
چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد
بگذار هر چه از دست میرود برود؛ من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد،
حتی زندگی را

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 299
من میام به جلسه فقط کاش ساعت 5 بود بهتر بود شماره تلفنم رو دادم کسی زنگ نزدش لطفا شماره تماس بدین ممنون
لینوکس مورد استفاده مینیت

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
فقط اسم شهر رو اشتباه نوشتید: ارومیه
ممکنه که به ترکی طور دیگه‌ای تلفظ بشه، ولی خوب وقتی که فارسی می‌نویسیم، باید از نوشتار درست فارسی استفاده کنیم.

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
فقط اسم شهر رو اشتباه نوشتید: ارومیه
ممکنه که به ترکی طور دیگه‌ای تلفظ بشه، ولی خوب وقتی که فارسی می‌نویسیم، باید از نوشتار درست فارسی استفاده کنیم.
درسته دوست عزیز شما مدیر انجمن هستین یا معلم انشا؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
شغل معلمی برای شما خیلی شغل پایین‌مرتبه‌ای هست؟ :)

شغل رسمی من تدریس نیست، ولی سعی می‌کنم زبان رسمی کشورم (و زبان‌های دیگه‌ای که بلدم) رو درست بنویسم و سعی می‌کنم به بقیه هم در این زمینه کمک کنم، بخصوص در زبان فارسی که مردم کشورم بسیار توی نوشتار اون ضعیف هستند!

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
شغل معلمی برای شما خیلی شغل پایین‌مرتبه‌ای هست؟ :)

شغل رسمی من تدریس نیست، ولی سعی می‌کنم زبان رسمی کشورم (و زبان‌های دیگه‌ای که بلدم) رو درست بنویسم و سعی می‌کنم به بقیه هم در این زمینه کمک کنم، بخصوص در زبان فارسی که مردم کشورم بسیار توی نوشتار اون ضعیف هستند!
عزیز اشتباه تایپی از طرف من بود حالا هر کی بچه آذربایجان باشه میدونه که نام اصلی شهر ارومیه نیستش 2 کامنت الکی گذاشتی که ارومیه درسته نه اورمیه این پس رو هم دوستان برای لاگ درستش کردن لطفا درس فارسییت رو تو پستهای دیگه بده

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
خیر، اسم اون شهر به «فارسی» ارومیه هستش. ممکنه به ترکی «اورمیه» باشه (متاسفانه ترکی بلد نیستم، حدسم اینه)، ولی خوب اون رو وقتی به ترکی صحبت می‌کنید باید به کار ببرید. همینطور که به فارسی می‌گیم دریای خزر، ولی در انگلیسی اگر بگید Khazar Sea اشتباه نوشتید و درست اون Caspian Sea هستش. حالا من بیام بگم که هر کی ایران زندگی می‌کنه می‌دونه که اون Khazar Sea هست، تنها یک مغالطه هستش. این منابع من هست:

ارومیه در ویکی‌پدیا
شهرداری ارومیه
فرمانداری ارومیه
کتاب جغرافی مقطع دبستان

و وقتی شما یک پست عمومی در این انجمن می‌زنید، بخصوص وقتی توی اون اشتباهی وجود داره (حالا چه فنی و چه نوشتاری)، بقیه کاربران اجازه دارند که شما رو تصحیح کنند.

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
خیر، اسم اون شهر به «فارسی» ارومیه هستش. ممکنه به ترکی «اورمیه» باشه (متاسفانه ترکی بلد نیستم، حدسم اینه)، ولی خوب اون رو وقتی به ترکی صحبت می‌کنید باید به کار ببرید. همینطور که به فارسی می‌گیم دریای خزر، ولی در انگلیسی اگر بگید Khazar Sea اشتباه نوشتید و درست اون Caspian Sea هستش. حالا من بیام بگم که هر کی ایران زندگی می‌کنه می‌دونه که اون Khazar Sea هست، تنها یک مغالطه هستش. این منابع من هست:

ارومیه در ویکی‌پدیا
شهرداری ارومیه
فرمانداری ارومیه
کتاب جغرافی مقطع دبستان

و وقتی شما یک پست عمومی در این انجمن می‌زنید، بخصوص وقتی توی اون اشتباهی وجود داره (حالا چه فنی و چه نوشتاری)، بقیه کاربران اجازه دارند که شما رو تصحیح کنند.
این هایی رو که نوشتی
ارومیه در ویکی‌پدیا
شهرداری ارومیه
فرمانداری ارومیه
کتاب جغرافی مقطع دبستان
مال بعد انقلاب هستش عزیز نام واقعی شهر رو پیدا کن خدا خیرت بده ;)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
مال بعد انقلاب هستش عزیز نام واقعی شهر رو پیدا کن خدا خیرت بده ;)
شما هنوز قبل از انقلاب دارید زندگی می‌کنید؟ :)

خوب برای شما یک معلم ادبیات فارسی (یا انشا به قول خودتون) کافی نیست و باید معلم تاریخ هم بشم! تا جایی که من اطلاع دارم، قبل از انقلاب هم اسم «ارومیه» همون «ارومیه» بوده و برای مدتی هم به رضائیه تغییر کرده. البته بیشتر برای بقیه نوشتم، می‌دونم توضیح دادن این‌ها برای شما تاثیری نداره :)
« آخرین ویرایش: 30 مهر 1393، 01:58 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
هر دو نام (در گفتار فارسی)رایج است ولی اسم رسمی ارومیه هستش و نه میشه گفت  درستش اورمیه است و ارومیه غلطه و نه  بر عکسش

اور در زبان آشوری به معنای شهر است (همان واژه‌ای که در نام اورشلیم (شهر آشتی) هم وجود دارد) و میه به معنای آب است (هم‌ریشه با مآء عربی) و اورمیه یا ارومیه در زبان آشوری به معنای "شهر آب" است. نام این شهر در شروع دوره پهلوی به دلیل علاقه رضا شاه به این شهر به رضائیه تغییر نام داد
 و بعد از انقلاب اسلامی دوباره به نام ارومیه برگشت.ارومی، ارومیه، ارْمیه، اورمیه، ارم از دیگر نام‌های آن بوده است در بین آذربایجانی‌ها نام اورمی رواج دارد.

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
از اون‌جایی که زبان به سمت سادگی پیش می‌ره ، تلفظ ارومیه به جای اورمیه جایگزین شده و ربطی به انقلاب و ... هم نداره .
و در واقع زمانی که اورمیه تلفظ می‌شده ، استالمن و تروالدز به دنیا نیومده بودند !

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
از اون‌جایی که زبان به سمت سادگی پیش می‌ره ، تلفظ ارومیه به جای اورمیه جایگزین شده و ربطی به انقلاب و ... هم نداره .
و در واقع زمانی که اورمیه تلفظ می‌شده ، استالمن و تروالدز به دنیا نیومده بودند !
ولی با این استدلال نمیشه گفت غلطه

عاقا بحث عوض شد بگردید سر اصل مطلب

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
من کلا به این چیز ها اهمیت نمیدم
ولی آدم وقتی میبینه طرف مقابل داره نژاد پرستی میکنه موضع دفاع میگیره
حالا نمیدونم شاید گفتن پست الکترونیک به جای ایمیل رفتن به سوی سادگی باشه !
ولی کسی حق نداره زبان و اسم شهر های مردم دیگه رو تغیر بده
ما تو شهرمون برای مثال یه روستا داریم به اسم گوز آیران (به معنی سرچشمه زلال) بعد برداشتن اسمشو نوشتن کوزه گران !
و تمامی روستا ها و شهر های ما رو یا ترجمه کردن یا شبیه فارسیشو گذاشتن و خوب مردم حق دارند ناراحت بشن و این کار تجاوز به حقوق یک ملت هست و با منشور حقوق بشر که هر کس حق داره زبان و گویش خودش رو حفظ کنه سازگار نیست و سعی در حذف زبان ترکی دارند و تدریس نمیشه و ...
بعد از اون طرف به مردم میگن عیبی نداره این چیز ها بعد به هلیکوپتر میگن بالگرد ! خوب خودتون جای این مردم باشید ناراحت نمیشید ؟
http://www.iranglobal.info/node/26760
ویکی پدیا :
نقل‌قول
اور در زبان آشوری به معنای شهر است (همان واژه‌ای که در نام اورشلیم (شهر آشتی) هم وجود دارد) و میه به معنای آب است (هم‌ریشه با مآء عربی) و اورمیه یا ارومیه در زبان آشوری به معنای "شهر آب" است.[۹][۱۰][۱۱] نام این شهر در شروع دوره پهلوی به دلیل علاقه رضا شاه به این شهر[۱۲] به رضائیه تغییر نام داد[۱۳] و بعد از انقلاب اسلامی دوباره به نام ارومیه برگشت.[۱۴] ارومی، ارومیه، ارْمیه، اورمیه،[۱۵] ارم از دیگر نام‌های آن بوده است.[۱۶] در بین آذربایجانی‌ها نام اورمی رواج دارد.[۱۷]
اسم شهر ما هم سولدوز هست به نقده تغیر دادن !
کلا تو استان آذربایجان غربی اکثر شهر ها و به خصوص روستا ها تغیر اسم پیدا کردن و فارسی شدن اسمشون که عامل اصلیش هم نداشتن رسم الخط و عدم تدریس زبان ترکی آذری در کنار زبان رسمی هست والبه این جا جای بحث سر اسم نیست و بیشتر از این کشش ندیم بهتره
« آخرین ویرایش: 30 مهر 1393، 06:16 ب‌ظ توسط ava »
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
دوستان برنامه جلسه فردا چی هستش لطفا اطلاع بدین ممنون

آفلاین shahramlok

• Sr. Member
  • *
دوست عزیز برو خدا روزیت رو جای دیگه بده اگه اینطوریه اسم تهران رو هم برای سادگی عوض کنین نمیدونم چند سالت هستش ولی 1 سوال دارم ازت برای چی برای سادگی شهر کرمانشاه رو عوضش نکردن اگه پیدا کردی جوابم رو بیا بهم بگو شما اینم بگم من خودم برای خوش اومد کس دیگه اسم شهر زندگیم رو نمیام سادش کنم اینم بدون دوست عزیز ارومیه و اورمیه درتلفظ 1 کی میشن فرقی بینشون نیست فق در نوشتار فرق دارن که اونم باید از آدمای مریض پایتخت نشین پرسید برای چی از این ساده ترش کردن